Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

irsina83
autor
6. apr 2010

sjuzi ja nepapam liecky ako ibalgin a paralen, za cele tehu som nedala nic take do ust 😉

nanus je to ok aj ked neviem presne si to myslela 😉 sice tusim....ale to je jedno... 😉

saset ja zas naopak, ja som sladkosti nemusela ale teraz musim kazdy den 😀 asi preto ze nemozem slane 😉

macka7
7. apr 2010

ahojte babulky ja ked som bola tehu tak od bolesti som brala jedine homeopatikum cephyl je to proti bolesti hlavy, teploty .myslim ze som si to dala asi tri krat za cele tehu a vzdy pomohlo 🙂)

irsinka ja myslim ze vsetko bude fajn este vydrz aspon 4 tt a potom ak by uz bola velmi zla ta placenta tak uvidis ze ti daju injekcie aby malej pluca dozreli a vsetko bude dobre , len ty bud vklude a malinkej sa prihovaraj a hladkaj ju lebo ak si v strese tak to nieje dobre ani pre teba ani pre malinku.A neboj nic aj ked bude malinka ona dobehne vsetko a malicke babatka su ajtak najkrajsie aj ja som mala take 45cm 😀 😀

ostatne tehulky strasne drzim palce 😉 😉 😉

irsina83
autor
7. apr 2010

macka ja sa snazim nestresovat lebo viem ze to malinkej nepomaha 😉 ale ten skryty strach tam je...ale toho sa asi nezbavim, ten strach je o malinku ci ma dost zivin....mne nevadi ze bude malinka ale bojim sa aby bola v poriadku... vsak to nejak zvladneme 😉

florans
7. apr 2010

Kika, viem co prezivas, mas uz davno materinske pudy a preto je to uplne normalne. Ja som sa najviac bala, ked to uz na mna prislo, len nech je drobec v poriadku, nech vie sam dychat a nech ma silne srdiecko. Je super, ze je tu taka tema, v ktorej sa mozme navzajom podporovat. Kika myslim na vas, si silna a Elinka je silna po tebe aj po tatinkovi, zvladnete to. Drzim mooooc paste. 😀 😉 🙂

irsina83
autor
7. apr 2010

Monika dakujem 😵

sjuzi
7. apr 2010

Ahojte, len vás pozdravím... čakám, kedy sa malý zobudí a pôjdeme von, dnes je fakt pekne... 😉

fattamorgana
7. apr 2010

sasettka- no vidíš, a predali to bez problémov, nie? Ja som bola včera na gyn. a pýtala som sa doktorky na kys. listovú, tá mi povedala, že značka je celkom jedno, hlavne aby to malo dostatočné množstvo.
baby, zajtra asi umrem, stras. den v praci.... 😒

sasettka
7. apr 2010

ale hej, chvilku kukala, co to od nej chcem, ani nevedela, kde to hladat, ale predala to v pohodke.... 🙂 a gyn. mas v Trnave?

irsinka, neboj, mesiac ti rychlo ubehne, slniecko uz vykuka, novy prival energie, juchuuu 🙂) ma tak napadlo, ako zo skolou? riesis ju, ci nie?

sasettka
7. apr 2010

fattamorgana a co mas take strasne v robote? 😕

babika2910
7. apr 2010

ahojte.babenky

fattamorgana
7. apr 2010

sasett - áno, mam gyn. v TT, ale novú, lebo som sa sťahovala. Doteraz som mala v Seredi, vlastne včera bola moja prvá návšteva u tej novej. Ale vyzerá byť v pohode.
zajtra mám v práci projektový deň, to je teraz také moderné, projektové vyučovanie. Ja to mám pod palcom, volá sa to Kniha, knižka, knižôčka a mám z toho celkom des, keďže som v živote projekt. deň nerobila, pretože tam, kde som pracovala doteraz, také nič nebolo. A viem, že sa na mňa príde pozrieť riaditeľka aj so zástupkyňou, tak som zvedavá.... 😒

irsina83
autor
7. apr 2010

sasetka skolu neriesim a davam si odklad na statnice...
je sice krasna jar ale s jarou mi rozkvita aj alergia, v noci som hodinu kychala a smoklila...velmi skoro mi tento rok zacala, zvycajne mi priznaky zacinaju v polke maja...

babika vitaj 😵

babika2910
7. apr 2010

ako sa mame buduce maminy??

nanuska12
7. apr 2010

😉 dobre ale bolo uz aj lepsie 😉

lalia21
7. apr 2010

sasettka-G.R.A.T.U.L.U.J.E.M !!! 😉 dlho som tu nebola 😕 prajem hlavne vela zdravička pre teba i dieťatko 😉 No u nas sa to začína rozbiehať...tento rok kupujeme pozemok a ak stihneme spravíme aspon zakladovu dosku taaak..no a samozrejme veríme že do leta už budem tehuuu 😀 tak ako ty!závidim v dobrom 😉 takže do noveho domčeka sa nasťahujeme už traja ak všetko pôjde ako má 😔 😔 Dnes mala doraziť mrška-ale tak ja mávam aj 4dnove meškania-takže žiadna veda-počkam na nu 😀 a vrhneme sa na to koncom mája..predsa len kvôli tomu DNP-platím si tych 47eur od 15.marca-a chcem tam mať radšej rezervu 😔 A sasettka ako sa máš?-už mesiac tehu za sebou.. 😉 len tak dalej 😉 ujde to ako voda a už budeš kočíkovať 🙂 no teeeda-tak to budeš mať vianočne mimi 😵

lalia21
7. apr 2010

irsinka-držím Ti-vlastne Vám moooc palčeky.A ako bolo už písane-hlavne sa nestresuj-aj ked si viem predstaviť že sa to lahko hovorí.Prajem Ti zo srdca hlavne to zdravíčko pre tvoju malinku i pre teba 😉 Všetko dobre dopadne! 😉

lilusic
8. apr 2010

Ahojte babenky

takze zatial sa stale nezaradujem medzi tehule ☹ Takze hor sa do BA dovie ako tam pochodime ☹

irsina83
autor
8. apr 2010

lalia dakujem strasne moc, budem sa snazit 😉

lilusik nevadi, bol to len prvy cyklus po laparke, nebude smutna, neboj zadari sa 😉 a do Ba idete do Caru??? ci???

sasettka
8. apr 2010

lalia, dakujem krasne 😵
tak tak, to musite postupne, zasad strom, postav dom....splod dieta 😅 😉
dnes som mala take zvlastne stavy, zacalo ma dost silno pichat v podbrusku, potom to prestalo, lahla som si a zas ma tam tak zvlastne pobolievalo...no neviem, nepaci sa mi to 😔 normalne mam chut, ked to zas zacne, letiet na pohotovost.......alebo co... ☹ vobec to nebola taka...prirodzena bolest....

lilu 😒

lalia21
8. apr 2010

sasettka..no veru...ten domček mal byť pôvodne ešte pred svadbou,ale trošku to nevyšlo 😅 svadba bola minulý rok a domček nikde 😅 ale to hlavne kvôli tomu že som mala zdravotné problémy a lietala po operáciach..a teraz už všetko ok a začiname vybavovať a samozrejme aj "miešať" 😵 Manžel si nepripúšťa žeby sa nam dlhšie nedarilo-trošku ma svojim optimizmom nakazil 😀 tak len veriť a až ked by sa nedarilo-tak potom sa tým zaoberať,ale veríme že niekedy vo februari už budeme kočíkovať 😔
No držkám moc palčeky aby to nič nebolo ale ak by to bolo velmi neprirodzene a mala si z toho zlý pocit,tak ja by som bežkala na pohotovosť.. ☹ tfuj tfuj aby to nič nebolo 😔

sasettka
8. apr 2010

dakujem, lalia, si zlata 🙂 zatial...ako som vstala, tak klop klop klop, je tisko.....neviem, co to malo byt.....

a aj ten strom ste zasadili? 😀 velmi ti prajem, aby vam to vyslo...a co najskor...i ked na dobre sa dlho caka, ale nemuselo by sa az tak dlho...staci mesiac, dva, no nie? 😅 neboj, budes kocikovat, budeme spolu 😉 😀 a kde stavate? v TT, ci v okoli?

irsina83
autor
8. apr 2010

sasetka pre istotu chod na pohotovost, aby to bolo ok 😉 ja som tiez mala vselijake bolesti na zaciatku a krce a veru som si aj polezala v nemocke ked som bola medzi 5tt a 6tt...

lalia neboj treba verit a uvidis ze to pojde 😉

lalia21
8. apr 2010

sasettka-Kupujeme menší pozemok cca 5km od TT...su tu nehorááázne drahe pozemky-a dať v novej ulici 1400 000 za 7árov pozemok je nehorazne a muselo by mi riadne šiši aby som tolko dala 😀 čo už..čím bližšie k TT tym drahšie..no ja som bývala od malička v meste a teraz byvam na dedine a páči sa mi-je tu pokojnejšie a aj pekne na prechadzky 😔 až na niektore staré krkotave babky 😀 😀 😀
Strom nie :D ked bude domček-zasadíme tujky 😀 😀
Tak to je fajn že sa to ukludnilo-a snad sa to už nevráti-ty chodíš k tej Ugorovej však?už sa asi chystáš aj objednať...
No veru na dobré sa dlho čaká ale najprv musime veriť a až ked sa nebude dlhšie dariť,potom riešiť 😔 Dakujem,veru dúfam že to vyjde 😔 hoc aj hned-to by sme skákali meter dvadsať 😀

sasettka
8. apr 2010

irsinka a kvoli comu si tam bola? len na pozorovanie?

sasettka
8. apr 2010

lalia, no veru....tie ceny...to uz je na hlavu postavene....
dedinka je super, kusok od mesta....co tam po babkach 😀
k nej sa nemusim vobec objednavat...aj som tam volala, ze teda som takto a hentak...a sestricka....ved pridte, kedy chcete, my ordinujeme cely tyzden... 🙄 no co na to povedat....chcela by som tak v 8tt....ak teda nebudu nejake problemy, ako dnes.....
inak nejak mi je blivno, mam zaludok v krku......to tak ma byt? 😀

lalia21
8. apr 2010

Irsinka-ved my veríme..velmi sa na to neupíname...začali sme platiť to DNP a počkáme ešte necelý mesiac (2,3 tyždne-viac nie 😵 ) aby som mala rezervu a začneme sa snažiť...manžel je plný optimizmu 🙂 to musíme byť všetky snažilky-zlé si nepripúšťať a veriť..ved uvidíme 😵 o mesiac,dva napíšem ako sa nám darí alebo či už nemám malého podnájomnika pod srdiečkom 😵 😵 Už bolo toho zlého u mna až až-akoby mi to pridalo minimalne 10rokov
☹ snád som si to už vyčerpala a bude len dobre a budeme friško traja 😵 😵

lalia21
8. apr 2010

sasettka-no asi hej,asi sa zaradíš do skupiny tehuliek ktorým býva zo začiatku zle 😔 kamoška prezvracala prvé 3 mesiace-ale je to velmi individualne-niektore ani nevedia že su tehu 😕 hlavne aby bolo mimi zdravučké a v poriadku 😉 No ak už nebudu problemy aj ja si myslim že aj stačí v 8tt.Ale ak by bolo zle alebo by si sa cítila že toto asi neni ok-tak bežkaj bud k nej alebo na pohotovosť-radšej tam isť zbytočne ale aspon ťa uistia že to je v pohode ako niečo premeškať.Ale to vieš najlepšie len ty ako sa cítiš a kde je hranica že sa to ešte dá.
No veru-už nevedia čo pýtať za pozemky a domy..ved pozemky su čim dalej tym drahšie a platy su rovnaké 😠 😠

sasettka
8. apr 2010

no uvidime....s tym vrackanim, chcela by som sa mu vyhnut 😅
jaj, hned mi je lepsie, ked tie zvlastnosti v bruchu prestali, juch 🙂 a co si mala vlastne ake zdravotne problemy...teda, ak to nie je tajne 🤐

sasettka
8. apr 2010

ehm... to radsej budem bezkat na pohotovost, ako k nej 😅 😝

irsina83
autor
8. apr 2010

sasetka ja som mala krce v podbrusku a nechali si ma tam na pozorovani 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre