Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

kinkinga
5. sep 2010

@marcelkatt ja Na Hlinach,nemam ani potuchy kde je druzba,,vlasne pockaj nieco mi to hovori..sa mi zda ze tam byvaju moji znami..ale podla ulice nemam ani potuchy. 😉

marcelkatt
5. sep 2010

@kinkinga pokladík Nay, Kaufland vlastne je už Clementisa, no my trošku ďalej asi 10 min od Kauflandu peši. Vlastne ako je sociálna poisťovňa na rohu, tak by si išla až na koniec skoro smerom k hotelu Inka a oproti bývame. Nízke oranžové činžiaky 3 poschodové, nájomné byty sú to od Peugeotu, alebo mesta.

kinkinga
5. sep 2010

@marcelkatt no samozrejme,viem kde to je.a ty robis v peugeote?ci ho mate v prenajme od mesta,tak tak je aj kupalisko blizko a ked som u znamich tak kukam rovno na neho z ich okna ..))podstatne ze viem kde to je,tak ja byvam na druhej strane a od teda asi 25minut pesi ak nie viac..(

marcelkatt
5. sep 2010

@kinkinga manžel robí v Peugeote, ja nie. Ja som pred prvou materskou robila súkromne, starala som sa o synovčeka sestre 6 mesiacov nonstop a predtým v textile v Prievidzi. No tak známi Tvoji bývajú asi na adrese J Slotu.... Vedľajší dom od nás.

kinkinga
5. sep 2010

neviem ale oni nebyvaju v tych novych bytovkach,oni su v 8 poschodovej,ale to je bytovka blizko tej velkej poschodovej garaze co su tam postavene.ja som bola na pohovore v peugeote teda nie konkretne ale tam v tom parku.tiautomotive,len sa im nepacilo ze nemozem nastupit ihned tak asi nic z toho,i tak chcem nejaku inu pracu radsej...uz mam dost stereotipu vo fabrike. 🙂

marcelkatt
5. sep 2010

@kinkinga no tie 8 poschodové sú myslím na Slotu. my máme tiež tie poschodové garáže - pred oknom 😀 takže Tvoji známi ich vidia z jednej strany a my z druhej zrejme.
Ja nemôžem byť teda pracovať tam kde je klimatizácia, robí mi to dosť zle, pracovala som kedysi v Sony a 2x som odpadla, tak mi zistili, že mi vadí klimatizácia. ja aj keď som dlhšie v Nay napríklad mi je už zle.
Ja yb som najradšej pracovala niekde s ľuďmi, ale nie nejaký stereotyp fabrikový 😒 no to budem riešiť o 3 roky cca. Uvidíme čo potom bude, aké ponuky a podobne.

kinkinga
5. sep 2010

@marcelkatt no ja som teraz volaco nasla ,nejake poradenstvo v studiu zdravia a krasy ci co,idem vo stvrtok na pohovor,alebo taku prezentacku,no uvidime co to tam bude,a ci ma to vobec bude bavit,ja vlastne potrebujem len nieco na par mesiacov,kedze sa snazime o baby..))

marcelkatt
5. sep 2010

@kinkinga jasné moja chápem. držím palečky.

fattamorgana
5. sep 2010

@marcelkatt To my dve už s drobcami 🙂

kinkinga
5. sep 2010

juj dievcene tak test negativny ☹ ☹ ☹ snad na bud mesiac..mrcha este nedorazila,a ak ani nepride skusim zas o 2 dni,a ak nic a ani mrcha nepride tak asi nasmerujem cestu k panovi Dr...)

kinkinga
5. sep 2010

@fattamorgana vy dve s drobcami a snad uz aj s bruskom..))) 😉 😉 😉

kinkinga
6. sep 2010

dobre rano dievcence?kde ste vsetky? 😉

bettynka222
6. sep 2010

ahojte vsetky 🙂

@marcelkatt ahoooooj 🙂 som tu dlho nebola a aj som zabudla na tvoje vysledky 🤐 ale ocividne su v poriadku a to sa veeeelmi tesim 😵

@xkatkattx @michaella86 @kinkinga @00vladka00 vitajte medzi nami 😉

@irsina83 no to je tajne predsa s kym ta podvadzam 😀 pocuj malinkemu dnes slzilo zas druhe ocko...ked som si zas predstavila ten prestrek, tak som sa skoro dovracala 😔

@lalia21 to dobre poznam, ja som vracala este aj v osmom mesiaci (v deviatom uz len dvakrat 😀 ) a krvacala som tri tyzdne vkuse 🙄 bolo to hrozne...drzim palce, nech uz mas tieto stresy za sebou 😉

@fattamorgana grtatulujem k dievcatkuuuuu 😉 a k dobrym vysledkom 😵

marcelkatt
6. sep 2010

@bettynka222 ďakujeeeem srdiečko. Ako sa máte vy?

bettynka222
6. sep 2010

@marcelkatt no dobre sa mame 🙂 akurat stresujem kvoli druhemu babaktu. kazdy s ama totiz hned po porode zacal vypytovat kedy bude dalsie a kym bol malinky novorodenec, tak sa mi to vsetko zdalo straaasne jendoduche 😀 ale teraz ked mi cez den vobec nespinka,alebo len "za jazdy" v kociariku alebo v koliske, tak si absolutne neviem rpedstavit dalsie dieta. pocuj nebojis ako budes vediet prerozdelit svoju lasku medzi dve deticky?

kinkinga
6. sep 2010

@bettynka222 dakujem pekne...kde ste boli vsetky dnes..))praca?

marcelkatt
6. sep 2010

@bettynka222 moja, poviem Ti, že som sa toho obávala a nevedela si predstaviť, že by bolo druhé. Hlavne kvôli láske. Lebo Erik bol a zatiaľ aj je pre mňa všetko na svete a milujem ho celým srdcom. No od kedy pociťujem kopančeky v brušku, tak sa cítim nejak inak. už milujem aj Patrika a nedala by som ho za nič na svete. Milujem ich rovnako a to je ešte v brušku. Pokiaľ ma nekopal som to sa priznám vôbec nevnímala, vedela som, že som tehotná, ale ten cit tam taký ešte nebol. teraz už áno. Neviem to popísať ani.
Erikovi denne rozprávam, keď ma kopne, keď sa mrví a keď som hladná, tak už Erik sám povie, že maminka napapaj sa, aby Patrik neplakal. Proste sa ho snažíme od začiatku zapájať do toho, že už nie je sám, hoci ešte braček je v brušku. Nechcem, aby bol zaskočený zrazu. Každý večer napríklad poviem obom dobrú noc, Erik dá pusku na bruško, pohladká, alebo sa opýta čo robí Patrik. Samozrejme, keď sa narodí to bude úplne iné. Bojím sa, aby Erik nežiarlil nejak, preto sme mu urobili detskú skôr, aby spinkal sám, aby sa necítil potom odstrčený, aj do škôlky začne v novembri chodiť. No uvidíme, ťažko vopred polemizovať.
No napríklad, keď sme u mojej veľmi dobrej kamarátky - vladkaz1, tak jej Oliverko má teraz 3 mesiace a náš Erik ho doslova žere, chce ho hladkať, usmieva sa na neho... No uvidíme, keď bude mať bračeka nonstop doma 😉

@kinkinga moja ja som mala aj pc zapnutý, no mala som návštevu, potom ja som bola u Vladky a cez obed som si písala so sestrou na skype... Teraz som sama, mm je s Erikom vonku, takže mám taký relax pre seba 🙂

kinkinga
6. sep 2010

@marcelkatt ako ti je dobre,ja som tiez sama doma,len rozdiel ze ja cele dni ked ne moj buduci m v praci,tak sa nudim 😖

marcelkatt
6. sep 2010

@kinkinga tak to Ti verím moja. Ja nemám rada, ak má mm poobedné, to je hrozné, nuda a 4 steny... Ja mám výhodu, že Erik je ešte doma a nie v škôlke, že sa s ním zahrám, prejdeme sa, ale sami ako prst často. teraz cez ranné to je super, to mi ubehne ani neviem ako.

dulkagabulka
6. sep 2010

@bettynka222 na ten pocit, že či budem moct ešte niekoho na svete milovat tak velmi,ako moje jedine dieta, si pamatam velmi živo.
A vysledok je- teda moja skusenost- s každym dalšim dietatkom laska rastie a rastie..je to neuveritelne, ale je to tak... 🙂
A tvoje posledne dietatko bude milovane najviac 🙂
Nie je pravda ak niekto povie,ze všetky deti lubi uplne rovnako. To sa neda. Ja som iny "vesmir" a každe moje dieta je tiež iny "vesmir". Ku každému mám iný vztah, všetky však velmi velmi milujem.

bettynka222
6. sep 2010

@marcelkatt to je normalne s tym citom pocas tehu - aj ja osm malinkeho zacala viac vnimat a milovat odkedy ma prvykrat kopol 😵 a pozdrav vladku 😉

@dulkagabulka ak toho s anajviac bojim - ze budem mat niektore dieta radsej 🙄 velmi by som sa chcela vyhnut tomu, aby som jendo uprednostnovala pred druhym...ale zatial som v kazdej rodine videla rozdiely v prisutpe rodicov k detom.... 😒 ako sa inak mas? ako ide kuz? raz sa donho pridam, ale az tak za 5 rokov asi 😀

marcelkatt
6. sep 2010

@bettynka222 pozdravím jasné 🙂
@dulkagabulka myslím si, že každé milujeme mooc, no takým svojským spôsobom, každé inak, ale veeeeeeeeľmi

dulkagabulka
6. sep 2010

@bettynka222 ...
chcela som napisat,ze ja nerobim rozdiely...ale ked sa nad tym zamyslim,tak napriklad najstarsia dcera musela vediet v 3 rokoch si napriklad zaviazat snurky,alebo sa obliect,lebo bola v mojich ociach UŽ velka...zato synovi som zavazovala šnurky ešte v 5 rokoch, lebo bol EŠTE maly...takze asi som nejake tie rozdiely robila 🙂 ..ale isto nie take,aby nejake moje dieta malo pocit,ze ho lubim menej...teda dufam,ze taky pocit nemali...je to tak ako napisala marcelkatt...že každe svojskym sposbom a každe inak,ale veeelmi.. 🙂

čo sa tyka dulenia... prvy kurz plavania tehuliiek teraz prebieha....mamičkam sa dufam pači 🙂
už mam aj zaujemkyne o doprovod k porodu...takže sa dari 🙂
zrovna dnes rano som bola pri narodeni malej Natalky 🙂

irsina83
autor
6. sep 2010

@bettynka222 moja a uz sa mu to zlepsilo??? chuda malinke ale tak hadam, ze to bude lepsie, nie??? zlatko mna moj drahy manzel zacal otravovat s druhym babatkom ale ked si predstavim ake som mala tehu a teraz ako musime lietat s malickou po doktoroch a rehabilitaciach tak mam normalne strach. Inak je fakt ze malu tak neskutocne milujem, ze by som zomrela ako keby sa jej malo daco stat. Ale na druhej strane si myslim ze ked pride druhe babatko tak ho budes milovat uplne rovnako a naplno 🙂 vsetko sa zdvojnasobi cize podla mna nedelis nic :D

baby mi mame od dnes nausnicky ale davali sme nastrelovat nie prepichovat, je to menej drasticke a mala po hodinke ani nevedela ze jej daco robili a vobec to nekrvacalo 😀 a Eluska uz nieje anemicka 😀

bettynka222
6. sep 2010

@dulkagabulka ved ked budem mat svoje vlastne druhe, tak to urcite pochopim - resp. ziskam schopnost milovat dve deti naraz 😵
som rada ze sa ti dari, viem ako velmi ta tvoja oraca duly bavi 😵 😵 😵 inak moj porod bol nakoniec taky chaos, ze som ti ani nestihla dat vediet. ale ty si vtedy vlastne obla na vikend prec, ze?

bettynka222
6. sep 2010

@irsina83 no ved aj mne mm povedal, ze ze rodit mozem furt, ale teda tehotenstvo bol prilis velky stres pre nas oboch.... 😒 ale ked sme sa nebali o babatka, tak to oblo celkom peken obdobie,z e?

irsina83
autor
6. sep 2010

@bettynka222 veru mali sme to stresujuce ale zaroven velmi kuzelne obdobie ked si odmyslim vsetky komplikacie 😀 a ako malicky??? uz lepsie s ockom??

bettynka222
6. sep 2010

@irsina83 a co ti ja viem? dnes mal trosku revy, lebo sak vies aku sme mali noc vdaka mojim pokusom s infacolom a mal trosicku slzy v oboch ockach....som sa torchu vydesila, ze bude mat problem s oboma....no ved uvidime co bude ked doberie ATB. ak sa to ale vrati, ja to uzasi neprezijem. som si citala tu na konikovi ako to preizvali ostatne maminky...no a ti co mali len preplach, tak to bolo ok, ale take co boli na prepichovani (a odkonca viacnasobnom) tak tma radsej poslali manzelov a aj im bolo zle. tak si predstav ze ja som zakazdym bola len s kamoskou...este teraz mi je z toho zle 😝

irsina83
autor
6. sep 2010

@bettynka222 uz je zle aj mne, moja nic moc ale musis to zvladnut a byt silna kvoly drobcekovi 😉 vidis kazda mame svoje aj po porode ale co narobime, nepomozeme si a musime tym prejst. neboj sa malemu sa polepsi. Infacol mu uz nedavaj radsej pre istotu..

bettynka222
6. sep 2010

@irsina83 ale jasne zvladnem...ty si ale ovela statocnejsia. ja v ordinacii vraciam a placem s krpcom 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre