Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

irsina83
autor
29. jún 2010

ahojte babulky, nestiham citat ako sa mate??? nestiham konikovat 😉
saset mas nadherne fotky zo sona 😀

fattamorgana
30. jún 2010

baby, vieme niečo o bettynke???

irsina83
autor
30. jún 2010

@fattamorgana no uz sa jej to blizi, uz sa pomaly otvara a moze to byt kazdu chvilu 😉 ked budem vediet viac tak napisem 😉 ale zatial este nieje v nemocnici.

bettynka222
1. júl 2010

ahojte 🙂

vlaďka neboj, budeš informovaná 😉
babulky ďakujem že na mna myslite. ocakavajte info od kristínky. poobede idem na kontrolu, tak uvidíme čo bude 😕 ajked dúfam že to príde až zajtra - v noci tu mali párty nejakí divocaci 😝

marcelkatt
1. júl 2010

@bettynka222 držím moooc palce nech to máš šťastne za sebou a hlavne nech je Maťko zdravučký!!!

irsina83
autor
1. júl 2010

@bettynka222 evi stale na teba myslim a uz sa bojim o vas, ale mna si nevsimaj ze stresujem, neboj bude to ok a porodis ani nebudes vediet ako. potom vas prideme kuk aj s eluskou 😉 potom mi napis aspon sms, stale cakam 😀 😀

bettynka222
1. júl 2010

@dulkagabulka gabi ďakujem za článok 😉 inak ja ak si epidural dám,tak ircite nie na zrušenie bolesti. hovorila som s anesteziologom a poznám aj baby ktoré ho mali pri pôrode a všetky sa sťažovali že ich to bolelo. ale on epi davkuje tak, že sa bolesť stane znesitelnejsou 🙂

bettynka222
1. júl 2010

@marcelkatt dakujeeeeem 😵

@irsina83 😀

marcelkatt
1. júl 2010

@bettynka222 kedy nastupuješ do pôrodnice?

bettynka222
1. júl 2010

@marcelkatt ešte neviem, práve som prišla z kontroly a cez víkend idem zas

marcelkatt
1. júl 2010

Aha., tak

dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dulkagabulka
2. júl 2010

@bettynka222 ...
Evi poslala som to na povzbudenie/nie na zastrasenie/...povzbudenie tvojej ženskosti, tvojej sily....aby si vedela,čo chceš a čo nechceš 🙂 ..želám krasny prirodzeny porod, ktory bude zažitkom pre teba i Matka a na ktory nikdy nezabudneš a budeš mat na neho iba pekne spomienky 🙂

cez vikend tu nebudem, tak ak uz budeš mat po tom, posli aspon sms

som s tebou

marcelkatt
2. júl 2010

@dulkagabulka idem si to pozrieť 😉

dulkagabulka
2. júl 2010

Vo filme su aj nazory doktora Odenta, vynikajuceho francuzskeho lekara - porodnika, ktory ako prvy zacal "prerod" porodnictva .... verim, naozaj vnutri verim, ze aj vy a moje dcery a vnucky uz budu moct rodit tak ako to robil on na svojej klinike v Pitiveres..len to chce este dlhu cestu a v prvom rade to chce jedine...ženy musia začat CHCIET rodit inak..zeny nemusia bojovat, len by sa mali drzat toho co chcu 🙂

bambulka4
2. júl 2010

@lalia21 To si pis ze si na rade... 🙂 Pozri, ja som uz v 7-tom tyzdni...A tiez mi povedal ze mam na jednom vajecniku nieco co by tam byt nemuselo, ale vraj je to v poriadku a nevadi ked to tam je. Tak uvidime.
Ked Ta uistil dr.ze je to nezhubne a nevadi to tam, urcite to tak bude. Nikdy by neriskoval ze nieco prehliadol.
Babulky, uz mam aj tu vytuzenu tehotensku knizku...Akurat som zacala mat hnedy vytok, tak som dnes hned bezala k dr. Zatial je vsetko ok, ale aj tak mam strach. Musim mat kludovy rezim az dokonca tehu. Umriem od nudy, ale co clovek nespravi pre babo.
Mate niekto skusenosti s tymto vytokom?

marcelkatt
2. júl 2010

@bambulka4 ahoj ja som mala špinenie, a dokonca som krvácala v 6-7 tt. Potom zas v 10tt. Beriem DUPHASTON do 20tt. Tiež kľudový režim, no to sa pri 2,5 ročnom dieťati nedá. Držkaj sa a dávaj na seba pozor, šetri sa.

bambulka4
2. júl 2010

@marcelkatt Dakujem 🙂
Ja som to totiz necakala kedze beriem tiez duphaston uz tyzden. Ale to je asi kratko.

marcelkatt
2. júl 2010

Áno krátko, telo sa musí vzchopiť zo zmeny hormónov. Nemysli na zlé, i keď viem, že sa každá bojíme o mimi, ale je treba myslieť pozitívne.

bettynka222
2. júl 2010

@dulkagabulka ďakujem 😉 keď budem pri pc, tak kuknem, teraz len odpisujem cez mobil, lebo vonku je super 😵 inak maly už rozmerovo konci 41 tt, ale v nemocke stale rátajú s tým zajtrajšom termínom 😕 onak on podľa mna nepojde, už mi tolkokrat robili hamiltonov hnať a stále nič. ostatne hneď rodili. asi sa chce narodit 7.7. 😀

@bambulka4 ja som tri týždne vkuse krvacala. a neboj, nebudeš musieť ležať celé tehu, takéto problémy z prvého trimestra už neohrozuju tie ďalšie. horšie je spinenie v druhom-treťom. teda pokial to signalizuje odlucovanie placenty. tebe asi krvavá krcok ako vtedy mne. veď hematom tam nevideli, nie?

@marcelkatt ahoj 😉

marcelkatt
2. júl 2010

@bettynka222 ahojky moje, žiadne príznaky blížiaceho sa pôrodu?

bettynka222
2. júl 2010

@marcelkatt macka žiadne. a to ani po tých hamiltonovych hmatoch - čo iné už rodia keď im to spravia prvý raz. vždy som mala chvíľku ruzovy hlien a potom nič. brucho mi netvrdlo nikdy, kontrakcie nepoznám...no pochybujem že to do zajtra bude 😒
a ty ako? tehu je pri ďalšom dietatku asi o dosť náročnejšie, však?

marcelkatt
2. júl 2010

@bettynka222 je to úplne iné tehotenstvo, radikálne odlišné. Úplne iné pocity ako pri prvom, mávam často migrény a nevoľnosti ma hádam už nadobro opustili pred 5 dňami konečne. Je to iné už len preto, že teraz sa nedá oddychovať kedy chcem, musím sa prispôsobiť Erikovi. Ale dá sa to. Len mne dosť vadia tieto teplá (možno každej), točí sa mi hlava a mávam v kuse nízky tlak. No vydržím, dobojujem za ten zázrak to stojí! V utorok si mám volať výsledky z AFP testov, tak hádam budú ok.
Ja som mala pri Erikovi TP 2.11.2007, do pôrodnice som nastúpila 7.11.2007, okolo 13tej mi pochli vyvolávačku a v noci okolo druhej to začalo, malý sa narodil 8meho novembra pred obedom 😉 uvidíme ako bude tento bojovníček na tom....

bambulka4
3. júl 2010

@bettynka222 Nie, nevidel tam nic take. Vravel ze vsetko je zatial ok, ale musim oddychovat.
Lenze skoro stale sedim s vylozenymi nohami aj sama, lebo jednoducho nevladzem, boli ma potom od pasa dole vsetko ked viac chodim. Nemam rada takuto necinnost, ale nepomozem si 😒
Ty uz chudatko asi tiez nevladzes vsak? Uz aby to bolo a mohla si radsej malinkeho nosit v kociariku ako v brusku.... 🙂

bettynka222
3. júl 2010

ahojteeee tak martinko je už v postielke 😵

marcelkatt
3. júl 2010

@bettynka222 blahoželááááááám!!!!! Kedy sa narodil, miery a tak? Ako sa cítiš?

lalia21
3. júl 2010

@bambulka4 Dakujem krásne za povzbudive a mile slova-ach už sa neviem dočkať kedy budem v klube tehuliek 😵
Srdečne blahoželám k tehotenskej knižke 😉 prajem vela zdravička a pokojny priebeh tehotenstva 😉
Veru nesmiem malovať čerta na stenu-gyn sa neznepokojoval a dal mi o 3 mesice kontrolu-je to male-môže sa to aj vstrebať..už sa na to pozeram s chladnou hlavou-to len prve momenty... 😔 no už je dobre 😉

@bettynka222 najsrdečnejšie blahoželaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 😵 jeeeej tak ty už mamička 😉 teším sa 😵

irsina83
autor
3. júl 2010

a je strasne krasny 😀 😀 😀 bettynka bola statocna a porod mala velmi dobry 😉 zvladla ho na 1 😵 😵 zajtra ich ideme kuk, uz sa tesime 😀

@bambulka4 gratulujem k tehu 😉 vela odpocivaj moja 😀

este nejake novinky??? tehulky ako sa mi mavate???

lilusic
3. júl 2010

bettynka blahozelam 🙂

irsinka ahoj a ty ako s malinkou ?dufam ,ze uz iba dobre a pekne priberate 🙂

vladkaz1
4. júl 2010

@bettynka222 srdecne gratulujeeeem chceme foto 😵 😵 😵 ,ako sa citis?

@irsina83 ahoj moja ako sa mavate? Mala vam krasne narastla 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre