Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

irsina83
autor
25. nov 2009

vladka nie nikdy sme sa nerozpravali. vobec si sa sem nevtrela, vsak to tu je pre trnavcanky 😉

falin mas pravdu skor ako po 20tt som nakupy ani neplanovala.

kocky posielam vam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT virusiky 😀

na to ze sme tuto temu zacali a vsetky sme boli netehu tak sa nam to tu pekne rozrasta a verim ze aj bude nadalej 😉

lilusic
25. nov 2009

Dobre ranko

irsinka diky za prskanec dufam,ze bude ten spravny.

Dia prosim ta ,ked to budes skenovat o mojzis posli prosimta aj mne na mail.

Nevieta nahodou co je dobre na to aby som mala ovulaci?

irsina83
autor
25. nov 2009

lilustic,

nemas ovu? a mas zistenu nejaku pruchu??? a ms mas pravidelnu???

diapozitiv01
25. nov 2009

Baby kto chcete ten clanok o Mojziske,, tak piste svoje maily,,
vecer vam to poslem, ale nie je tam nic prevratneho..
Ale je tam pisane o kure - zinkom, ktora rozpusta zrasty v brusnej dutine, celkom zaujimavy fakt...

falin
25. nov 2009

lilus - ja som tiez nemavala ovu. Momentalne cvicim 3.mesiac Mojzisovku a mne to pomohlo, normalne som citila 2 cykly po sebe ze ovu bola (tento posledny mesiac nie, mozno vsak prebehla len o tom neviem, nemeram si bazalku)
No a dr. ti vie "navodit" ovulku pomocou hormonalnych liekov

Chodievas k dr. na folikulometriu? Tam ti s presnostou povie ci je ovu a kedy.

falin
25. nov 2009

diusik - mail som ti poslala cez ss

lilusic
25. nov 2009

Ahojte

ja sama ani neviem.Doktor mi meraval folikuli ale nikdy sa nam nepodarilo bit tehu.Mrsku mam kazdy mesiac ale nie presne na den.mam nepravidelny cyklus.Niekedy 33,40,43dni.Povedal mi ,ze poruchu nemam tak ma odporocil do BA na gyn fiv.

janka911
25. nov 2009

ahojte,
uz som pomaly zufala... som v 6tt a moje HCG je 734,3 ale zvysuje sa to pomalicky ale moj lekar mi nadava ziadne sance..na buduci tyzden som objednana na ultrazvuk a ze tam sa vsetko ozhodne..myslite ze uz bude vidiet srdiecko??ďakujem

irsina83
autor
25. nov 2009

janka,

drzim ti palce ale naozaj ti to stupa pomaly, prepac nechcem ta strasit ale ja som mala v 6tt hcg 1600. v 7tt je uz vidiet srdiecko. ale nezufaj lebo u kazdej zeny je to individualne 😉 vzdy sa stane to co sa ma stat.

lilusic,

ja mam dobreho lekara v PN, mozem ti dat kontakt, on je odbornik na neplodnost so spojenim poruchy metabolizacie kyseliny listovej. ak mas tuto poruchu tak nedokazes spracovat kys. listovu a tym padom mas zvyseny homocystein ktory zabranuje otehotneniu. na tuto poruchu je dobry Femibion 800 ktory obsahuje l metafolat to je telu vlastny a zenam s poruchou chyba a vdaka nemu zena spracuje kys. listovu a ten znizi homocystein. Ja mam PCO syndrom a lekar mi tvrdil, ze nemam ovu a ked mam tak 3x za rok lebo ms som pravidelnu-nepravidelnu ako kedy...bolestivu. mne v otehu pomohlo dietka pri ktorej som schudla 4 kg,zdrava strava, prestala som fajcit, pit kavu - lebo aj kava ma vplyv na neplodnost, a pila som aloe kazde rano a brala som ten femibion. cize nejak dohromady mi to zafungovalo. niekedy odporucaju cvicenie na nastartovanie vajecnikov.

lulu107
25. nov 2009

čaute dnes som čírou náhodou zablúdila na túto tému a chcela by som sa vyjadriť k janke 911, predpokladám, že to ti brali krv na HCG na určenie tehu prvý krát, že?
janka 911 -Síce ja som otehotnela po KET mne brali krv v 4tt HCG bolo 495, pri IVF som mala 247, mnohé baby mávajú 120 a poniektoré aj 1000 a pritom je v brušku jeden drobček, ja som v 11tt a od 4tt mi nezisťovali HCG zajtra mám poradňu, no ešte neviem čo sa zisťuje odbermi. Ale keď som mala problémy so špinením, nebrali mi krv na HCG iba mi spravili utz skontrolovali či srdiečko bije a veľkosť plodu.
Keď sa ťa viac ukľudní tak choď na tému KET v gyn-five, tam si píšeme aj HCG.
V 7tt

lulu107
25. nov 2009

nedopísala som v 7tt u je vidno, že bije srdiečko a niekedy je to už vidno aj v 6tt, alebo na konci 6tt, držím palčeky ne to výjde 😉

irsina83
autor
25. nov 2009

ahoj lulu,

aj ty si trnavcanka??? s tym hcg je to naozaj individualne...

lilusic
25. nov 2009

Irsna

ak budes taka dobra tak by si mi ho mohla poslat vyskusam.

Dia prosimta ako cukrovkar mam na nieco narok aj od statu?

irsina83
autor
25. nov 2009

lilusic,

poslala som ti to do IP. podla mna je skoro aby si chodila do Caru ked to mozte skusit prirodzene 😉

lilusic
25. nov 2009

irsina

dakujem

diapozitiv01
26. nov 2009

Dobre ranko,,
Lilus, no okrem zdravotnickych pomocok /inac tych pruzkov do glukometra mozes mat 75 na mesiac/, takze ak si objednana az na februar tak tam potom este zbehni.
Mas teoreticku moznost na ziskanie preukazu ZTP (zdravotne tazko postihnuty) a mozno aj prispevok na dietne stravovanie. Vsetko pisem mozno, lebo vsetko ti schavluju nejake komisie a na ten prispevok (po starom to bolo asi 500Sk mesacne) dokladujes svoju mzdu, ktora nemoze prekrocit urcitu hranicu.
Teoreticky casom by si mohla ziskat aj po starom ciastocnu invaliditu...

Ja mam ZTP uz asi tak od 20rokov, vyhody?, no v BA zadarmo MHD, v Trnave sa nieco malo plati,, doplatky za lieky, nemusis platit za tv, rozhlas,radio...Prihlasenie psa v TT mas zadarmo a taketo drobnosti...
Lilu, naozaj nemas znizenu funkciu stitnej zlazy?? ked mas taky na prd cyklus??

Janka, drzkaj sa, uvidis vsetko dopadne ok, srdiecko niektory vidia uz od 6t, niekto od 7t.

Iriska, ako ti tie cisielka pribudaju, ze 11t. 😀

irsina83
autor
26. nov 2009

dobre ranko diusik,

hej pribuda 😀 a dufam, ze to tak ostane 😉 najradsej by som chodila na kontroly kazdy tyzden 😅

dobre ranko babulky 😀 😀

falin
26. nov 2009

lilus - foliky si mala bez liekov alebo si nejake lieky brala? A co spg? Odporucil vas dr. na kontrolu spg?
Akemu dr. chodis? Mozno si to uz pisala, len sa mi to nejak pletie 😔

Janka - drzim palceky, aby bolo srdieco. Pozitivne je ze hcg stupa. Ja viem , ta neistota je strasna. Drz sa.

Irsi - naozaj ti to leti, ved zachvilu budes mat 1.trimester za sebou 😉
Mozem sa spytat ake aloe si pila? Lebo kamoska tiez mala nejake pripravky z aloe a je tehu (a dlho, predlho sa im nedarilo)

irsina83
autor
26. nov 2009

falin pozriem ti to ked pridem domov, yda sa mi ze to bolo od firmy Barrys ale nie som si ista. to som kupila v lekarni. mne to odporucila kamoska lebo ked som prestala fajcit tak som mala problem s toaletou 😅 a koniec koncov ma detoxikacny ucinok na cele telo, takze uskodit neuskodi 😉

lulu107
26. nov 2009

irsinka - ahoj, áno som tt, som síce prisťahovalec, bývam a pracujem tu 12rokov

irsina83
autor
26. nov 2009

lulu tak to uz si nasa 😉

diusik gratulujem k ovulke, pekne testiky 😉

falin vola sa to activaloe forte od firmy Barnys 😉

lilusic
26. nov 2009

Dia praveze mam vsetky vysledky dobre. Tak neviem uvidime tak ako povedal slepy hluchemu. 🙂

Falin brala som lieky cylestol chodim Eliasovy a do Ba chodim Behunova.V ba sme boli 2krat na spg a z jedneho mal lenive spermie a druhe vysledky nevieme ci ma dobre ,lebo telefonicky nedavaju informacie.A kedze som na pn tak musime vydrzat .Po novom roku idem na laparoskopiu vajickovodou ci ma priechodne a potom do Ba.Dufam,ze mu tabletky profertil pomozu.

diapozitiv01
27. nov 2009

Dobra ranko 🙂

irsina83
autor
27. nov 2009

dobre ranko diusk 🙂 ako si sa vyspinkala??? ja som sa budila, hlavne na na wc ale potom som uz spat nemohla 😠

diapozitiv01
27. nov 2009

joj , no nic moc, 2x som sa v noci zobudila a potom rano na muchlovanie 😀

irsina83
autor
27. nov 2009

jaajaj moja tak ranecko si mala prijemnucke 😀 😀 nejak sa mi tusim ani nechce spat. dnes idem robit prvy krat v zivote knedlu. drz palec 😉

tinkapn
27. nov 2009

Ahojte zienky, mam na vas prosbu, mate niektora skusenosti s pripravkom FEMIGARD? Dakujem 🙂

bettynka222
27. nov 2009

vladka no prešsne....hlasna truba, to si to vystihla 😀 no ale po tych problemoch co tu boli je celkom pochopitlne, ze som opatrna. ale jej sa to neda vysvetlit....ach 😝

kikus no ja nazatvore tiez nebyvam uz asi 6 rokov, a teraz budeme obidve byvat zase na jednej ulici 😀

falin jasne ze sa vsetko na odbre obrat, len musime byt trpezlive....ja som presla za posledny polrok tvrdou skuskou trpezlivosti...a dalsou prechadzam prave teraz....

lilusic ako dlho sa snazite? mna ked dr kontroloval po potratoch tak zistil, ze zrazu nema ovu, tak vysetrenie o mesiac zopakoval, zes nic, tak spravil hormonalny profil, potom nasadil clostil a bolo tu tehu 🙂 inak ja osm cvicila mojzisku polroka, aj som chodila na tie mobilizacie - to by ste mali tiez - a ziadna ovu...az s clostilom. ale ajtak je to cvicenie dobre na vela veci...posilnuje to panvove dno a taaaaak. no mas dost dlhy cyklus...mohol by ti pomoct alchemilkovy cajik. nechces za tou bylinkarkou co tu k nej vsetky chodime? a podla mna nie je v poriakdu, ked ma nieto taky dlhy cyklus...myslim tym, ze to nie je dobre na otehotnenie. nechce zmenit gyn? komu chodis? a tusim si s apytala na aloe...je tu jedna tema k tomu. ja som s tym zacala, ked mi povedal ze mam tumor...ale to som uz bola tehu 😀

jeeej diusik a ako ten zinok rozpusta zrasty? lebo mam tu ko nikove kamosky s endo a to by im velmi pomohlo 🙂

janulka musis chvilku pockat a uvidi sa. ako pise kika, stupa to pomaly, ale u kazdeho je to inak. vidis, ona mala hcg 1600 v 6tt a ja 4700 uz v 5tt a obe babatka su zrejme v poriadku, takze sa snaz chvilku na tie cisla nemysliet 😉

diapozitiv01
27. nov 2009

betty,
to o tej zinkovej kure som citala v staroom zdravi, ako to funguje presne neviem, ale pouziva sa to vacsinou na zrasty v brusnej dutine

irsina83
autor
27. nov 2009

evi a kde na zatvore si byvala??? ja oproti energetickemu. nedas si sem nejake foto? chodila si na 7. ZS skolu????

pekny vikend kocky 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre