Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

marcelkatt
18. nov 2010

@tehulka4 no ja som teraz chorá, zle som spala kvôli nádche a tvrdlo mi brucho, Erik je chorý v kuse kašle. Od dnes má antibiotiká. Tak sa liečime. Ja som si dala len detský Nasivin do nosa a paralen. No na kašľ mi to nezaberá a k dr nemám kedy.

marcelkatt
18. nov 2010

A sa naštvem, porodím si na narodky a hotovo 😀 😀

tehulka4
18. nov 2010

@marcelkatt ja som si skusila supnut do nosa na andchu maleho homeopatika ze Euphorbium compositum Nasentrropfen S sa volaju.. malemu uzasne uz 2krat zabrali ked bol soplavy a aj u mna urobili zazrak..az som sa divila, ze to tak rychlo zabralo..

marcelkatt
18. nov 2010

@tehulka4 tak zajtra kúpim.....

Náš Erik deň po narodení. On skoro stále buval krpec...

sjuzi
19. nov 2010

No čafte, tak vidím, že tu prepuká akási pôrodná hystéria... 😅
Nebojte kočky, nejako to dopadne, bábatká musia von, dom si tam nepostavia... 😉

sjuzi
19. nov 2010

@irsina83
@bettynka222
Ja keby som mala prvý pôrod v pohode, tak nezazmluvňujem nikoho, veď aj vtedy som nezazmluvnila a to som mala pohodkové tehotenstvo, možno len ku koncu trochu opuchy, ale to bolo leto. 😉 No a nakoniec som 10 dní prenášala a krpec aj tak nechcel von... 😅
Tak preto teraz váham a ešte aj keď som teda po sekcii, že si proste musím niekoho zazmluvniť... tak to cítim... bude to pre mňa taká istotka... a budem kľudnejšia. A tie peniažky neľutujem... Aj tak pri 1. pôrode som nemala zazmluvneného a postaral sa o mňa Dr.Čech a potom som vlastne nevedela, ako sa mu odvďačiť... takže takto je to jasné a hotovo...

sjuzi
19. nov 2010

@sasettka neboj sa... ja som tiež nikoho pri 1. nezazmluvnila a keby som mala teraz prvé tehu bezproblémové, tak idem zase bez zmluvy.
Síce teraz tiež nemám žiadny problém, všetko ok, krásne priberáme, rastieme a tak, všetky výsledky v norme. Ale keďže som po tej sekcii, tak radšej by som mala pri sebe skúseného doktora. 😉 Inak by mi na tom až tak nezáležalo. Veď odrodiť musia všetci a väčšinou keď sú tam manželia pri pôrode, tak sú celkom pohodoví a nedovolia si na rodičku byť hrubí. 😉 Takže toho by som sa nebála.

sjuzi
19. nov 2010

@tehulka4
@marcelkatt vy tiež čakáte po 2. chlapčekovi ako ja... to je sranda, tuším bude vojna, tak sa to hovorí, keď sa rodia samí chlapci, že? 😀 😀
Držím palce... potom mi dáte vedieť, ako to s dvoma bráškami zvládate. Ja sa dosť bojím toho žiarlenia. Hovorí sa, že na sestričku by braček menej žiarlil ako na brácha... no uvidíme...

sjuzi
19. nov 2010

@marcelkatt ja som tiež nakapatá, hrdlo som mala zapálené až strach. Celkom mi zabralo kloktanie Tantum verde (len sa nesmie prehĺtať), Septisan na cmúľanie, Euphorbium do nosa a veľa medíkového čaju...

sjuzi
19. nov 2010

A vravíte, že na nadštandartku nepúšťajú návštevy? Keď som ja bola pred 3,5 r. v pôrodnici, tak tam bola jedna baba a jej manžel prišiel aj s deťmi a veľkou krabicou pizze... 😀 😀 Ja som akurát šla po chodbe, tak som to videla...

Tiež som zvažovala, či si ju nevybaviť... ale možno sa mi ujde tá dvojka s WCkom... na inom mi až tak nezáleží a zas húfne návštevy na oddelení veľmi neschvaľujem... 😝

simisi
19. nov 2010

Teda kocky,ale ste tu toho popisali 😉 citam,citam a ako sa blizi nedela,mam stale vacsie obavy...aj by som to uz chcela mat za sebou,aj sa mam velke obavy ako to zvladnem 😒
marcelkatt,daj vediet ako si dopadla a co ti povedal,ci navrhol...

@sjuzi na nadstandartku na rizikovom pustali navstevy normalne,neviem ako na sestonedeli,ale aj tam by mali
baby,ktore mate porod pred sebou,vsetky budete mat partnera pri porode?

bambulka4
19. nov 2010

@mididen srdecne blahozelam 🙂

bettynka222
19. nov 2010

@irsina83 jak draci a aj ako madari 😀 vidis, vonku prsi, tak dobre ze som nesla do tej blavy...a dobre ze som nesla ani k vam, ved bude blata este viac 😅
@sasettka ked teraz ten spanok nie je co bejvaval, uvidis co pride po tom 8. 12. 😀 ajked nas maly spi celu noc, ale nie kazda ma stastie na take babo 😀 ja som ale teda spavala dobre na konci tehu...cele dni som prechodila po vonku a vecer som zalahla a spala aj 12 hodin...maly to asi odkukal, lebo sa cez den nezastavi, ale v noci spi 12 a niekedy aj 14 hodin 😀
@marcelkatt napis nam potom, som fakt zvedava, ako na teba dr zaposobi. on je fajn...ale mava tiez svoje nalady 😝 ako kazdy clovek....

bettynka222
19. nov 2010

@marcelkatt no teraz bude chory furt ked zacal chodit do skolky....mnohe mamicky ked maju male babatko, tak to druhe prave preto do skolky nedavaju (za sociku sa to ani nesmelo 😀 😅), len zas nie kazdy ma take deti, ze si navzajom neublizia a moze si dovolit ten luxus mat ich doma naraz... 😒
@sjuzi ja si tiez myslim, ze je lepsie sa s nejakym dr dohodnut...hlavne po tvojich problemoch. a maly bol asi moc velky, ze? to nechapem ako ta mohli poslat rodit prirodzene po 10dnovom prenasani 😕 ved ked sa dovtedy nenastavil na porod, tak bolo jasne, ze je niekde problem, nie? v takych pripadcoh ai vyvolavacka nepomoaha (zvacsa). poznam babu co jej to vyvolavali tri dni a nic...maly vazil 4 kila, ona malinka, tak ju rezli...ajtak by maleho neporodila...kolko maly vazil?
myslis z ena sestru chlapc ziarli menej? tak poznam pripady, ked praveze ziarli ovale viac ako ked su dvaja bratia - ti sa spolu praveze pekne hraju 😵
@bambulka4 ahoooooooooj, ako sa nam mas tehulka?

bettynka222
19. nov 2010

@sjuzi to ze tehu je bezproblemove, neznamena, ze aj porod bude 😒

bettynka222
19. nov 2010

@sjuzi a zase naopak - problemove tehu moze byt zakoncene super porodom...

marcelkatt
19. nov 2010

@bettynka222 jasné dám vedieť večer. Ja som prenášala 6 dní, malý mal 3860g avraj na sekciu neskoro už.. a potom problémy, no našťastie sa podarilo včas vybrať malého.

bettynka222
19. nov 2010

@marcelkatt uz bol asi vstupeny ked sa nedala sekcia spravit, ze? a isiel sam, ci s vyvolavackou?

aduskatt
19. nov 2010

@bettynka222 s tymto mozem len a len suhlasit..z vlastnej skusenosti..........to, co som si vytrpela pocas tehu, sa mi stokrat vratilo pri porode, ale v dobrom🙂

marcelkatt
19. nov 2010

@bettynka222 vyvolávačkou, tú mi dali 7.11 okolo 13tej a malý sa narodil 8meho o 11.18h.

bettynka222
19. nov 2010

@marcelkatt ved uvidis, mozno zase babo nebude chciet ist von...to by som na tvojom mieste asi trvala na sekcii....

bettynka222
19. nov 2010

@aduskatt aj mne 😵

aduskatt
19. nov 2010

@bettynka222 tak to je super🙂 ja odkedy som zacitila vobec nejaku bolest, tak za 1,15 ma uz zasivali.do 8 cm som sa otvarala uuuplne bez bolesti.......jedine teda, ze som bola strasne vyplasena, ze to nepostupuje, lebo som nic necitila............a mala som svalovicu, lebo po troch odlezanych mesiacoch v nemocke som zrazu musela chodit🙂

sjuzi
19. nov 2010

@bettynka222 mne to aj tak doktor vtedy povedal, že mi dá vyvolávačku, ale vidí to na cisarák... to len ja som tomu nechcela veriť... tak som si to užila... 😝 😝
A malý bol normálka 3,4 kg a 50cm... a to hovorili stále, že bude mať ledva 3 kilá...

bettynka222
19. nov 2010

@aduskatt ja som mala skor problemy na zaciatku (tri tyzdne som vkuse krvacala...bolo to hrozne - ten pocit ze o babo zase prideme) a ku koncu som sa zase bala, lebo mi zlyhavala placenta...a aj kvoli tej trombofilii som mala strach cele tehu, aby to babo prezilo. ja som mala bolesti tri tyzdne vkuse pred porodom, ale som si myslela ze ma proste boli panva lebo maly sa do nej napasovava...netusila som, ze to su kontrakcie 😀 ked malemu slabli ozvy, tak mi spustili porod hamiltonovym hmatom, bolesti som sice mala 6 hodin, ale nejak som ich nevnimala - po prebdenej noci co som sa o maleho hrozne bala, lebo nekopal, som porod skoro cely prespala 😀 akoze bolelo ma to, ale hrozne som sa na maleho tesila, ostatne islo bokom 😵

bettynka222
19. nov 2010

@sjuzi ked to tentokrat bude tak eiste, tak pojdes sekciou rovno - lebo vyvolavacku ti uz dat nemozu, to by bolo nebezpecne...ale mozno tvoje babo vystreli ako to moje 😉

sjuzi
19. nov 2010

Joj, to dúfam, že vystrelí... podľa toho, čo vyvádza v brušku stále... čo si pamätám, tak Mišiak bol taký kľudnučký už v brušku a aj potom v reáli, také dobré bezproblémové bábatko... tiež mi skoro prespinkal celú noc...

sjuzi
19. nov 2010

@bettynka222 presne to mi hovorí môj doki, že ak sa to pekne samé naštartuje tentokrát, tak nevidí žiaden dôvod na sekciu... 🙂 ibažeby nie... 😅 ☹

aduskatt
19. nov 2010

@bettynka222 moj synator sa rozhodol, ze 5 mesiacov v brusku mu uplne stacilo a od sameho zaciatku som vracala vkuse asi do 6 mesiaca..na zaciatku tehotenstva som mala48 kg, v stvrtom mesiaci 42..........a potom som od piateho v kuse lezala dolu hlavou v nemocke.nastastie je to za nami...........btw, mne o 11 doobeda pustili plodovu vodu a 17,45 som pocitila prvu bolest.....

bettynka222
19. nov 2010

@sjuzi nas cez den kopkaval v presnych casoch, v noci vobec, len pred spanim troksku. a v 9 mesiaci sa mi uz chudatko nezmestil do bruska a tak nekopkal skoro vobec..uplne minimalne. a teraz sice v noci spinka, ale cez den fici takmer bez prestavky 😀 ked zacne behat, to bude radosti 😅 😀
ved uvidis ako ot pri porode pojde, ale ja by som si toho dr urcite zazmluvnila...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre