Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

bettynka222
9. okt 2010

@dulkagabulka videla som samoprisatie 🙂 ale nas maly nemal zaujem papkat vtedy, ani cely den, az v noci okolo tretej...a tak to mal tri dni vkuse - cele noci pytal jest a cele dni spinkal. potom mi ho kazali budit cez den a prehoril si to 🙂

dulkagabulka
10. okt 2010

🙂
@bettynka222
kazdy zdravy novorodenec, ktory nebol ovplyvneny nejakym zasahom , je hodinu po porode BDELY a prisaje sa... 🙂 neskorsie byvaju deticky spave,ale hodinu po porode je to skratka tak,ze ak matka nemala nejake liekdy, dietatko je bdele 🙂

sjuzi
10. okt 2010

@dulkagabulka to videjko so samoprisatím je úžasné... 😵 Ale i tak nemám pocit, že by naše deti boli nejako deprimované v dospelosti alebo mali narušený vzťah s matkou či rodičmi kvôli tomu, že neboli v Zlatej hodinke s matkou... Skôr mi vadí v iných krajinách sveta a nehovorím o rozvojových 😀, že matky idú po 6tich týždňoch, 3 mesiacoch pracovať a dieťa je niekde v jasličkách či v rukách celkom cudzích ľudí. To sa mi nepáči oveľa viac... 😝 😝

dulkagabulka
10. okt 2010

@sjuzi velka pravda...to je ta "civilizacia"

sjuzi
10. okt 2010

@bettynka222 možno predsa len sa dačo zmenilo spred 3 rokov, kedy som bola ja v pôrodnici, to sa budem iba tešiť... 😵 Mne tam napr. v noci, keď mi malý plačkal, rovno sestrička vtedy doniesla fľašu s tým veľkým cumľom naplnenú bebou... 😝 Lebo v noci asi nebol čas na nejaké "trénovanie" dojčenia... ale aby bolo ticho a hotovo... 😅

Ja som rodila v piatok a malého mi dali až v nedeľu na obed... 😒 Dovtedy som chodila za ním a možno už len pohľad na neho mi pomohol nejako psychologicky, že sa mi spustilo mliečko... Párkrát som si ho aj prikladala na novorodeneckom... a inak skúšala odsávať a odsávať a tak sa mi to rozbehlo. Horšie bolo však to, že bol dovtedy už "krásne" naučený ťahať z fľaše, tak bez klobúčikov to vôbec nešlo, nechcel sa mi chytiť prska... Ale zvládli sme to...
Vtedy tam bolo veľmi veľa žien a bolo mi povedané, že nie je čas mi malého odovzdať. Pritom ja som bola už na druhý deň po sekcii schopná chodiť a hýbať sa... 😖

sjuzi
10. okt 2010

No stále verím, že mi bude dopriate porodiť prirodzene... Lekár mi vravel, že v TT veľmi nechcú púšťať po sekcii k norm.pôrodu. Ale vie o mojej túžbe, tak budeme pozerať, či oblasť okolo jazvy nie je veľmi stenčená... no robím si nádeje... 😉 snáď nie zbytočné...

dulkagabulka
10. okt 2010

@sjuzi
joj..si si teda užila..a rozbehlo sa potom kojenie normalne?
poznam ženu,ktora prve dietatko rodila cisarskym...druhe chcela normalne, a aj normalne porodila, avšak s hádkami s lekárom,ktorý nechcel vyhoviet jej porodnemu planu, mala vsak tiez nejeke poziadavky na dietatko, podpisala tam,ze si nezela,aby bolo dokrmovane z flaše...sestričky však "omylom" krmili aj toho jeho .. z flaše..samozrejme,ze bol potom problem s kojenim

tretie dietatko porodila teraz v auguste...doma...s rakuskou porodnou asistentkou...vraj najkrajší zažitok jej života..

píšem ti to len preto,ze JE možne po cisarskom rodit prirodzene...zalezi na tej jazve 🙂

dulkagabulka
10. okt 2010

@sjuzi mozno ti pomoze uvedomienie si,ze si pravny zastupca dietatka a ze /ak pominieme ludsku stranku/ po pravnej stranke nemaju narok ti povedat,ze "nie je čas ti ho dat"...to sa mi strašne čita...ak su "dupneš" musia ti ho dat....lenze zena po porode nema silu na "¨dupanie"..že?

bettynka222
10. okt 2010

@sjuzi hmmm, to je zvlastne. som myslela ze si mala tak komplikovanu sekciu, ze si sa nemohla poriadne hybat a preot ti ho nedali...mam kopec kamosiek co dostali male kratko po sekcii.
no a nas zo zaciaktu tiez pil z flase, lebo sa nevedel prisat - malo otvaral ustocka. az potom mi kamoska poradila, aby som stlacila dvorec a vlozila mu ho sama do pusy..a na treti den bolo po probleme 🙂 len nechapem, preco mi vsetky sestricky tvrdili, ze pije, ked sal iba bradavku 🙄 😕 ja osm smaozrejme vedela ze nepije a bola som z toho dost na nervy, preot som sulasila aj s flasou. a tiez mi ho dali az vecer a zaujem o jedenie mal az v noic. plakal skoro celu noc, setsricke to riadne vliezlo na nervy a vynadala mi - asi o 5 rano - ze preco ho tyram...keby mu radsej nepchala od pusy len bradavku ale aj dvorec, tak by sme ho hladom nemorili. no ale potom, co sa napil z flase mi povedala, ze vsetky baby jej koja a ze to pojde, len si musime na seba zvyknut,
pocuj ale ty pojdes rovno sekciou ked si bola minule, nie? ako poznam baby co rodili prirodzene po sekcii, ale ppoznam aj take, co mali prilis dlho kontrakcie, a ajked chceli ist prirodzene, nakoniec museli sekciou, lebo sa prilis namahala ta jazva...ale ot bol uz iny problem preco sa ot tak tahalo...

bettynka222
10. okt 2010

@sjuzi ahaa, tka tu je odpoved na moju otazku 😅 no ved ked budes ma tdobreho porodnika co ta bude sledovat a nebude to trvat prilis dlho, tak by si urcite mohla ist prirodzene...ved lekar dobre vie, kedy to je uz risk. ale urcite by som to nenechavala na nahodu a nejakeho dobreho dr si zabezpecila 😉 ozaj a po sekcii nemozes rodit s vyvolavackou, vsak?

bettynka222
10. okt 2010

@dulkagabulka ok, ale hladny rozhodne nebol 😀 a mam kamosku, co rodila doma s porodnou asistentkou (tusim lapsanskou ci ako sa vola - z vychodu), teda ziadne lieky v sebe nemala a jej babo bolo hladne az na druhy den rano 😉

dulkagabulka
10. okt 2010

@bettynka222 🙂 🙂 🙂 ale tu vobec neide o hlad 🙂 ....

dulkagabulka
10. okt 2010

@bettynka222 dieta sa rodi s "výbavou" na cca 48 hodin...počas ktorych nema dostavat jest,lebo jeho metabolizmus sa "prestavuje" na iny rezim...keby priroda chcela, aby dieta dostalo jest hned po porode, isto by to zariadila tak,aby mala matka mliečko už pred porodom...
a kedže je to tak,ako to je, tych par kvapiek mledziva je akurát tak dost 🙂 🙂 🙂
takže tu naozaj neide o hlad

sjuzi
10. okt 2010

@dulkagabulka ja hovorím, že už budem vo viacerých veciach múdrejšia a odvážnejšia... proste vtedy som nevedela čo-ako, stále ma len posielali do izby, nech odpočívam, kým môžem a potom mi ho nakoniec jedna sestrička z novor... taká silnejšia odovzdávala so slovami: veď vy sama uvidíte, aký je stále urevaný a hladný... no proste som stále mala pocit, že ich otravujem, čo som aj otravovala, lebo som ho hrozne túžila mať pri sebe... 😒
Ale inak so sestričkami na šestonedelí som vtedy mala lepšie skúsenosti, dokonca vďaka jednej som sa rozkojila, poradila mi tie klobúčiky a možno to nebolo celkom šťastné riešenie a nie prirodzené, ale vďaka tomu som kojila 10 mesiacov a ani raz nemusela dokrmovať UM... 😉 🙂

sjuzi
10. okt 2010

@bettynka222 určite si budem vybavovať pôrodníka... K sekcii jedine MUDr. Čecha, k prirodzenému ešte neviem... asi MUDr. Dečkova... 😉 Všetko závisí od toho, ako sa to vyvinie.

A či môže byť vyvolávačka po cisárskom to netuším, ale počula som, že by sa nemala dávať EPI... 😅

dulkagabulka
10. okt 2010

@sjuzi šikulka si 🙂

sjuzi
10. okt 2010

@dulkagabulka ďakujem, no vtedy sa asi žiadna za hrdinku nepasuje... po vojne je každý generál... 😀
Ale celkom mi pomáha tu čítať i tvoje príspevky, že to ide aj inak... no premýšľala som aj ísť rodiť do BA, ale tam zase veľmi nikoho nepoznám, čo sa týka pôrodníkov...

sjuzi
10. okt 2010

Ja som sa totiž stále bála toho, čo som počula, že po SC je ťažké rozbehnúť mlieko... 😀 Tak som to skúšala všetkými spôsobmi... ale najviac mi pomáhal ten pohľad na malého, to som cítila, že mi už pumpujú mliečne žľazy... 😀 tá príroda je všemocná, darmo... 😅

bettynka222
11. okt 2010

@sjuzi preoc nie EPI? to nechapem. skor nie vyvolavacka, lebo po nej byvaju silnejsie stahy maternice a to je problem kvoli tej jazve, nie? deckov je sikovny vraj 🙂 inak sestricky zo sestonedelia som ani poriadne nevidela . ale tak rodila som prirodene, tak sa o mna nemuseli bat...este aj do sprchy osm im usla ked som mala este lezat 🤐 no a sestricky z novorodeneckeho....to teda bolo 😅 ale bola tam jedna skvela - taka starsia pani, strasne zlata a stale malinkeho pestovala, tak sa jej pacil 😵

@dulkagabulka nooo, ale teda nas bol riadny haôdos - najprv bol pricucnuty na mne a potom stiahol 50 mlo z flase...sestricky mi to najprv zakazali, ale ked videli ze je stale haldny, tak nas nechali. aj potom, ked som uz vylucne kojila a vazili sme ho, tak tahal 60 ml bezne. a doma potom sal aj 2 hodiny vkuse..na prsniku bol 4 hodky s prestavkami na prebalenie, lebo stale sa pritom vyprazdnoval 😀 ved aj riadne priberal zo zaciatku...viac kao mal 😉

sjuzi
11. okt 2010

@bettynka222 - Betty, ja som dačo také počula, ale neviem, čo je na tom pravdy, že EPI sa nesmie dávať preto, aby žena cítila bolesti aj pri prípadnej ruptúre... 😝 vraj to sú ukrutné bolesti, ale tým dá lekárom najavo, že sa niečo zlé deje... 😲
A vyvolávačka teda asi tiež nie... to máš asi pravdu... 😉

bambulka4
11. okt 2010

@e.lle Tak to Ti blahozelam🙂)))) Superrychla si, to som tu hadam ani nevidela este 🙂

bettynka222
11. okt 2010

@sjuzi ahaaaa, tak potom ano 😖 ani epi nie..... inak jedna maminka z trombosiek z ciech rodila prirodzene po sekcii a uz to dlho trvalo a vraj lekari pozerali telku ci co a kaslali na nu a vo chvili ked si konecne vydupala sekciu, tak jej tusim ta jazva praskla...ale ktovie ako to v skutocnosti bolo 😨

e.lle
11. okt 2010

@bambulka4 😀 😀 😀 díky!

mididen
11. okt 2010

@e.lle aj ja gratulujem, a pridavam sa k vam k snazilkovaniu .. 😉

orionld
11. okt 2010

@mididen vitaj, budeš snažilkovať s nami?teším sa 😀 😀 😀

lusinda24
12. okt 2010

Ahojte, rada by som sa tiež k vám pridala aby som od Vás načerpávala sily a informácie a vedela, že som v tom neni sama...aj keď vidím, že je vás už veľa tehotných tak snáď mi prinesiete šťastie...snažíme sa 5mesiac a zatiaľ nič...

lusinda24
12. okt 2010

@e.lle prezraď a daj návod ako na to 🙂 tvoja rýchlosť je neuveriteľná

e.lle
12. okt 2010

@lusinda24 treba stále a stále a stále sa snažiť 😉

lalia21
12. okt 2010

@sasettka ajoj mojka-no teda ty za chvilu už rodíš 😵 😵 hmmm tak teda bude mala princeznička-blahoželam 😵 mne už konečne začína byť dobre a začínam si tehu užívať-zatial som minus dve kila-ale to nevadí 😅 do konca tehu sa mi ešte kilečka nazbieraju 😅

dulkagabulka
12. okt 2010

@e.lle 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre