Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

falin
9. feb 2010

irsi - vdaka za receptik, skusim niekedy 😵

lilus- je tu tem CAR Piestany, baby co tam boli tak pridavaju pozitivne ohlasy, len zatial nemaju zmluvy s poistovnami, takze iba ako samoplatca

irsina83
autor
10. feb 2010

caute baby, ako sa dnes mavate??? ma priserne boli hlava 😖 dnes som sa konecne dala ostrihat a vyzeram ako clovek 😀

catherine711
10. feb 2010

ahojte baby, mozem sa k vam pridat? som tiez z TT, chodim k dr. Eliasovi. s drahym sa snazime o mimi uz 4 roky, stale nic.
uz rok som na Clostilbegyt-e, doky mi vsak povedal, ze tento cyklus je posledny, ze potom sa posunieme o krok dalej a zacneme s injekciami. lenze ja vobec neviem co ma caka ☹ , som z toho taka nemocna....
mozte mi poradit? dakujem

bettynka222
10. feb 2010

ahojte 🙂

hlasim navrat z kramarov - zas mi pobrali kopec krvi 😝 a to ani nespominam ze chodim k dr. drakulovej 😀

catherine ja chodim tiez k eliasovi. neboj nic, on to uz nejak vyriesi 😉 urcite vie co robi. ked si nie si ista, preco sa ho nespytas, nech ti poriadne vysvetli co s tebou idu robit, co su to za injekcie atd?

irsina83
autor
10. feb 2010

catherine ahoj, vitaj,

a mas aj stanovenu nejaku diagnozu??? a mm bol na spg??? keby si chcela tak ti dam kontakt na mojho dr. v PN, on je takisto velmi dobry odbornik 😉 mne sa podarilo otehu s PCO a srdieckovou maternicou 😉 tak sa neboj nic, hlavne je aby manzelove rybicky boli ok 😉

lilusic
11. feb 2010

Ahojte babenky

bettynka a irsinka zachvilocku budete stastne maminky uz sa vam to krati. 😀 Je to asi najkrajsi pocit nosit pod srdieckom novy zivot,

dnes som bola na vyberany stehov po laparoskopii a doktor mi nasadil od nedele clostilbegyt a v piatok ma pozre ci budem mat ovulu .
Catherine aj mne povedal doktor ,ze mi da potom injekciu ,ktora mi ma pomoct k ovulacie.Mozno aj tebe ju pre to da .Dufam,ze uz to vyjde. 😀

Dnes som spoznala dalsieho prijemneho gyndosa Cecha velmi je prijemny.Normalne ma prekvapil mi rozpraval ake je to na svete nespravodlive,ze dnes tam mal mladu tehulu,ktora ide na potrat a na to mna ,ktora si zela mat babo. ☹

Praqjem Vam pekny dnik

Tehulkam nech si davaju pozor na seba a babetka a snazilkam nech sa nam to uz podari 😀

irsina83
autor
11. feb 2010

ahoj lilus, neboj teraz to uz pojde ovela lahsie 😉 drzim ti palce a velmi 😉
mas pravdu ze je to ten najkrajsi pocit ale aj clovek sa neustale boji 😅 ale to je asi normalne.
fakt je to strasne nespravodlive, mnohe zeny maju problem otehu a maju vsetky podmienky vytvorene pre babo a mlade standy co ani nevedia kde roztiahli nohy.... 😠 😠,skoda reci....
neboj bude to ok a o chilu budes tehulka aj ty 😉 len si prilis nezatazuj psychiku lebo aj to robi vela 😉

bettynka222
11. feb 2010

lilo no vidíš, vobec nemusíte po laparke dlho čakať keď ti dal hneď clostil. a tie injekcie, to myslíš pregnyl? ten sa zvykne dávať s clostilom keď nepraskaju folikuly samé. ale možno ich nebudeš potrebovať.
no krati sa nám to síce, ale ajtak sme iba v polke 😀 ale ja už vyberam polohu na pôrod 😀

cech je fajn lekár, veľmi milý 😉

catherine711
11. feb 2010

irsi, lilu, vdaka za mile privitanie. elias povedal, ze po clostyle pritvrdime, ze prejdeme na injekcie. takze vlastne ani neviem, co ma caka, v utorok tam idem, tak budem snad mudrejsia.
moj drahy absolvoval spermiogram v roku 2007, diagnoza: oligoastenozoospermia, spermie 17mil/mililiter. co je strasne malo. urolog mu kazal uzivat profertil. lenze ten je dost drahy a ten moj odmieta navstivit urologa druhy krat. si mysli, ze nam zenam je to prijemne ked chodime ukazovat skatule... 😀 chlapi nevydrzia nic
takze vlastne chodim k dokymu len ja.
ja som bola povodne u navratila, ale k tomu sa teda vratit nechcem, elias mi poradil cecha, takze si to pojdem v utorok vybavit.

catherine711
11. feb 2010

irsi, co sa tyka mojej diagnozy, tak ja som mala upchate vajecniky. navratil ma poslal na prefuk, lenze predtym som isla k eliasovi a ten ma dal za pol roka do poriadku. minuly mesiac ked som tam bola na 13-ty den, tak mi tlieskal, ze mam ukazkove vysledky.
neviem ako mam toho mojho presvedcit, aby sa rozhybal a nieco so sebou robil.
aj ked na druhej strane to chapem, sme v dost osemetnej situacii, mame rozostavany dom, a nie a nie ho dokoncit, drahy je uz vyse roka bez prace, byvame u svokrovcov, kde ho vsetci len vyuzivaju a zneuzivaju, robi im chuvu a taxikara. u svokrovcov byva v dome aj svagrina s 3 detmi, svagor tiez ma 3 a stara sa stale len moj drahy. pretoze kazdy ma tolko povinnosti, ze nema cas. len on, kedze nerobi. a on je taky dobrak, ze nedokaze povedat nie. ved je to jeho rodina.
no som z toho totalne nanervy, co vam poviem baby.

lilusic
11. feb 2010

catherine

aj moj muz ma zly spermiogram a ma tiez oligoasthenoteratozoospermia ,ale on stoho odovzdavania nastastie vedu nerobi.Snazi sa tiez vsetko pre to robit.Ked chce tiez potomka 😀
Lieky profertil su drahe ,ale pomahaju mi ich tiez kupujeme.A hlavne nema sa coho hanbit ved ty doktory to beru uplne normalne aj o tom hovoria normalne aj v BA ked sme boli tak tam bolo aspom 10 chalanov co isli na odbery a pohode boli.Je to uplne normalne .Ale hlavne musi aj on spolupracovat vet my zeny ukazujeme furt svoju doktorovi a co.Ja ked som bola teraz na laparoskopii tak ma vysetrovali a pritomny boli az 8 doktory a pozerali sa na man.Tuto prehliatku nazyvaju predstavenie a ozaj to bolo predstavenie a co nic sa nedeje.Tak to maju aj chalany.AJ moj muz najskor nervacil a ked tam bol prvy krat na odberoch tak mu bolo luto ze robil taku scenu a ze nic to nieje.Len frflal ze maju silno pustenu klimu v CARE v tej izbe.A teraz odovzdava ako keby sa nic nedialo.Lebo dovezite ne tom je aby ste obydvaja rovnako chceli babo.Lebo ak sa odovzdavaju spermie a je nahodou tvoj muz nervozny tak aj to moze ovlivnit vysledok . ☹
Preto je dobre aby bol v klude a nehambil sa.

Taktiez stavame dom ja som PN takisto peniasky sa minaju rychlo ale dufame ze to bude stat za to a do noveho aj z babom. 😀

A hlavne nenervuj chce to klud . 😀

irsina83
autor
11. feb 2010

catherine tak to mate ozaj osemetnu situaciu ale odhliadnuc od nej tak ja by som sla na vasom mieste do nejakeho CARu lebo ked je problem u muza tak sa to riesi nejakou formou asistovaj reprodukcie. ale vsetko sa da riesit len co ked muzi su dakedy tvrdohlavi 😠 tazko mi je radit ked ste v takej situacii ale je to len na vas alebo resp. na manzelovi ako sa rozhodne. lebo ked budes k dokymu chodit iba ty a mm nie tak to stav jeho spermii neupravi....to je iba moj nazor.
dufam, ze manzel si coskoro najde pracu a bude to ok,neboj 😉

catherine711
11. feb 2010

jéééj, baby, ste zlate. dakujem za podporu. ano, je to pravda, ten moj drahy je taky, ze mu vsetko treba hovorit, toto urob, tam chod, toto sprav. ja som vyrastala sama, som samostatna, zastanem si aj muzsku aj zensku robotu. ale tento moj trulko mi teda dava zabrat. navyse ho ovplyvnuje rodina, strasne. a hlavne teraz, ked tam byvame. ano, on chce babo, vidim mu to na ociach, ked sa po nom vesia 6 deti, jeho netere a synovec. a mne zakazdym len stisne srdce, furt mam pocit, ze vlastne sa po nom tak vesat nebudu. potom sa rozrevem a odhanam ho od seba a potom len vznikaju hadky. a okrem toho uz ma 34 rokov, myslim, ze je cas najvyssi. ja mam 26 prec, tiez uz mi to pribuda.
elias mi povedal, ze po injekciach pride na rad asistovana reprodukcia. ked ja sama presne neviem co to znamena. ani kde to je. ani ako casto sa tam chodi.
pekny vecer baby. 🙂

irsina83
autor
11. feb 2010

caty skus kuk do nejakej temy, pripravy na IVF, tam ti baby vserko vysvetlia. hlavne nech sa muzicek vzchopy a treba zabojovat lebo bez toho sa uzlicka nedocka...zial nejde vsetko tak ako by sme chceli a niekedy je to tazsie... 😅 citala som teraz o jednej babe co jej mm ma tu isti dg. a im odporucili IVF ICSI....
treba si s nim sadnut a vysvetlit mu ze to len tak bez pomoci nepojde 😉 ja som mala 27 a mm ma 32.
vidis lilus bojuje a verim ze coskoro sa dockaju 😉

bettynka222
11. feb 2010

kikus ty máš 27? Tak nielen babatka budú rovnako staré, ale aj my dve- koncom mesiaca mám narodky 😉

cathy sranda, ja som tiež najprv chodila navratilovi a pred asi troma rokmi som prešla k eliasovi. ako som už pisala skôr, neboj nic eliáš vám pomôže 🙂 ale ako tu už radili baby, treba zapojiť aj muzika. zbytočne budeš brat hormóny keď on nemieni nič robiť so svojim problémom. skús sa s ním porozprávať, pochopiť ho prečo je taký. možno sa boji že babo finančne nezvladne alebo čo 😒 určite by mu pomohlo keby si našiel prácu- vieš cítil by sa sebavedomejsie. ale momentálne je to asi dosť ťažké 😖 čo robil predtým?

irsina83
autor
11. feb 2010

evi ja som mala narodky 27.januara, o mesiac si mladsia 😀 ale je ta 27micka divnaaaaa. ja mam furt 20 a je to 😀 😵

diapozitiv01
11. feb 2010

ahojte babusky, ste tu toho teda popisali idem si vas docitat,,, 😉

bettynka222
11. feb 2010

kika ja niekedy neviem ani povedať koľko mám rokov keď sa má niekto pýta 😀 už som na svete tak dlho že si to proste nepamätám 😀

diusik ahooooj 😉

catherine711
12. feb 2010

dobre ranko sa praje. 🙂 irsi, betty, takze sme si to vcera vsetko doma vysvetlili, s drahym som sa porozpravala, tak teraz hlavne idem pracovat na tom, aby som dala nas vztah znova do normalnych kolaji. v utorok idem k tomu eliasovi, tak uvidim, co povie.
moj drahy predtym pracoval v spačinciach, v jaf holze, skladnik, vodič VZV. jemu sa rysuje robotka, od aprila, ma ju slubenu, takze sa na nu drzim a dufam ze to klapne. len to sa potom zase nedokazeme pohnut s domom.
ach jaj, je to jeden velky zacarovany kruh. na babo nebude nikdy cas ani vhodna prilezitost. tak neviem, mozno je nacase sa s tym zmierit. som teraz v nejakej takej depresivnej nalade a neviem skudy kam.
vase prispevky su ako balzam na dusu.
Pekny den vam prajem 😀

falin
12. feb 2010

ahojte kocky 🙂
caty - vitaj v tejto teme. Tie tvoje depresivne nalady chapem, tiez ma to obcas pochyti a aj dalsich x dlhodobych snaziliek. My jedno baby mame, ale tuzime po dalsom a to cakanie je veru strasne.

moj mm ma rovnaku dg ako tvoj. A hovoril ze tie odbery v TT u urologa su desne (na WC, v CAR maju na to spec. miestnost a tam nemal problem, isiel vzdy ked bolo treba a bez frflania). Dr. v CAR mu odporucila vitaminy, povedla nam ze profertil je velmi drahy (reklama a pod), ze staci ak si kupi koenzym Q10, selen, vitaminy A,D,E a zinok (vyjde to lacnejsie)
Inac ja tiez chodim k Eliasovi, je to fajn dr., k babu sme sa vsak dopracovali az v CAR po IVF - ICSI (ICSI sa pouziva v pripade zleho spg)
Nebojsa, riesenia su, aj ked casovo a financne narocne, ale su, tak nezufaj, je nadej aj pre vas, ze budete mat babuliatko. Ty si este mladica. Tak hlavu hore a ide sa bojovat. Chce to veeeela trpezlivosti

My sme sa zacali snazit ked som mala 24 a rodila som v 29 a teraz budem mat cochvila 34 a niekedy ma veru prepadne riadna depka ze som "stara" na baby, ale nevzdavam sa

sjuzi
12. feb 2010

Ahojte trnafčanky... ja som tiež z TT (síce privydatá 😀), ale moc sa mi tu páči a už som srdcom a občas už aj rečou 😀 trnavák, hehe.
Som taká tichá snž... každý mesiac čakám a ... nič... hrozne túžim po 2. miminku, niekedy je to až choré...
Min.rok sa nám to skoro aj splnilo, začiatkom roka som otehotnela, ale bohžiaľ sa v 12tt na veľkom UZV ukázalo, že je to MA... 😖 😢
Mám synčeka, ktorý mi robí veľkú radosť, ale začína byť z neho už totálna samostatná jednotka a také malé bejby mi už veru chýba...
...a vôbec sa mi nepáči predstava, že sa mám o pár mesiacov unúvať s5 do roboty... 😝 😝 😀
Tak ak môžem, tak sa vám sem priplichtím, u nás v téme už to nejako "mrzne"... 😅

sjuzi
12. feb 2010

Inak ja chodím k Navrátilovi a som s ním veľmi spokojná ako s lekárom, ale je pravda, že nejaké väčšie problémy som zatiaľ nemala... môj najväčší problém je asi psychický... čím viac na to myslím, tým viac, sa otehotnieť nedarí... 😅

zuzulatko
13. feb 2010

Ahojteeee 🙂co mate nove babule???? 😀 😅

marcelkatt
13. feb 2010

Ahojte, aj u mňa je asi psychický problém. Neviem, ale vraj som v poriadku. Pri prvom tehu sme mali problém tiež asi tri roky. Problém bol u mňa i u manžela. Ja som mala chlamýdie, liečili ma asi dva roky antibiotikami, potom už bolo všetko ok a stále nič. Tak manžel bol u dr a zistili mu varicocely, tak bol na operácii a ešte k tomu mal veľmi nízku pohyblivosť spermií, iba 30%.
Potom mu nasadilo lieky a pomohlo to na 60% a do 3 mesiacov som ostala tehotná. V 13tt mal dr podozrenie pri meraní NT, že bábo nie je asi v poriadku, tak sme behali po vyšetreniach a nakoniec máme zdravého syna.
Teraz sa snažíme asi rok o miminko.

irsina83
autor
13. feb 2010

cathy som rada aspon za pozitivnejsie spravy 😉 neboj vsetko sa utrasie 😉 no na vasom mieste ky som to babo prijala hned ako by to bolo mozne a neriesila ci teraz alebo potom lebo v dnesnej dobe fakt maju pary velke problemy s otehu...a mozno by sa vsetko vyriesilo samo. 🙂

sjuzi vitaj, neboj sa mimi pride ked to budes najmenej cakat, mne po stanoveni mojich dg PCO, srdieckova maternica a podozrenie na mutaciu genu mthfr a pripadne trombofiliu som ani len nedufala ze baby pride tak skoro. na tie dve dg. nebol cas zistit lebo som otehu skor ako mi stacil spravit vsetky vysetrenia. bolo to asi aj trosku o psychike lebo zo zaciatku som strasne plakala, potom som hned poslala mm na spg aby sme vedeli na com sme. spg bol dobry tak som si povedala ze aj tak nic nezmozem a neuponahlam tak som prestala na top mysliet a sustredila som sa na ine veci a som si povedala ze mm nieje stroj na vyrobu deti lebo som ho hnala do sexu ale zacala som si ho uzivat hocikedy 🙂 a Elinka prisla ze ani nevieme ako 😀 len dufam, ze to dotiahneme do stastneho konca....
marcelka neviem skus si porobit vysetrenia aj mm nech ide na spg a uvidite, pricina sa najde a odstrani....
drzim palce 😉

marcelkatt
13. feb 2010

Irsina, ďakujem. Jasné, zas pôjdeme obaja na vyšetrenie. Ja som bola v lete a bolo všetko ok. No pre istotu idem, už som objednaná na apríl až. Manžel ide v marci. A uvidíme. Ty sa ako cítiš? Malinká kopká? Držím palečky, nech máš krásne tehulkovanie a fajný pôrod 🙂

A všetkým snažilkám čo najrýchlejšie dve //

fattamorgana
13. feb 2010

catherine - moja zlata, ja som na tom nejak podobne. Zobrali sme sa toto leto, byvame u svokry spolu s jeho bratom, s ktorym sa moc nemusi. Maju sice dost velky dom, mame tu ake - take sukromie, ale keby som tu mala ostat navzdy, scvoknem sa. Kupili sme pozemok, buduci mesiac by sme mali mat splatenu hypoteku. Lenze manzel uz nechce brat dalsiu, tak budeme setrit peniazky, aby sme mohli zacat cim skor stavat.
Ked si zoberies toto plus este aj to, ze mam pracovnu zmluvu na dobu urcitu (konci mi v juni 2010), tiez som nemala plany ostat tehotna. Nakoniec ma zacal presviedcat prave moj manzel, nech to skusime. Zratala som si to a uvedomila som si, ze keby sme mali cakat na ten spravny cas, ked nebudu ziadne problemy, tak by sme sa asi nedockali. Skus sa s drahym porozpravat, ze cim skor, tym lepsie, lebo vekom mozu nastat ovela vacsie komplikacie ako teraz. Drzim palce!

irsina83
autor
14. feb 2010

marcelka nie je za co. tehulkovanie sa snazim uzivat aj ked som stale v strachu lebo mam problemy s placentou a najnovsie mam skrateny krcok a tvrdnutie bruska ☹ bojim sa ale verim ze to bude ok, malinka rastie tak dufam, ze vsetko nam to dobre dopadne.
fattamorganna jasne manzel ma pravdu...neodkladajte dietatko lebo nikdy neviete co pridjavascript:addEmoticon('😉','vBody')e s vyssim vekom.

pekneho valentina dievcence 😉

bettynka222
14. feb 2010

ahojte 🙂

cathy neboj, vsetko sa vyriesi 😉 ja som tiez uz kolkokrat myslela, ze konkretna zivotna situacia je bezvychodiskova, ale nakoniec sa nevyrieisl len ten problem, co ma najviac trapil, ale uplne vsekto 😵 vyber si jeden ciel, ktory chces dosiahnut a popritom sa uplne same vyriesia ostatne veci 😉 a usper ze sa manzelikovi rysuje praca, uvidis, ze sa hned bude citit potrebnejsi na tomto svete 🙂

falin pocuj ja osm sa po potratoch strasne bala, ze moj mm bude mat tiez malo spermii. tak osm si vydupala kazdodenne hodinove prechadzky (lebo on sedi za PC nielen v praci,a le aj doma 😝), popijal nutridrink (tam su asi vsetky vitaminy co clovek potrebuje k zivotu...dufala som ze z toho priberie), no ale ked nam konecnce povolili snazenie, tak bolo leto prec, takze to uz nedodrziaval tak velmi....ale chcel aosm ti len napisat, ze co tak skusit tie prechadkzy a nutridrink, hmmm? a nikede osm pocula, ze ked je malo spermii, tak je lespie mat sex castejsie. mnohi gyn zas pre zmenu pocas snazilkovanie casty sex zakazuju, nam elias kazal iba kazdy druhy-treti den, tak si vyber 😀

sjuzi vitaj, vidim ze mas podobne motto ako ja. ja osm si ho tam dala po druhom MA a do sucasnej podoby osm ho pretvorila, ked mi dr namiesto povolenia snazilkovania oznamil ze mam tumor a ze nam to zase zakazuje na pol roka. al etumor to nebol 😀 fiiiiha, navratil.....no neviem ci on bude schopny riesit nejake problemy s otehu 😒

marcelka co zistili tovjmu mm? varicocely? nie varicellu? 😕

fatamorgana neboj, ani u nas nebolo nic bezproblemove. tiez byvame u svokrovcov uz niekolko rokov, mali sme vselijake problemy ale nejak sa to vyriesilo a asi aj domcek dostaviame kym pride babo 😉

kikus aj ty mas skrateny krcok? mne sice nastastie brusko netvrdne, ale pre zmenu mam katastroflany krvny obraz, babtku vrja moc nesli v poslednom case ziviny 😒 a uz ma strasia aj s heparinom, ajtka osm prekvapena, ze osm to bez inj. vydrzala s tou mojou trombofiliou tak dlho....

irsina83
autor
15. feb 2010

ahoj evi, zevraj mam lebo ze mala mala hlavicku nejak nizsie ci co... ja som sa viac nepytala...evi co nam esste najdu???? dufam, ze aspon bambulka je ok, dnes ideme na 3D tak drz palce moja. vo stvrtok idem na kontrolu koly tomu tvrdnutiu tak uvidime....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre