Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

miskab
11. nov 2010

@marcelkatt mojko dakujeeeeem dam vediet ako sme dopadli s vysledkami

lalia21
11. nov 2010

@irsina83 ok-všetko nechám na Vargu-on vie najlepšie ako sa moje tehotenstvo vyvíja 😉
svokrička zomrela už dávno-ale to tak býva že boh si berie najprv tých dobrých a tych zlych nam tu nechava aby sme sa s nimi trápili 😔 ale v manželovi mam neuveritelnu oporu-a to je hlavné 🙂
Irsinka ked pozerám fotky tvojej malinkej-je neuveritelne ako krásne rastie 😵 😵 krásne zlatíčko je z nej-ten čas ale letí 🙂 o chvílu ju budú chalani nahanať 😀 😀 tatinko nech si potom brokovnicu zoženie na chalanov 😀 😀 😀 😉

irsina83
autor
11. nov 2010

@lalia21 presne on vie co robi, staci mu verit, on je dobry dr. mne tu mala viska a jeduje sa s hrackamy... idu nam zubky tak sa poveceroch trosku zlostime ale to prejde...coskoro dufam 😀 je mi luto svokry, no co uz...zato moja je jak potvora zla...ale co uz...prezijeme to...
eluska nam rastie ako z vody a to doslova...je sikovnucka, zlatucka, taka moja mala cuckacka, stale sa boykavame 😀 moj malinky slintacik zlaty 😀
@miskab niet za co, drzim palce a daj vediet vysledky 😉

miskab
12. nov 2010

@irsina83 Dakujem a dam vediet ako sme dopadli 😉

lusinda24
12. nov 2010

@miskab ahoj, prepáč, že sa sem vtieram, ale manžel je tiež objednaný na 1.12. k dr. Gerbelovi a máme tiež odporúčanie od dr. Ilavského. Ja mám však inú otázku. Ak sa môžem spýtať a nie je to tajomstvoj, prečo si odišla od dr. Ilavského? bol zlý? ja sa pýtam preto, že nám sa nedarí, ale doktora ma nenapadlo meniť.,, ďakujem za odpoveď

aduskatt
13. nov 2010

tak sa mi zda, ze sme viacere odisli od MUDr. Ilavskeho........cim to asi bude?

marcelkatt
14. nov 2010

No ja som u Ilavského 4 rok a som maximálne spokojná. Ak sa mi niečo nezdalo, hneď ma poslal do BA k Čunderlíkovi.
No ale fakt záleží od skúseností vlastných aká sme u ktorého zažili. Na každého sa nájde aj dobré aj zlé si myslím. To je tak aj s pôrodnicami, niekto vychvaľuje, niekto nie.

aduskatt
14. nov 2010

ja som bola u Ilavskeho 6 rokov, maximalne spokojna, ale posledny polrok sa zmenil☹a nie k dobremu.nie je to len moj nazor, ale to uz asi ako si kazda predstavuje..niekomu vyhovuje, inemu nie....len tahat zbytocne prachy si nenecham..... 😠

miskab
14. nov 2010

@lusinda24 ahoj mne vobec nevadi ze mi pises ale naopak som rada.Ja chodim Dr. Brestanskemu do Hlohovca co mi dal lieky nepomohli mi tak po znamosti som isla Dr. Ilavskemu len ten mi povedal ze sa musim odhlasit od svojho gynekologa vypytat kartu ,ale to som nechcela odist od svojho gynekologa,tak som isla k svojmu Dr. Brestanskemu a on mi dal odporucanie k Dr. Eliasovi do gyn centra u Dr. Ilavskeho som bola len jeden krat ale hned mi napisal odporucanie Gerbelovi tak dufam ze ho mozeme dat aj ked uz budem chodit Dr. Eliasovi. Ale inak sa mi zdal Dr. Ilavsky v pohode,a ako dlho sa Vam nedari?? a ake lieky ti dal ?

lalia21
15. nov 2010

@sjuzi ako bolo v Hlohovci? 😕 zvedava som 😉
babulky od 13teho su už kopančeky silnejšie-až tak že mužik prvy krat pocitil kopanček na dlani-ked priložil na bruško-to bolo takeee naaaadherneee 😵 😵 😵 take som ešte nezažila a ani mužik-bolo to krasne-cely večer som sa usmievala ako mesiačik na hnoji 😀 ale zato pred obedom v ten isty den ma potrapilo zvracanie-ale večer sa nam krasne pripominal krasnym kopkanim 😵 😵 raz bolo na pravo a neskôr v strede 😵 už to bude len silnejšie-kamoška rodí v polovici decembra a že už si rebrá necíti ale že je to aj tak užasne 😵

lusinda24
15. nov 2010

@miskab aha tak takto to je...No my sa snažíme pol roka. Viem, že to nie je ešte veľa, ale mám aj nefrologické problémy a doktori mi radia otehotnieť čo najskôr lebo neskôr to môže byť pre mňa problém. Tento mesiac som chodila prvý krát na folikulometriu a od ovulácie beriem Duphaston. Keď som si už 9dní od ovulácie našla pozitívny test (aj keď slabučko) myslela som si, že sa zbláznim od šťastia a on postupne tmavol do včera večera. No dnes som 14 dní od ovulácie a neviem ako bude ďalej. Dnes som strávila na poliklinike od šiestej rána do tretej poobedia (9hodín - skoro ma porazilo, bola som vystresovaná, uplakaná, hladná a ešte neviem čo všetko), kde si ma pinkali nefrológ, gynekológ, chirurg a nakoniec doktory na sone. Mala som už od štvrtku také tlaky v ľavom podbrušku a bruchu a cez víkend to zosilnelo, preto som tam dnes šla. Ani jeden z nich nezistil z čoho ma to bolí, ale gynekológ našiel na UTZ, že mám tekutinu v dutine brušnej a nemala by tam byť a skonštatoval, že je treba ísť ležať do nemocnice na pozorovanie, ale nakoľko nevedeli na ktoré oddelenie mám ísť ležať tak si ma potom všetci prestriedali aby vylúčili problémy z ich oblasti. Skončilo to nakoniec s tým, že zajtra ráno mám ísť do nemocnice k nejakému gynekológovi a on sa na to pozrie a rozhodne čo ďalej. Strašne sa bojím či to nie je mimomaternicové tehotenstvo, lebo zatiaľ v maternici nič nevidel, ale že to preto, že je HCG ešte moc nízke na to aby sa dalo niečo vidieť. A ty si ako na tom? Ako dlho sa snažíte?

bettynka222
15. nov 2010

@lusinda24 pri problemoch s otehotnenim je dobry dr. Elias....ja som k nemu chodila este ked som studovala a deti neplanovala, ale viem, ze aj baby co maju ineho dr a nemozu otehotniet, tak ich dr moze poslat za eliasom a ten sa im venuje kym neotehotneju a potom zase chodia dalej k svojmu....kazdy gyn, je odbornik na nieco ine, nemusis od toho svojho odchadzat len kvoli tomuto. skus ho poprosit, nech ta posle k eliasovi, ze sa specializuje na sterilitu (ma teda viac skusenosti v tomto smere - ale to mu nehovor aby sa neurazil 😀 )
teraz som citala tvoj dalsi prispevok ☹ drz sa v nemocke. mimomaternicove to byt nemusi, ak mas taky slaby tehotensky test, tak v maternici ani nic vidiet nemozu...mohlo to byt tehu,ale sa neuchytilo...na tvojom mieste by som skusila toho eliasa...
@lalia21 😵 😵 😵 to si uz ani nepamataaaaaaaaaaam ☹ ale bolo to krasne, to viem 🙂

lusinda24
15. nov 2010

@bettynka222 ahoj, ďakujem za rady. Uvidím ako toto celé dopadne a potom si rozmyslím ako ďalej postupovať. Ale stále verím, že to bude všetko v poriadku a HCG bude stúpať tak ako má. Čo sa týka toho tehotenského testu tak už je od včera tá druhá čiarka silná ako kontrolná, ale odberom krvi zistili, že je ešte nízke HCG na to aby bolo vidieť niečo v maternici. Sú dve možnosti, buď je tá hodnota dobrá lebo som v začiatku, alebo to moc nestúpa lebo je to mimomaternicové a to by bola aj odpoveď na tú tekutinu v brušnej dutine...Ach jaj dúfam, že ma zajtra iba prezrú a pustia domov. Človek, keď je vo svojom prostredí a s ľuďmi, ktorý sú mu blízky tak sa lieči rýchlejšie 🙂

irsina83
autor
15. nov 2010

@lalia21 gratulujem ku kopancekom 😀 to je krasaaaa 😀
@lusinda24 drzim ti palce moccc 😉 ja som prezila daco podobne, mam to napisane vo fotoblogu 😉

miskab
16. nov 2010

@lusinda24 mojko neboj vsetko dobre dopadne na to su doktory,drzim palceky aby ti to vsetko dobre dopadlo aj vysledky ,mi vyse 3 rokov sa snazime ale pred pol rokom som bola u gynekologa s tym tam uvidime ci nam pomozu ☹

sjuzi
16. nov 2010

@lalia21 Lali, super, gratulujem ku kopančekom! 😵 Mňa môj krpček tiež riadne okopkáva...
V HC bolo super. Zobrali sme aj Miška, tak ten mal tiež z toho zážitok. Boli sme u starého pána dr... 😉 Bol milý, ale keď sme sa nepýtali, tak bol ticho 😕. No, tak sme sa pýtali. No a potvrdil už na 100% chlapčeka, ten "ruksak a palica" sa nedali prehliadnuť... 🙂 😀 😀
A podarilo sa nám porobiť krásne fotečky. Pridám sem aspoň jednu... 😉 Som spokojná. Videjko trvá inak cca 28 min, vybrali sme si aj podkladovú hudbu (aj keď z tých CD, čo tam mal, som poznala len Enyu 😅 )

sjuzi
16. nov 2010

A btw. včera som bola v Kvapke na plávaní pre tehuľky. Už vraj urobili aj to, že sa dá zaplatiť len tá jedna hodina.
Ale teda stálo to 10€!!!... ale bolo to fajné, aj sme dosť fučali v tej vode, ale zase nebolo to nejako príšerne náročné. Možno si to ešte niekedy v decembri zopakujem. Páčilo sa mi, že som sa zrazu cítila ľahučká ako pierko... a po vyjdení z bazéna, zase ako taký centík... 😀

sjuzi
16. nov 2010

@lusinda24 držím palčeky... ja som min.rok absolvovala kyretáž v nemocke, tak viem, aké to je prísť o bábo... ☹ Verím, že u teba to bude mať šťastný koniec... a ak nie teraz, tak v najbližšom období sa vám to o5 podarí. Tak ako nám 😵.

lalia21
16. nov 2010

@sjuzi tak to je super 😵 gratulujem k 100%nemu potvrdeniu chlapčeka-krásna fotečka 😵 😵
@irsina83 @bettynka222 @sjuzi dakujem Vám-veru je to krááásne ked takto dáva o sebe vedieť 😵

lusinda24
16. nov 2010

@irsina83 ďakujem 🙂

lusinda24
16. nov 2010

@miskab Nakoniec ma teda pustili domov, mám prísť na kontrolu v utorok či sa tá tekutina sama vstrebá a či stúpa Hcg...Dúfam, že to bude dobré...Držím ti palce nech Vám to čo najskôr víde 😉 Prečo ste k nemu šli až po takej dobe?

aduskatt
16. nov 2010

@lusinda24 velmi drzim palce

miskab
16. nov 2010

@lusinda24 Budem drzat palceky nech to mas v poriadku 😉 No cakali sme nechavali sme to na nahodu ale nepodarilo sa tak hadam nam doktori pomozu. Aj koli tomu ze sme boli v zahranici pracovat tak nebolo kedy chodit po doktoroch ale banujem ze som skor neisla,ale sak hadam sa to podari. Daj vediet ako dopadla kontrola. Drz sa.

marcelkatt
16. nov 2010

Baby poznáte Mudr Dečkov? Mám k nemu ísť, odporučil mi ho môj dr.

simisi
16. nov 2010

@marcelkatt nahodou ho poznam,chodim k nemu na poradne,aj dnes som bola 😎

irsina83
autor
16. nov 2010

@marcelkatt deckov je dobry, je to spoluziak mopjho kamarata ale je dobry, zeny si ho velmi chvalili.
@lusinda24 drzim ti palce moooccc
@sjuzi strasne gratulujem ;) malinky je krasnuckyyy, nadherny 🙂

marcelkatt
16. nov 2010

@simisi @irsina83 ďakujem. A myslíte, že sa s ním dá dohodnúť? Ja som mala prvý pôrod dosť komplikovaný a kliešťový, nerada by som si to zopakovala. Najradšej by som išla s epidurálkou, alebo sekciou teraz.

simisi
16. nov 2010

@marcelkatt,tak to neviem,ale pocula som,ze preferuje prirodzene porody,a on je odbornik na kliestove porody

marcelkatt
16. nov 2010

@simisi no tak asi sa dohodnem na epidurálke

simisi
16. nov 2010

s tym by nemal byt problem,tu poskytuju kedykolvek...Ale skus sa ho spytat,mozno sa bude dat dohodnut.Kedy za nim ides?Ja v nedelu,ma sluzbu v nemocnici

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre