Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

bettynka222
22. feb 2010

ahojte 🙂

kikus ja ot mam zas na striedacku 😀 niekedy spim aj 13 hodin 😀 😝

diusik aj ja beham furt.....doteraz som chodila k hemato len raz mesacne a uz mi interval skratili, lebo sa mi k tormbofilii pridala tazka anemia. ked nezaberie zelezo, skusia ho dat do zily a ak ani to, tak transfuzia 😝 ale cukrovka je omnoho narocnejsie ochorenie 😔

lilus supeeeeer 🙂 a brala is aj ten clostil?

lilusic
22. feb 2010

Ano betynka berem aj clostil.Len sa moc nechcem tesit aby som zas nebola velmi sklamana ,ale to sa neda 😀

Zda sa to maly krocik ,ale pritom je to zlozite 😔

irsina83
autor
22. feb 2010

lilus je to zlozite ale sme tu pri tebe a budeme ti drzat palce 😉 ja viem z je to tazke ked to nejde tak ako si to clovek naplanuje ☹ ale neboj dockate sa len si prilis nezatazuj psychiku a snaz sa to brat v pohode...velmi drzim palce 😉

falin
23. feb 2010

caute babulky,
som tu dlho nebola. V robote mame teraz dost frmol a doma uz nevladzem PC ani zapnut 😝

Pokusim sa reagovat, ale precitala som x stran a mam teda riadny hokej v tom kto co pisal

Sjuzi - vitaj v tomto fore

Betty, Irsi - vam to krasne ubieha. Aj ked problemy vas neobchadzaju. Babulky vy si teda uzijete. Ale radost z deticiek je citit v kazdom vasom prispevku. Drzte sa.

Betty - dik za info. No prechadzky by veru bodli, len mm je na to akysi lenivy, ale ked zacne jar, tak snad sa aj my rozhybeme trosku.

Lilus - nie si najstarsia, ja budem mat 34 😒 . Malu som mala v 29-tich. Ale snazilkovat sme sa zacali ked som mala 24. Je to niekedy veru beh na dlhe trate ☹

Cathy - ty si tusim pisala o car. Ty si mozes zvolit car sama , nemusis ist tam kam ta poslal dr. V CAR nevyzaduju ani odporucanie od lekara, ked im spravu prinesies, je to OK, budu sa mat od coho odrazit. Ale nie je to podmienka.
Predtym ako pojdes do CAR, popozeraj si temy ako su babule spokojne. Ja som chodila do Iscaru, ale je najdrahsi zo vsetkych a uz to tam beru ako na beziacom pase (ked som tam zacala chodit, sa mi zdal ich pristup lepsi), na Gin-fiv som citala dost zle reakcie, aj niektore baby co poznam, odisli radsej odtial. V BA by som si zvolila Ferticent (cenovo je najvyhodnejsi a pristup velmi mily.) Ja mam vsak poistovnu Apolo a s nimi nemali zmluvu. Teraz mam uz 3 poistovnou hadene ivf za sebou, takze mna caka uz iba samoplatcovstvo 😖
A nejake nove centrum je v PN, zatial nemaju zmluvy s poistovnami, ale pracuju na tom. A pri IUI je to jedno, lebo to poistovna nepreplaca.
Ak by si mala otazku k tomuto, kludne napis.

Inac ako ste pisali o tych cestach, ja robim v bohuniciach a veru v tom obdobi som mala problem dostat sa domov. Cesta mi trvala 1,5 hod a som sa modlila aby sa nic nestalo. Cesta bola ako zrkadlo 😲

K vitaminom (neviem kto sa pytal) - ja som pri prvom tehu brala calibrum, nemala som ziadne problemy. Urcite zalezi aj od toho ci mas bezproblemove tehu alebo mas nejake komplikacie.

Pri poslednom IVF som brala femibion 800

mm berie toho viac. Pytala som sa dr. na profertil a povedala ze su to vyhodene prachy a odporucila mi kupit: zinok, selen, vit. A,D,E a najdolezitejsi koenzym Q10 (aspon 60 mg koncentracia)

snad som na nic nezabudla, krasny dnik

irsina83
autor
23. feb 2010

falincek,

ahoj, veru dlho si tu nebola 🙂 veru tak sa nam to niekedy nakopilo aj s bettynkou ale hadam, ze uz to bude len ok, boli sme na 3D utz a malinka je v poriadku a betty bola na morfo utz a maly matko je tiez ok. 🙂 len u mna treba davat pozor na pacentu a u betty na trombofiliu ale dufam, ze nam to dopadne ok 🙂

fakt je to niekedy nefer ze clovek caka tak dlho, ale treba verit 😉 neboj urcite sa este dockate dalsieho uzlicka 😉

bettynka222
23. feb 2010

ahojte

lilusic drz sa nam. viem ze na ot myslis. ja som pocas snazilkovacieho zakazu bola v pohode...ved nesmieme otehotniet, tak nevadi ze nie som tehu. a hned ako nam to povolili a dlai mi clostil, tak som na to zacala mysliet ako sialena 😝 never tym ich reciam o psychike, poznam baby co boli v pohode a ajtak neotehotneli, lebo mali iny problem. ja osm to riesila a obla som tehu hned 😀 to od toho vobec nezavisi. ale test som nerobila, ani ty netestuj, vydrz, oki? budes nam pisat ako to prezivas a co sa deje, uz sa tesim 🙂

falin ahooooj, som rada ze si sa ukazala 🙂 tie vitaminy pre mm ti schvalujem. inak ked sme sa chystali na snz, tak som chcela aby mm zdravsie jedol a teraz ked som tehu, tak sam od seba mi vyziera tekvicove jadierka a mandle a taaaak 😀 a tie vitaminy schvalujem, len skus aj v prirodnej forme - napriklad zinok v tych jadierkach 😉

sjuzi
23. feb 2010

Ahojte kočky...
Veru, tá psychika dá zabrať, ale tiež si myslím, že to nebude len v tom... Ja som sa rozhodla, že si asi začnem sledovať BT, lebo som doteraz na to bodala... nech sa spoznám konečne... 😉 😅

sjuzi
23. feb 2010

Lilus držím palčeky... raz sa všetky dočkajú, čo veľmi túžia po bábätku, tomu verím...

sjuzi
23. feb 2010

Betty, som si pozrela tvoj albumček, ty si jaká modelka!!! Ale teda bruško máš už peknunké, v dobrom závidím. Mne inak v 20tt s Miškom bolo ešte ledva vidieť dvíhajúci sa pupok... 😀 Mám takú foto s bruchom mm, sme si ich porovnávali a on veru mal väčšie ako ja... 😀

sjuzi
23. feb 2010

Falin, vďaka za privítanie, vidím, že i ty bojuješ za súrodenca, ako ja... Držím päste nám obom, nech sa naše dietky skoro dočkajú bračeka/sestričky... 😉

lilusic
23. feb 2010

Ahojte babenky

dakujem Vam vsetkym za pozbudujuce spravy. 🙂

je to velmi dobre ,ze takato tema je tu.Pomaha to tehulam ale aj snazilkam.Mame tu aspom vela informacii,ktore vobec nevieme ,ale skysenosti inych nam pomozu.Lebo niekedy ani lekary vsetko nepovedia,lebo si myslia ,ze je to normalne a kazdy by to mal vediet. 😀

Jasne ze vam budem opisovat moje pocity. 😅

Ale neviem pochopit preco mi nedaval uz doktor pred rokom pregryl ☹

irsina83
autor
23. feb 2010

lilus,

kazdy lekar je iny, mne zas moja stara dr. tvrdila ze som ok 😅 a tento sucastny sa len na nej smial, jej sposobom vysetrovania... 😅 nasiel mi PCO a srdieckovu maternicu a caka ma vysetrenie na trombofiliu lebo mam problem s placentou 😉 no co dodat... mozno ten pregnyl ti chce dat teraz lebo ti pekne dozrievaju foliky po tej laparke 😉 aspon si myslim 😅
l

lilusic
23. feb 2010

to mas pravdu kazdy je iny len ako si potom vybrat 🙂 trombofiliu ma aj moja kamoska.Ona si musela pichat injekcie ked bola tehotna.A potom aj po porode.

Beboj vsetko dobre dopadne a uz sa tesim ak das fotky do albumu malinkej.

Aj kamaratka ,ktora ma teraz termin za dva tyzdne sa uz nevie dockat a je strasne nervozna.Normalne uz mi to pripada ,ze ju odrodim nech sa nestresuje 😀 Ale tesim sa snu ona tiez bude mat dievcatko Liviku 😀

irsina83
autor
23. feb 2010

lilus tvoju kamaratku uplne chapem, ja ked pozriem na postielku co sme este len vcera kupili tak sa neviem dockat
nasej Elinky 😅 Vsak uvidime ako nam to dopadne, vravel ze mi spravi rozbor ked budem v 28tt.
jaj kocky vsetkym snazilkam posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT virusiky 😉

vsetkym zelam vonave babatka 🙂

bettynka222
23. feb 2010

ahojte 🙂

sjuzi dakujem za pochvalu bruska 🙂 mam teraz trochu stresy, lebo malinky kopal doteraz poriadne a posledne dni menej silno aj trosku menej pohybov. nestalo sa ti take nieco?

lilus ale ty si isla na laparku z nejakeho dovodu, nie? co konkretne ti to tam zistovali? leo napriklad ked maju baby endometriozu, tak musia najprv na laparku, potom nejake hormony a rychlo otehotniet. neboj, clostil s pregnyl su dobry napad 😉 mne dal sice doki iba ten clostil....neviem preco bez pregnylu, ale nakoniec to stacilo 🙂

kikus ahoj 😉

macka7
23. feb 2010

ahojte babenky no vsetkym strasne drzim palce

lilus verim ze uz to pride povedala som ti ze tento rok rodis 😉

betty to moze byt take rozdielne tie pohyby hlavne je ze ho citis ja ked som bola tehu tak tiez som mala z toho stresy a trosku som si aj stuchala do bruska ked sa mi zdalo ze som od rana nemala pohyb 😀 😀 no mne hrozne od piateho tvrdlo brucho a ku konci sa mala az moc vrtela bolo to take bolestive ale stalo to zato 🙂

bettynka222
23. feb 2010

macka dakujem za info 🙂 len ked on predtym kopal tak slno. ale tak asi je teraz lenivy alebo co 😝 prave kope, ale mne to asi na upokojenie nestaci 😝 😝 😝

macka7
23. feb 2010

vies cim je vacsie tak tym ma menej miesta a pomalicky zacina mavat fazy spanku takze ta intenzita pohybov bude stale ina ja som bola posledny mesiac na rizikovom lebo malinka mala vysoku frekvenciu srdiecka HCG a asi si drzala pupocnu snuru a zle sa okyslicovala tak preto sa mi tak strasne vrtela v brusku

irsina83
autor
24. feb 2010

macka vitaj 🙂

evi fakt sa neboj, babatko stale rastie a meni sa, dolezite je ze kopka 😉 dufam, ze dnes je to uz lepsie 🙂

ja sa tu rozculujem nad hokejom 😠

diapozitiv01
24. feb 2010

Dobre ranko,
ja uz som vyse hodinu v praci,,, ako sme natom s hokejom, kolko je este do konca??

irsina83
autor
24. feb 2010

Akurat kes si pisala tak uz sme koncili a vyhrali sme ledva 4:3, dnes boli nasi nejaky rozhadzani ale to asi preto za zranili Hanzusa ale bude ok, nic vazne...

diapozitiv01
24. feb 2010

no aspon nejaka pozitivna sprava,,, ja dnes toho mam akosi dost, po robote utekam kuk svokrusu v nemocke,, dnes jej mali odstranovat krcovu zilu a o 17hod sa korculovat,,

irsina83
autor
24. feb 2010

fuha, dufam, ze svokra bude ok. ja si akurat upravujem diplomovku a idem ju dat zvazat po obede...uz mi tak leze na nervy ze az... 😠 a to nehovorim, ze som sa nemohla zucastnit jednej prednasky lebo mi tvrdlo brusko a mala som skrateny krcok a musela som lezat a este mi idu robit problemy kvoly tomu...na nervy 😠

lilusic
24. feb 2010

Ahojte babenky

tak uz mam za sebou aj pregnyl ale teraz neviem kedy je najlepsie snazilkovat. 😉

Teplotu som mala rano 36,83 😉

irsina83
autor
24. feb 2010

lilus snazilkuj teraz stale 😀 spojis prijemne s uzitocnym 😉

bettynka222
24. feb 2010

ahojte 🙂

macka, kikus bola som u gyn - v otmto tyzdni sa zvysuje mnozstvo plodovky (ako som predpokladala) a navyse s amalinky zhupol dole do podbruska a nozickami a rucickami kope vo vnutri vaku, tak preto su pohyby slabsie. ale dr hovoril, ze aktivny je az moc 😀 len hned kao ma zbadala sa pytal ci nahodou nemam anemiu...lebo matko minule slabsie priberal a pritom predtym byval aj o dva tyzdne popredu. no ale dobehol to a za necely tyzden pribral sto gramov 😵 nechapeml, ze ked chodim kazdy mesiac na hemato, ze preco to uz skor neriesili 😕

kikus a s kym sme hrali?

lilus nesnazilkuj, na drahehio sa vrhni a pustaj ho z postele len ked pojde do prace 😀

dia a kam sa ides korculovat? dufam ze nie na kamenac 😀 asi na stadion, ze? ja som prave prisla z piestan, tam mali na namesti ladovu plochu, ale je zatvorena kvoli nepriazni pocasia 😀 no podla mna je dnes pocasie celkom priaznive, nemusim si obliekat dve vrstvy 😀

lilusic
24. feb 2010

Bety to je super ze ste v poriadku. 😀

No mi budeme snazilkovat az od zajtra mne uplne vypadlo z hlavy

ze ideme zajtra na spermiogram do BA ako sme na tom s pohyblivostou po tom profertile dufam,ze budu sikovnejsie a hlavne rychlejsie. 😀

irsina83
autor
24. feb 2010

evi no vidis ze je maly ok...co som hovorila 🙂 mamina jedna 😀 hrali sme s norskom.

lilus drzkam palce, pekne si uzivajte keksik 😉

bettynka222
24. feb 2010

lilus a kolko pred tymi testami ste mali zakazane? dodrzali ste to? ja ked som potraitla tka som si vymyslela, ze mam problem s imunitou 😀 tam nam zakazali sex 6 dni pred odbermi krvi a spermii. termin sme vkuse prekladali kvoli mm, aeby to vychadzalo aspon pocas ms...ale nejak sme sa tam nakoniec nedostali. ti chlapi nic nevydrzia 😀 teda...ani ja som necakala, ze dlho vydrzim, a vidis od 6 tt nic 😝 ale zas robime to pre babatka, ze? 🙂

kikus bola som na kurze pre dojciace matky....no mam zmiesane pocity z prednasky 😀

irsina83
autor
25. feb 2010

fuha...ja radsej nikam nechodim 😅 no to mi este popises, este spravim poslednu skusku a pojdeme na kafe 🙂

dobre rano, zijeme hokejooommm 😀 len dufam, ze nasim to vitasto vydrzi az do konca 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre