Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

bettynka222
20. júl 2010

@vladkaz1 mame sa fajn, ale to horko uz nezvladam 😒 noa le ved ked vydrzim, tak casom uz bude lepsie. ved to nemoze trvat vecne....

@marcelkatt urcite bude zdravucke. budem cakat na 5. augusta - vyslekdy musia dopadnut dobre 😉

bettynka222
20. júl 2010

@vladkaz1 foto bude, ale asi nie tu 😀

marcelkatt
20. júl 2010

@bettynka222 ĎAKUJEEEEM Ti z celého srdca

dulkagabulka
20. júl 2010

@bettynka222
vcera dnes a zajtra som v porodnici na praxi...
volala som ti,ale potom som uz nemohla zdvihat
len som chela vediet,ako sa mavas, ako mamičkuješ
a tiez,ako sa aspon zhruba naplnili tvoje predstavy o porode,čo sa ti pačilo a z čoho si napriklad nemala dobry pocit 🙂

bettynka222
20. júl 2010

@marcelkatt moja nemáš zaco. myslím na vás, aby si to čakanie zvládla v čo najlepšej psychickej pohode 🙂

@dulkagabulka vieeeem, veď som volala naspäť 😉 potom pokecame o všetkom. a z pôrodu som bola nadsena - najkrajsi zážitok v mojom živote 😵

marcelkatt
20. júl 2010

@bettynka222 si poklad, snažím sa veru

dulkagabulka
21. júl 2010

@bettynka222
waaaaaaauu..posledny den praxe za mnou 🙂
som spokojna nadmieru..so vsetkym 🙂

bettynka222
22. júl 2010

@marcelkatt 😉
@dulkagabulka a tu prax si mala v nemocke? a s nejakou dulou? alebo s PA? ako sa k tbe spravali? asi dobre podla tvojho popisu 🙂

dulkagabulka
23. júl 2010

@bettynka222 mala som prax sama ako dula...prax je tyzdnova,ale este chce prist jedna dula,tak ja som bola tri dni a ona pride na dva....spravali sa ku mne, po zaciatočnych rozpakoch, velmi velmi pekne, odpovedali mi na otazky, vysvetlili, mala som naozaj velmi dobry pocit a som im vdačna,ze mi to umoznili...aj pre moju pracu to bol prinos, bola som asi pri 10 porodoch...posledny den sa mi podarilo urobit to,ze som mamičkam zdvihla operadlo na porodnom stole /samozrejme po suhlase personalu/ a babatko sme polu s mamičkou prilozili k prsniku na dlhsiu dobu,ako je tam zvykom 🙂 celu tu dobu som bola pri mamicke a davala pozor,keby nieco 🙂 .....a pracuje sa na tom,aby v trnavskej porodnici mohol byt pritomny tatino i dula...tak mi drzte palceeee.. 🙂

lalia21
23. júl 2010

@sasettka ajoj tak ako??rozuzlilo sa to alebo sa nechate nakoniec prekvapiť??som mooc zvedava či budeš nakupovať ružovu alebo modru vybavičku 😵 😵 alebo či budete mať obrovske prekvapko 😵 😵

bettynka222
23. júl 2010

@dulkagabulka jeeej no super 😵 a som rada ze si absolvovala tolko porodov 😵 😵 😵 a ze si mamickam takto pekne pomohla. ja osm mala kreslo uplne zdvihnute - videla som halvicku hned ako sa objavila 😵 😵 😵 😵

@lalia21 ahoooooooooooj jeeej ty si tehuuuu 😵

sasettka
23. júl 2010

ahojte babulky, ako letujete? 😀
ja som mala trosku problemy s klbom bedrovym, teraz je to uz 4 den, co sedim doma na kludovom rezime, ale dnes uz dakam musim vypadnut, lebo sa tu scvoknem 🙂)))

@bettynka222
ja chcem vidiet maleho martinkaaaaaaaaa, dame stretko? 😀

@lalia21
to faaaaaaaakt??? jeeeeeeejda, GRATULUJEM!!! to si len teraz niekedy musela zistit, nie??? 🙂))) akurat som vcera na teba myslela, ze ako sa mate a taaaak 🙂)
pohlavicko stale nevieme, o mesiac idem na dalsiu poradnu, tak sa uvidi 🙂

@dulkagabulka
juuuj, no to kebyze vyjde, bolo by SUPER!! 🙂 mne tam vcera o 1 rano porodila kamaratka, tak sa tesim, ako mi porozprava, ako sa jej pacilo 😵

lalia21
23. júl 2010

@bettynka222 @sasettka ajojte a dakujem 😵 áno-viem to zatial len dni 😉 zatial sa teším len velmi potichučku aj z manželom 😔 ukludnim sa ked mi gyn povie že je všetko tak ako ma byť 😉 o ešte je skoro isť ku gynekologovi..pôjdem asi v 7 tt....no kto dovtedy vydrží....

lalia21
23. júl 2010

len 3 dni

lalia21
23. júl 2010

@bettynka222 o teeeeda aka kočka je s teba na tej fotke 😉 😉 aj z drobčekom 😵 a pre ktory kočík ste sa nakoniec rozhodli? 😕

sasettka
23. júl 2010

@lalia21
drzim palce moja 😵 nech je vsetko v poraaadecku 🙂)) tesim saaaaaaa 🙂))
a neboj nic, cim neskor k dr. tym lepsie 😉 jedine ak by si mala dake problemy, tak vtedy skor....ja som napr. bola az v 10tt prvykrat 🙂))

lalia21
23. júl 2010

@sasettka dakujem-veru tešíme sa velmi-mužik bol cely bez seba 😵 len teraz mi berie každu tašku z ruky-tak mu vysvetlujem že nie som chora ale tehotna
😀 zlatí je 😵
verím že všetko bude tak ako má-zlé si ani nepripuštam....joj mojka len ked ja som taka nedočkavaaa 😅 už by som chcela aby mi gyn povedal že všetko je v poriadku 😔 akurat ma pobolieva podbruško-ale to je vraj v poriadku....
takže ak všetko pôjde vynikajuco-tak o cca 3,4 mesiace po tebe rodííím 😵 😵 termín je cca koncom marca-začiatkom apríla-tak uvidíme 😉

sasettka
23. júl 2010

@lalia21
nooo, su ti nasi chlapi teraz obzvlaaast zlati 😵
aj ja som to tak brala, ze sak nie som chora 🙂)) dokedy ma tak neseklo, ze sa mi ani chodit nedalo, tak odvtedy sa uz fakt setrim, netreba to prehanat 🙂))
pobolievanie je v pohodke, aj teraz ma este dakedy zaboli 🙂) inak ta gynekolog normalne na kedy najblizsie objednal?

inak termin mas podla mna suprovsky, ziadne horucavy s bruchom ta nepostretnu 🙂))))

lalia21
23. júl 2010

@sasettka myslíš ako že aky mi dal vtedy termín ked som šla na kontrolu? 😕 vtedy mi dala sestrička termin o dva dni....mne to vtedy nevyhovovalo tak sme to nechali až po ms....ale inak termin mi da naozaj kratky-čo som teda rada 😉

noo takže budeme mať jarné drobčátko 😵 horučavy si už potom odskáčeme aj z drobcom v kočíku-pekne mi v brušku prezimuje a začiatkom jari príde na svet 😵 ...ale ešte aj koncom marca býva zima...tak uvidíme-ale tešíme sa potichučku 😉 tieto horka v noci su neznesitelneeee-stale sa človek len budí ake je dusno...no už sa ma ochladiť-na chvílu....

ty sa pekne šetri 😉 už ti svietia krásne tt 😵 😉

bettynka222
23. júl 2010

@sasettka no ved sa pridaj ked pojdem na prechadzku 😉 ale az ked si vyliecis ten klbik 😉

@lalia21 tesime sa s vami 😵 musi to dobre dopadnut neboj nic 😵 ale to cakanie kym ta vezme gyn to je des´, ze? ja osm teraz naposledy ani nevedela ze osm tehu, tak to bolo dobre...to ma musel dr presviedcat ze som tehu...a ja som mu neverila (ked mi predtym tvrdil ze tam je tumor 😝)a super ze budete mat jarne babo...ja som chcela tiez. nikomu neprajem sestonedelie v takychto horkach...prve dva tyzdne to bol horor. uz sa neviem dockat zajtrajsieho ochladenia 😵

fattamorgana
24. júl 2010

baby - tehuľky, chodíte niekam cvičiť alebo aspoň na nejaké predpôrodné prípravné kurzy? ja by som niečo začala navštevovať, ale čo ja viem, lepšie je počuť nejaké odporúčania...

dulkagabulka
24. júl 2010

@fattamorgana
v Kvapke /tam kde sa plava s babatkami/ by sa mal začat vauguste kurz pre tehulky, kde sa bude viac aktivit, ja tam budem robit predporodnu pripravu. Ale mozem ju robit i individulane 🙂
TAkze ak by si mala zaujem, ozvi sa
🙂

fattamorgana
24. júl 2010

@dulkagabulka ďakujem za info, dám potom vedieť. ale ja radšej v nejakej skupinke ako sama 🙂

dulkagabulka
24. júl 2010

@fattamorgana 🙂
ok

sasettka
24. júl 2010

@bettynka222
ano anoooo, ja sa velice rada pridam na nejaku tu prechadzku 😉 chodis aj tadialto okolo trate? 🙂

@fattamorgana
zatial som po tom nepatrala 😅 ale to v tej Kvapke vyzera dobre, nie? 🙂

@lalia21
nooo, 21tt, pozajtra 22tt, ide to, ide 🙂)) ja som sa tesila na toto ochladenie, ale cojaviem...z extremu do extremu...to chcem tak vela, ked chcem, aby bolo vonku 25°, jemny vanok, a slniecko? 😀 pekne tehulkuj moja, dufam, ze ti nepridu dake extremne nevolnosti 😉

lalia21
24. júl 2010

@sasettka ahojky-veru tak toto čo bolo tu v noci bol extrem-taky vetrisko a strašny lejak....z extremu do extremu.. 😖
ešte nas čaka august ktory byva dosť horuci...a potom už to bude s teplotami nižšie pomaličky....ani sa nenazdame a bude po lete 😉
Veru dufam že ma extremne nevolnosti budu zdaleka obchadzať... 😔 ktovie....tebe kedy začalo byť prvy krat zle? 😕 mam znamu ktora je v 7tt a tej začalo byť zle už teraz-hlavne zvracanie ☹

sasettka
24. júl 2010

@lalia21
no a ja ti ani neviem, kedy to zacalo 😅
tak, priebezne, zacala som byt unavenejsia a unavenejsia a potom to nejak plynulo prislo, ze mi zacalo byt blbo 🙂
teraz ma stale pali zaha, ked si lahnem...ale da sa to vydrzat v pohodke 😉 mne na to, aby som nevracala, pomahalo jest 🙂)) hlavne na chlebe som ficala... sranda 🙂

bettynka222
24. júl 2010

@sasettka to nie, skor na kamenac. dnes sme s irsinkou nachodili kilometre 🙂 a prvykrat som kojila na verejnosti 😀

sasettka
24. júl 2010

@bettynka222
ooooooo, gratulujem 😉 ja asi v tej zime moc na verejnosti nenakojim 😀 😀
jajaj, no neviem, ci ja este do porodu budem moct nachodit kilometre 😅 ale na prechadzku by som urcite dakedy sla 🙂)) a neodfuklo vas? 🙂)

suzieqiu
25. júl 2010

ahojte, mozem sa pridat k vam? Sice uz niesom snazilka, v juny sa mi narodila dcerka.. Ale rada by som sa zoznamila s nejakymi mamickami z tt. A co sa tyka toho kojenia na verejnosti,tiez uz sa mi podarilo. S malinkou som cakala u kardiologa - nechali nas tam cakat 2.5hodiny. Mala sa mi strasne rozplakala,uz bola hladnucka. Tak som s nou utekala do miestnosti na kojenie. Ked som tam prisla oznam na dverach: Kluc je na informaciach! skoro ma porazilo. Tak som to vzdala a nakojila malu na chodbe pred miestnostou na kojenie.. 🙂 Takze to je asi taka moja skusenost s kojenym na verejnosti 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre