Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

lalia21
14. okt 2010

@sasettka no mne gyn povedal že sa tomu hovorí srdiečkova maternica alebo aj dvojroha maternica-ale v podstate sa neznepokojoval-vraj to niektore ženy maju-tak snad je to ok..
veru tyždne naskakuju ani neviem ako 😀 uteka to a o chvilu už bude zo mna riadny bruškatec 😀 ale hlavne aby všetko v poriadku pokračovalo-to je najdôležitejšie 😉

lalia21
14. okt 2010

@sasettka a kočík maš už vybraty? 😕 už maš zrejme väčšiu časť nakupenu 😉 no ja mam ešte kopec času-akurat len čo som neodolala dvom tehu tričkam a jednym dupačkam z netu-inak mam ešte času 😀 len čo sa dozviem čo čakame-tak ma chytí tehu nakupovacia mania 😀

sasettka
14. okt 2010

@lalia21 jasne moja, len nech ti to vsetko pekne bez problemov ubieha a o chvilku mate babatenko pri sebe 😉 a hej, je to ok, ked to doktorko povedali 😉
kocik je uz v pivnici, kvoli obmedzenemu rozpoctu sme kupili po jednom dietati, Nurse Dakar.... 🙂 co sme sa s nim chvilku hrali, tak som bola spokojna, je lahucky, dobre sa ovlada, hadam posluzi 😉 aj veciciek mam uz kopec v skrini, a dost z toho je pozicaneho od rodiny, je to super, ked si takto pomahame.... ale samozrejme nakupovala som aj ja, to by ako vyzeralo 😀

dulkagabulka
14. okt 2010

@sasettka 🙂
je to skusenost jednej maminy 🙂 naaaajdoooleziteeejsie na tehu je tvoja radost a tvoj dobry pocit... chvila zastaveneho dychu nemoze uskodit....najma ak bude na konci pocit este vacsieho suzvuku s dietatkom 🙂 🙂 🙂 kebyže ja tehotná, isto to skusim
🙂

dulkagabulka
14. okt 2010

jeeej..baby..baby..idem do porodnice..o par hodin je tu mala Lilianka....idem ju privitat medzi namina tejto krasnej Zemi 🙂

lalia21
14. okt 2010

@sasettka to je ozaj fajn ked takto môžeš podediť vecičky 😉 🙂 a super teda-tak to už len porodiť-na princezničku už čaka aj kočik aj vybavička 😉 🙂

sasettka
14. okt 2010

@dulkagabulka 🙂 no napustim dakedy vanu, neni o com 😀 😉 jeeej, prajem krasny zazitok z porodince 😉

@lalia21 este nieeeeeeee, este nemame vsetko... napr. taka postielka nam chyba 😅 nech si este babatenko uzije zivot v brusku 😵

lalia21
15. okt 2010

babulky z Trnavy-kde a u koho ste boli na 3D/4D ultrazvuku? 😕 😕 mne gyn povedal že bud do Hlohovca alebo do BA....

miskab
15. okt 2010

Ahojte babenky. Ja by som sa chcela opytat ci niketora chodi k panu doktorovi Ilavskemu,ja nemozem otehotniet dlhsiu dobu tak mi odporucili jeho ze on je odbornik na take pary ktore nemozu mat babo,chcem sa spytat aky je ci je dobry, ci niektorej z vas pomohol aby ste mali babo. Dakujem

sjuzi
15. okt 2010

@lalia21 ja idem do HC začiatkom novebra... keby tu bol niekto dobrý v TT, šla by som aj k nemu, ale ešte som nepočula o nikom, čo má 3Dčko tu.
Inak, aj ty čakáš marcovčiatko... 😉

dulkagabulka
15. okt 2010

@sasettka dakujem za zelanie 🙂 a daj mi prosim potom vediet, či to fakt funguje 🙂

lalia21
15. okt 2010

@sjuzi no termin mi dal môj gynekolog koncom marca-tak uvidime či to stihne do konca marca alebo či sa prehupne do apríla 😉 no vraj na to 3Dčko by som sa mala objednať aj mesiac dopredu-tak teda že sa popýtam kto kde bol 😉 mne je v podstate jedno či Hlohovec alebo BA-keby som šla do BA-tak by som to sklbila z nakupovanim ako spravna ženska 😀 😀 ale dam na odporučania a dojmy tych ktore boli u toho a toho 😉 a do Hlohovca sa objednavaš ku niakemu konkretnemu? 😕

sjuzi
15. okt 2010

Hej, dr. Brešťanský - vlastne sú tam dvaja - otec a syn a veľmi si ho všetky kočky chvália. Platí sa tam 40 €, v nedeľu 45€. Objednáva sa tak o 3-4 týždne, vraj najlepšie medzi 20 a 25tt...
Tu je o ňom diskusia... 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/odporucam-3d-4d-ultrazvuk-v-hlohovci/

lalia21
15. okt 2010

@sjuzi 😉 dakujem,už som si aj číslo opísala-ja by som sa objednala na taky 21-22tt...no teraz neviem či k synovi alebo otcovi-zda sa mi že Brestanskeho staršieho si chvalia viac..

sasettka
15. okt 2010

@dulkagabulka jasneee, dam 😉 a aky bol porod? 🙂
@lalia21 aj ja som pocula len dobre na HC, takze odporucam 😉 a vyjde to tam urcite lacnejsie ako v BA... ved aj v HC mozes ist na nakupy, urcite tam su dake obchody 😀 😝

lalia21
15. okt 2010

@sasettka 😉 no zrejme tam buduci tyžden zavolam nech ma objednaju na ten 21tt....ku svojmu gyn mam isť o tri tyždne-no možno už on mi bude vedieť povedať čo sa nam to tam skryva 😵 hlavne nech je všetko v poriadku 😔

sjuzi
15. okt 2010

@sasettka
@lalia21 v HC je KIK, tam predávajú detské vecičky, tak môžete ísť na nákupy... 😉
Ja veru neviem, ktorému som sa objednala, totiž kamarátka bola nedávno u mladého a tiež si chválila... tak mi to je v celku jedno... Hlavne, že uvidím moje kuriatko, na ktoré sa tak teším. Ja budem vtedy v 24tt, síce sme vraj väčší asi o 4 dni 😅 ... tak snáď to bude ok... 😉

lalia21
15. okt 2010

@sjuzi 😉 popozerame-ked už tam budeme-snad aj niečo nakupime 😀 😉

falin
15. okt 2010

Ahojte dievcence,
uz som tu straaaaasne dlho nebola, iba zo zaciatku som chodila

bettynka, irsinka - blahozelam k detickam 😉

Mam jednu velku prosbu na baby co stimulovali, nema niekto PREGNYL, surne potrebujem bud kupim alebo aj ked zapozicat, dala by som si dodatocne predpisat a vratim. Prosim ozvite sa mi. dakujem moc krat

pekny dnik

dulkagabulka
15. okt 2010

@sasettka ...so stastnym koncom 😀

sasettka
16. okt 2010

@dulkagabulka tak, ine som ani nechcela pocut 😀
otazocka, uz sa v TT porodnici podarilo zrealizovat, aby babo v tu prvu zlatu hodinku bolo cely cas s mamou? 😅

dulkagabulka
16. okt 2010

@sasettka mne sa to nepodarilo a mne sa to ani nepodari...neustale dokola opakujem mamičkam,že to ONY musia tlačit..
naša TT nemocnica má prívlastok BFH..teda dietatu priateslká nemocnica
A ako taká je zaviazana dodrživat i iste nariadenia Minstersva zdravotnictva...tak sa musi mamička tymto ohanat a jednoducho si to vybavit a opečiatkovat už PRED PORODOM,lebo pri a po porode na to nebude mat silu...
prave osm sa vratila z kurzu laktačnej poradkyne...tam vraveli tiez ake je to nesmierne dolezite, priložit dieta NAHE na NAHU MAMINU najmenej na 2 hodiny..
nuž maminy mile, je to na vas...vy ste zakonne zastupkyne vasich deti 🙂

fattamorgana
17. okt 2010

@dulkagabulka Kde sa vybavujú a opečiatkujú také veci????
@sasettka nehovorila tá vrchná sestra pri prehliadke pôrodnice, že keď bambino odmerajú a zvážia a bude všetko OK, tak nám ho prinesú na tie 2 hodiny, čo budeme ležať na pôrodnom stole? Či to už keď nie je nahé, nestojí za to? Alebo aj to sú len kecy a sľuby?

sasettka
17. okt 2010

@fattamorgana ved to, to uz nie je to "prave"... ide o to, aby babatko nezazilo ten sok z prichodu na svet, ked ho vezmu umyt, bachnu ho na vahu, pomeraju a cojaviem co este.... a az potom v perinke ho daju mame...
urcite je ovela krajsie a silnejsie pre babatko a maminku, ked jej ho rovno polozia na brusko a mozu sa navzajom otukavat 😀 to vzatie na umyvanie, vazenie, je len zbytocnym prerusenim porodu... ved ked je mama aj babo OK, tak si myslim, ze by to mohlo pockat 🙂 velmi sa mi ta predstava paci, je to take krasne, prirodzene.... ved skusit o to poziadat urcite skusim... len som tiez zvedava, kedy to ma akoze byt, to PRED porodom....kedze uz asi ani na prehliadky do porodnice nebudeme chodit... asi jedine v tom porodnom plane...

teraz to je v TT tak, ze porodis, babo ti ukazu, ze aha, to je ono 🙂)) a uz s nim utekaju prec... a potom, to vobec netusim, kolko trva, ti ho prinesu nas5... a mozeme sa z neho vytesovat.. to tiez neviem, ze ako dlho 🙂 ale obavam sa, ze touto speci poziadavkou personal nebude nadseny...

dulkagabulka
17. okt 2010

@sasettka @fattamorgana
porodu sa zucastnuju dva timy..jeden je porodnicky a durhy je novorodenecky
od momentu,kedy dieta odstrihnu /podla Prof .MUDr.Freiberga ale to čo sa robi u nas je "odamputovanie"/od matky, dieta patri do opatery novorodeneckeho oddelenia a sestrička je povinna urobit ukony, ktore ma predpisane..ona nesmie porušovat svoje pracovne povinnosti..jej povinnostou je dieta hned odniest, umyt, odvazit, odmerat, pichnut mu injekciu, obliect a potom ho prienesie do postielky ktora je vedla matky. Vypiše papiere a babatko pride priložit na prsnik,oblečene v poduške, odhadom cca na 2 minuty a odnesie ho na novorodenecke oddelenie, lebo ona tam ma na starosti vela inych deti a nie je v jej silach byt pri vas tie dve hodiny a stražit vas...
Takže ak chcete zazit take niečo, treba ist za primarom novorodeneckeho dodelenia a žiadat na zaklade Vestíka MZ z 11/2009 ,kde je uvedený Štandard POdpora výživy dietaa a balotiat dojčením,že si želáte v pripade,že dietatko bude zdravé toto a toto...TT nemocnica ma titul BFH..netreba argumentovat ničim inym...dieta na matkinych prsiach sa NEMOZE PODCHLADIT-hrudnik a prsia, su miesto,kde sa dieta ma po porode dostat a su v tej chvili ako radiator 🙂 ..dieta stači otriet a dobre prikryt zvrchu...bude dobre, ak tam s vami niekto bude, kto podpori to prve samoprisatie...to chce velku trpezlivost totiz a su tam iste zasady,ktore treba dodržat 🙂 🙂 🙂 ja vam želam,aby sa to už niekomu podarilo...jedno je dolezite...VEDIET CO CHCEM a ZIADAT TO...ste dospele, svojpravne, budete zakonnymi zastupcami dietata a ako pacienti mate svoje PRAVA.... 🙂 🙂 🙂 lekarom i sestram velku uctu skladam....no je treba zmenit to stare myslenie a ja pevne verim,ze tak ako dokazali zaviest rooming-in, postupne aj toto sa stane standardom ...

bettynka222
17. okt 2010

@sasettka no veď chod a uvidis 😉 možno sa ti bude dobre cvičiť 🙂 potom napis

@dulkagabulka už zase odsavame. maly mal hroznu reakciu na očkovanie - 40,2 horucky trvali cely týždeň. nemohla som ho trápiť ešte aj s kojenim - stačili tie zabaly ☹ väčšinou som ho kojila v spánku,ale keď prišli tie horucky, nevedel mi vôbec zaspinkat cely deň.

bettynka222
17. okt 2010

@lalia21 to som počula o srdieckovej maternici tiež. ale ty už si 17 tt,už to bude len dobre 🙂
@sjuzi mlieko je počas ms horke a počas ovulacie zas klesá jeho tok. väčšina babatiek sa kvôli tomu odstavi, ja som bojovala mesiac a pol, ale už sa to fakt nedá. bola som strašne nešťastná a vystresovana keď mi maly plakal na prsniku ☹

bettynka222
17. okt 2010

@miskab no skôr o eliasovi som toto počula - ja k nemu chodím už dlho(ešte keď som žiadne babo neplanovala) ale viem že k nemu chodia baby od rôznych gyn. až kým neotehotneju 🙂
@lalia21 ja som bola v BA u cunderlika, irsinka bola v Hlohovci 😉 a v 21 tt je strasaasne skoro - nebudeš mat takt pekne fotky. Čunderlík hovoril že najlepšie je to medzi 25 a 28 tt. On je veľký odborník 😉
@falin ahoooooj. idete do ivf?
@dulkagabulka no tak ja poznám jednu čo jej babo nechali plazit sa k prsniku,aj sa prisal, ale cely mesiac zažívala potom taký bojkot kojenia, že z toho nakoniec nič nebolo 😒 podľa mna kto má kojit, kojit jednoducho bude .... 😉

lalia21
18. okt 2010

@bettynka222 dakujem,a dobre teda-objednam sa neskôr aby boli aj pekne fotečky 😉 už sa tam nevieme dočkať 🙂 no predtym ma ešte čaka kontrola u mojho gynekologa cca v 19tt-a možno sa nam naš drobček ukaže už vtedy 😉
mna to len trošku vystrašilo čo sa tej srdiečkovej maternice týka ked povedal že drobček bude mať menej miesta-ale že to svoje miesto si tam on spraví-len to bude trošku obmedzene....na nete je toho o tom dosť...no ja verím gynekologovi a radšej nebudem robiť s komara somara a zbytočne sa stresovať 😉
A v ktorej nemcnici pôsobí ten doktor čunderlik? 😕 mne je v podstate jedno či BA alebo HC-ak je doktor odbornik a všetko mi povysvetluje a chvilu sa mi povenuje tak že odtial budeme odchadzať z dobrym pocitom-tak mi je jedno kam pôjdeme... 😉

dulkagabulka
18. okt 2010

@bettynka222 bettynka, vobec si nemyslim ze by bol bojkot kojenia z toho,ze sa dieta prisalo uz na porodnej sale..podla mna je to skor vylučene....neviem posudzovat,čo som nevidela a čoho som nebola učastna 🙂...moj nazor je,že kto kojich chce, ten bude 🙂) ....a tym sa nikoho nechcem dotknut...pretože niekedy je to sakramentsky tazke a žena ak si nie je sama sebou ista, potrebuje veeeela vela podpory vtedy...

bojkot kojenia ma viac pricin, jedna taka najhlavnejsia ,je nespravna technika,kedy sa dietatu prsnik nuka ,kedy ide prsnik dietatku a nie dieta k prsniku a nasilu sa bradavka dava do ustočiek... 🙂 ale to uz sa teraz nedozvieme...

je mi luto,že maličky ma taku reakciu..fuuuha...
skore uzdravenie želam

🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre