Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

sasettka
10. apr 2010

nooo, materska je tych 6 mesiacov....ale mam taky pocit, ze vdaka tomu mas aj zvyseny rodicovsky, co je teda do 3 rokov dietata....a teda dost zavisi od platu, ak mas plat vyse 1000eur, to uz tusim ani doplacat nemusis, lebo max. matersku mas istu 🙂

fattamorgana
10. apr 2010

keďže som učiteľka, o plate 1000eur môžem akurát tak snívať 🙂 A aká je tá max. materská? Viem, že si to môžem pohľadať na nete, ale strašne ma nebaví hrabať sa v zákonoch.... 😖

sasettka
10. apr 2010

takmer 600 eur....dobre, nie? 🙂

fattamorgana
10. apr 2010

tak to áno, tuším si zistím, koľko treba doplácať, aby taká bola 🙂

sasettka
10. apr 2010

nooo, skukni to 😉 a ked ti nebude daco jasne, spytaj sa v teme paragrafy - dobrovolne nemocenske, aj mne tam baby super poradili 🙂

nelly3
10. apr 2010

ahojte 🙂 sasettka ja mna by to zaujimalo, chcem sa ta len opytat to musim ist na socilanu poistovnu a tam mi daju nejake tlacivo a ako mi to vyrataju kolko mam doplacat? musim aj doniest nejake tlacivo od zamestnavatela? dakujemmmm 😉

sasettka
10. apr 2010

nelly, no ja nie som zamestnana, takze presne ti neviem poradit, aby som tu nepisala bludy....ale pochopila som to tak, ze zamestnavatel za teba plati nejake nemocenske...co sa vyrata ako dake percenta z platu....a ked teda chces tu najvyssiu matersku, budes do SP mesacne platit rozdiel medzi maximom, co je 47,7....teda ak zamestnavatel plati napr. 30eur, tak by si doplacala 17,7eur..... vela je toho popisane na stranke pana Mihala....2x som si to precitala a pochopila som 😀

http://jozefmihal.blogspot.com/

ja som si zo stranky SP stiahla registracny list fyzickej osoby, vyplnila a odniesla....teta mi tam cosi poopravovala, dala mi daco podpisat a bolo to 🙂)) inak to tlacivo maju aj tam 🙂

lalia21
10. apr 2010

ahojte-ale sa to rozbehlo trošku 😀
sasettka-no tie šaty boli len požičane aj zo svadobnými ☹ ale veru niečo take by som aj mohla si kupiť-samozrejme nie take drahe ako včera v telke-stačí lacnejšia napodobenina 😀 -v priebehu trištvrte roka nás čaka svadba z rodiny-tak ak by som mala aj bruško tak by bolo super v takých šatách 😵 inak,dnes som bola v tescu a nakupovala som ovocie a tak a neverila som vlastnym očiam-mali melony,somsi kupila trojkilový-pre istotu som kupila taky menší lebo som si nebola istá či bude dobry-a ked sme ho doma rozkrojili tak bol sladučky-normalne mi to leto pripomenulo-aj väčší som mohla
kúpiť 😀

lalia21
10. apr 2010

Irsinka-ako sa máš?všetko v pohode-malinká v brušku poslúcha? 😉
No mne sa zdá tak (opravte ma ak sa mýlim) že ono ta max.materska je ako sasettka povedala necelych 600eur a potom mame narok aj na ten zvyšeny rodičovsky ale sa mi zdá že len do dvoch rokov dieťata a potom už len ten jeden rok je ten po starom rodičovský.Ale nechcem Vás myliť-takto mi to povedala na socialke-ale sasettka Vás dobre odporučila na paragrafy-DNP-tam Vám to určite dobre vysvetlia-su tam dvaja ludia ktorý sa v tom velmi dobre vyznaju-p.Mihál a Gapa.

bettynka222
10. apr 2010

ahojte 🙂

sjuzik no ved presne toho sa bojim, aby ma pri porode ta bolest neparalyzovala natolko, ze by som nemohla tlacit...to by bolo pre malickeho veeelmi nebzpecne ☹ ako ste dopadli v skolke?

irsinka neboj sa nic, uz som ti pisala aj do ipcky. malinka je dost velka aby teraz v pripade potreby bez vacsich problemov prezila. ale oni ta urcite najprv zavru na rizikove, tam ti budu dvakrat denne sledovat prietoky na CTGcku a este aj cez den s tym prenosnym. mozno nebude treba okamzity porod, skor si myslim ze si ta takto odsleduju, v pripade nebezpecenstva ta napichaju kortikosteroidmi aby sa stihli vyvinut pluca a az potom porod. a nasej rodinnej priatelke sa narodil syn na zaciatku 6 mesiaca pred 28 rokmi a je v poriakdu 😉 si zober ako medicina odvtedy pokrocila. dnes zachranuju mensie ako polkilove deticky, tvoja je uz velka baculka 😵

jeeej nanuska gratulujeeeem,t ak uz ste dve nove tehulky 🙂

sasetka tebe sa ako dari? aj mne pri smrkani casto vyjde aj krv z nosa. ale ten paralen by si teda nemusela....ja mam brutal nizky tlak, bolest hlavy na dennom poriadku...treba si zvyknut, bude to len horsie 😀 inak aj mne prestlao chutit sladke - prve asi 4 mesiace. tak ale mne na zaciatku nechutilo nic 😒 iba ovvocie a polievky...ostatne len nasilu 😝 a gracala som do 6 mesiaca..ale aj dnes s ami postastilo 😝 no a k otmu brusku...ja osm nemala krce, ja osm rovno mesiac krvacala a tiez ma strcili do nemocky, ale teda na dost dlho 😒

lilusic 😔 nebud smutnucka, vyjde to - uvidis. chapem ze si sa tesila ako vyuzijes hned prvu sancu...neznasam vynutene puzy v snz...ale neboj, vsetko zmaknete 😉

babika vitaj medzi nami 😉

lalia drzim palce so snz aj s domcekom 🙂 tebu uz musi cakat v zivote len to dobre 😔

ahojte vsetky 😉

lalia21
10. apr 2010

bettynka-dakujem krásne 😔 no veru to dúfam že už ma zlé bude na kilometre obchádzať 😔 z domčekom to už konečne začína uplne super vychádzať-takže možno sa nám podarí aj zakladovu dosku spraviť a ak bude dobre počasie tak aj steny vytiahnuť-no to uvidíme ako k nám budu uradnici zdvorilý s tolkými papierovačkami 😠 ale najdôležitejšie je aby mi zdravie už len a len slúžilo a aby aj v tehu bolo všetko ok 😔 -no najprv to tehotenstvo musí prísť-manžel si vsugeroval že do leta už budem tehulka-takže musím byť optimista ako on-aj ked,ked si človek už niečo prežije-tak je opatrnejší a šťastíčko si stráži pokým to neni isté 😔 aj ty si si teda v začiatkoch tehu prežila 😔 Aj tebe prajem všetko dobré a aj drobčekovi v brušku 😉
Irsinka-všetky Ti tu držíme moc palčeky! 😉 všetko dobre dopadne 😉

bettynka222
10. apr 2010

lalia mas pravdu s tou opatrnosotu....ja po tych potratoch som ani neverila ze to tentokrat dobre dopadne....bolo to hrozne ked som uz konecne dokravacala a zacalo to zase odznova 😔 ani teraz sa necitim nejak sebaisto...stale strsujem kvoli tej mojej krvi, aby babatko malo dost zivin, pretoze s mojou tormbofiliou moze dojst kedykolvek k plscentarnemu infartku ☹ starej mame takto zomreli tri babatka.....
ale teda ty si si toho prezila omnoho viac ☹ preto dufam, ze sa uz budes mat len dobre 😉

sasettka
10. apr 2010

ahoj bettynka, si sa tu dlho neukazala, normalne si mi chybala 😀 😅
paralen som zatial nepozila, ked ma rozboli hlava, idem si lahnut a vacsinou to zaberie....teraz ma zacala bolievat na vecer, ale ked si zdriemnem aj poobede, vecer nastastie je hlava ok 🙂)) takze to bola len unava....

inak fajn, sem.tam nejaka tazoba na zaludku, uvidim, do akej fazy sa to prehupsne 😅 na vsetko som pripravena, len aby bolo malicke v poriadku.....ved ty velmi dobre vies 😔 velmi ti drzim palce, nech je vsetko ok....

lalia, tak sme si splnili svoje chutove priania, ja hrozno, ty melon, no je nam ale dobre 😀

bettynka222
10. apr 2010

sasetka no aj vy ste mi všetky chýbali 😉 som rada že úspešne pokracujes. a kedy teda pojdes k dr? budúci týždeň? či chceš čakať až do 8 tt? bruško už neboli?

sasettka
10. apr 2010

betty, brusko uz pomenej, pred par dnami bolo to podivne pichanie....ale odvtedy uz nic take nastasticko....
doktorke sa asi nabuduci tyzden nedostanem, bo mam toho kopec....tak potom ale uz urcite..... 🙂

lalia21
10. apr 2010

bettynka-no je pravda že som si toho zlého prežila dosť- o to ťažšie to bolo že to prišlo všetko naraz ☹ ale bolo hlavne bolesti po fyzickej stránke-a samozrejme potom mi padala aj psychika a sebavedomie..všetko ☹ .Ale strach o dieťatko alebo potraty musí bolieť ovela viac-nechcem si to ani predstaviť-nie to ešte zažiť ☹ -preto mam rešpekt pred tehotenstvom a tak trošku strach aby to všetko vyšlo-potom všetkom ☹ som rada že teraz ti to vychadza a babenko v brušku rastie 😉 držím palčeky-neboj onedlho ho už budeš držať v náručí -ujde to ako voda😉

lalia21
10. apr 2010

sasettka o tej bolesti hlavy ani nehovor ☹ v tom som asi preborník 😒 -po havarii to bolo pol roka každy jeden den-tolko tabletiek -rôznych čo do mna doktori napchali a ctčiek..a po pol roku to pomaly ustálo...a teraz sa to pri zmene počasia alebo tak pripomenie-ale tak že bez ibalginu 400vky by som vybuchla od bolesti-niekedy to ani nevyspím 😠 -ale boli zvyčajne len na jednej strane ☹ tak toho sa v tehu bojím-aby tie bolesti neboli kruté-ale budem to musieť vydržať 😔

sasettka
11. apr 2010

lalia, no aj mne sa hlava ozyva bud pri zmene pocasia, alebo unave....nic prijemneho veru 😖

mne dnes mama na nevolnost poradila haslerky, tak vyskusam 😀

lalia21
11. apr 2010

no teeeda-tak hašlerky vyskušaj a ak budu fungovať-tak potom využijem aj ja 😀
tej mojej mrške aby sa človek doprosoval 🙄 -ale zdá sa že dnes už príde-cítim to v kostiach 😀 -ked ju nepotrebujem-tak dojde aj 2 dni skôr 😠 a ked čakám-tak si dá načas 🙄 🙄
no mm stále pokúša aby sme už po tejto mrške na to vhupli-ale ja mam trošku rešpekt-že čert nikdy nespí-a čo ak sa podarí hned-a ja by som nahodou porodila o 2 tyždne skôr-a už by mi to nevyšlo s DNP ☹
taaakže-mrška nech si švihne-aby mohla po nej prísť druhá-snad aj posledná 😔 a ide sa na to 😀 😔 😵

sasettka
11. apr 2010

no my sme sa zacali snazit uz aj pred platenim DNP 😅 som az neskor zistila, ze nieco take existuje... takze sme mali vlastne "stastie", ze sa nezadarilo hned.... 🙂 a potom, ked to nevychadzalo, som sa upokojovala myslienkou, ze mi to DNP aspon urcite vyjde 😀
inak ja som platila z minima....az ked som zistila, ze som tehu, som to sla zmenit na maximum.....

takze ta chapem....ked uz si to platis, tak by fakt zamrzelo, ak by to nevyslo.....peniazky nie su vsetko, ale na babatko ich potrebujeme vela...

bettynka222
11. apr 2010

sasetka no ved vlastne mame tu v TT pohotovost, takz ekeby zase brusko bolelo, mozes skocit tam a ani nebudes musiet cakat tolko co u dokiny. inak to milujem - ze pridite kedykolvek....ja som rpedtym chodila navratilovi, a tam takto objednavali aj na preventivky....cakala si aj dva dni... ale inak so sestrickami su vzdycky problemy - mna ta moja nechcel apustit eliasovi. esteze teraz chodim na rizikove, tam sa nemusim s nikym dohadovat. hrozne ked si spomeniem, ako mi najprv povedali,z e mam tumor, potom neprisla ms, iny dr mi zistil ze osm tehu, tak som chcela ist svojmu, lebo osm potrebovala ist na testy hemaotlogicke a ona ze pridite za tyzden. som sa jej snazila vysvetlit, ze musim ist na hematko hned ako zistim ze osm tehu, a on aze za tyzden to stal bude hned kao som to zistila 😅 nastastie hemato ma vzala aj bez nejakych potvrdeni 🙂

lalia ja verim a dufam, ze po tom co si si prezila uz ziadnu dalsiu bolest prezivat nebudes. velmi ti prajem, aby u teba islo vsetko ako ma a teda aby si bola letna tehulka 😵

ak vam mozem poradit na nevolnosti - zazvorove lizatka gravipop. ja som na nich ficala v 6 mesiaci a odvtedy konecne tolko negrcavam (teda iba obcas 😀 ale to uz si ich zas nedavam)

lalia21
11. apr 2010

pravda-peniažky nie su všetko a je dôležité aby sa bábenko vôbec zadarilo a bolo zdravé-ale ked už si to platím-a chýbal mi mi napr.týžden-tak by ma šlahlo na mieste 😅 😅 na nete som si vyskúšala tú kalkulačku termínu pôrodu-tak som si tam zadala že mi začala mrška dnes a vyšlo mi žeby som mala termin pôrodu v polovici januara-takže v podstate by to aj malo vyjsť.....-15.decembra splním tých 270dni.a viem že len malokomu sa zadarí hned na prvy krat...no kamoška napr.porodila o 3 tyždne skôr-a to teda ja by som už mala na mále-a stresovať sa či to vyjde-nevyjde 😕 😨 no neviem neviem-pokúša ma to-mm ma už nakazil 😀 to si asi aj pokúpim ovu testy-ta moja mrška máva odchýlky aj 4 dni-ako kedy-niekedy ako hodinky a niekedy štrajkuje 🙄
no veru to si mala potom "šťastie"-ved predsa len skoro 600eur mesačne 6 mesiacov-je dosť slušne-ked si predstavim že inak by som mala len rodičovsky po starom 🙄 😠 😒 takto budem mať max.matersku a aj zvyšený rodičovsky-už len aby sa pošťastilo..no a ak vydržím ešte tento mesiac to mm pokúšanie-tak koncom mája je naš mesiac M 😀

lalia21
11. apr 2010

bettynka si zlatunká dakujem 😉 aj tebe prajem hlavne toho zdravia pre teba i drobčeka.
v to pevne verím -aj ked v kutiku duše...proste uverím až ked uvidím a doktorka mi to potvrdí 😔
môj manžel je v tomto strašný optimista-začína sa nám dariť (klop,klop,klop) a tak verí že to bude pokračovať a ja budem v lete na stavbu za ním chodiť už aj z mimi v brušku-ak by sa na nás usmialo aj šťastie-tak prvé tri mesiace to bude naše sladké tajomstvo-no a samozrejme-pochválim sa Vám tu babulky 😉 😉 ale pred rodinou budem opatrná a vybalíme to až po 3ťom mesiaci 😔

dulkagabulka
11. apr 2010

ahoj baby 😀 ,
bettynka, matko je krasny..po tebe 😀

sasettka
11. apr 2010

bettynka, no normalne mam chut radsej vbehnut na tu pohotovost, mam pocit, ze tam ma lepsie prezru, ako u pani U. 😀 no uzasni su niektori ti doktori, len co je pravda....
tie zazvorove lizatka sa kde predavaju? asi v lekarni, co? no normalne by som si teraz jedno dala....

lalia, presne tak.... 600 eur materska a zvyseny rodic. nejakych 260....je neporovnatelne zo 130, ci kolko to je min. rodicovsky....ved to je smiesna suma....z toho sa neda normalne vyzit.... 😒

tusim mas dilemu, ci uz aj teraz neskusite, cooo? 😀 no ja som si merala bazalku, takze som hned vedela, kedy bola ovulka a take tie veci...za toho pol roka som sa dokonale spoznala 😀

sasettka
11. apr 2010

ahoj dulka, aj teba som tu dlho nevidela 🙂

lalia21
11. apr 2010

sasettka no to meranie je pre mna čistá veda 😅 😀 😅 a dokial by som na to prišla... 😅 no ved za vyskušanie ovu testu nič nedám 😅
no veru dilema je 😔 😀 aj ked to by bol zázrak aby sa nám na prvý šup podarilo-to sa stáva asi len vo filmoch 😅 -uvidíme 😅 ale asi už ten mesiac vydržím...na nete je aj kalkulačka vypočtu ovu-a to keby ta mrška aj dnes prišla-tak že by som mala pred koncom aprila plodne dni-ale to je len take informatívne-ale aj tak že doktori to vypočítavaju ten termín pôrodu od poslednej menštruacie-tak to by mi potom ten termín vyšiel v polovici januara...no mám zmätok-ten môj mm tiež musel dať chrobáka 😀 😅 😀 joooj keby to aj vyšlo či už na prvý,druhý,tretí krát.. 😅 ale tak mohlo by aj hned-ja by som sa nehnevala 😅 😵 ja sa len modlím aby sme nemuseli dlho čakať a aby bolo všetko v poriadku.. 😔
no veru ten rodičovsky po starom je normalne že výsmech-ved take peniažky sa minú pri dieťati raz dva 😠 minuly tyžden som bola na socialke a predomnou bola tehulka ktora už bola v pokročilom štádiu a jej teda vysvetlovali že narok na matersku nema-že len rodičovsky-taký nízky 😠 až mi jej bolo lúto ☹ ved to si ani neviem predstaviť-ešteže DNP existuje-a oni to chcu zrušiť 😠 snad to nezrušia nikdy

sasettka
11. apr 2010

to meranie bolo aj pre mna jedna velka neznama...ale nakoniec to nie je nic zlozite, len kazde rano merias v rovnakom case....a ono sa to uz cele spravi samo 😀 ovu testy su tiez fajn 🙂....a tym ovu kalkulackam ja moc neverim....mne to nevychadzalo vobec, bo som mavala ovulku posunutu .... kazda zena je ina 🙂

ale stava sa, ze sa podari na prvy sup, uz som sa tu s tym stretla...stastne to zeny 😅

aj ja dufam, ze to nezrusia.... ale vidia, ze sa o tom dozveda cim dalej, tym viac ludi, tak sa asi obavaju.....nedopraju nam nic! 😀

lalia21
11. apr 2010

no veru...šťastne to ženy 😅 aj by som sa do takého klubu pridala 😅 no u nas je rozhodnute asi tak...že ak si mrška dá ešte viac ako týžden na čas a potom sa dohrnie..tak ju prečkáme a pôjdeme na to... 😵 takže ked už teraz by som tam mala mesačnu rezervu...tak to potom budem mať viac ako mesiac-a to by snad malo byť ok...aj ked,aj tak neverím žeby sa nám to zadarilo v prvej várke 😀 😖 🙄 😨 a kedže ked som to správne pochopila-tých 270 dní musí byť min. do dna pôrodu a nie do dna nastupu na matersku ako som si najprv myslela-takže to vychádza už aj teraz aj keby som rodila o 2 tyždne skôr...
no ja si myslim že mrška mešká aj preto-lebo tento mesiac som trošku obmedzila jedlo a ovela viac ho nahradzala ovocím a schudla som 3 kilá behom necelych troch tyždnov -možno aj tým sa to trošku posunulo 😒
A mm už rátal dnes že by to mohol byť malý vodnárik-tak ako ja aj on 😀 ja som koncom januara a manžel začiatkom februara (len 10 rokov rozdiel 😀 )
No veru-nedopraju nam nič 😀 ale keby som posluchla uradničky ktore ma od toho skoro odhovarali a presviedčali ma že sa to bude rušiť... 🙄 no v paragrafoch mi p.Mihal povedal že teda zatial sa to rušiť nemá.

bettynka222
12. apr 2010

ahojte 😉

lalia nooooo, ako si sa rozhodla? vidím že dosť nad tým snazilkovanim už premyslas 😉 pocuj tie výpočty ovu na bare-to bude asi nejaká blbosť, veď u každej to je individuálne. a ty chodis akemu gyn? nemohol by ta kuknut, či máš sliznicu ok a kedy máš ovu?

gabi no ďakujeme 😀

sasetka ja som si tie lizatka objednala cez internetovú lekaren, lebo vo všetkých trnavskych lekarnach boli vypredané. volajú sa gravipop. pocuj len chod pekne ugorovej, nevies na koho na pohotovosti narazis. ale teda mohla ta tá koza aspoň objednať 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre