Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

simisi
20. nov 2010

@marcelkatt tak to uz ano,to su pekne miery a ty musis mat iba brusko...zavidim 😉
pri malej som pribrala 30kg,to bola sila ale teraz 12kg,tak som spokojnejsia..

sasettka
20. nov 2010

@bettynka222 jojo, trojkolecka 🙂 a hej, Liana je v kalendari, tusim 13. februar, mam exspoluziacku Liu... dokonca v poslednych mesiacoch som mala "stastie na 3 male Lianky, ale nie v rodine ani medzi znamymi, proste len nahodou som zapocula, ze sa tak mala vola 🙂)) no a hadam napisem aj skorej, ako sa vyspim 😀

@lalia21no ved to... snazim sa nevsimat si to, ale proste nepochopim, co na tom ti ludia vidia, ked zacnu frflat na meno, ktore si rodicia pre svoje dieta vyberu 😝 ale tak, babka je babka... stara skola, ta len mena, co maju svatca berie, ine su nepripustne 🙂)) ako chapem, ze sa nemusi meno niekomu pacit, ale na co kazit radost buducim rodicom?

marcelkatt
20. nov 2010

@simisi no brucho a stehná mi pribrali.... všetko bolo na Erikovi skoro a myslím, že aj teraz to tak bude.

simisi
20. nov 2010

@marcelkatt aspon sa nebudes musiet trapit po porode a z porodnice pojdes ako modelka 😉
ja to mam nalepene na stehnach a bokoch,ale verim,ze sa to strati 😀
hlavne nech su deturence ok

marcelkatt
20. nov 2010

@simisi no vieš čo moje, ja mám brucho aj tak trošku viac ako by malo k mojej výške byť si myslím.. chcem začať cvičiť, len musím zistiť ako to bude ked budem kojiť, či sa môže a aké cviky, aby som zhodila brucho a zo zadku. Po prvom pôrode som vážila presne ako pred otehotnením, no počas md som nabrala 6kg 😠 😠 😠

simisi
20. nov 2010

@marcelkatt ak budes mat tu sekciu,tak s cvicenim urcite opatrne.
Ja som tych 30kg zhodila do troch mesiacov,islo to nejako samo a to som nikdy nebola stihla
ibaze to som mala o sedem rokov menej ako teraz 😝 ale ved nejako bude

marcelkatt
20. nov 2010

@simisi presne, hlavne, aby sme šťastne porodili zdravé deti.

simisi
20. nov 2010

marcelkatt to je podstatne 🙂

marcelkatt
20. nov 2010

Som zvedavá, čo Ti zajtra dr povie. Ku kom chodíš?

dulkagabulka
21. nov 2010

@bambulka4 ako sa to rieši?to krvacanie po porode?

zuzulatko
21. nov 2010

@bettynka222 ahojky, betty ty mas uz babo? 🙂 ze gratulujem

@bambulka4 Ahojky 🙂

@marcelkatt Cauki 🙂

simisi
21. nov 2010

@marcelkatt takze sme doma,dohodli sme sa,ze pockame....robil mi aj sono,babulka je dost malinka,vyslo mu 2700g,to znamena ze za 3tt pribrala len 200g,nie je to nejako malo?Ale placenta aj prietoky su v poriadku,ma monitore ziadne kontrakcie,aj plodovky je dost.Otvorena som stale rovnako.
Tebe kedy kazal prist sa ukazat?Mne v piatok,26.11. o druhej,ak sa nic neudeje skor 😉

tehulka4
21. nov 2010

@simisi , ja som tiez boal dnes u deckova, a tiez mi zahlasil, ze mame este casiu dost, ze on to vidi okolo terminu..no jaka parada. 😠 😀 😝 veraj som len na spicku prsta otvorena, takze co chcem riesit..tiez mi sono nerobil, a dalsi termin mam tiez 26.11. o 14:30..no tak som zvedava..za 3tt priibrat len 200g sa aj mne zda dost malo..hlavne ked s avo vsetkych knizkach pise ze by za posledny mesiac malo babo pribrat asi najbviac..nmoo ale tak ked povedal, ez prietoky aj plodovka su v pohode, tak asi bude len drobunka..a aj sa hovori, ze dievcatka byvaju mensie..akurat ja nejak nechapem preco v poslednej dobe, co sa aj kamoskam narodili dievcatka, tiez mali takl max. 3 kg..takze ste asi v pohode..

irsina83
autor
21. nov 2010

@bettynka222 viem moja 😔 vsak uvidime ako jej dopadnu dalsie vysledky... ona sa stara do vsetkeho a vsetkych... o\aj aj renkoi sa pacila ta karicka ci to bol sportak co si mu ukazovala v bambini 😀 velmi sa mu pacil tak mozno kupime potom ten, neviem....aka to bola znacka???
@simisi
@marcelkatt
@sasettka babulky stale 2v1???? drzim palce aby ste mali krasne porody 😀 sasetik krasny kociarik, je to trojkombinacia??? 😀 a aj meno je krasne, take teraz velmi frci 😀 co sim si vsimla v nemocnici tak davali tieto mena : Bianka. Bibianka, Liliana, Liana, Olivia, Ema, Ela, 😀 😀 Vanesska, Zoe,Sarah, Sofia ale take klasiky velmi malo ako zuzka a pod.... 😀 😀 krasne mena 😀

irsina83
autor
21. nov 2010

@zuzulatko vitam 😵

simisi
21. nov 2010

@irsina83 stale cakame na rozpad 😀
@tehulka4 a o ktorej si tam bola?My sme prisli o desiatej a domov o dvanastej,parada.Tak to sa tam mozno v piatok stretneme,mne vravel o druhej.....ja to porovnavam s dcerkou,ta mala 3600g a 51cm,tak toto sa mi zda oproti nej strasny drobcek...ale ved ona to vonku dozenie,hlavne nech je zdrava 😉

tehulka4
21. nov 2010

@simisi , no jaka parada..:_)))mne povedal, ze okolo obeda sa mam zastavit, tak som sa zastavila okolo 12:50..🙂))sjkor som nestihala, a myslela som si ze je to este v ramci obeda..🙂))aj tak mala sestricka dost prijimov, takze som vonku cakala este do 13:05 a potom mi natocila ctg a hned potom aj dobehol deckov..pozrel, co sa deje a skonstatoval, ze nic moc, tak ze v piatok..🙂) a to som dojechala cela nadsena domov okolo13:30...🙂takze si mozem este gratulovat, ze som ot pomerne rychlo zvladla..🙂mojenko, neporovnavaj, kazde babatulku je ine, a mozno aj on zle nieco pomeral, takze s azbytocne nestresuj..a mozno bude ako som uz povedala z nej ozaj taky maly drobcek..🙂

simisi
21. nov 2010

@tehulka4 nestresujem,zatial 😉 este sme si hovorili,ze na porodenie staci aj 3-kilove babatenko
aj my ked sme tam boli,bolo dost bab,doktorka Stefanikova mala nejake prijmi
ty ho mas zazmluvneneho alebo ako?

tehulka4
21. nov 2010

@simisi , spravny pristup...neviem ako je to s deckovom..stefanicka mi pri malom tyzden pred porodom zahlasila ze ma maly +-3800g..a ze do porodu este urcite naberie..a mala pravdu maly sa narodil o tyzden a mal3990g, takze u nej by som si aspon bola ista, ez sa nezmylila, len neviem ako je to s nim..🙂moje kamosky tiez maju tak babatka dievcatka +- okolo 3 -3,20 kg maximum...takze ozaj pohoda....nie nemam ho zazmluvneneho, len k nemu chodim..som si to tak nejako vybavila..neviem jednoducho mam lepsi pocit, ze ked pojdem rodit a neico by sa stalo tak ze mam pripadne komu zavolat..takto ked by som tam prisla len na porod, a nieco by sa stalo, tak ktovie ci by si ma aj niekto vsimol..🙂 ale to jelen o mojom lepsom pocite..mne sa zda trcohu dost pytat tych 230 euro hlavne ked pri malom som videla ako sa rodi, resp. kto rodi...lekarku som videla dohromady 3krat, na prijime, ked mi praskla vodu a ked som ja tlacila, sestricky vraveli co mam robit a ona iba drzla amaleho a potom ma zasila, takze si nemylsim, ze je to take strasne doelzite amt niekoho zazmluvneneho, pokial nemam nejake brutalne problemy v tehotenastve...

simisi
21. nov 2010

@tehulka4 mam presne ten isty nazor ako ty,na to zazmluvnenie,moja skusenost s prvym porodom je podobna,takze viem ako to asi chodi..pokial nie su komplikacie,tak netreba
ani ja ho nemam zazmluvneneho,nejako sa ma ujal ked som tam lezala a odvtedy chodim k nemu...aj ked on ma berie ako jeho pacientku,takze 😝

irsina83
autor
21. nov 2010

@simisi a kedy to spachate???v piatok???
@marcelkatt je super ze to bude sekcia, len sa priprav na to ze ta strasne bude tak boliet, ja som to rozchodila na treti den ale suseda mala problem este dlho potom. ono su dobre take specialne nohavicky poporodne take vysoke a na boku maju take haciky na stahovanie, ono ako sa ti bude stahovat brusko tak si to budes nadstavovat podla toho a dokonca aj rana boli menej. maju ich vo 4mama. ja som ich nekupila lebo som bola s malou v nemocnici a mojej mame ich bezo mna nechceli predat ale zase susede velmi pomohli. nebojkaj zvladnes to a o chvilu ste doma. a kedy idete na to???

zuzulatko
21. nov 2010

@irsina83 ahojky a dakujem za privitanie ;)

simisi
21. nov 2010

@irsina83 este nevieme,nechame nech sa malinka rozhodne,mozno nam ju prinesie az Mikulas 😀
ja som mala spolubyvajucu na izbe po sekcii a nechapala som z nej,ona na druhy den behala ako srnka,ako by ju ani nerezali....ono to asi kazda inak znasa

irsina83
autor
21. nov 2010

@simisi vsak prave kazda to inak znasame...aj ja som to celkom v pohode rozchodila...kazda sme na. ja som po tyzdni uz lezala na bruchu 😉 budeme sa tesit na blsku 😀

irsina83
autor
21. nov 2010

@simisi jej ja uz bviem kto si. ty si lezala na rizikovom zrejme na zaciatku tehu, ze??? modry zupancek 😀 aj ja so ta videla v tescu. som rada ze ste to tak dobre zvladli 😀

simisi
21. nov 2010

@irsina83 ja som tam lezala od 8.4-29.4 a potom od 27.9-29.10....zupan som mala modry aj zlty,tak neviem ci si ma nemylis 😀 😀
lezala som tam aj s Erikou Junasovou,myslim ze sa poznate,alebo sa mylim?
v tescu si bola s manzelom a malinkou a ja tiez s dcerkou-stretli sme sa pri pecive 😀 😀 😀

irsina83
autor
21. nov 2010

@simisi nemylim si ta, ja si ta pamatam ked si este nemala brusko a bola si z modrom zupanceku 😀 spoznala som ta na fotke. a dvojicky junasove u nas boli v stredu na navsteve 😀 oni boli s mojou malou inkubatorovi partaci 😀

simisi
21. nov 2010

@irsina83 ja teraz tuho premyslam,ale ja si ta z nemocky nepamatam,spoznala som ta z fotiek v tom tescu....tak ak s nimi budes,odkaz ze pozdravujem a ze coskoro bude mat jeden z nich frajerku 🙂

irsina83
autor
21. nov 2010

@simisi erika rodila 10 dni po mne 23.aprila. boli sme spolu na izbe matiek. ja som na rizikovom bola 1 den, 12. aprila ma prijali a 13. urgentna sekcia 😅 moja psychika v prdeli ale hlavne ze to dobre dopadlo. ale bojim sa co bude ked budem cakat druhe babatko. a erike urcite odkazem. my sme si tak padli do oka a aj nasi muzi ze sa stretavame. jasne ze odkazem ze budu mat frajerku. moja eluska uz frajera ma 😀 bolo na nu moc chlapcov 😀 tak to musime tu porozdelovat 😀 ozaj a co vam bolo ked ste museli byt po dvakrat na rizikovom???

marcelkatt
21. nov 2010

@irsina83 ahojky, nó ak sa to samé nerozbehnev tak vraj 6.12 na príjem. Uvidíme, dnes som mala často kontrakcie falošné a bolesť v krížoch. Poradňu mám 26.11 - v piatok o 13.30h. Takže uvidíme čo povie. Tiež nemám zamluvneného dr k pôrodu, peniažky viem aj inak a lepšie využiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre