• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

UK - Manchester a okolie. Ste tu, maminky a tehulky?

29. novembra 2016 
ok dakujem a aky pouzivas tuk ? myslim ked v recepte je hera alebo palmarin tak co kupujes namiesto toho?
20. dec 2008 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja kupujem stork na pecienie. je ok.
20. dec 2008 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tak ja peciem len s maslom lurpark ci ako sa vola a nesoleny.

tak a tu je recept na linecke 350g hl.muky,250g masla,alebo rastlinneho tuku,140g pras.cukru,2 zltky,citronova kora,muka na posypanie dosky pri valkani :wink:
21. dec 2008 o 00:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby tak dakujem velmi pekne ja to skusim dufam ze nieco z toho vyjde :grinning: a este som sa chcela opytat to aku muku pouzivate??? lebo tu maju bezne v obchode tu plain ci ako sa vola a este jednu tak tu modru ci cervenu?
21. dec 2008 o 01:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby!!!!
Vytam novacikov!

Ako vidim,tu sa uz kazdy chysta na Vianoce.Konecne aj ja sa tomu mozem venovat. :slight_smile:
Stomcek sme predvcerom ozdobili.Takze Sophia ma radost :grinning:
Este pecenie,nooo a darceky....Dnes ideme na nakupy :dizzy_face:

Prajeme kazdemu prijemne prezitie vianocnych sviatkov!!!!!
21. dec 2008 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Perníčky

1kg hladkej múky
40dkg práškového cukru
6 vajec
6 polievkových lyžíc vlažného medu
2 čajové lyžičky prášku do pečiva
1 čajová lyžička mletej škorice
1 Palmarín/Stork

cesto nechať 1 den odležať. ja som to na 1x nepokazila, tak sa nemáš čoho báť weronika :slight_smile:
21. dec 2008 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeeeej dakujem velmi pekne za recept lucia dufam ze nepokazim :slight_smile:
21. dec 2008 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
plain je hladka muka a je cervena,
a ta modra je poloruba.
ja peciem z obidvoch, ale hovori sa ze obe obsahuju uz aj kvasnice. ale mne sa nezda.
ak chcete istotu,tak kupte muku v lidli alebo u poliaka.pa
21. dec 2008 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
weronika, ja pouzivam plain,ta nema kvasnice,len modra selfr.ich ma :wink:
21. dec 2008 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ivka ale ta je hladka,nie?
21. dec 2008 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,

weronika,ja som tiez pouzivala plain muku,ta nema kvasnice a je to hladka muka.ivka ma pravdu.mne sa zda ze tu v uk polohrubu a hrubu muku ani nenajdes.jedine v polskom alebo v slovensko-ceskom obchode.

luciauk-ten receptik na pernicky asi vyskusam aj ja,ale hotove pernicky budu makke??
21. dec 2008 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj ahoj tak ja teda skusim s tou plain mukou aj ked ja s nou niesom velmi spokojna lebo halusky sa mi s nej rozvaraju...ale tak vidim ze vy s nou mate skusenosti tak uvidime ako sa mi to vydari asi to bude aj tym ze ja niesom velmi dobry kuchtik... :slight_smile: ale este raz dakujem...a co este budete robit? a co vianocna vecera?
21. dec 2008 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
weronika, ja robím halušky s modrou self raising a nikdy sa mi nerozvarili.

tie perníčky robím s červenou plain. ešte som zubudla dodať, že nakoniec potrieť rozšlahaným bielkom a môžete dať orechy, mandle...ja dávam vlašské. nemáte tam čo pokaziť, lebo u nás ich dnes robili deti 9 a 5 r. :wink:
21. dec 2008 o 16:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marika, treba ich držať v zatvorenej nádobe s polkou jabĺčka a budú eňo - ňuňo :slight_smile:
21. dec 2008 o 16:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem za radu,luciauk.urcite to vyskusam,zatial je ten najjednoduhsi receptik na pernicky,co som doteraz nasla.a asi priblizne kolko pernickov mas z 1kg muky?
21. dec 2008 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
weronika
ja este upeciem tvarohovy rez,moj manzel zboznuje tvarohove kolaciky :sunglasses: ,grilazove rezy,linecke kolaciky no a pernicky,samozrejme.
vianocna vecera:kapustnicova polievocka,vyprazane ryby so zemiakovym salatom,opekance(bobalky).ozaj ked robievate kocky opekance,s cim to robievate??moja maminka nam to robievala s makom alebo orechami ale moja svokra to robieva s tvarohom,kapustou,no este som to neskusala,tohoto roku to vyskusam,manzel totiz take chce.
21. dec 2008 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
weronika ja klasika na vianoce: oplatky z polskeho obchodu, hribova omacka, kapustnica s hribami, filety s majonezovym salatom a to je hadam vsetko. a ak sa zajtra zadari, tak by som prvy krat v zivote chcela piect linecke koliecka. :slight_smile:

weronika ja robim halusky so selfr. a tiez sa rozvaraju. to mas za jedno. najlepsie by bolo skocit k poliakovi.

P.S u nas v pohode u kazdeho poliaka zozeniete ziveho kapra. aj u vas? no ale ja nelubim :frowning2:
21. dec 2008 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby,
a ked robite linecke kolieska,aky lekvar kupujete tuna v uk do toho??ja som totiz doteraz nenasla ten vhodny.bud su riedke,co vobec kolaciky nezlepi alebo su z kuskami ovocia,co mi velmi nechuti.
21. dec 2008 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzana,
aj u nas v polskom obchode predavaju kapra,ziveho ci mrazeneho.Ale ja to nekupim,mam obavy.kapor ma strasne vela malych kosticiek,asi nie je to este vhodne pre 2rocne dieta. :frowning2:
co sa tyka tej polohrubej muky,u nas uz aj v zopar pakistanskych obchodoch predavaju polsky tovar ako napr.aj muku polohrubu.
21. dec 2008 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marika dobra otazka. ja budem piect az zajtra ale dzem mam jahodovy. neviem aky je. :frowning2: zajtra napisem.
skor mam dilemu z coho to vykrajovat. nic nemam :frowning2: :frowning2:
a dnes som sa aj ja dozvedela ze u inda maju nase horalky :grinning: :grinning: a aj ine veci.
21. dec 2008 o 23:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzana,
ked mas doma pc a internet,tak si pohladaj dajake stranky zkadial si mozes vytlacit tvar srdca,kruhu,kvietku,...vytlac si to na tvrdy papier vystrihaj si to.poloz na cesto a nozikom obrez tie tvary.je to trosku narocnejsia,trva to dlhsie ale aj tak sa da.A este stale mas casu skocit zajtra do obchodu.ked nenajdes tie vykrajovacky na pernicky tak skus pohladat vykrajovac na 'playdough'(plastelina) v hrackarni.macko puu je popularny.inac vo wilkinson(wilko) predavaju,ja som tam kupila,nielen macko puu ale aj sada vykrajovaciek na pecenie,z bieleho plastu,vacsie aj mensie.
22. dec 2008 o 00:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co sa tyka vykrajovaciek macko puu....viem nie je to ako tie ozajstne linecke peciva alebo pernicky ale pre deti je to asi vacsia zabava a radost.
22. dec 2008 o 00:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a na vyrobenie kruzkov nakoniec mozes aj pohar pouzit,mensie,vacsie.....
22. dec 2008 o 00:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzka, v tescu majú pri veciach na pečenie celú sadu formičiek. asi 50ks za 4libry :wink:

marika, neviem kolko presne, podla formičiek, čo použiješ, nie? ale plná velká misa :slight_smile: a s lekvárom nemám problém ani pri lineckých. treba vybrať drahší, nech nie je riedky asi.
22. dec 2008 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to ja necham asi uz len na tie pohariky. do tesca nepojdem. je to straaasne daleko a tatino pracuje, tak nemam kedy. vymyslim nieco z tych poharikov. ak nejake mensie najdem. :wink: vdaka
22. dec 2008 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ako baby??
kazdy pecie alebo na shoppingu je asi.
aj ja som sa nedavno vratila,bola som v obchode dokupit este zopar veci na pecenie....malu som nechala v skolke,tak to bolo rychlejsie
:slight_smile:
zuzana,
ako sa ti daria linecke kolaciky?
22. dec 2008 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marika ani sa nepytaj. mam zamiesene a na to cesto sa pozeram :angry: :angry:
akosi sa mi do toho nechce, ale uz musim. precitala som co - to a hajde do prace. toto uz je posledna vec, a mam vsetko nachystane na vianoce. :wink: :wink:
22. dec 2008 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
babulky,stastne a vesele prezitie vianoc,pohodu a lasku v kruhu rodiny vam prajem zo srdca :dizzy_face:
23. dec 2008 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
etuška, my sme tiež žili v Stockporte. včera sme sa vrátili od švagrovcov z Manchestra, dcéra bola pozrieť naj kamarátku zo školy v Cale green, a mňa zasa chytla nostalgia. mne sa tam taaaaaaaaaaaaaak dobre bývalo :frowning2:

marika, no včera sme boli v Trafford centre, ale neodporúčam, keď nechcete, aby vás ušliapali :grinning: ale inak krása, zasa tá ich velkolepá výzdoba, nie? stretli sme tam pár slovákov, jedna baba sedela za nami a dosť sa mi podobá na teba. nebola si tam včera a nejedla si náhodou pred tou pizzeriou v hlavnej hall a neprihovorila si sa nejakým slovákom od vedlajšieho stola? :wink:
27. dec 2008 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj my sme boli v centre a milion slovakov. aj nas obsluhovali. traja chalani v jednom fast foode.
boli sme aj v nexte, milion ludi, ale vsetko za polovicu, tak mam kopy veciciek pre maleho. som rada. neviete mi poradit, kde by som zohnala koselu s kravatou pre rocneho chlapca, a taku istu koselu a kravatu pre muza?
budeme mat krst a chcela by som aby boli v tom istom.pobehala som vcera vsetko, ale nic som nenasla.
bhs, adams, tesco, next.neviete mi poradit please??? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
27. dec 2008 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok