Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

marcelkatt
18. nov 2010

@irsina83 takto nechcem sekciu za každý prípad ale poviem Ti, že ja mám fakt fóbiu z klasického pôrodu. A ete keď som mala aj problémy s placentou.... No, ja viem každý pôrod je iný, ale ja po tom mojom prvom sa tak moc bojím. Tlačial som skoro dve hodiny na stole a nič, povracala som sa tam, nakoniec sa mi zvalili na brucho, malý sa im vzpriečil a vyberali kliešťami ako sa vraví o päť 12. Som samozrejme rada, že syna mi vybrali a že je zdravý, ale tá trauma o mne stále je.

sasettka
18. nov 2010

@mididen gratulujem! 🙂
@dulkagabulka juuuj, ale musim sa krotit... hlavne s tym sladkym 😅 uvidime na najblizsej poradni, hadam babatko cca odvazi, podla mna uz je pekny baculko 😀

@bettynka222 😀 no okej, zajtra sa fakt zbalim 🙂))

@irsina83 ved jasne moja, je to tvoj nazor 😉 i ked trosku to nechapem...ze "ten nazor neberie do uvahy mamicky so zdrav. problemami" 😕 ale okrem toho nie kazda rodinka ma 7tis na to, aby si zazmluvnila, to je samozrejme aj dalsi dovod.... hlavne ma uz nestras 😀

bettynka222
18. nov 2010

@irsina83 milacik aj ja tvoj nazor o zazmluvneni dr zdielam - podla mna porod je zalezitost narocna..a netreba to ponechavat na nahodu. a ano, aj ja vam prajem taky porod ako som mala ja 😀
a retiazka malinkej nepomaha? nas tusim konecne spi...ale doteraz sa hrooozne vykecaval 😀 to ma po mne 😀
@marcelkatt ved tam chod, na rovinu to tomu dr povedz...ajked nemocnicni lakari kedze uz videli vsetko, tak dost casto nemaju pochopenie...epiduralka je super, ale nemusia ti ju stihnut pichnut. a stava sa vraj aj to, ze ked ju pichnu neskoro, ze zena neciti kontrakcie a nevie ako ma tlacit a potom sa tiez beru do ruk klieste. ajked ja tomu moc neverim, lebo mne ju teda pichli pekne neskoro, kontrakcie som necitila a tlacila som tak, ze po mne kricali, aby som prestala, ze tlacim moc 😀 ale ja som teda ani predtym nemala nejake extra kontrakcie...bolela ma len panva, raz som pocitila tlak na konecnik, tak ma vysetrili, vyhnali na kreslo, znova som to pocitila, zatlacila, hlavicka bola vonku do polky no a potom som uz necitila ziandu....pichli oxytocin, ajtak nepomohlo, tak som len tlacila o dusu...

bettynka222
18. nov 2010

@sasettka ja som na konci tehu vela jedla cokoladu (dovtedy mi sladke nechutilo)...no a to vazenie - babo moze mat aj o 500 g menaj alebo aj viac ako ti navazia, takze to ber len orientacne 😉 ajked mne sa trafili do vahy. v 34 tt sice vazil vela (cele tehu mi vychadzalo ze je o 3 tt vacsi) a narodilo sa nam take akurat babatko 🙂 a aj mi cely 9 mesiac hovorili, ze nejako nepribera...a vidis, vteyd osm prave jedl akopec tucneho - uz som kaslala na vyzivne jedla pre malinke...uz som vedela, ze je za vodou 😀
no a k tomu co pisala irsinka, podla mna je tiez kepsie takto investovat...podla mna dohodnuty lekar sa o teba lepsie postara...lepsie ako neskor lutovat. a nechcem strasit, tak nepisem dalej...ale ak ma babo zdravotne problemy, urcite to stoji viac penazi...

marcelkatt
18. nov 2010

@bettynka222 veď uvidím zajtra čo povie...

bettynka222
18. nov 2010

@marcelkatt potom napis, oki? a skus sa tam poobzerat a popytat, ved je tam kopec lekarov...a manzel nepozna nikoho? ved nech sa popyta znamych, ved je z TT....

marcelkatt
18. nov 2010

@bettynka222 pýtal sa v práci, no nejak neúspešne. Zajtra večer napíšem čo a ako. Uvidím.

bettynka222
18. nov 2010

@marcelkatt ok, sak volako to uz poriesime, neboj 😉

marcelkatt
18. nov 2010

@bettynka222 tak tak, už mnech to mám za sebou.... A ako to vyzerá v TT pôrodnici, sestričky, izby,.. Režim atak, tam sú presne stanovené hodiny návštevné?

irsina83
autor
18. nov 2010

@marcelkatt jaj to mi je luto, mala si fakt tazky porod ☹ velmi tazky, ja sa ti ani necudujem ze chces sekciu. ja som nemala na vyber ale po sekcii som sa pozviechala dost rychlo 😉 skus sa o tom porozpravat s Deckovom, povedz mu vsetko co a ako...ja si myslim, ze by to mohlo pomoct....
@sasettka vsak si pisala ze porod okrem opuchnutia je no problemo a citovala si zrejme dulu... preto s tym nesuhlasim vzhladom na to co mam za sebou....ale to je jedno... ja nechcem strasit len som chcela napisat ze su aj zeny co maju cele tehu problemy ako ja a bettynka a v mojom pripade keby som si nezaplatila dobreho dr. tak mala neprezije lebo mlady lekari co tam boli ked som ten posledny vykend behala na pohotovost ma posielali domov, ja som za lachkym prisla s placom ze nieco nieje v poriadku a tak aj bolo.... ale nechcem ta strasit, ty uz mas krasne tt a tvoja bambulka je v poriadku 😉
@bettynka222 moja dakujem aspon ty sa ma zastanes. ja nechcem nikoho nahnevat len sa mi zdal ten nazor taky jednostranny....kedysi boli mozno porody jednoduchsie ale v tejto dobe je zial viac a viac zien s problemamy ☹

bettynka222
18. nov 2010

@marcelkatt no sestricky moc neviem...bola som s malinkym na izbe a dospavala som tie noci, ktore cele preplakal od hladu...izbu som zvolila nadstandart a nelutujem 😉 myslim ze aj irsi bola spokojna 🙂 hodiny nejak presne nie su, lebo sa babo ukazuje cez sklo, na oddelenie nepustaju..len vnoci by tam za tebou chodit nemuseli 😀 jeeej som si prave spomenula, ako sme babatka chodili vecer kupat. to nenormalne leti, az mi to je luto...

bettynka222
18. nov 2010

@irsina83 ale coby boli volakedy porody jednoduchsie, skor dnes sa da vela veci zjendodusit...skor si myslim, ze v minulosti vela zien pri porodoch praveze umieralo. ale to mas ako s tym nasim bojkotom kojenia. raz mi niekto povedal, ze ved v minulosti by sa dieta proste nakoniec prisat muselo, lebo by nemalo na vyber, takze aj to nase sa prisaje...no ale pokial si spominam, v minulosti sa vela babtiek nedozilo prveho roka 😒

irsina83
autor
18. nov 2010

@marcelkatt sestricky su tam divne a izby v pohode 😉 su tam sice pisane navstevne hodiny ale chodili tam navstevy aj po navstevnych...vsetko zalezi na tom aka sestricka ma sluzbu...inak sa vravi ze sestonedelie je najhorsie oddelenie z celej gynekologie, najlepsi personal je na gynekologii a potom na rizikovej.

irsina83
autor
18. nov 2010

@bettynka222 ale ja nemam na mysli stredovek... ja som to myslela tak ze nase matky a rovesnicky nemali az take zdravotne problemy alebo mali ale nemalo ich az tolko zien...prave davali aj vcera v tv ze cim dalej tak sa stale rodi viac predcasne narodenych deti...

inak aj ja som nedonosenec 😉

marcelkatt
18. nov 2010

@irsina83 vyskúšam zajtra. Len sa bojím, že ako bude reagovať, vieš, aby si nemyslel, že zveličujem alebo tak.
@bettynka222 a ako to je s tou izbou nadštandart? Cena a kedy sa zajednáva? Najradšj by som bola, keby manžel a rodina mohli za mnou prísť. V Handlovej to bolo bežné, na izbe návštevy denne od 7 do 22. Na izbách tam boli max dve. Ja som bola sama, náhodne mi vyšla taká izba a bola som spokojná. No už pôrodnice je zrušená tam žiaľ. A v Bojniciach zas je návštevná miestnosť, kde rodina príde a môže popestovať miminko a nie za sklom.

sasettka
18. nov 2010

@irsina83 nieee, ja som ale nepisala o porode, to som pisala o sebe, ze ja mam tehotenstvo bez nejakych problemov, okrem opuchov noh 😉 😅

irsina83
autor
18. nov 2010

@marcelkatt ja som bola tiez na nadstandartke a platili sme za 6 dni 140 euro, tak nejak, tam som mala manzela aj do 22.00 😀 tam pustia navstevu priamo na izbu. aj mna pustili za bettynkou a videla som maleho macusika 😀 a to som neni ani rodina 😀

bettynka222
18. nov 2010

@irsina83 ale sak ani ja som nemyslela zas brutal stredovek 😀 a podla mna boli problemy vzdy, len nase matky o tom nevedeli, lebo nebol internet, tak neboli tolko informovane o problemoch druhych...teraz sa rodia nedonosenci, lebo sa problemy odhalia vcas (alebo proste skor ako je neskoro) a predide sa najhorsiemu...teda za cenu skorsieho narodenia. volakedy sa nic nevedelo a babatka zomreli, lebo im nikto nepomohol...sama dobre vies, ze ste tak skoro dopadli 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

marcelkatt
18. nov 2010

@irsina83 aha tak to nie je moc. No a to sa dá vopred vybaviť? Môže byť obsadená a mám smolu...

irsina83
autor
18. nov 2010

@sasettka jaj prepac moja 😅 necitala som to predtym co si pisala tak potom ano, ked si bez problemov tak jasne ze je to v pohode. juj trosku som to tu aspon ozivila 😀 inak pisem pisem pisem a nikto mi nic moc nepise, tak aspon teraz 😀

bettynka222
18. nov 2010

@marcelkatt no tak v TT za tebou urcite nebudu moct prist na izbu - jedine na nadstandartku. nadstandart ti ale nikto nezajedna - musis mat stastie a vystihnut cas, ked budu izby volne - su tam tusim tri 😉
no a k tej cene - irsinka pise o izbe na rizikovom...na sestonedeli je teda dobre drahsia, ale uz si to nepamatam...a ani tam tak dlho nemozu byt navstevy..to skor na rizikovom 😉

marcelkatt
18. nov 2010

@bettynka222 aha no popýtam sa na to.

marcelkatt
18. nov 2010

možnosť využitia nadštandardnej jednoposteľovej izby (WC, sprcha, TV, prípojka na internet, chladnička, návšteva príbuzných do 20:00h) za poplatok 19,92€ (600 Sk) /deň
To som teraz našla

tehulka4
18. nov 2010

@marcelkatt moja nadstandard sa objednat neda, jedine ze by si mala stastie a bolo volne alebo sa uvolnilo uz pocas tvojho "ubytovania" na inej izbe..a neviem ako to je siece teraz,a le viem ze v dobe chripok a roznych chorob na nadstandardku nepiustali absolutne nikoho ani len mm-la...a stoji to okolo 1000,- za noc, v prepocte na ecka to mas nejakych33, volaco..

marcelkatt
18. nov 2010

@tehulka4 no už som to našla... Luci zajtra ma bude aj vyšetrovať myslíš?

irsina83
autor
18. nov 2010

@marcelkatt ja to neviem ci sa da dopredu, da sa to aj tak ze povies lekarovi pred porodom nech ti sestricky pripravia izbu. neviem treba sa spytat. 😉 ja som po sekcii bola prvu noc na intenzivke a potom som sa vypytala na izbu. ale neviem ako je so zajednavanim do predu...

sasettka
18. nov 2010

@irsina83 ved sa mi aj zdalo, ze si asi len trosku nerozumieme 😉 😀

tehulka4
18. nov 2010

@marcelkatt moja no podla mna ti natocia aspon ctg a predpokladam, ze sa bude chciet "pozriet" ako to s tebou vyzeras...🙂)))sak sa zasa neboj, nemas coho..a aspon budes pocut zasa srdiecko maleho..🙂

bettynka222
18. nov 2010

@marcelkatt presne ako pise @tehulka4 teraz v tomto pocasi neviem ci tam za tebou niekoho pustia... 😒 a som sa pytala mm, ze ako si mas niekoho vybavit a hovoril, ze mas ist za dr a dohodnut sa proste. ak nie deckov, tak je tma kopec inych dr...na nejakeho zautoc 😀

marcelkatt
18. nov 2010

@irsina83 no uvidím ako čo nakoniec bude, lebo za všetko prašule a ak budem platiť ešte aj za pôrod náhodou tak to by bolo moc už. Len nech šťastlivo porodím... Baby ja mám normálne nejakú predpôrodnú depku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre