UK - Manchester a okolie. Ste tu, maminky a tehulky?

ivka19
5. sep 2007

ahoj maminky a tehulky,najde sa tu niekto s okolia? ak ano, ozvi te sa na pokec.

zabicka27
21. aug 2011

ahojte, ja som vobec nebola na internete, tak som nevedela, ze sa nieco planuje na sobotu :( mali ste to stretko?

katusiacik
25. aug 2011

ahojky, tak zatial to vyzera zajtra na stretko ?? kto sa pridá dajte vedieť :D papi

zabicka27
26. aug 2011

@katusiacik tak zajtra to plati, ze? budeme tam okolo tej 12tej... tesime sa, papa

katusiacik
26. aug 2011

ano ano plati :D aj my teda o tej dvanastej prideme :D neviem ci sa niekto prida???????

ak ma niekto zaujem mame stretko o 12 tej v bury waterfold farm :DDD

papa

marika82
27. aug 2011

@katusiacik
ja by som aj sla.....ale mozno az okolo 2pm......neviem ci tam este budete.......

katusiacik
27. aug 2011

hmmm o druhej tam isto este budeme, ved pridi... :D budeme sa tesit :D aj na Sofinku :D Matkovi uz chybas 🙂 chichi

zabicka27
4. sep 2011

ahojte maminky, ako sa vsetci mate? co noveho? akosi tu viazne ta nasa diskusia... :(

marika82
4. sep 2011

back to school !!!!

novy skolsky rok sa zacina......skola vola....

pitipitipa
10. okt 2011

ahojte zienky...tak sa pridavamedo tejto temy...tiez sme z okolia manchestru... 😉

michelleuk
10. okt 2011

ahojte pripajam sa 🙂neni tu niekto s Prestonu?

katusiacik
19. okt 2011

@zabicka27 ahojik no veru uz su vsetcia z dovoleniek domka tak nech sa spravi stretkoooo..
my uz máme jeden ročik :D a sme stale nezbedníci ako a patrí.. hádam o rok bude lepšie hahaha..

zabicka27
27. okt 2011

@katusiacik Ahojte, teeda vsetko len to najlepsie prajeme k prvemu rociku, aj ked oneskorene... Aj ja som si myslela, ze to bude lepsie, ale nie je... 🙂 este vecsi nezbednik je Danulo ako byval... Veru stretko by sa zislo, len akosi tu uz nikto nechodi, pozeram :(

yanka86
27. okt 2011

ahojte baby..ja som z Blackburn ale stahujem sa do Burnlely...v Uk som uz 6 rokov...mate nejake skusenosti s porodmi v uk?

katusiacik
30. okt 2011

@yanka86 ahojky myslim ze dost z nás tu má skúsenosti s porodmi v uk :D ja osobne tiež... ak chces tak sa popytaj konkretne rada ti odpoviem 🙂 ale ja som bola celkovo spokojna....

@zabicka27 no veru nikto sem nechodi len my dve sa mi zdá :( no ved hádam dáme nejaké stretko aspon my ked nikto iny sa nechysta.. dajak sa este dohodneme... no nas Maťko ten je strasne nezbedny teraz.. no hrôza tiez to nie je lepsie.. ozaj Lenka, mame teraz 13 mesiacov a este nic nerozprava, teda iba take svoje dake hatlaninky ale nic kontretne aj u vas to tak bolo? a fut chce na ruky a furt niečo ukazuje no a ako sa zlostí div ze sa o zem nehodí... papa zatial

marika82
31. okt 2011

@katusiacik
ahojkyyyyyy,
prajeme vsetko najlepsie dodatocne Martinkovi k narodeninkam.
nech vas nadalej poriadne zamestnava
posielame bozteky
🙂

yanka86
1. nov 2011

@katusiacik ..ahoj,,,no mam par otazok...a kde si mala porod?no chcela by som vediet ci tu robia klystir a strihavnie..a ci si musis pytat epiduralku ked ju chces,alebo oni o tom rozhodnu..a este by som chcela vediet ak ti nevadi take intimnejsie za osetrenie po porode..mala si tie sietkovane nohavicky?a ako ti kazali si to liecit?dakujem pekne si zlata ze mi ponukas pomoc

katusiacik
2. nov 2011

@yanka86 ahojik, porod som mala v Royal Oldham Hospital, klystir tu nerobia a nastrih iba ak je to nutné ja som ho nemala takze potom som sa vlastne natrhla sama.
epiduralka je jedna z možností, ja som ju nechcela ale pytali sa ma čo chcem ako pain relief, mala som ten kyslik zmiešany s dajakym plynom .. ešte je aj taka injekcia na take uvolnenie medzi kontrakciami.. popytaj sa midwife ona ti to vysvetli a budeš vediet čo očakávať..
po porode prišiel doktor a zašili ma, žiadne sieťkove nohavičky som nemala, a kazali sa mi len sprchovat viac krád denne.. ja som sa ešte umývala repíkom čo som mala z domu..
odporučam ti pozrieť si one born every minute uk ked to zadáš do vyhladávača tak ti to nájde určite chodilo to na dákom programe a sú tam celé epizody, mne to velmi pomohlo tak je vlastne realita porodov v uk.. kukni si to určite to aj tebe pomoze..
papa

heleniatko
8. nov 2011

Zdravim, nesledujem vasu diskusiu, ale potrebovala by som poradit s jednou praktickou zalezitostou - o mesiac sa mam stahovat za pracou do okolia Newcastlu a rozmyslam o au-pair - mame dve deti, 4 a 2,5 roka. Mate nejake skusenosti? Rozmyslam na zaciatok nad slovenskou au-pair, pretoze syn ma logopedicke tazkosti. Co by som mala mat na pamäti, co mozem od au-pair vyzadovat a kolko by asi mala dostavat mesacne? Dakujem za vsetky dobre mienene rady a tipy 🙂

anjelicek26
8. nov 2011

Tu je fakt nejako malo zienok, to je fakt 😕 Z nasich blizkych koncin aj tak nikto 😖

@yanka86 - ja som rodila v Crewe, mama to len 11 minut od domu... Bez nastrihu, bez klistiru, bez epiduralu, bez plynu, sadnut, tlacit, maly bol 34 minut od prichodu na vratnicu porodnice uz medzi nami 😅 Po porode horuci kupel, topinky a cajik uz na porodnu salu, dietatko mi nevzali ani na minutku, je to fajn, dojcensky support ale nulovy, vsetky maminy si nosili flasky, kojila som jedina, dost ma to vzalo, keby som byvala prvorodicka, tak neviem neviem. My sme sli po 24h domenkov. Na izbe nas ale bolo 6 z toho dve chrapali, no zazitok 😅 Sietove nohavicky som nemala, tolko som nekrvacala, aj ocistky boli len 7 dni od porodu.

zabicka27
9. nov 2011

@katusiacik ahojky, prepac dlho som tu nebola... nas maly danko tiez este ni nerozprava, iba si blaboce to svoje, horko tazko mi povie mama... nic si z toho nerobim, zacne rozpravat, ked on sam bude chciet a kazdy mi vravi, ze mam byt rada, lebo potom bude na nezastavenie...a tiez je pekny nervacisko, na vsetko ukazuje, mrnci, jeduje sa ked nieco nedostane alebo sa mu nieco nedari... hrozny vek toto medzi 1. a 2. rokom...ja len dufam, ze to uz bude len lepsie. No ozaj, mohli by sme sa dohodnut na nejakom stretku...my uz odchadzame 10.decembra na stalo na Slvoensko a rada by som vas predtym videla... a dufam, ze sa prida aj viac maminiek... co ty na to? tesim sa, papa

katusiacik
9. nov 2011

No jasne, to musime sa vidiet... davajme stretko hned a zaraz :D to veru moc casu nemame... tak napis ktoru sobotu sa ti to hodi.. aj túto ak chcete... tesime sa velmo a bude nám smutnoooo. papa zatial ozvi sa mi

yanka86
11. nov 2011

@anjelicek26 joj tak ty si mala dobre ze si mala skusenosti...ved ja si poviem ak sa daco nebude pacit ..kamoska mi vravela ze hned ako porodila jej dali babo do ruky a odisli..ze bola hotova nevedela ako ho drzat co robit bola unavena a ubolena..neviem co by som ja urobila.tak ale bude priatel hadam pri mne,...a to teba sa akoze nic nepytali ze proti bolesti alebo co?..ci uz bolo pozde na vsetko?

anjelicek26
11. nov 2011

@yanka86 - no priatela pustia len cez navstevne hodiny, ja som porodila o pol siestej a drahy musel o siedmej vypadnut ako som sla na izbu. No pytat sa pytali, len ja som uz mala kontrakcie rovno na tlaceni, co je ti nejaky plyn na dve veci, ja som si sadla, praskla mi voda, vyzliekla som sa, sadla si, prva brutalna kontrakcia, pri druhej bola vonku hlavicka a pri tretej cely Max. Takze tak 😅 Takze definitivne bolo pozde na vsetko. Ale ono je to tak lepsie, nemas cas tu bolest nejako "prezivat", proste to ide, nezamyslas sa nad tym a uz mas babo pri sebe. My sme len skoro hodinu cakali na placentu, ze to trva, ze sa neodluci hned, pri tak rychlych porodoch.

yanka86
14. nov 2011

no vies takto to byva,..cim viac si planujes ako co by moho byt co budes chciet o to viac sa vsetko zmeni🙂)mozno sa ti to bude zdat divne ale ja nechcem vidiet nic..nemam silny zaludok na krv s pri kazdej skusenosti ma trasie z toho,,tak dufam ze nebuem vidiet nic,.a tiez chcem pozakryvana🙂ale toasi kazdy bude mat niekde:DD..len nech ma nepustaju domov hned v ten den,..lebo to je v uk tiez bezne:(

livka299
14. nov 2011

Ahojte babule. Chcem sa opýtať, ste tu niektoré aj také, ktoré ste odišli do UK už s detičkami? Ja vážne premýšľam že by sme s rodinkou odišli zo SR . Nedá sa to tu už finančne zvládať. Priateľ má síce robotu ale dostane tých 300€ ja mizernú materskú....platíme nehorázne peniaze za prenájom 400€ plus pozicky, mobily, školka...nezvládame to, posledný mesiac sa stále hádame koli peniazom...

Chcem to proste risknúť. Mohli by ste mi napísať ako mám postupovať, či si treba niečo vybavovať a tak. A hlavne aký máte na to názor...

zabicka27
18. nov 2011

@katusiacik ahocek, prepac, ze som sa neozvala skor..nestiham vobec na net... co tak dat stretko buducu sobotu 26teho? tento viken nemozme :( tesim sa na vas... a neviem, ci sa nietko prida?

katusiacik
19. nov 2011

@zabicka27 ahojček, tak sa dohodnime na toho 26. teho o tej dvanástej predpokladám či? no aj my sa tesíme ale je tu akosi mrtvo tak neviem ci sa niekto pridá.. tak zatial papa pusu Dankovi

katusiacik
19. nov 2011

@livka299 ahojky, my by sme sa práve chceli vrátit na slovensko.. nevieme aké to je tažké , ale chýba nám rodina... ty si z košíc ak som si dobre prečítala a aj moj manzel je z kosíc kde by sme sa chceli vrátit.. ale asi to tam je tažké
čo sa týka toho že risknút. neviem... ani tu to s prácou nie je práve ružové. my pracujeme ale teraz je prácu nájst tiez celkom tazké a po novom roku bude mŕtvo ako vždy a rozbehne sa to asi tak až v marci pred velkou nocou.. ak by si sa rozhodla príst do uk aj s rodinou tak počítaj s tým ze nájom je tu drahý a všetko okolo toho, potrebovali by ste aspon ze by jeden mal prácu, to by potom bolo celkom ok. ak uvažuješ o tom vážne, tak nech si priatel hladá prácu aj ked cez agentúru a potom chodte.. a ako ste na tom s anglictinou? papa

marika82
21. nov 2011

Ahojte maminky,
kto by mal zaujem stretnut sa v nedelu tento tyzden?
je to pozvanka z fb...uz som bola na tom stretku viackrat a bolo tam fajn.

Predvianocna kavicka a cajicek 🙂
Čas
27. novembra · 12:00 - 16:00
Miesto
Waterstones, Arndale centre, Manchester
Autor
CESKE A SLOVENSKE MAMINKY V MANCHESTERU A OKOLI 🙂, Maya Kolesarova
Pre CESKE A SLOVENSKE MAMINKY V MANCHESTERU A OKOLI 🙂
Ďalšie informácie
a tu je ta nedela kocky pre Vas , co robite full-time a nemozte dojst cez tyzden s nami 🙂,,,dala som to dost skoro, -lebo skor prideme-skor odideme...🙂nedelu sa vsetko zatvara o 17

zabicka27
22. nov 2011

@katusiacik ahojky, dobre tak v sobotu 26.teho by sme tam dosli...mozno vezmem aj manzelika, aby sa mal s malym kto hrat a ja si v klude dam kavicku ;) Inak Marika tu pisala o nejakom stretku v nedelu v Arndeli ... neviem, ci ti by si nechcela zajst tam...daj vediet, keby ano, ze by sme sa stretli v nedelu tam...nam je to jedno, ci v sobotu ci v nedelu, je to na vas 🙂 tesim sa, papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre