Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

bettynka222
2. nov 2009

ahojte 🙂

ja som v noci skaredo krvacala...takz euz mam aj kontrolu za sebou kikus...mala som ist az poobede. cely rpoblem spociva v tom, ze ked ma uz elias liecil s clostilom, mal mi pichnut aj pregnyl, lebo teraz som maal strasne malo progesteronu. odstala som injekciu agolutinu a zvysene davky utrosu....no ale vraj to trosku spomalilo vyvoj, tak uvidime este....neistota tu bude uz asi cele tehu kikusik. ale ty sa nicoho neboj 😉 teba riesil varga hned od zaciatku a to j epolovica uspechu 🙂

disuik halvne is nic nevycitaj....co by ti doktor holan poradil, co myslis? asi by ta poslal na potrat alebo co. to nemozes vediet. mozno aj keby ho okamzite operovali, tak by to uz nepomohlo...nehnevaj sa ak pisem nieco co ta zarmucuje...snazim sa ti trosku pomoct 😔 inak ktovie ako my dopadneme s tym spomalenym vyvojom....no som zvedava.
a na akej hospitalizacii si bola?

falin ano mobilizacie urcite pomozu 😉 ale spolocne s cvicienim, ok? skoda ze to nevyslo 😔 ale uvidis nakoniec otheotneis aj rpirodzene. pocuj a ktora dr. ti to predpisala? mne by sa ais fraxik hodil tiez, ale ze az po dalsom potrate... 😒

zab37
2. nov 2009

ahojte,
betty, hrozne som bola zvedavá ako si dopadla u lekára, už to tu vidím, ale nerozumiem tomu, si tehotná? alebo mi niečo niekde ušlo, tak prepáč za otázku 😅
dnes som bola na hematologii, objednala ma na stredu na odbery a výsledky budú o 3-4 týždne. na endokrinologii - vraj mám ukážkovú štítnu žlazu 🙂
ale lekárka mi povedala, a to som už počula od viacerých, že niektoré ženy, nemôžu donosiť dievča, keďže som pri chlapcoch mala bezproblémové tehu.
ale tiež to môže byť iba náhoda.
skutočne vážne uvažujem o tej zmene, nemôže mi predsa doktor povedať, že som sebecká keď chcem ešte dieťatko.
jeho sestrička je naozaj skvelá, často krát zachraňovala situáciu, možno jej to bolo trapne, čo rozpráva 🙂

irsina83
autor
2. nov 2009

Evi,

Moja to mi je luto ale branim liekov to babo dozenie...niekde som to citala ze plod je schopny dorast tak ako ma... a v ktorom si tt? hovoril to dr?je to vnutromaternicove,vsak...Neboj moja bude to ok.. aj ja sa bojim dalsej kontroly...vsetko je na nasich drobcekoch 😉

Natalka a preco ti nemi dobre ze uz je november? ja mam ist na kontrolu v stredu... este som neni v 9tt to budem az od stredy , dufam... 😉 len to tu tak skace kazdym novym tyzdnom...

diapozitiv01
2. nov 2009

Zab37, ziadna pacientka si nezasluzi pocuvat tie Piknove neludske reci, podla mna by mal byt lekar aj tak trosku psycholog. Naozaj to tam zachranuje iba skvela sestricka,,,Ak chces kludne zober si odtial kartu /mas nato narok/ a skus ineho podla odporucani, lekara mozes menit kazdych 6mesiacov 😀
Ja osobne som sa prihlasila k Piknovi, lebo prvy lekar ma nechcel zobrat, a skalicka tam mala natresk /ale ze vraj tiez nic extra/. Ak mas chodit k lekarovi len na preventivky raz za rok a nemas problem da sa zostat u hocikoho ale akonahla sa nieco vyskytne a lekar neraguje treba ho vymenit,,,,
Byt lekarom je tiez poslanie...Takze chce to len trosku odvahy ist tam a povedat sestricke, proste chces lepsieho lekara / s normalnym pristupm/ a nato mas narok.
Bety,
ktora mamicka by si nieco nevycitala ked prisla o dietatko? asi ziadna... Mna len mrzi, ze ho ani nestihli operovat /hoci operacia bola planovana o niekolko dni/. Keby zomrel pocas operacie, alebo po, viem ze sme to aspon skusili, takto sme neskusili vobec nic,,, S tou diagnozou co mal Maximko deticky maju po operacii dobru prognozu,, tak aj preto tie jemne vycitky.
Existuju este horsie diagnozy, ktore sa daju operovat a deticky ziju...
A keby mi to zistili skorej? ako by som zareagovala? asi by to zaviselo od diagnozy, ak by mi povedal ze je to nezlucitelne so zivotom, je to jasne /nech sa na mna nikto nehneva/ ale keby mi povedal ze ma diagnozu aku ma tak by som mu dala tu nadej, urcite.
A neboj sa o drobca, bude vsetko ok, optimizmus, mas este vela tyzdnov pred sebou, da sa vsetko dohnat a rozdiel 2 tyzdne sa ku koncu tehotenstva neberie za nejakz tazky pripad..
Iris, no trosku som sa zle vyjadrila. vcera mi bolo velmi tazko, lebo boli dusicky, a vtedy sa ta bolest znasobuje ako pri kazdych vyrociach...Ale som rada ze je uz november a mne zacina novy 4 mesiac, 4. mesiac po porode a strate Maximka.

irsina83
autor
2. nov 2009

Natalka,

Je mi to strasne luto co prezivas...viem ze hovorit o tom a neprezit to je to asi najlahsie ale vzhladom k tomu ze som tehu a uz terz sa bojim o babo tak vobec si neviem predstavit co prezivas. Musi to byt strasne tazke...a hlavne ten vcerajsok...treba sa asi vyplakat a ulavi sa.
Prosim ta nemaj vobec ziadne vycitky prosim... nikto z vas a ani z lekarov nemohli predpokladat ako sa to vyvinie, u maximka zrejme prislo k nejakemu zvratu a uz sa nedalo pomoct. Moja malo to tak byt, neboj maximkovi je dobre v nebicku a dava na vas pozor a az vobec nechce aby sa maminka s ocinkom trapili, chce vas vidiet stastnych moja 😉 Strasne ti drzim palce, neboj bude opat dobre.

bettynka222
2. nov 2009

zabi no z tumoru j enakoniec baby...akurat ze mi doki nedal pregnyl po clostile a teraz malo spomaleny vyvoj, lebo mam malo progesteronu...v noci som aj krvacala 🤐 trosku som sa zlakla, ale potom som sa najedla azaspala som 😀

kikusik no tak snad to dozenie 😉 inak ked ma uz pozeral tym sonom, tak zahlasil, ze je to intrauterinna gravidita. a ja som bola taka zmatena z tej noic, ze som zahlasila, ze "to fakt? to snad nieeeeee" no tak mi to este zopakoval asi dvakrat a uz som to pochopila 😀

diusik jasne ze si to vycita kazda...aj ja som si to vycitala, ajked to sa neda prirovnat k tomu co si prezila ty. ja len ze to bolo prilis malicke babtko na tkau operaciu....no ale na to uz neprideme, ako by to mohlo dopadnut ekby to stihli....ale teba to uz bude trapit cely zivot ☹ ale tvoju bolest aspon troksu iste zmierni dalsie babatko. ako pises, uz si zacala 4. mesiac po porode...uvidis prejde to ani nevies ako. ved ja som len po potrate cakla 7 mesiacov kym na to znova povolili...a teraz nam vlastne povedali,z e by sme museli cakat az do jari keby to bol ten tumor. a ja som si povedala, ze to vydrzim, pretoze tym, ze sa budem niekam ponahlat, tak si len predlzim tu cakaciu dobu. ty len pekne vydrz, este budes mat deticiek dost, neboj 😉 len treba nechat zahojit tu jazvu. cmuk

bettynka222
2. nov 2009

jej kikus a zabudla som, no dutinka ma 18 mm a som asi 4+5 tt takze fakt len zaciatok.....

diapozitiv01
2. nov 2009

jaj, boli sme sa prevetrat, aj s nasou hafankou 🙂 , sme sa poriadne obliekli ako ked poriadne mrazi,,,
betz a uz ste videli aj reakciu srdiecka??

irsina83
autor
2. nov 2009

evi,

babatko to dozenie, aj ja som mala v 4tt maly gestacny vacok. neboj baby bude ok. kedy ides na kontrolu? budem drzat palce moja 😉

nataly jaj to musela byt super prechadzka...milujem prechadzky ked je chladno 😉

diapozitiv01
2. nov 2009

ja zboznujem ked snezi, najlepsie bolo ked bola ta kalamita, zavreli nam tu aj cestu do TT,
tak som sa naobliekala, sal, ciapka, dokonca lyziarske okuliare, zobrala som hafanku pred dom. Muzik v teple za oknom sa na nas zabaval a fotil nas, ze ake sisii, v takej fujavici su vonku.
Milujem sniezik, uz sa tesim na januar, ideme sa lyzovat do Jasnej.
Ozaj lyzujete??

irsina83
autor
3. nov 2009

Nataly,

Pamatam si tu kalamitu, ja som mala vtedy dovolenku a bola som doma. Naobliekala som sa, zobrala som nase 2 shitzky von, slahla som sa do snehu a robila som anjela, valala som sa a psici poskakovali ako srnky.... to bolo super... ja nelyzujem...nemam k tomu vztah ale sneh milujemmmm 😀

Dobre ranko kocky 🙂

diapozitiv01
3. nov 2009

Dobre ranko babulky 🙂
veru to bala v tedy ta kalamita,, ja tiez milujem sniezik, chvalabohu sme sa od malicka chodili lyzovat, takze tato zabavka mi zostala. Moje oblubene stredisko je Jasna, na severnej strane chopku.
Dnes rano snezi, ale sa to prd udrzi,,, no nie je zima ako zima a zima na horach je to najkrajsie 🙂

zab37
3. nov 2009

ahojte 🙂 veru, už je zima. neviem ako je vonku, len vidím poletovať drobný sniežik, ale viem určite, že včera som skoro zmrzla, tak mi bolo zima, nemám zimnú bundu 😖 vlastne mám len chcem novú.... neviete kde majú pekné bundičky 🙂 ?
ale ja si pamätám kalamitu v januári 87, to bolo! vchod do činžiaku sme mali zasypaný, robili sme si katakonby pri koľajniciach na štreke 😀

milujem hory! a jasnú poznám veľmi dobre aj z juhu od srdiečka, ale len letnú, v zime som tam nikdy nebola 😒 no moja škoda

pekný deň vám prajem 🙂

falin
3. nov 2009

Ahojte,
bety - neboj, babo to dozenie. Dolezite ze mas tie lieky a injekciu za sebou, dobre ze si isla hned rano. Mas to riadne tazke, cely zacatok tehu, ale verim ze napokon bude vsetko ok.
Mne fraxix predpisala gynekologicka v iscari, Ale ked si nechodila do centra as. reprodukcie, ale podarilo sa prirozdene, tak ta zrejme nevezmu 😒 Ake skus sa spytat gynekologa. Aj ekd neviem ked chodis na hemato a dr. ta sleduje a nedala ti tie injekcie, asi vie co robi.
Ja poctivo cvicim kazdy vecer namisto pozerania telky 😎

zab - nie si sebecka ked chces babetko. Vela zien v tvojom veku tuzi este po babetku a aj ich ma. Popozeraj diskusie na babetku alebo aj tu na MK.
Inac moja mamina mala braska v 38-cke 😉
Kde si bola napokon na hemo? u dr. Kruzliakovej? Aky sa mala z nej dojem?

irsi, bet - teraz sa uz budete o babetko bat cely zivot, nielen pocas tehu 😔

dia - ja lyzujem, ale zimu moc nemusim, mne je totizto stale zima 😕
Mne sa paci v Zdiari, len je to riadne daleko, casto chodime do Vratnej.
Ja mam rada taku jarnejsiu lyzovacku, ked je este sneh, ale je uz pekne slniecko

pekny dnik vsetkym

diapozitiv01
3. nov 2009

Inac moja babka mala maminu v 40 rokoch, pred vyse 50 rokmi, tak si to predstavte tu raritu 😀 .
Ja som bola tiez na rizikovke s jednou 40 rocnou, cakala svoje 3 dieta, prostredne ale porodila mrtve,,, tak to este raz skusila a podarilo sa a bez problemov 😉

Takze nikdy nie je neskoro 🙂 ,
zab zmen toho gyndosa.

zab37
3. nov 2009

vždy sa zabudnem opýtať,neviete, kde a kto robí hormonálny profil? a vlastne čo by sa z neho dalo zistiť?
dia, tvoj ,príbeh´ som čítala niekde v inej téme. ja som koníka našla až potom, čo sa mi to stalo. smutné príbehy a skúsenosti mnohých žien a medzi nimi ten tvoj a môj ☹ tá bezmocnosť a smútok, prečo s to stalo....je mi to moc, moc ľúto.... mne koník veľmi pomohol, nikdy by mi nenapadlo, že existujú také problémy, koľko žien sa s mini pasuje a musí tým prejsť. tie veci potom, že čo som mohla urobiť ináč, ako som mohla tomu zabrániť, to poznám veľmi dobre.....
čas je najlepší liek a to na všetko. ty už máš nejaký za sebou, ide to rýchlo aj keď sa mi zdá, že sa vlečie... neboj ty si mladučká a určite budeš mať zdravučké a krásne detičky, ked o pár mesiacov začneš tehulkovať 😉
niedke si písala, že máš čakať rok, naozaj? prečo tak dlho? ale aspoň to vieš, mne nebolo doporučené ani približne, tak som si sama naordinovala 3-6mesiacov.

betty, moc ti držím palčeky, nech to je ako má byť a môžeš sem pripísať nejaký ten termím pre mimi 🙂 čo to máš za diplom v ruke na foto? je z TU?

irsina, 9tt? 🙂 veď si zakladala túto tému, tuším. a ako pekne si pokročila 🙂 tak pekné tehuľkovanie...

irsina83
autor
3. nov 2009

dobre ranko
Mozem sa spytat ci je normalne ked mam obcas obavy ci je baby ok? ked niekedy som zmetena lebo moje telo prechadza zmenami ktore nepoznam a niekedy je mi to divne... je ok ked ma neboli podbrusko? na zaciatku som mala krce a ked vymizli tak ma uz nic neboli, sem tam ako na ms ale len velmi malo. ked som bola naposledy u lekara ten piatok 10 dni dozadu tak v ten den som mala krce,zlakla som sa. ale citala som ze babo sa v 7tt zahniezduje a to zahniezdovanie je sprevadyane krcami, krvacanim... tak a od vtedy sa bojim ci sa daco nestalo...prsia ma raz bolia a raz nie,,,na striedacku, to tiez neviem ci je ok. byvalo mi zle od zaludku ale uz mi nieje lebo som zmenila stravu...neviem ci aj to je ok ked uz ma zaludok zrazu neboli... 😔

zab v skutocnosti v 9tt budem od zajtra len tu to preskakuje na zaciatku tyzdna. ked som zakladala temu ani som len netusila ze mozem byt tehu ked dr. mi mesiac pred tym povedal ze mam PCOS. 😅

ozaj moja teta mala dve deti po sebe ked mala 37 - 39. a v pohode...a to mala uz 3 skoro dospele. a v irsku kde som pracovala tak tam zeny rodili prvy krat povacsine az po 35 a to kvly kariere tak nechapem co ma ten dr. za problem 😠

falin
3. nov 2009

zab - hormonalny profil ti robi gyndos. Vezme ti krv niekedy 2-3.den cyklu a potom priblizne 14.DC, podla hladiny jednotlivych hormonov ti povie ci mas hormony v poriadku, alebo nie

falin
3. nov 2009

iris - je to uplne normalne. Myslim ze kazda tehulka si toto preziva. Ja som pri prvom tehu mala velmi mierne tehu priznaky, spociatku ziadne a strasne som sa o baby bala ci ke oki. Vzdy som sa tesila na uzv kedy ho konecne uvidim. Zlepsilo sa to az ked som citila pohyby, to ma upokojovalo led som citila kopanceky

diapozitiv01
3. nov 2009

Zab, mne tiez konik velmi pomohol, aj ludia z projektu www.ajonisunasedeti.sk pod zastitou detskeho fondu SR, a hlavne muzicek, rodina, hafanka a kamosi.. Uz tomu budu 3 mesiace, a je naozaj trosku lepsie, cas je najlepsi liecitel.
Doky mi kazal rok cakat, skrz to ze som Maximka porodila cisarskym, ale druhy dokus tuna v TT . strbo, tak ten najprv ze tiez rok a potom som ho ukecala na pol roka. Ale ja sama som si dala minim. 3 mesiace.
Teraz cakat kedy dostanem MS, mam 7 den po ovulke.. Ale ta doktorka co mi vyberala stehy ze mozem hned po sestonedeli a moj gyndos v BA /skrz cukorvku/ tak ten ze rok aj mi to napisal do zaznamu, dalsie tehotenstvo planovat az o rok. Ide hlavne o to aby to jazva na maternici vydrzala.

Iris, to ze mas strach o maleho drobusa v brusku je uplne normalne, vsak si jeho mamulka a co maminky nespravie pre svoje deticky, vsakze?

bettynka222
3. nov 2009

dia ee, som iba 4+5 tt sme torksu pozadu kvoli tomu chybajucemu progesteronu....takz eduuuufam ze buduci tyzden sa tam nejake to srdiecko uz ozve 😵

kikus ja osm PN a mam prikazany pokoj na lozku kvoli otmu krvacaniu...treba to vseto dohnat....na kontrolu neviem, lebo nechce aby som behala do piestan, tak idem stvrtok mojmu, aby mi pichol injekciu od vargu....dufam ze sa neurazi 😕

ja rozmyslam o akej kalamite to tu rozpravate, no a uz mi to doslo, my sme vtedy boli na vychode - na silvestrovskej lyzovacke u kamaratov...a jedni, ci za nami vyrazili az druy den uz nedorazili...otacali ich este v TT...a lyzovanie samozrejme milujeeeeeeeeem 😉 a hory tiez 😵

falin no budem verit ze to dozenie 🙂 a hemato...no snad vie, ale chodim uz dost dlho do tormbo temy amnohe mali hematologicky a aj vitaminy a nakoniec placentarny infarkt...asi v 6 mesiaci ☹ no ale je tam aj jedna taka, co jej dali injekcie asz v poslednom trimestri. len t amoja mi ich nechce dat ani vtedy, ale ved mozno ten sukromny gyn. mi ich nejak vybojuje 😕

zabi nie z TU, z inej 😀 nechcem to tu rozpisovat, aby zas vsetci neodhalili. no mne robil HP elias, lebo som trikrat za sebou nemala ovu....a to uz preisel isty cas ot podtratov. len mi ho spravil len na zaciatku a to by sa malo aj v strede cyklu a aj na konci.....lebo potom neodhalil ten progesteron 😝

bettynka222
3. nov 2009

kikus strach je normalny, a to ze nemas krce je praveze super. ja som nastastie ziadne nemala a dufam ze ani mat nebudem. no a ja osm pri prvych tehu vkuse vracala a spala a strasne ma boleli prsia boli uplne nafuknute a teraz nic, len som viac unavena a napina ma na vracanie.....

zabi vidis, ved kolke rodi aneskoro, toho dokiho si nevsimaj. a je pravda z ev zahranici sa prvorodicky presuvaju k styridsiatke....co je teda dost neskoro. a mame v trombo teme babulku, co predtym dvakrat potratila a teraz ma uz babo -prve a ma 38 😉

diapozitiv01
3. nov 2009

Bety, takze ste este nevideli akciu srdiecka, ale to je ze vraj od takeho 6 tyzdna, takze to este len pride..
Tak pekne odpocivaj nech je vsetko v poriadku a konecne niekto kto rad lyzuje, skoro som spravila preklep a napisala som miluje 😀

bettynka222
3. nov 2009

no aj milujem sa rada 😀 ale teraz maeme samozrejme zakaz....no ale sak nejako to vydrzime 😕 no ja osm vlastne teraz este len na konci 5 tt, takze tak o tyzden bude srdiecko, ale uz mi ronili tolko utz, ze neviem, ci im dalsi dovolimo tyzden...

irsina83
autor
3. nov 2009

evi neboj bude srdiecko tik tik 😉 vsak mne ho zistili 6tt plus 3....joj drzte mi palce na zajtra babule 😅 a kde si studovala? ja chcem vediet 😀 😀 😀 😀

zab37
3. nov 2009

ale mne môj vek vôôôôbec nerobí problém, to len tomu dokimu 🙂 práve teraz sa hrozne teším, bolo by to iné ako keď som mala 21 🙂 asi by som si to viac užívala aj keď 6rokov ma materskej boli moje najkrajšie roky, toľko som si s deťmi užila a preto túžim aby sa to znovu opakovalo 😉

to nemyslíte vážene, že hormonálny profil robí gynekológ 😖 tak ten môj mi ho určite nespraví 😒 ale ktovie, potrebujem ho vôbec? (gynekologa 😀 aj profil)
ale vážne je to dobré vyšertenie? stojí za to si ho dať spraviť?
a som rozhodnutá, vymením ho- dokiho, len tak sa tam vyberiem a poviem to 😉 úplne normálne a nebudem sa báť!

betty, preto som sa pýtala na školu, lebo ja mám podobný zdalo sa mi, že by mohol byť z TU.
falin, z kružliakovej som ešte nemala žiadny pocit, lebo ma len poslala objednať na krv. zajtra idem. ale zažila som včera , jednu milú, príjemnú, ľudskú lekárku, akú som už nestretla dávno, dr. špirková- endokrinologička, tá mi povedala, keď som jej vysvetlia, prečo som u nej, o mojich potratoch, že: ,,to je v poriadku, samozrejme, to sa musí vyšetriť" to bol prístup!

diapozitiv01
3. nov 2009

Spirkovej chodim aj ja,
skrz znizenu funkciu stitnej zlazy,
Pocas tehotenstva som tam chodila skoro kazdy mesiac na odbery, naozaj ju chvalim, skvely pristup.
Prisla som na krv a potom som si telefonovala na vysledky. Klop Klop cele tehu mi davkovanie celkom dobre drzalo.

irsina83
autor
3. nov 2009

baby ja sa bojim tiez tych vysetreni lebo otehotnela som skor ako mi stacil spravit vsetko potrebne...akurat v nemocnici mi brali krv na krvny obraz a ten som mala v poriadku 🙂

evicka a ty len pekne lezkaj s vylozenymi nozickami a odpocivaj aj s babuliatkom 🙂 jasne ze babuliatko to dozenie, uvidis, kedy ides na kontrolu? ja zajtra tak uvidim...

zab37
4. nov 2009

irsina, neboj sa ničoho, každá tehu žienka má určité obavy aj keď často zbytočne, ale to je normálne, nemysli na nič negatívne, uvidíš všetko bude o.k. 😉

ja chvalabohu mám štítnu 100% aj všetky výsledky k tomu. 🙂 ale ozaj veľmi príjemná doktorka 😵

dnes som bola na tej hematologii na odber a som sa čudovala, že mi spravia komplet vyšetrenia. posielajú to na nejaké nové pracovisko tuším do nitry a niečo do blavy a tiež hovorila niečo o genetike ??? čo to bude? výsledky v polovici decembra!
no trošku ju zarazilo, že beriem kyselinu listovú, vraj načo? výsledky jedného odberu nemusia vyjsť preto dobre, neviete o čo náhodou hovorila?
ale, je pravda že tú listovku som si naordinovala sama 😅 to preto, že keď chcem o 3mes znovu skúsiť otehotienť, tento doplnok sa berie.

možno som s unáhlila, teraz ma to mrzí, 😒 lenže keby človek vedel dopredu, že ak si chce niečím pomôcť nemusí to byť to správne.

diapozitiv01
4. nov 2009

ahojte
nam uz jedna dokusa odporucila ist tiez na genetiku, len tak preventivne aj ked vrodene srdcove chyby nebyvaju genetickeho charakteru. U nas v tt ziadna genetika nie je.
Trnavsky okres berie genetika na americkom namesti, ale tiez mozu objednat aj na Kramaroch.
My stale cakame na pitevnu spravu, bez toho nas nezoberu, ale ja pochybujem ci to ma vyznam tam ist..
caka sa tam velmi dlho, kym vam daju termin ubehne mesiac, potom sa caka minimalne 2 mesiace, takze zabit cakanim nejake 4 mesiace s nerucitym vysledkom,,,, 😒 .
Urcite ine su pripady ked vznika trombofilia alebo nejake geneticke mutacie a pod......
co sa tyka tej listovky, je to vitamin tusim B9, pokial beries 400mikrogramov, nevidim vobec problem a naozaj sa odporuca brat ju 3 mesiace pred tehu..
ja berem uz 2 mesiac 10miligramov, skrz Maximkovu vrodenu vyvojovu chybu.
No ale asi nie vsetci lekari fandia listovke,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre