Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

lalia21
27. okt 2010

@irsina83 neviem prečo ale myslim si že to je chlapček...ale budeme rovnako radi či už to bude chlapček alebo dievčatko 😵 snad už o chvilu tuto našu krasnu zahadu rozluskne gynekolog 😵 🙂

dulkagabulka
27. okt 2010

@alex1983 všetky take male detičky mavaju studene ručičky 🙂
aj ja som mala tendenciu skor obliekat viac...
po tom,ako dcera bola chorlava,mi sama lekarka povedala,ze ju prilis obliekam a ze nech ju otuzujem...teda menej obliekania a viac na cerstvom vzduchu..pomohlo 🙂

čo sa kaderničky tyka, mozno zobrat niekoho so sebou,kto ju zatial pokočikuje..a keby nahodou bola hladna, da sa nakojit aj u kaderničky...alebo dat napapat pri odchode a u kaderničky sa tvrdo dožadovat dodržania terminu 🙂 ..alebo ist kaderničke až neskor..hehe..to je vela možnosti 🙂 v každm pripade sa všetky možnosti musia odvadzat od potreby maličkej..

aduskatt
27. okt 2010

@irsina83 no, tak najnovsie spravicky...neviem, ci povzbudive...PCO a dnes som vyfasovala uz hned aj clostilbegyt, tak uvidime, ci to pomoze

aduskatt
27. okt 2010

@irsina83 no, tak to mame jasne...PCO a nastup na clostibelgyt.tak uvidime

irsina83
autor
27. okt 2010

@ada5185 neboj on ti urcite pomoze, je to fakt odbornik 😉 len mu ver 😉 si mladucka a sance su velke 😉

irsina83
autor
27. okt 2010

@lalia21 ver pocitom, ja som ppvedala ked som bola v 5tt som povedala ze to bude dievcatko a aj ho mame 😀

lalia21
27. okt 2010

@irsina83 ja sa aj bojim veriť svojim pocitom že čo ak je to dievčatko a ja som ju mala za chlapca?? 😀 ale mam ozaj taky pocit na chlapčeka-no uvidime-my naše dieťatko lubime velmi od začiatku aj ked nevieme pohlavie 😵

irsina83
autor
27. okt 2010

@aduskatt aj ja mam PCO 😵 , neboj da sa to 😉 len pri PCO treba najst tu spravnu liecbu...
@lalia21 ale jasne to je jedno co to bude hlavne nech je zdravucke 😉

lalia21
27. okt 2010

@irsina83 😉 juj už tri dni citim v brušku take bublinkovanie-najprv som nevedela či to je naš drobček alebo moje črievka 😅 ale už v tom mam jasno a je to kraaasny pocit 😵 😵 na riadne kopančeky si ešte chvilku počkame 😵 😵

irsina83
autor
27. okt 2010

@lalia21 jeejjj to je urcite drobcek, ja som to citila okolo 17 - 18tt, veru je to to najkrajsie, bol to krasny pocit ked malinka kopkala 🙂 pekne si to uzivaj, normalne zavidim 😵

lalia21
27. okt 2010

@irsina83 aj ja zavidim tebe-ale v dobrom-že už maš ten krasny uzlik domka 😵 😵 ešte prejde niaky čas pokym aj my našu lasku budeme mať medzi nami 😵 😵

irsina83
autor
27. okt 2010

@lalia21 neboj dockas sa a pekne si uzivaj tehu 😉

aduskatt
27. okt 2010

@irsina83 dufam, ze to nebude trvat pridlho🙂))ale verim lekarovi. ved sme len na zaciatku....

@lalia21 to sa dost dobre cita🙂))

aduskatt
27. okt 2010

@irsina83 myslis, ze by mohol zabrat clostibelgyt? dnes mi ho hned supol po ultrazvuku....tak som dost zvedava

lalia21
27. okt 2010

@irsina83 uživam si-konečne to môžem napisať aj povedať-že uživam si tehu...doteraz to bolo take všelijake-no vydržali sme a snad nas čaka už len pohodove tehulkovanie 😵 😵 na tvoju malinku sa v albume nemôžem vynadivať-je taka sladka a chutnučka-taky maly anjelik-aj ja už chceeeeem 😵 😵 😵
@aduskatt 😉 🙂 🙂

irsina83
autor
27. okt 2010

@lalia21 😵 😀 dakujem
@aduskatt verim ze by mal zabrat aj mojej susede s PCO zabral a tusim na drhu cyklus otehu ale je to individualne a aj tusim bettynka uzivala clostyl a otehu 😉 vlastne poznam viac bab ktore otehu po clostyle. skus temu syndrom P(re)CO...tie kocky maju bohate skusenosti a vedia dobre poradit tusim su v sekcii neplodnost...

aduskatt
27. okt 2010

@irsina83 no, uz som videla tu temu, skusim pozriet. btw, zda sa mi, ze sa tu dost dobre poznate a ste celkom fajn particka 🙂

ada5185
27. okt 2010

@irsina83 dakujem ti za povzbudenie,ale priznám sa že zatial tomu vôbec nerozumiem..či mám vážne problémy alebo nie...nemyslím nato...mladučká🙂... 🙂 diky...a ty máš kolko rokov?...no ja už som myslela na dieťa už od svojich 22rokoch...a intenzívne až tento rok...my sa snažíme s frajerom ešte len dva mesiace...teraz som bola u lekára...ešte mám isť v decembri. na kontrolu.-hlavne kvoli hrčke na prsniku..neviem čo to je...a potom dúfam povie,že od nového roku sa môžme naplno dotoho pustiť 🙂 trošku ma naplašil,pretože mi povedal,že tieto dva mesiace sa nemáme ešte zatial snažiť...

tigi
28. okt 2010

@irsina83 irsi ja tiez verim ze to zmakneme. este to bude kostrbata cesta, ale urtice to stoji za to. 🙂

@aduskatt adus aj ty mas PCO? aj ja. tusim je toho cid dalej tym viac. 😒 clostil by ti mohol pomoct na tvorbu folikulov a ak mate v poriadku spermio, tak by sa mohlo coskoro zadarit. 😉 a ktory den cyklu si bola u dokiho, ze ti dal hned clostil? ci povedal ti ze od dalsieho cyklu ho mas brat?

ada5185
28. okt 2010

@tigi adus...ja neviem čo to je PCO,doktor mi neukázal čo mi napísal do karty...užívam na 2 mesiace femibion 800,no skôr mi hovoril že mi bude kontrolovať hrčku na prsníku pravom,za dva mesiace mám isť na kontrolu..vychádza to po vianociach,a adus čo si sa pýtala,bola som tam 5 deň od skončenia menštruácie...

bettynka222
28. okt 2010

@aduskatt vitaj medzi nami 🙂
@alex1983 ale coby to bolo malo. lepsie ako 40 ako my minule 😝 a tie rucicky su tiez normalne-take male babatka nemaju taku dobru termoregulaciu 😉
@ada5185 mozno ti nasadi clostil alebo nejake ine hormony a budes mat dobru sliznicu, aj velke foliky 😵
@irsina83 uz konecne dorazila membrana k elektrickej odsavacke, tak teraz odsavam a netim zaroven 😀 a maleho chudatko vydesil vecer v kociku zly sen - sa tak zlakol, az sa zobudil...no dnes sa mu v spani nedarilo 😀 ako bolo na cviceni?

bettynka222
28. okt 2010

@aduskatt jasne ze clostil pomoze 😉 aj ja som ho musela po potratoch brat, lebo organizmus este spravne nefungoval - na hormonalnej urovni...
@lalia21 aj ja som chcela chlapca 😵 ale je to vzdy 50 na 50 takze je velka sanca ze tip vyjde 😀 a pekne si tehu uzivaj, po porode sa uz nezastavis 😀

lalia21
28. okt 2010

@bettynka222 no ja nevravím že chcem chlapca-len od začiatku tehu som tak nastavena že si myslim že je to chlapček-ani neviem prečo-ach to bude trapas ked to je dievčatko a ja som ju mala za chlapca 😀 😀 😅 veru je to 50 na 50-aj dnes mi rano mužik bruško hladkal a vravel že sa velmi teší kedy sa to už dozvieme 😵 zatial je to naš piškotik-no už by drobčekovi rad hovoril zdrobnelinkovym menom 😵

lalia21
28. okt 2010

@bettynka222 ja sa už teším na to obdobie ked sa nezastavím 😀 na behanie okolo drobčeka-to bude jeden velky kolobeh-ale krasny určite 😵 budu to starosti i radosti 😵

sasettka
28. okt 2010

@lalia21 hehe, aj ja som dlhoooo bola nastavena na chlapca, priam som s tym bola zmierena a ľaľa 😀 ale tak, este stale to nie je 100% 😅

lalia21
28. okt 2010

@sasettka ahoooj-no možno to bude aj u mna tak 😀 😀 ale to vôbec nevadí potešíme sa velmi aj chlapčekovi aj dievčatku 😉 😉
a už rozmyšlate nad menami?či už je pre princezničku vybrate? 🙂

sasettka
28. okt 2010

@lalia21 ved aj my sa tesime, ci uz je to dievcatko alebo chlapcek 🙂
a co mas ake chute? a brusko ti rastie do akeho tvaru? nech mozme zacat tipovat 😀
mena, nooo... asi bude mala Lianka... ak si to nerozmyslime, stale mame cas 😀 a chlapec Oliver

mididen
28. okt 2010

ahojte baby, drzte palce, aby nam to na rocne vyrocie snazilkovania konecne vyslo 🙂
mrcha meska 2 dni, a na teste slabulinka ciarka - co zatial nepovazujem za pozitivny vysledok,
lebo take uz boli, a aj zbytocna radost uz bola .... 🤐

lalia21
28. okt 2010

@sasettka jeeej krasne mena 😵 😵 no chute asi take že mäso velmi nemusim-zo sladkeho mi chutia len tie ovocne mrazene vodove nanuky 😀 a chuti mi veeeeela ovocia 😀 bruško už vytrča 😅 zatial tak malo 😅

sasettka
28. okt 2010

@lalia21 hm hm hmmm... tak zatial tipujem chlopa 😀 ja som zo zaciatku najradsej masko jedla a cokoladu ani vidiet... 😅 a ovocie, tak... normalka 🙂))

@mididen drzim palce aj na nohach!! 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre