Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

sjuzi
18. nov 2010

No kočky, neviem, ak by bolo pri dievčatku malé bruško, tak Miško je baba... A teraz čo tlačím už pred sebou, to neni možné... 😀 Ale vraj pri 2. to takto býva, všetko pekne porozťahované, bábatko má miestečka a si ho užíva... no pri Miškovi som s takýmto pupkom išla rodiť... (čo mám záznamy obvodu pása) 😅 A teraz aj priberám akosi rýchlejšie, a to si dávam pozor... len mi veľmi chutia oriešky a to bude asi kameň úrazu... tie sú dosť kalorické... ale hlavne, že sme zdraví.

sjuzi
18. nov 2010

@bettynka222 hej, plávanie bolo skvelé... len by som privítala ešte viac priestoru aj pre indivindi plávanie... lebo to sme si mohli ku koncu tak 5 min. poplávať a v Kvapke je ten bazénik taký prťavý... 😅
No, ale nevadí... skúsim ešte párkrát vybehnúť, veľmi mi to pomohlo na chrbticu, aj bedrové kosti... lebo na to teraz najviac trpím. Keby som vôbec necvičila, tak sa asi ani nepohnem... 😕 😒

sjuzi
18. nov 2010

@marcelkatt Marceli a ty si si zatiaľ nikoho nevybavovala? A chodíš už do nemocky na poradňu? Lebo nejako vo svojom okolí badám, že niekto chodí k svojmu dr. a niekto do pôrodnice... 😅 😕

@sasettka a ty budeš u koho rodiť, či nechávaš to na náhodu...?

dulkagabulka
18. nov 2010

@sjuzi akoze...moj osobny nazor je, ze ak je tehotenstvo fyzilogicke /bez problemov/, netreba si vybavovat lekara...lebo vačšina zazmluvnenych porodov skončí ako umelo vyvolané, v čase ked ma lekar službu...
vyvolany porod je svojim priebehom iny ako prirodzeny.Pre mamičku i dietatko...

ale ked by už sa dačo vyskytlo, ako žena by som chcela mat pri sebe pokojnu ,skusenu ,vludnu a súcitnu ženu..a z mojich skusenosti doprevadzanych porodov som to prvykrat zažila pri doktorke Havlíkovej...

sjuzi
18. nov 2010

@dulkagabulka ja by som si ani nevybavovala... ale dosť ma každý straší s tou ruptúrou maternice po sekcii... už to ani počúvať nemôžem... tak radšej by som mala pri sebe ozaj odborníka, kdyby neco... ale na vyvolávačku sa už nedám... 😝 😝 😝... teda určite nie kvôli tomu, že bude mať vtedy a vtedy doktor službu... bohužiaľ tu si myslím, že to nie je on, čo o tom bude rozhodovať... 😝

dulkagabulka
18. nov 2010

@sjuzi ..chapem...takže sama vieš, čo to je vyvolany porod..a ako to , bohužial , velakrat aj skončí.. ☹
tak ja držím velke palce,aby to tentokrat bolo vpohode

viem,že po prvom cisarskom maternica pri porode ma menej silne stahy, viac mamičiek to takto popisovali..
poznam osobne mamičku, ktora mala prvy cisarsky, druhy prirodzeny v nemocnici a treti
prirodzeny doma s rakuskou porodnou asistentkou..to ti pisem preto,aby si vedela, že to ide 🙂

marcelkatt
18. nov 2010

@sjuzi ahojky, nie nevybavovala, 16.11 som bola poslednýkrát u svojho a už mám chodiť do nemocnice, kde plánujem rodiť.

bambulka4
18. nov 2010

@lusinda24 Drzim palce, viem ake to je cakat na stupajuce HCG. Minuly rok sme si to prezili. Bolo z toho nakoniec MA, ale teraz uz cakame na porod 🙂

lusinda24
18. nov 2010

@sjuzi ďakujem za podporu

lusinda24
18. nov 2010

@bettynka222 čakám do utorka či sa tá tekutina vstrebala a či stúpne hcg ak nie tak je zle ☹

lusinda24
18. nov 2010

@bambulka4 dúfam, že to dobre dopadne 🙂

lusinda24
18. nov 2010

@aduskatt ďakujem

lusinda24
18. nov 2010

@miskab ďakujem 🙂

lusinda24
18. nov 2010

@irsina83 ďakujem 🙂

aduskatt
18. nov 2010

@lusinda24 velmi dufam, ze to aj k niecom bude🙂

irsina83
autor
18. nov 2010

@sjuzi tesim sa ze to bude prirodzeny porod, super aspon si to vychutnas 🙂 normalne zavidim tehulkam, aj ja chcem byt este tehu 😀

sasettka
18. nov 2010

@sjuzi normalne som v termine veru 😀 teda skor az po ukonceni 38tt... cize od pondelka mozme ist na to 😉 😅
uz 2x mi dr. povedal, ze vidi dievcatko, tak tomu zacinam aj verit, sestra mi posunula par ruzovych veciciek, co jej ostali po dcerke, aby som nemala vsetko take modre, lebo mam pozicane od svagrinky, co ma chlapca 🙂
noooo, pobalena 😅 ... vsetko mam v jednej krabici a taska lezi vedla... ale zajtra to tam uz nahadzem, vazne 🙂))
a nezazmluvnujem si nikoho... ako dulka pisala, tehotenstvo okrem puchnutia je no problemo, takze uz len odrodit... no... "len"... samozrejme mam velky respekt, som zvedava, co ma caka... a tesim sa, ked bude po 🙂))
inak teraz som uz len doma a cakaaam a cakaaaam a zereeem, pomoooooc... strasneee, pretoze hlavne sladkosti mi dost idu 😅 uz som ako vianocna gula 😀
a fotka z 3D vam kraaaaaasne vysla 😵 a super, ze aj porod bude klasicky 🙂

marcelkatt
18. nov 2010

Ahojte maminky, my sme mali včera po skoro 8 mesačnej pauze ťuťu muťu. Poviem vám pre mňa to nebolo nič moc, také zvláštne a zle sa mi dýchalo. No v noci ma neskutočne bolel chrbát a tvrdlo bruško, nemohla som spať. Dosť čo som nachladnutá, mám kašel, ešte aj falošné kontošky a tak dlho, dobré dve hodiny. Už je lepšie, len kríže ma bolia.

Erik je tiež chorý, od dnes má antibiotiká, takže žiadna sláva. Bo smutný, že nejde do škôlky. No má hrozný kašel.
@sasettka ja si tiež nikiho nevybavujem na pôrod, len do poradne idem tomu Dečkovovi ako mi kázal môj dr, tak uvidím čo mi zajtra povie. CS iba 3 a krčok v celom rozsahu zatvorený, nakoniec zase prenášať budem. ☹

dulkagabulka
18. nov 2010

@sasettka jeeej...sasett...uživaj si posledne chvilky tej jednoty..hehe..a žeeeer a žeeer 😀 😀 😀 maličke teraz nabera tuk 🙂 držim ti velke palce...a želam pohodovy porod a zdravučke babatko

mididen
18. nov 2010

@dulkagabulka gratulujem! znie to zaujimavo ...a uz o tom uvazujem ... do buducna (jul 2010) 😉

mididen
18. nov 2010

ahojte maminy, tehulky, snazilky, dulky ....
tak som bola u pana dochtora 😀 a potvrdil 2 ciarky... zatial nic moc som sa nedozvedela, vypisali knizku, vytesujeme sa (s mierou ..) a teda cakam na prvu poradnu 😀

aduskatt
18. nov 2010

@mididen srdecna gratulka🙂

bettynka222
18. nov 2010

@irsina83 nooo, sak si sa neozvala 😕 ale behali sme zase kade tade 😀
@simisi no tak si na tom tusim rovnako ako ja 😅 no ved to uz pojde ked si takto otvorena...ajked ja som bola tak isto, a pomohol az hamilton.,..skus sa na to spytat 😉
@marcelkatt zuzka havlikova je fajn, ale pochybujem ze si u nej mozes vybavit sekciu...je velmi mlada. skusila by som poprosit nejaku "starsiu" dr. no a tych tvojich sovkrovcov sa spytat nemozes ci niekoho nepoznaju?
@sjuzi zuzka je mladucka, preto ju nepoznas..je velmi mila a sikovna a dobra, tak ju skus ak chces 😉

irsina83
autor
18. nov 2010

@bettynka222 vsak ani ty moja. my mame pred domom tolko blata ze s kocarom ani na krok. my sme dnes eluske kupili nove nausnicky lebo tie od svagriny zoxidovali, tak sme radsej kupili z bieleho zlata. ozaj nemusis mi objednavat ten termoobal na stravu. uz som ho objednala lebo som malickej dnes objednavala aj cestovnu postielku. ja neviem kedy pojdem kocikovat ked tam mame tolko blata...na buduci tyzden sa to bude odpratavat...
@mididen gratulujemmm, dalsie babatko do partie 😀

bettynka222
18. nov 2010

@sjuzi ja som teda problemy v tehu mala, ajked iba na zaciatku a radsej som si teda dr vybavila, aby bolo vsetko ako ma byt 🙂
@lusinda24 tak daj potom vediet 😉
@sasettka ja som rano este zdrhla z porodnice (potom co mi spustili porod hamiltonom) ze sa musim ist dobalit 😀 tak aby si nedopadla podobne 😀
@mididen gratulujem 😵

bettynka222
18. nov 2010

@irsina83 aj k nam by mohli prist odpratat, lebo sused na to z vysoka kasle 😝

irsina83
autor
18. nov 2010

@sjuzi aj ja som mala problemy v tehotenstve a viac nez dost, my sme si uzili asi vsetko. ale ja som rada ze uz je to tak ako to je....mam svoju krasnu blsku a to je podstatne 😀

ja nesuhlasim s nazorom ze porod je okrem puchnutia no problemo...potom ten nazor neberie do uvahy mamicky so zdravotnymi problemami... a tie problemy sa mozu dostavit aj pri porode. Lepsie si je dr. zazmluvnit, bola som v porodnici 2 mesiace a videla som hocico...nechcem nikoho strasit ale to je realita. Ale samozrejme verim ze budete mat krasne porody ako bettynka 😉 len som to musela napisat lebo vsetko ma svoje pre a proti..prepacte 😅

irsina83
autor
18. nov 2010

@bettynka222 veru aj u nas, je to na hlavu... moja mala dnes plackala a mrncala chudatko, zubky nas trapia, dasienka uz ma celkom tvrde...uz by mohol hadam aj jeden vyliezt 😅 teraz spinka bubacik a pojdem jej dat papat. a vy ako???

marcelkatt
18. nov 2010

@bettynka222 zlatko uvidím čo mi povie zajtra ten Dečkov. Keď nie sekcia tak epi dúfam určite. Svokrovci aby mne pomohli? To nie. Vraj nepozná nikoho svokra. Pýtala som sa. No už len nejak bude.

irsina83
autor
18. nov 2010

@marcelkatt a ty by si chcela niekoho vybavit aby si rodila sekciou???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre