Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

irsina83
autor
31. aug 2010

@michaella86 ahoj, vitaj medzi nami 😀 tema je tu od minuleho roka postupne to tu stehotnieva 😉
@xkatkattx hej do tej novej casti 🙂

xkatkattx
31. aug 2010

@irsina83 hmm,tak tam to bude krasna cast Trnavy,ozaj su tam krasne domceky a teraz kde byvate u rodicou,hmm..;o)

lalia21
31. aug 2010

@bettynka222 aha-no tak aspon teba som spoznala 😅 @irsina83 no tri dni v kuse som velmi zvracala-viac ako 10 krat za den a posledny večer už som zvracala aj s primesou krvi-to sme hned bežali na pohotovosť-a tam ma sestrička medzi dverami poslala domov že nech idem rano k svojmu gyn že to nič neni 😠 tak rano sme leteli do PN a gyn ma hned poslal na hospitalizaciu do nemocnice-do toho bolo aj špinenie-ale to už ustalo ako som prestala zvracať....dali mi 5 infuzii a polepšilo sa mi-dufam a modlim sa aby to tak zostalo 😔 babenko je v poriadku-krasne nam bije srdiečko 😵

irsina83
autor
31. aug 2010

@xkatkattx nie byvame vo vlastnom byte v opoji a ten predavame, asi tak 😉 hej uz sa tam tesim, aj bettynka sa tam stahuje tak budeme dve na materskej a spolu 😀
@lalia21 lalinka no nic moc ale som rada ze uz je to lepsie....no to zvracanie nic moc...juj moja ale si si vytrpela....babatecko je spokojne a to je hlavne 😀

dulkagabulka
31. aug 2010

plavanie pre tehulky...Kurz je určený zdravým tehotným ženám od 13 týždňa tehotenstva, prakticky do konca tehotenstva. Trvá 8 týždňov a je zostavený z týchto lekcií: - 8 lekcí plávania pre tehotné – sú zamerané na nácvik uvoľnenia celého tela počas tehotenstva aj počas prvej doby pôrodnej, na dychovú prípravu, na posilňovanie svalov potrebných v tehotenstve a počas pôrodu. Lekcie trvajú 40 minút pod vedením trénerky a budú prebiehať v bazéne na Slnečnej ulici. - 8 lekcií cvičenia – sú v nich zahrnuté uvoľňovacie, dýchacie, relaxačné cvičenia, posiľňovacie cvičenia, cvičenia na fitloptách, brušné tance pre tehotné, prvky gravidjogy a podľa zamerania ich vedie špecializovaná trénerka alebo dula (špeciálne školená žena sprevádzajúca tehotnú ženu graviditou, pôrodom a šestonedelím). viac info na : www.klubkvapka.sk

kinkinga
31. aug 2010

😉 zdravim dievcence..tak sa pridavam k vam...ako bude mesiacik svietit v trnave na buduci tyzden??nech sa konecne podari otehotniet.. 😖

marcelkatt
31. aug 2010

@kinkinga držím palečky, aby mesiačik zasvietil na tom správnom mieste 😉

kinkinga
31. aug 2010

@marcelkatt vsetci sa modlime..)))resp.hlavne ja a moj buduci manzel..))snazime sa este malo..prave cakam mrchu ☹ a ja sa potajme modlim aby uz nedosla...uvidime o 2 dni,priatel tvrdi s humorom,ze jeho spermije su ako ,,strelky,,ze sa nemusim bat,tak uvidime,kde byvas v tt?

irsina83
autor
31. aug 2010

@kinkinga vitaj 🙂 nech len svieti tak ako budes potrebovat 😉 budem drzat palce aby ti mrcha nedorazila 😀

irsina83
autor
31. aug 2010

@marcelkatt vitaj dlho som ta tu nevidela. ako sa mavate s drobcekom v brusku???

kinkinga
31. aug 2010

@irsina83 dakujem krasne.mozem otazocku?ty si rodila v trnave?lebo sa budem musiet rozhodnut ci budem rodit v tt alebo v poprade.

kinkinga
1. sep 2010

a tu dnes nik nieje?sama som tu?ej zajtra cestujem do trnavy rychlikom,a ani som si neuvedomila ze vsetky detvaky pojdu do skolicky a zrovna tym autobusom ktorym sa mam dostavit do popradu...snad to vobec stihnem,a najhorsie je ze ma este caka zajtra aj mrcha..tak to teda bude den. 😖

fattamorgana
1. sep 2010

Ej, konečne sa to tu troška rozbehlo. To sa mi páči 😉

irsina83
autor
1. sep 2010

@kinkinga hej rodila som v tt a bola som spokojna s mojim dr. 😉 vies ako dnes je volno a kazdy je asi vonku 😅 my sme boli u nasich a tak 😀
@fattamorgana ani ty si tu dlho nebola 😉 ako sa ma mimi??? gratulujem ku dievcatku 😉 dalsia baba do partie 😀

marcelkatt
1. sep 2010

@irsina83 ahooooj mojko, už sa máme lepšie, prvých 5 mesiacov sme pregrckali poctivo, potom zlé testy AFP a amniocentéza, no nakoniec všetko ok, tak sme veľmi šťastní. A ako sa máte vy, Elinka už musí byť slečna 🙂

@kinkinga verím, že to príde v pravý čas a držím palce a prajem vám to zo srdiečka moja.

irsina83
autor
1. sep 2010

@marcelkatt joooj moja vidim ze si si to ozaj uzila plnymi duskamy....juujj ale nevadi hlavne ze uz ste v pohode 😉 my sme tiez mali zle AFP testy a nakoniec je mala v pohode... 🙂 malicka je zlata velmi, mne sa paci ze ja mam doma stale take malicke babatko 🙂 uplne si ju uzivam taku drobatkovu 🙂 je zlatulinka a sikovnucka 🙂 moja najvacsia laska na svete 😀

marcelkatt
1. sep 2010

@irsina83 juj verím, že sa tešíš... je to radosť a ten najvzácnejší dar.

irsina83
autor
1. sep 2010

@marcelkatt 😀 😀 veru tak 😀 😀

marcelkatt
1. sep 2010

@irsina83 Juj také malinké miminko, už si to ani predstaviť neviem, ten náš drobec v novembri už tri roky. Veľmi rýchlo to ubehlo, nedávno sme prišli z pôrodnice a už mám doma pomaly 3ročkáka. Škoda, že to miminkovanie nei je dlhšie. Tieto tri roky sú asi to najkrajšie obdobie.

irsina83
autor
1. sep 2010

@marcelkatt viem leti to 😀 ale ty si to budes o chvilu uzivat znova 😀 bude to krasne male babatko 😀

marcelkatt
1. sep 2010

@irsina83 presne a moooc sa tešíme na Patrika 🙂

fattamorgana
2. sep 2010

@irsina83 S drobčekom sa máme fajn, veselo si kopká, veľmi sa z nej tešíme 🙂 Tie AFP testy aj amnio sme si s @marcelkatt užili až- až, že? 😒 Ale hlavne že je všetko v poriadku. V pondelok idem na cukrovkové testy a potom s kamoškou do nejakých baby-obchodov, možno aj niečo kúpim, lebo zatiaľ odolávam. A od stredy sa chystáme na tehuľkovské cvičenie. Som zvedavá, aké to bude.

marcelkatt
2. sep 2010

@fattamorgana tak ako píšeš pokladík veru. Ja mám testy už za sebou tie cikrové našťastie a všetko ok. Len ster mi vyšiel mierne zlý, ale dá sa.

irsina83
autor
2. sep 2010

@marcelkatt krasne meno ste vybrali 😀
@fattamorgana juj to vam zavidim to tehu cvicenie, my sme nemohli ☹ ale nevadi vsetko je tak ako ma byt. a vy ste mali podozrenie na down ? lebo my sme mali zle afp ale s podozrenim na raztep. ja uz som v 24tt mala postielku 😅

marcelkatt
2. sep 2010

@irsina83 ahoj mojko, aj my sme mali podozrenie riziko NTD, teda ráštep. Tiež až z AFP testov, prvý skríning bol v poriadku v tom 13tt. A čo sa mena týka, nejak sa nám hodí k Erikovi 😉

irsina83
autor
2. sep 2010

@marcelkatt takze uplne ako ja, v 13tt vsetko ok a AFP zvysene a tak som bola na morfolgickom UTZ a tam rozhodli ze netreba amnio 😉 krasne meno a mas pravdu hodi sa k Erikovi 😀

marcelkatt
2. sep 2010

@irsina83 Ďakujeme moje 😉
Pri Erikovi som zas mala v 12tt zlé merania NT, boli mse na morfolog UZV a krv v bA a všetko ok teraz sme podstúpili aj amnio žiaľ.. ale tak všetko dobre dopadlo, už len čakať na december.

irsina83
autor
2. sep 2010

@marcelkatt juuj to bude o chvilu 😉 a bude sa kocikovat o 106 😀

marcelkatt
2. sep 2010

@irsina83 tak nejak... Erik nastupuje v novembri do škôlky. Takže povinné prechádzky sú zabezpečené....

fattamorgana
2. sep 2010

@irsina83 My sme mali podozrenie na downa, ale všetko sa zdá byť OK. Veď keď to aj genetici potvrdili, tak hádam. Ja budem mať postieľku ešte po mne, takže to nezháňam. A dnes som podostávala kopec vecí po bratrancoch, tak som triedila a na domáce nosenie toho máme až - až. Veď aj to pomôže.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre