Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

sasettka
12. apr 2010

lalia tak tak, musis byt poistena 270 pred porodom a 26 tyzdnov pred nastupom na MD 🙂
noo, je mozne, ze ti zmena stravovania trosku poupravila cyklus, ak teda nemoze byt iny dovod meskania 😅 🙂 inak aj ja som chcela zacat trosku sportovat a zdravsie sa stravovat, ak by nam to teraz naposledy nevyslo, uz som si aj korcule vytiahla z pivnice.....aaaaa, mozem ich dat naspat 😀
mne uradnicka nic take nevravela, dokonca bola aj mila na mna 😅

bettynka, ale sak ona by ma aj objednala.....ale len za 10eur.... 😠 pekne si tam o 7 rano lapnem a budem cakat.....aspon si este pospim 😝
no uz som pohladala tie lizatka, v jednom e-shope maju hororove postovne...a v dalsom zas vypredane... 😒 ale mozno sa mi postasti v dakej lekarni 🙂))

lalia21
12. apr 2010

ahojte 🙂
no bettynka-ja som chodila gynekologovi do NM-ale už niaky ten piatok sa snažím vybaviť si gyn tu v TT-kedže od minuleho roka tu mam aj trvaly pobyt a byvame tu..len som zistila že aj ked som si pozisťovala ktorý su dobry a ked som aj troch obchodila a obvolala-tak márne 😠 čím lepší gyn-tým ťažšie-ba až nemožne sa k nemu dostať..a teraz čakám na mrchu 😅 a ked skončí, pôjdem Ugorovej-vraj je taký priemer-rozhodne lepšia než Skalicka alebo Pikna...
S tým gyn v NM som aj bola spokojna ale on sa ani moc nezaoberá neskôr tehotnosťou ženy a ani sa mi nechce dochádzať 60km-keby dačo bolo... v NM som si nechala len svoju super očnu,zubarku-ale asi ju zmenim za niaku v TT a nefrologa.
sasettka a tebe to ako vychádza?nastúpiš na matersku a ešte si to budeš platiť aby si mala 270.deň alebo už pred materskou ti 270dni uplynie?noo veru-nebol by iný dôvod meškania-aspon nie ten ktorý každa snažilka čaka-snad neskôr 😉
bettynka no je my jasne že tie vypočty na nete su asi len pre ženy ktorým menštruacia klape ako hodinky-a to teda málokomu..
😅 kúpim pár ovu testíkov a bude 😉 no bettynka-asi tak že ak menštruacia si ešte týžden dá načas a potom sa dovalí-hned po nej zbehnem v TT gyn a potom na to vhupsneme 😀 😀 ja nie som taký optimista ako manžel-ja si v kutiku duše prajem aby sme nečakali na drobca dlho ale niekde v druom kútiku by som chcela veriť že sa to max.do tretice podarí 😔 😔 môj manžel sa snád teší viac než ja-takmer každý večer sa vyrozpráva z toho čo zažil okolo vybavovačiek a tak,tak potom začne o budúcom drobcovi-žeby to mohol byť vodnárik a čo mu on kúpi aby mal pohodlie-minule sme pozerali bambini stranku-vyberame darček pre dieťa známych-a bolo tam také lehatko fisher price-dufam že som to dobre napísala-no a mm hned-jee toto mu kúpim-to ked budeš variť-tak si ho do toho dáš 😀 😀 no nemohla som 😀 😀 -a ked h preruším a poviem mu aby sa velmi neradoval-že niektoré páry sa snažia aj roky...tak na chvílu zosmutnie a potom sa usmeje že to nebude náš prípad a koncom zimy-najneskôr začiatkom jari si drobca prinesieme domov 😀 -no ale je ten môj manžel veštica 😀 -aj by sa mi chcelo veriť tomu-no tá moja opatrnosť vo mne už asi zostane 😔 sasettka a ako ti je?už v pohode?noo inak ja neviem prečo tie uradničky tak zavádzaju-v paragrafoch to aj viaceré hovrili že im to tak na socialke povedali že sa to bude rušiť a oni potom váhali či dať alebo nedať 🙄

sasettka
12. apr 2010

lalia, no kedze si DNP platim uz nejaky ten mesiac, 270 dni mi uplynie dakedy v lete, takze som f pohodke 😎 skor tych 26 tyzdnov je otaznych, kedze som si menila vymeriavaci zaklad....takze na matersku musim nastupit po /tusim/ 8.10.....co mi zatial vychadza...ak by bol PDP 6.12....tak aj 8 tyzdnov pred /co sa chodi na matersku/ je 11.10...takze len tak tak 😀 ale chodi sa na matersku bud 8 alebo 6 tyzdnov pred PDP....len nechapem, ze od coho to zavisi 😅

mne je blbo cely den....aj ked stale cosi do seba pcham....si myslim, ze to zabere a nic..... 😒

inak prave v teme DNP sa jedna baba pytala, ci sa to zrusilo, ju tam musia dalsie kocky ukludnovat 😅

lalia21
12. apr 2010

no veru strašné to je-tie "zaručene" informacie že sa to ruší-vraj už takto druhý rok strašia že sa to ruší a stále to je.no ak som to dobre pochopila-tých 6 tyždnov to je ked je tehotenstvo bezproblémove a 8 týž.ked je rizikove tehu-tak sa nastupuje na matersku 8tyž.pred termínom pôrodu.
uff to mi je lúto že ti je blbo-ale vraví sa že ak dieťatko potrápi maminu počas tehotenstva-tak pôrod bude lahší a naopak...no ktovie 😅

nelly3
12. apr 2010

sasettka este sa ta chcem opytat, keby nahodou tento mesiac otehotniem, djame tomu koncom aprila a teraz si to zacnem platit tak sa to stiha tych 270 dni? som nejaka z toho popletena, ale chystam sa ist tento tyzden na socialku 😉 tych 270 dni je to porodu? co ked nahodou sa porodi v 7 mesiaci? to sa potom nestiha ci? dakujemmm 😵

sasettka
12. apr 2010

nelly, ano, 270 dni do porodu..... tehotenstvo trva - idealne - 280 dni....cize si jednoducho musis zacat platit uz pred otehotnenim, inak ti to v ziadnom pripade nevyjde....a tehotenstvo sa rata od 1 dna ms...takze je otazne, ci by ti to vyslo teraz...
- kazdopadne by to bolo len tak tak 😅 ked sa teraz prihlasis a otehotnies dajmetomu o tie 2-3 tyzdne a bude tehotenstvo bezproblemove, malo by to vyjst.... ale ak chces, aby ti to urcite vyslo, isla by som na istotu a mesiac pockala 😅
ked porodis predcasne v 7 mesiaci, tak uz ti to bohuzial nevyjde....
no drzim palce, aby ti na socialke aj nieco povedali....ved vidis, ze jedine, co stale hovoria je, ze sa to ma rusit....a inak vela info neposkytuju 😒

lalia, ono to nie je zatial strasne, len mam hrcu v krku, nechuti mi.....este nevraciam, takze je to akoze faaaajn 😀

bettynka222
12. apr 2010

ahojte babulky 😉

sasetka a kedy teda pojdes? az buduci tyzden? pocuj a nestoj dlho, pekne sa prechadzaj a ked budes u dr,t ak sed. vraj statie moze sposobit predcasny porod...ajked neviem ci to nie je myslene skor na neskorsie obdobie 😀 mne minule pokladnicka dlho nemohla nieco nablokovat a skoro som tam odpadla 😝 inak mne lizatka este zostali, ale ktovie ci ich nebudem este potrebovat. chces jednu krabicku?

lalia no bol by dobre si nejakeho zohnat. spravne si to napisala - piknu urcite nie, skalicka som pocula ze tiez nic moc a nechod ani navratilovi. ozaj a ilavsky neberie? alebo cech? ten robi v nemocke a teraz si otvaral ambulanciu na zoske, len neviem ci sa mu tam nenahrnulo vela bab.
a k tym vypoctom, mne po potratoch nabehla dokonala ms - kazdych 28 dni a ovu bola ajtak neskoro - ta totiz nestihla spravne nabehnut. musel mi nasadit clostil, lebo tentokrat by sme o babo neprisli kvoli trombo ale pre zmenu kvoli hormonom.... takze ani pravidelna ms nie je zarukou spravnosti internetovych vypoctov. ved pocuj, vies ako to sprav? objednaj sa k dr na vstupnu prehliadku okolo 12 DC. povedz jej ze sa snazite o babo a ci je vsetko ok. ona na 12 DC najlepsie uvidi ci je vyska vystelky maternice a velkost folikov zodpovedajuca danemu dnu a ci je teda vhodne snazilkovanie 😉

ja za chvilku vyrazam na obhliadku porodnice 😀 tak vam potom popisem moje dojmy 😀 😀 😀 inak uz dva tyzdne osm poriadne nespala - vzdy len tak tri hodky a dnes v noci len dve, tak ot potom cez den dospavam a preto konika popri prechadzkach a cviceni nestiham, viete? 🙂

lalia21
12. apr 2010

no čo som sa pýtala tak čech neberie 😒 tak mi to vždy povedali sestričky-momentalne máme plno,p.doktor(ka) nove pacientky nepríjma...stále to isté 😠 skúšala som Stefaníkovu,cecha a známa mi odporučila Strba-ale tak ani u jedneho som nepochodila...Takže k Ugorovej pôjdem na istotu-kedže ona príjma..a Ilavskeho som neskušala-ten ma kde ambulanciu?a vravíš že cech si otvaral novu ambulanciu?no ja som tam volala a sestrička mi aspon tak povedala-že momentalne pacientky nepríjma-aj to som sa tam dovolala na 3krát..
bettynka ked to takto píšeš tak mi to pripadá že cesta k vytuženemu dieťatku je taká zložitááá 😔 pokým všetko v tele prebehne ako má 😔
no a k tym vypočtom-je to fakt len informatívne a asi len málokomu to vyjde...no ale hádam ovu testy sú viac ako len informatívne 😅
no som zvedavá aké dojmy budú z pôrodnice 😉 -dúfam že len dobré... 😅 😉

sjuzi
12. apr 2010

Ahojte snažilky a tehuľky... ako sa máme? Sasi, ty si ešte nebola u doktora? Ja by som to tak dlho nevydržala... 😕 😅

sjuzi
12. apr 2010

Betty, ja som s Navrátilom dosť spokojná, tak neviem... aj mi sedí ako človek... aj ako doktor... ale zase nejaké vážne problémy som s ním ešte neriešila... 😅 Ale pri minuloročnom MA mi dosť pomohol, aj psychicky... dal mi vtedy na seba aj mobil... 😉

sjuzi
12. apr 2010

Btw. tie lízatká, čo tu spomínate, som ja raz vyhrala na mmb v aukciách... boli fajné... aj také vitamínové mi k tomu nabalila... tie spapošil vtedy Miško... 😉

fattamorgana
12. apr 2010

lalia - ja som si tiež hľadala gynekológa v Tt, lebo som sa sťahovala. A presne rovnaký postup - všade bolo full. Nakoniec som sa prihlásila Skalickej ( o nej som počula zlé len to, že zanedbáva prsníky, ale na to ja mám svojho lekára), čo som tam bola 1.krát, tak bola veľmi milá (oveľa milšia ako lekárka v Seredi), sestrička úplné slniečko a dokonca tam boli práve 2 zdravotné sestričky na preventívke - z toho mi vyplynulo, že keď tam chodia sestričky, nemôže byť zlá.
Ale veď uvidíme, čo sa z nej vykľuje.

lalia21
12. apr 2010

fattamorgana-hej presne to isté 😠 no ja som zasa na Skalicku nepočula nič dobre..ale to si človek asi musí okúsiť na vlastnej koži a potom uvidí... 😔 no ja som rozhodnutá že skúsim Ugorovú...len je to také že chcem dobrého gyn a nikde nepríjmajú 🙄 🙄 čo už

sasettka
12. apr 2010

bettynka, ty si taka zlataaaaaaa, fakt by si mi jednu krabicku posunula?? 🙂
ale bola som uz v lekarni, samozrejme tam take nemali, tak som si kupila take tobolky zazvorove....uz sa tesim, ako to zajtra rano oskusam, dufam, ze to zaberie.... i ked sa mi pacila ta predstava lizatka 😅

sjuzi, no veruze som este nebola.... ak by si mala taku gyn, ako ja, tiez by si sa mozno neponahlala 😀 kedy by vlastne malo byt uz urcite vidiet srdiecko, neviete?

dulkagabulka
12. apr 2010

bettynka ako sa ti pacilo na obhliadke?? 😀

bettynka222
12. apr 2010

ahojte 🙂

pozdravuje vas irsinka, uz poslusne lezi na rizikovom, zatial nevie co s nou budu robit, lebo s lahkym este nehovorila, ale ked sa dozvie, tak mi napise

lalia ale nieeee, nie je to zlozite. ja len ze ked sa chystas na vstupnu prehliadku, tak si ju naplanuj tak, aby sa tam dali zistit mozne problemy pri snz, ktore s anormalne riesia po pol roku a niektori dr az po roku, vieeeees? no a k tej stefanikovej, ta ta ani nemoze zobrat, tam ma len nemocnicne pripady a medzi ne ty patrit nebudeeeees 😉

sjuzik navratil je ako clovek fajn, ale som pocula ze teda ako odbornik nula bodov. a to ani nehovorim o tom, ze ma ledva stvrtinu poctu eliasovych pacientiek a ani tie nestiha. sestricka ma na preventivky ani nechcela objednavat, jendu pacientku vybavuje strasne dlho...a tak. alieas je usper, nikdy tam necakas viac ako pol hodku - tristvrte maximalne a to k nemu gyn zo sirokeho okolia (dokonca ja z BA) posielaju najtazsie pripady neplodnosti.... ako sa inka s bublikom mate?

sasetka v otmto tyzdni je uz urcite vidiet srdiecko - teda ak bola ovu vtedy kedy mala a si skutosne uz v 7 tt 😉 jasne, lizatka posuniem, len sa musime dohodnut kde a taaaak, napis ip kde byvas 😉

gabi, lalia a vsetky - teraz k "obhliadke" 😀 no to ruzove kreslo je fajn, ale aj tie tri ostatne ak mi teda mozu naozaj zdvihnut tu opierku na chrbticu tka,a by som sedela. jedine co sa mi nepaci, ze musia byt tie nohy hore. sa est espytam dr, ci mozem rodit posediacky s nohaminasiroko vedla seba...a ak nie, tak mozno pojdem inde...neviem 😒 inak jedine co na mna na porodnej sale posobilo desivo boli modre kachlicky 😀 a teda aj to,z e tie porodne boxy su hrooozne male. az ma ot prekvapilo. normalne tam clovek moze chytit klaustrofobiu 😀 som si to predstavovala cele nejake vacsie. no a co sa mi skutocn enepacilo boli cakacie izby (tie vzdycharne)...tak tma trcat 10 hodin, tak uteciem alebo sa rovno ubytujem na tej porodnej sale 😀

lalia21
12. apr 2010

bettynka že moooc irsinku pozdravujem a že jej všetky držíme moooc palčeky 😉

aha stefanikova nema ambulanciu pre normalne prehliadky-no mne dala na nu jedna baba číslo-že ona k nej chodí-no tak to som potom zo seba spravila "blbu" ked som jej volala a sestrička povedala že nepríjma 😅 😅

no mne to zložité príde vtedy ked ma žena aj problémy,aleb sa dlho nedarí a taak
☹ no snad to nebude naš prípad 😔

no vravíš že obhliadka nič moc?no teeeda ☹ -no veru viem si predstaviť tie modre kachličky 😅 chcelo by to niečo farebnejšie 😀

dulkagabulka
12. apr 2010

bettynka, irsinku pozdravujem aj ja...
ja som preležala na rizikovom 3 mesiace 🙂 ..želame jej aby to tam v zdravi vydržala

bettynka222
12. apr 2010

lalia tak to nechapem, lebo ja neviem o tom,z e by mala vlastne pacientky. ona je vyslovene nemocnicny lekar, na NEnemocnicne pripady ani nema cas...
no ano, ked sa nedari, urcite to je zlozite. preto naco cakat rok, ci sa nebude darit, ked sa daju zakladne problemy odhalit sonom na 12 DC, hmmmm? a nechces chodit irsinkinmu dokimu? on je sice sukromny, ale zas tak vela sa unho neplati - ale je v PN.

oki, pozdravy odovzdam 😉

gabi fakt tri mesiace? mne ten mesiac uplne stacil.....

lalia21
12. apr 2010

bettynka-tak to ma určite ta baba doplietla-ja som jej nemala dôvod neverit-tu v TT doktorov som nepoznala-a ona že je dobrý-a dala mi číslo-a ono to je teda takto 😅 čo už,nevadí 😔
No ja asi skusim tu Ugorovu-ked už je z TT...ved uvidím 😔 ale dakujem 😉 -a ktovie či irsinkin gyn príjma pacientky-nevieš jeho meno? -to že je sukromnik mi nevadí-ja už chodím k dvom sukromnikom v NM-ale to ine,nie gyn a až take hrozne sumy nepýtaju-ked je to raz do roka tie preventívky 😅 no snažím sa nepripúštať žeby sa nam tolko nedarilo. 😔 ale viem že ty chápeš že ked už si žena niečo prežije tak je opatrná 😔 no ja len neviem čo je s tou mrškou 🙄 už 5.den mešká.. 😠

florans
13. apr 2010

Kristinka, moc ta zdravime a myslime na Teba.
Baby nemajte des zo samotnej porodnice, ani zo vzdycharne. Moj nazor je , ze ked to na kazdu jednu pride neriesi kachlicky, kozu, ... Aj ked verim, ze ked sa tam pride clovek pozriet pred tym, co a kde ho caka prichod svojho chrobacika, je to desive a aj odpuzdujuce. Ja mam velmi dobru skusenost na trnavsku porodnicu , cize nemam dovod nic vytknut. Ci uz sestricky, doktori, bolo vsetko v poriadku. Ta strava sice nic moc, ale to neriesim. Drzim Vam , teda nam moooc paste.

macka7
13. apr 2010

bettynka ja z vlastnej skusenosti viem ze ked uz som liezla v tych bolestiach na ten porodny stol tak v tej chvili mi bolo jedno ci je ruzove,alebo zelene bola som stastna ze to skonci a hlavne som sa sustredila na spravne dychanie a tlacenie🙂)) ten samotny porod prebehne vacsinou rychlo 🙂)) tie bolesti pred tym su horsie🙂))

Ja som mala svojho doktora pri porode Strbu a bola som spokojna aj so sestrickami aj na sestonedeli aj na rizikovom tie som viac poznala tam som bola mesiac🙂))

bettynka222
13. apr 2010

babulky myslite prosím na kristinku, o 5 minút ju budú operovať ☹

macka7
13. apr 2010

ja neviem sice kto je Kristinka , ale moc na nu myslim a drzim palce. A preco ju operuju? ☹

sasettka
13. apr 2010

ach, aj ja velmi drzim palceky 😔

bettynka222
13. apr 2010

macka možno ju poznas ako irsinku. bábätku sa už v brušku nedarilo, tak musela ísť na cisarsky 😔

macka7
13. apr 2010

potom ma to aj napadlo ze to asi je irsinka ☹ boze myslime na nu silno nech vsetko dobre dopadne

sjuzi
13. apr 2010

Ahojte, pridávam sa a myslím na Irsinku s malou. Verím, že to dobre všetko dopadne! 😉

bettynka222
13. apr 2010

macka, florans babule ja nemám z porodnice des, ale sorry teda ha nemienim rodiť po leziacky. je te nevhodna poloha na rodenie, sed je omnoho bezpečnejší, využíva sa pri ňom gravitácia - rodili tak aj naše prababky 😉 no a v TT je to možné len na tom ruzovom, tak preto to riesim. ja keď si lahnem na chrbát, začne sa mi točiť hlava, je mi na vracanie. a inak aj bábätku sa lepšie napreduje keď je baba v správnej polohe a nie v antigravitacnej. stačí si prečítať najnovšie výskumy a názory na polohu lezmo 😉 veď mame tu aj Dukly medzi nami, tak sa možno vyjadrí 🙂 a inak správne polohy sú dôležité aj počas prvej doby-pomáhajú otvárať porodne cesty a tiež uľahčujú rotaciu hlavicky-tiež vereeelmi dôležité

maci aj ja poznám sestricky na rizikovom veeeeľmi dobre, tiež som tam strávila mesiac 😀 a neboj viem že prvá doba je horšia ako tá druha doba porodna - tá prvá trvá okolo 10 hodín a druha 10 minút, maximálne hodku, ale polohy pri oboch dobách veľmi ovplyvňujú náročnosť pôrodu a teda aj následný stav babatka a mamičky.

bettynka222
13. apr 2010

oki babulky, odivzdam jej pozdravy. už majú asi po tom. teraz treba silno držať palce aby sa obe rýchlo zotavili a malicka začala priberat. a hlavne žiadne komplikácie 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre