UK - Manchester a okolie. Ste tu, maminky a tehulky?

ivka19
5. sep 2007

ahoj maminky a tehulky,najde sa tu niekto s okolia? ak ano, ozvi te sa na pokec.

marika82
23. mar 2011

ahojkyyyyyyyyyy,
naaaadherne pocasie mame.dufam kazdy enjoy it 😎

pekny zvysok tyzdna prajeme kazdemu

val223
23. mar 2011

Ahoj Marika, plne suhlasim nadherne pocasie, aspon trosku, az som nanovo ozila 😉 kiez by to aspon tyzden vydrzalo 🙂
Inak ak by bolo stretko v tom Heaton Parku tak mi by sme dosli to je len 15 min od nas autom.
Krasny tyzden, pa

tasnim
24. mar 2011

ahojte..joj krasne to pocasie veru..my sme kazdy den aspon 2x vonku v parku... ja uz sice odpadavam..ale aspon deticky vyzeraju zivsie ;)

katusiacik
24. mar 2011

@marika82 ahojky
no konecne som sa sem aj dostala lebo ten nas vlasacik ma zamestnava az az ze fakt nemam casu pomaly na nic..
ja len ze ci bude este teraz stretko, nevies nieco? lebo ideme na dovolenku 9. aprila na 3 tyzdne tak ci este nejake stihneme s martinkom...

a veru máme krásne počasie.. juchú juchú trosku zivota aspon prislo do anglicka 🙂

katusiacik
24. mar 2011

inak sa mame celkom dobre, teda ako kedy. noo daktore dni su fakt zaberák...

mam taky pocit ze martinkovi pojde zubok, jeden spodny.. :( nemyslim ze ho to boli zatial ale videla som mu tam take biele ako spicku zubku a ked mu dam prstek tam tak mam pocit ze to tam je take trosku ostré..nooo takze som zvedava ako budeme kojit ... chudence moje cicíky :(((

tasnim
25. mar 2011

ahojte poznate platt lane park? ja som tam bola viackrat..a myslela som si, ze to len taka travnata plocha a nic viac... a vcera sme sli a reku skusim ine chodnicky...a objavila som jazierko s kackami a labutami, 2 detske ihriska, plus ine ihriska..velke plochy na loptove hry a na piknik..zmrzlinku mnam mnam ;) zahradne mini bludisko...atd... veeelmo sa nam pacilo ;)
ako sa mate? zdravi ste vsetci? dnes uz slniecko zaslo, ale este je trochu teplo.. skoda, ze sa to ide pokazit ..dllhe prechadzky dobre na chudnutie hehe

zabicka27
30. mar 2011

Ahojte kocky, ako sa mate? My sme dnes boli pozriet v Bury vo Waterfolde a boli sme tam uplne sami 🙂 super... vsetkym prajem krasny zvysok tyzdna a pekny vikend 🙂 A naplanujeme dalsie stretko?

marika82
2. apr 2011

Ahojte,
nadherne pocasie mame 🙂 svieti slniecko
prave som vyvesala saty,aspon vsetko vyschne do vecera 😉
pekny vykend kazdemu 😎

katusiacik
3. apr 2011

Ahojte dievčence :D
ako sa máte? my sa chystáme a tešíme na dovolenku.. juuj mam strach celkom z toho letu... pytala som sa zabicky, ako je to s cestovaním na náhradný cestovný doklad, ale ak máte niektorá nejaké skúsenosti alebo viete niečo o tom, tak mi dajte vedieť, lebo máme ten náhradný cestovný doklad pre malého Martinka a chcela som urobit online check-in a tam sa dá vybrať iba pas alebo id card, tak som sa rozhodla zavolat do ryanairu a pytala som sa ze co mám vybrat ci pas alebo id card, ked mam ten cestovny doklad a oni mi povedali ze mozem cestovat s babatko iba ked je v pase alebo ma svoj pas, tak ma vystrasila ze akoze sa nedostaneme domov???? nejak mi to totiz nesedí, ved naco by bol potom ten cestovny doklad.. myslim ze ta zenska bola uplne mimo, ale stale neviem ze co tam mam zadat, ci pas, alebo id card.. ja by som asi zadala pas. a dufam, teda ze sa dostaneme domov a ze nam nebudu robit nejaké problémy na letisku ze akoze nas nepustia do lietadla.. no takze sa vás musím spýtat na nejaké vase názory a skusenosti.. dakujem vsetkym.

noo a malému martinkovi uz vázne rastie zúbok :D uz má vonku spičku.. a je pekne ostrá... júúúú.. nooo a zacal sa pekne prevracat z chrbátika na bruško len akosi sa mu na tom brusku nepáci, iba pár minutiek, ale som rada ze je konecne viacej mobilný :D nooo

a este neviete mi poradit niečo na mliečko, lebo ho máme málo akosi teraz, bola som v nemocnici a nemohla som kojit tak den a pol a teraz ked som zase zacala mam tak malo mliečka ze hroza a malemu nestaci.. pijem caje na kojenie a mam aj homeopatika a aj ho prikladam casto ale zatial ziaden vysledok.. ak mate nejaky napad este dajte vediet..

no a ak planujete teda nejake stretko dajte potom vediet, noo mohli by sme tak v maji ked sa vrátime alebo potom ak bude pekne tak ked niektorá budete mat chut a cas tak sa ozvite, mohli by sme len tak niekde vybehnut na prechádzku.
tak papa

kattkarinka
3. apr 2011

@katusiacik ahoj katka, to je vasa prva cesta na rodne slovensko? prajem stastny let a nadherne prazdniny, nech vam vyjde slniecko a krasne pocasie....s tym nahradnym cestovnym dokladom nemam skusenosti, calvin uz mal svoj pas, ked sme sli 1x na SVK...myslim, ze si to zadala dobre, ved ten nahradny cestovny doklad je namiesto pasu...dufam, ze nebudu robit ziadne problemy...
gratulujeme k prvemu zubku🙂 nech ta nepohryzie...na mliecko ti neviem poradit nic, akurat co som si vsimla bolo, ze ked som bola v strese, tak som mala aj mlieka menej aj calvin bol nervoznejsi....
my ideme v maji zasa domeno, tak sa uvidime asi az potom🙂 xxx pekny vyletik a nech martinko cely let prespinka xxx papa xxx

kattkarinka
3. apr 2011

@katusiacik, @marika82, @zabicka27, @hanullinek @miska2402 @val223 @tasnim

ahojte maminky, prajem vam vsetkym krasny den Matiek, nech vas vasi drobci posluchaju a robia iba radost!!!

co poviete na stretko na buducu sobotu to je 9.4.2011? ak by bolo pekne, mozme sa stretnut v Heaton parku a ak nie, tak by sme sa stretli vo waterfold farm...co myslite? tesim sa a prajem krasny zvysok vikendu vsetkym...

PS: mala som tu sestru na 2 tyzdne, bolo uplne uzasne, tak som poriadne ani na internete nebola...xxx

kattkarinka
3. apr 2011

@zabicka27 Gratulujem tvojej sestre k dcerke a tebe k neterke🙂 danko ma novu sesternicu, aspon sa bude mat s kym hrat🙂 xxx a mas tu este maminu? to je super, mat tu niekoho zo slovenska🙂 xxx

hanullinek
5. apr 2011

Ahojek všem,
taky se tu teď moc neukazuji, nebyl nějak časík a teď jsem navíc vzala malému přes den plínky, tak jen chodím, převlíkám ho a peru 😒 no ale musím vydržet 😉
Jinak se s Kevinkem taky chystám poprvé do Česka, tak jsem zvědavá. Letenku máme koupenou na 29. juna, takže si tam doufám pořádně i užijeme léta.

@katusiacik Gratulujeme k prvnímu zoubku 🙂 teď už půjde jeden za druhým..

Tak hezký zbytek týdne

zabicka27
6. apr 2011

@kattkarinka dakujeme za gratulaciu 🙂 veru, super, ked je tu niekto na navsteve, hned je to take veselsie, ale skoda, ze to tak rychlo ubehlo :( mamina tu bola iba na tyzden... na stretko toho 9.4. nebudeme moct prist, zrovna v tu sobotu, nam ma prist navsteva az z juhu anglie...ale nevadi, dufam, ze coskoro budete mat dalsie stretko a uvidime sa potom...tesim sa na novinky, ako pokracuju pripravy a na calvinka ako uz narastol 🙂

@hanullinek jeej tak to si urcite uzijete leto, ja som tak isla s malym na slovensko minuly rok a tento rok sa tiez chystame, letime 25. juna 🙂 a este neviem, ci sa vratime...uvidime. uz sa tiez neviem dockat 🙂

Taktiez vsetkym prajem krasny zbytok tyzdna 🙂

marika82
6. apr 2011

ahojte
to stretko v sobotu v heaton parku by bolo super,dufam pocasie nam vyjde.
tesime sa na vas vsetkych
pekny zvysok tyzdna
papa 🙂

marika82
6. apr 2011

@val223
ahojky,
9.4,tento vykend v sobotu mame stretko v heaton parku ked nam vyjde pocasie
ak vam vyhovuje pridajte sa ku nam,potesime sa 🙂
daj vediet
😉

val223
6. apr 2011

Val223@marika82
dakujeme za pozvanie, my nemozeme kedze tatino ide do Oxfordu na cely vikend a berie auto - ja som si ten park pomylila s parkom nedaleko od nas, tiez sa tak vola - a do tohto parku by sme to autobusom nezvladli. no dufam ze budete mat pekne pocasie budem mysliet na vas 🙂 🙂

kattkarinka
7. apr 2011

@marika82 ahoj marika,

tak ja budem musiet sobotnajsie stretko bohuzial zrusit, lebo Colin nam uz naplanoval iny program☹ dufam, ze sa mate fajn a tesite sa na velkonocne prazdninky🙂 xxx

kattkarinka
7. apr 2011

@zabicka27 to je pravda, ze ked je tu niekto na navsteve, ten cas ubieha neskutocne rychlo🙂 mamine sa tu pacilo? co povedala na danka? urcite riadne vyrastol od poslednej navstevy na svk...pripravy pokracuju, saty maju prist o 2 tyzdne, potom si chcem aj podla toho kupit topanocky...uzite si navstevu a krasny vikend🙂 xxx

kattkarinka
7. apr 2011

@hanullinek drzim palce, ja som sa tiez vela naprala, ale stoji to za to...ja som maleho zacala oducat na slovensku minule leto, ked bolo teplo a mohol behat bez nicoho...v juni budete mat krasne pocasie...to teplo doma je uplne ine ako tu🙂 xxx drzkajte sa a pekny vikend xxx

tasnim
8. apr 2011

@hanullinek ahojky tak ako vam ide odnaucenie od plienok..zeby som zacala aj ja? zarka je tiez v rovnakom veku ako tvoj...ja som myslela, ze zacnem v lete ked bude teplejsie... kedy sa tvoj maly narodil?
@marika82 ja uz sa aj hanbit tu pisat ;( lebo my znova stretko pochybujem, kedze som zacala prikrmovat maleho.. a zvyknem mu dat obedik okolo tej 1-2 pm...

hanullinek
8. apr 2011

@tasnim ahojky, malý se narodil 20. srpna 2009.. odnaučování nám jde tak všelijak. Je to zatím pět dní a někdy přijde a řekne si a někdy se počůrá, ale musíme to vydržet. Sluníčko nám svítí, takže věci venku rychle schnou 😀. Ale dost si už uvědomuje co dělá, když ho posadíme na ten nočník a jakmile se vyčůrá, tak se sám z něj hned zvedne 🙂 No uvidíme. Snad jak poletíme do česka tak už to bude ok.. Začalo se nám dokonce stávat, že ráno mívá sucho plinečku.

@kattkarinka no snad to půjde rychle, jak dlouho to trvalo vám? Do toho česka se na to teplo těším čím dál víc. Jen mám trochu hrůzu z té cesty, tak uvidím 🙂

katusiacik
9. apr 2011

Ahojte,

takže sme docestovali a nemali sme žiadne problemy.. no až na jeden veky 🙂 náš malý Martinko.. cesta lietadlom.. noo 40 minnut spánku a potom zvyšok sme plakali a najhoršie to bolo pri pristávaná juuuj to sme sa naplačkali ale sme tu zdraví a živí a to je podstatné no nie? 🙂
no dufam, ze ked sa vrátime tak stihneme nejaké to stretko.. nie? možno bude aj pekne a pojdeme do toho heaton parku..
tak zatial papa mamičky a detičky

hanullinek
9. apr 2011

@katusiacik tak hlavně že jste v pořádku doletěli 😀 .. Tak si to tam hezky užijte, pěkné počasí, a méně plačtivý let zpátky 😉

cestovatelkaandrea
12. apr 2011

Ahojte, troska som sa vam sem vtrela. Potrebovala by som od vas maminy poradit. Chystame sa na tyzden s manzelom a drobcom do Anglicka. Strasne sa chceme ist pozriet aj do Thomas Landu, lebo drobec je jeho velky fanusik. Chceli sme si objednat online cez ich stranku http://www.draytonmanor.co.uk/ listky dopredu ale nie je to mozne, lebo nemame v anglicku dom. Na stranke maju uvedene cislo pre cudzincov 0844 472 1960 ale to nefunguje ked volame z Holandska. Skusali sme volat s predvolbou 0044 pre anglicko aj bez predvolby, cislo jednoducho nefunguje. Ani v praci kolegom to neslo. Pisali sme mail na informacie, neodpovedaju uz viac ako tyzden. Neviete mi nejako poradit ako sa dovolat alebo skontaktovat so zabavnym parkom aby sme si mohli kupit zlavnene listky. Predsa len plna cena za listok je 32 libier a so zlavou je to 20. Dakujem vam za rady vopred

cestovatelkaandrea
14. apr 2011

bambulky uz nemusite hladat odpoved na moju otazku, ked budete citat moj minuly prispevok. kolegova sestra zijuca v anglicku sa dovolala do parku a dali jej cislo, na ktore sa dovolame aj od nas z NL. takze listky uz mame zarezervovane a mozme sa tesit na vylet

hanullinek
15. apr 2011

Ahojek všem, koukám, že nikde nikdo ☹
Tak jsem ale něměla moc času se sem dostat,ale musíme se pochválit a pochlubit, že zdárně chodíme na nočník 😀
O víkendu máme mít zase sluníčko, tak si ho všichni hezky užijte 🙂
Papa

tasnim
15. apr 2011

@hanullinek jeej tak to blahozelam ;) sikovna mamicka sikovny syncek..
moja dcerka je 18.srpen/august 2009 ;)
hanulinek a tvoj syncek uz rozprava?ja som rozmyslala, ze ako mi dcerka da najavo, ze jej treba na zachod...minule som videla, ze ide kakat ..tak rychlo gate dole a na nocnik...ale nechcela ani za svet na nom sediet..a nakoniec sa mi ani nevykakala ani do plienky ani do nocnika ;(

hanullinek
15. apr 2011

@tasnim mluví jen pár slovíček a to jenom : dej, ham, tata, haji, ne, neci, dudu, auto... měli jsme pozdě i zoubky, tak doufám, že se brzy rozmluví, pořád si s ním hraju a povídám si s ním 🙂
To že chce na nočník mi taky neřekne, ale vždy se postaví k němu a začne si stahovat tepláčky 🙂 Celý minulý týden jsem nevěděla, jak mu to vysvětlit a na ten nočník moc nechtěl..četla jsem si pak přes víkend milion diskusí a v pondělí, jsem si vzala druhý nočník a sedla si na něj s ním, pod sebe jsem nalila vodu, tak aby to neviděl, a když zjistil, že i já jsem se tam jako vyčůrala, tak tam začal hned chodit a s radostí 🙂 Ale říct si normálně taky ještě neumí.. proto jsem ho u toho učila i stahovat si tepláčky a slipíky a jde to..

tasnim
16. apr 2011

@hanullinek 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre