Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

simisi
20. nov 2010

@marcelkatt takze to je vsetko na dobrej ceste,nie?Muselo ti odlahnut,sekciu si chcela 🙂
ja som strasne zvedava co mne povie zajtra.Pre istotu si beriem aj tasku,ak by sme sa dohodli na vyvolani,bojim bojim

lalia21
20. nov 2010

Dakujem vam babulky zlate ste -tešíme sa velmi 🙂 až tak že nam to nedalo a odvčera mame doma par ružovych vecičiek 🙂 irsinka dakujem za pochvalenie mena pre malinku 🙂 sasettka veru čakali sme chlapčekov a su z toho dievčatka 😀mididen čo počúvam tka niektore svokry su ozaj velmi zle..... no čo už-všelijaky ludia su....najlepšie je nepripušťat si niektore slova ktore počuješ....niekedy sa to da a niekedy je to ťažšie.... a malinka s vytrčala až velmi čo sa tyka toho ake ma pohlavie 🙂 nenechala sa cela pomerať-bola vemli akčna tak sa nedali zmerať všetky organiky tak tam ideme v stredu znova..

bambulka4
20. nov 2010

@bettynka222 Ahoj moja, mam sa ako taky mensi hrosik 🙂 Uz sa ledva hybem a co je spanok ani neviem. Ale inak v pohode. Len uz zacinam rozmyslat nad porodom a z toho mam strach....

zuzulatko
20. nov 2010

Moja diskusia bola zamietnutá, ževraj mám ísť sem, tak AHOJTE 😀

sasettka
20. nov 2010

@lalia21 😵 ked nase babatko zacalo kopkat, tak to bolo len tak sem-tam, aj som si vravela, ze jej, aky kludasek to tam je... ale co teraz stvara, no mam sa na co tesit 😀 a najlepsie je, ze najviac v noci! jej best time je od 22 - 24:00 😅 takze @bettynka222 mam sa na co tesit veru, co sa toho spanku tyka 🙂)))

@irsina83 meno mame zatial Lili - Lianka... joj, akurat je tu moja babka, rocnik 1921... a to mate pocut, ze to co je za meno, ze mam dat take, ako sa narodi... ze ked na Mikulasa, bude Nikolka a cojaviem co... hlavne, ze uz tu mame jednu Nikolku - moju sesternicu, jej vnucku a dalsiu taku si uz neprosim 😀 a kocik tento /Nurse/

@zuzulatko tak ahoj 😀

zuzulatko
20. nov 2010

@sasettka Ahojky 🙂

lalia21
20. nov 2010

@sasettka kočík je krásnučky 😵 😵 to poznam s tymi menami-aj v mojom okolí su taký čo sa pozastavuju nad menom Laura-takych si nevšímaj-hlavne je že vam sa páči 😉 ked mam pravdu povedať aj manželovi sa páči Lili a aj mne 😵 ved uvidime ako rôzne ju budeme oslovovať ked bude ešte malinkata 😵 no moj drobček sa vrtí a kopka hlavne okola obeda,poobedia a potom večer 😀 má take intervaly a ráno ju necítim skoro nikdy-asi je to spachtoška 😀

marcelkatt
20. nov 2010

@simisi po pravde odlahlo mi len aby som neporodila dovtedy ....

simisi
20. nov 2010

@marcelkatt ved ak by sa ti nahodou rozbehol spontanny porod,mozu ti urobit akutnu sekciu,hlavne kvoli tej placente.Myslim,ze sa nemusis bat 😉

marcelkatt
20. nov 2010

@simisi no už len nejako porodím.... od dnes mám antibiotiká, mám silný zápal hrdla, ráno úplne bez hlasu.

marcelkatt
20. nov 2010

@simisi a Ty kedy asi ideš na príjem?

simisi
20. nov 2010

@marcelkatt to ma mrzi,ze si marod....ja idem zajtra o desiatej na poradnu a uvidim,co mi povie.Spekulujem,ze mu poviem,aby mi ho uz zajtra vyvolal,ale na druhej strane sa velmi bojim ☹
manzel chodi na tyzdnovky,zajtra je este doma a aj by som nemusela riesit co a ako s malou...neviem co mam urobit,uz vidim,ako sa dnes v noci od nervozity nevyspim 😒

dulkagabulka
20. nov 2010

@simisi
isto si uz velmi netrpezliva 🙂 ,unavena a mala by si to rada za sebou 🙂

myslis,ze to aby si nemusela riesit co s maličkou je dovod na vyvolanie porodu?...ved asi tak či tak budeš musiet riešit čo s nou,ked budeš v porodnici či nie?...umelo vyvolany porod je velky zasah do organizmu, tvojho i tvojho dietatka, nehladiac na to že "vyhanaš"dietatko,ktore este nie je pripravene 😒 ...niekedy je to naozaj nutne urobit, ak su zdravotne dovody, je to zachrana zivota...no dovod by isto nemal byt ten,ze ma lekar sluzbu🙂
porod s tymto dietatkom zazijes iba jeden...nič sa nebude dat vratit spat,ani opravit...ja ti želam čo naaaajpohodovejší ,prirodzený porod 🙂 🙂 🙂 ktory začne sam od seba a ktoreho vysledkom bude spokojna mamička i spokojne babatko 🙂

simisi
20. nov 2010

@dulkagabulka dakujem za nazor,v podstate to co si mi napisala viem,a urcite by bolo najlepsie pockat kym zacne porod prirodzene...som si toho vedoma.
nejde mi tak ani o lekara,ktory ma sluzbu,ale o suhru okolnosti-manzel by mohol byt pri mne,dcerka u starych rodicov...pri prvom porode som bola sama,nebol najlahsi a tentokrat by som ho rada mala pri sebe...
a na druhej strane-som otvorena na 4cm,mozno uz aj viac....
este o tom vsetkom porozmyslam-dakujem za radu 🙂

dulkagabulka
20. nov 2010

@simisi ako tak pozeram, kludne to este mozete stihnut na buduci vikend 🙂

simisi
20. nov 2010

@dulkagabulka to je pravda,len skoda,ze on nebyva doma kazdy vikend-kamionista
alebo sa este moze stat,ze sa to zajtra rozbehne same 😉 😉 😉
budem dufat a dakujem za radu 🙂

dulkagabulka
20. nov 2010

@simisi joj....no..nemas to lahke..
budem ti drzat palce 🙂

marcelkatt
20. nov 2010

@simisi veď to aj my máme problém so starším synom a lepím akjo sa povie dni s kým bude.. v TT mi nik nepomôže, tak sas nejak prestrieda brat a môj ocko.

simisi
20. nov 2010

@dulkagabulka myslim,ze uz som sa rozhodla
este si uzijem brusko 😉 dakujem

bettynka222
20. nov 2010

@aduskatt nech sa rychlo zadari 😵
@sjuzi no tak ten nas sa v kocari vozi len ked spi...inak ho to tam nebavi 😝 inak tej vychovy sa bojim aj ja 😅
@irsina83 tak si sa jej mala spytat ci ona niekoho ziadala o dovolenie ci moze mat deti...milujem ked sa druhi staraju do toho, kedy mladi chcu mat deti. je to kazdeho osobna vec....svagrinky mi je luto - ved vies 😔
@lalia21 aaaale aky instiknt, vzdy je to 50 na 50, niekto sa trafi, iny nie 😀 gratulujem k Laurike 😵
@marcelkatt takze dr nakoniec ok, vsak? som rada ze pochopil, ze si to nemala lahke...a 6.12. je TP alebo je to predtym?
@bambulka4 porod mas este daleko 😀 preco sa bojis? prvy bol komplikovany?
@zuzulatko ahoj a vitaj 🙂
@sasettka pekny kocik 🙂 to je torjkolka? inak Liana je v kalendari ze? lebo tie co su cudzokrajne, tak s tymi musis ist na prislusnu ambasadu poziadat ci mozes dat to meno...teda tak to bolo volakedy tusim. pytam sa preto, ze Lily asi nase meno nebude....ale Liana asi ano, takze vlastne som to pisala zbytocne 😀 a ci sa vyspis...no ved uvidis. potom napis 😀

lalia21
20. nov 2010

@bettynka222 dakujeme krááásne 😵 😉

simisi
20. nov 2010

@marcelkatt ja tu mam nastastie rodicov aj svokrovcov,len si neviem predstavit,ked by ma to chytilo trebars v noci,ja zacnem stresovaaaaaat 😝
tak budem dufat,ze mm bude prave doma a zvladneme to spolu
@dulkagabulka nevies este nejaky zaruceny recept na nespavost?Posledne dva tyzdne nespim viac ako 4-5h,jednoducho spanok neprichadza....

aduskatt
20. nov 2010

@bettynka222 dakujeeeem🙂 aj ja v to dufam

dulkagabulka
20. nov 2010

@simisi
niekedy sa to stava ku koncu tehotenstva stava..jedna vec je,ze sa tažšie spi kvoli velkemu brušku, tazsiemu dychaniu, kopkaniu..ale je možná i ina pričina...možno máš strach ako to zvládneš, dve detičky a to napatie ti neda spat a velmi pravepodobne je,že aj dietatko akoby ta uz začalo pripravovat na nedostatok spanku 🙂 a na to,ze budeš v noci vstavat 🙂 ..to posledne je popisovane v knihe Ingeborg Stadelmanovej :Zdravé tehotensví , prirozeny porod...
Neboj Simsi, pride čas, kedy prespiš celu noc...ale ešte daky ten mesiačik či ročik to potrva 🙂 🙂 🙂 u mna sa to ratalo na roky 🙂

bambulka4
20. nov 2010

@bettynka222 Prvy nebol sam osebe komplikovany, len tie problemy potom. Po dvoch hodinach som zacala krvacat do dutiny brusnej a co nasledovalo potom bolo horsie ako samotny porod. V podstate som na to uz zabudla, rodila som skoro pred 12 rokmi, preto ten strach. Budem ako prvorodicka 🙂
Vam sa ako dari s dojcenim?

bambulka4
20. nov 2010

@zuzulatko Vitaj 🙂

simisi
20. nov 2010

@dulkagabulka brusko mam malinke,necitim nepohodlie ani ma nerusi kopkanie...asi to bude v tej hlave,podvedomie
prva dcerka bola uzasne babatko,ako mesacna spinkala celu noc,takze ja zatial nemam skusenost s prebdenymi nocami,ani ked isli zubky....Viki mi to asi vynahradi 😀 😀
uz sa na nu velmi tesim

marcelkatt
20. nov 2010

@simisi u nás tak isto, Erik od pôrodnice dobre spinkával, v noci som ho kojila 2x a vlastne doteraz dobre spí. Som zvedavá ako druhý náš pokladík bude. A čo sa týka môjho spánku, tak teraz veľmi zle spím... Zle sa mi dýcha a hlavne malý bude zrejme dosť veľký, všade ho cítim.
@zuzulatko ahhoj 😉

simisi
20. nov 2010

@marcelkatt musime dufat,ze aj druhe deturence budu take idealne 😀 😀 😀
dnes Ti nerobil ultrazvuk?Ja dufam,ze mi zajtra malu pomeria,naposledy vravel,ze bude asi mensia,to mala 2,4kg v 37tt.Simi mala 3600g a 51cm.tak uvidime.Dam zajtra vediet ako som dopadla.

marcelkatt
20. nov 2010

@simisi jasné ozvi sa sem zajtra. Ultrazvuk mi bude robiť 26.11, no náš bude asi riadny kus chlapa, v 35tt začiatkom mal už 2450g, 37tt 2900g... Erik mal pri narodení 3860g a 53cm a pribrala som 6kg, teraz mám navyše 5kg, no ešte niečo cez 2tt pred sebou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre