UK - Manchester a okolie. Ste tu, maminky a tehulky?

ivka19
5. sep 2007

ahoj maminky a tehulky,najde sa tu niekto s okolia? ak ano, ozvi te sa na pokec.

marika82
20. dec 2010

@kattkarinka ako sa mate?dufam uz je vam lepsie

anjelicek26
20. dec 2010

@marika82 - no na letisko to mame 25 minut, do centra je to uz o inom 😅 😅

katusiacik
20. dec 2010

@alucia ahojky si este v tom oldhame.. lebo ja tiez byvam v oldhame 🙂)) ozvi sa ak sa ti da ...pa

katusiacik
20. dec 2010

Ahojky ahojky... takže ja som tu nova v tomto fore, ale zase niektore z vas poznam, teda Zuzu_p osobne, mila to osobka 🙂)) a zabika27 tak tu len cez facebook, ale dufam ze sa to zmeni, a tasnim tu poznam tiez len cez facebook tak dufam, ze aj ja sa k vam mozem pridat :DDD ja by som bola tiez za stretko alee nesoferujem, som lava noo nechcem nikoho zranit.... kedze auticko mame ale po par skusenostiach za volantom, podotykam par minutovych, by som svoj vodicak najradsej zahodila a nie sa s nim chvalila tak dufam, ze sa aj nejako na to nejake stretko dopravim... ale velmi rada by som sa zoznamila s mamičkami 🙂

zabicka27
20. dec 2010

@katusiacik ahojcek, vitam ta tu 🙂 neboj, hned ako sa dake stretko dohodne, urcite vyriesime aj tu dopravu 🙂 kedy by si mohla, resp. chcela? mozme aj medzi sviatkami...
@anjelicek26, @marika82, @tasnim, @val223, @katkarinka ahojte maminy, citam, ze sme tu vsetci tak nejak porozliezani po Manchestri... my sme pre zmenu az v Eccles :( ...no nedohodli by sme sa teda na nejakom tom stretku? s kattkarinkou sme uz par krat boli v Bury v jednej restauracii a je to tam super...je to hned pri dialnici, takze sa tam da v celku jednoducho dostat... co vy na to? 🙂

val223
21. dec 2010

Ahojte, ahoj Marika, my mame skolu az do zajtra 22.12 chudacik tahame az do konca 😒 zima strasna 😒 my sme tu uz 4 roky, manzel pravy mancunian, my zijeme v stockporte hned pri Stepping hill hospital. ale fakt taka zima este nebola 😉 prajem krasny den.....

marika82
22. dec 2010

ahojte,
prajeme kazdemu krasne vianoce
ja uz peciem,peciem......kto co pecie?

tasnim
23. dec 2010

vsetkyyym stastne a vesele....
ja som robila vanilkove rozky, ale uz su zjedene..oblatky s kavovou naplnou - zjedene 🙂

katusiacik
23. dec 2010

no a ja nepeciem lebo drobec je strasne narocny :D ale cez sviatky sa hadam do toho pustim kedze manzelik bude varovat chichi... a prajem tiez stastne a vesele vsetkym 🙂

annnika
24. dec 2010

Ahojte, vedeli by ste prosím o nejakom dobrom ubytovaní na Merseyside alebo v Manchesteri do cca 10libier na noc (3noci) približne v apríli?

kattkarinka
26. dec 2010

wsetkym prajem Vesele Vianoce a Stastny Novy rok 2011, kazdej z vas nech pribudne do rodinky dalsie babatko🙂 xxx

@marika82 ahoj marika, no uz nam je lepsie, calvinko je uz fit, pekne papa, ale ja sa toho bacila nemozem akosi zbavit, hrozne nieco...teraz je skoro kazdy naokolo chory...mohli by sme sa stretnut na buduci tyzden, alebo ak to nevyjde, tak po novom roku, kedy ide mala sophia spat do skoly a ty kedy do prace? aby sme to stihli ked budes mat este dovolenku...inak aj moj maly hovori viac po slovensky...☹

@tasnim ja som vanilkove rozky ani nestihla napiect, mali sme iba medovnicky, linecke a kokosove pusinky...ako prezivala vianoce zarka a ahmed? mali ste pohodicku?

@zabicka27 tesim sa na dalsie stretko...uz sa mame trosku lepsie, len ja este nie som fit na 100%...ako sa ma danko? ako prezival prve vianoce? a ako ste prezili vianoce?

@katusiacik vitaj medzi nami 🙂 lucka uz bohuzial v oldhame nie je, prestahovala sa na slovensko...ja byvam pri rochdale...

tak zatim, tesim sa na Vase novinky....inak calvin sa na vianoce najviac potesil pomarancom, ktore som oklincekovala, ked som pozerala popolusku🙂 ale krasne vonaju...prijemny zvysok nedele xxx

katusiacik
26. dec 2010

@kattkarinka ahoj, tak to nie je daleho ten rochdale.. to je len kusoček od oldhamu... ja len dufam, ze sa teda postretavame, lebo by mi to prospelo a dufam ze moj drobček bude vtedy aj spolupracovať lebo ako on začne tak ani vlastneho slova by sme nepočuli :DDDD
tak papa zatial
a ozaj ja idem zajtra piecť konečne, našla som nejaky recept na bananovo čokoladovy kolač tak dufam, ze sa podarí 🙂

zabicka27
26. dec 2010

@kattkarinka ahoj katka, tak to je fajn, ze uz vam je lepsie...hadam vam to nachladnutie prejde co najskor... dakujeme pekne za opytanie...vianoce boli cele o nasom generalovi danulovi 🙂 tak mu ziarili ocka, zlaticko...najviac ho zaujimal baliaci papier...a o hracky uz taky zaujem nebol... 🙂 nevadi, mozno na buduci rok... ale velmi sme si to vsetci traja uzili...a co vy? ako ste vianocovali? calvinko uz urcite viac vnima to caro vianoc,ze...
aj my sa tesime na dalsie stretko, dufam, ze sa pridaju aj dalsie maminy...my sa zajtra chystame do Bury, tam kde sme sa stretli...rada by som manzelikovi ukazala tie kolace! 🙂 ...co som napiekla doma uz nie je take zaujimave po 3 dnoch 🙂
tak sa zatial majte krasne, uzivajte si vianocnu pohodicku, a ked budes mat chut sa stretnut, kludne napis...tesime sa...posielame bocku calvinkovi 🙂

marika82
27. dec 2010

@kattkarinka
ahojky,
tesim sa ze uz vam je lepsie.zdravie je najdolezitejsie.nasa sophinka este stale ma kasel,bola totiz chora aj ona...
my mame predlzenu dovolenku,chystame totiz velke prekvapenie pre nasich rodicov 😉
takze aj ja aj sophinka sa vratime naspat do skoly 10ho januara.tento tyzden do stredy som volna len.ale kebyze nam to stretko teraz nevyjde tak az po tom 10tom cez vykend.

tasnim
27. dec 2010

@kattkarinka tak to je fajn, ze vam je uz lepsie 🙂 mamka musi viac cajikovat aby aj jej bolo lepsie ;)
zarka a ahmedko nemaju vianoce, my neoslavujeme.... ale my si to vynahradime ;)
ja som dnes skusala urobit kremes tak snad sa bude dat aj zjest ...

marika82
29. dec 2010

ahojky,
prajeme kazdemu stastny novy rok!!!happy new year!

tasnim
29. dec 2010

happy new yeaaaaaaaaaaaaaaaaaar...

kattkarinka
1. jan 2011

@katusiacik, @zabicka27, @marika82, @tasnim Mamicky v Manchestri, Stastny Novy Rok 2011, wela krasnych chvil s detickami a pohodu s rodinkou🙂 dufam, ze nas vsetky caka krasny rok🙂
a preto navrhujem sa stretnut v sobotu 15.1 v Bury vo Waterfold Farm🙂

zabicka 27...aj moj calvin prve vianoce ozuval iba baliaci papier, a aj tento rok bol uplne nenarocny....najviac sa potesil oklincekovanym pomarancom a vianocnym oblatkam...ked sme zhikli, ze su pod stromcekom darceky, tak sa len na ne pozrel a prefrcal dalej...ozaj a boli ste v tom bury s manzelom? ako bolo? tie kolace su mega, ze?

Katusiacik. ako sa vydaril kolac? a kolko ma tvoje dietatko? ano, oldham nie je daleko, musime sa pozriet, ci aj tam nie je play area pre deti...

marika82 teda vy riadne prekvapko chystate pre Vasich...ako to dopadlo? my sme tak prekvapili rodinku v novembri, mama bola z toho este tri dni v soku...inak chory bol asi kazdy tieto vianoce, este aj doktor povedal, ze to trva dlhsie ako zvycajne

tasnim ty si aka sikulka, ze kremes, na to by som sa ja neodhodlala🙂 ako ste prezivate novy rok? ty mas o zabavu postarane pri dvoch malickych detoch...ako to zvladas? 🙂

tasnim
1. jan 2011

@kattkarinka dakujeme napodobne happy new year...no moja kremes z listkoveho to nie az taka pracna robota hehe.,..no novy rok ulozila som deti... akurat drobec zaspal asi 15 min pred polnocou tak som mala cas dojst dole k muzovi..pojest chlebicky s nim... a uz tu bola polnoc... a slo sa spat ;)
zatial to zvladam.... buduci tyzden bude tazka skuska..kedze muz robi poobednajsie..neviem ako ulozim oboch spat ;(...ale snad to zvladnem...

tasnim
1. jan 2011

@kattkarinka dakujeme napodobne happy new year...no moja kremes z listkoveho to nie az taka pracna robota hehe.,..no novy rok ulozila som deti... akurat drobec zaspal asi 15 min pred polnocou tak som mala cas dojst dole k muzovi..pojest chlebicky s nim... a uz tu bola polnoc... a slo sa spat ;)
zatial to zvladam.... buduci tyzden bude tazka skuska..kedze muz robi poobednajsie..neviem ako ulozim oboch spat ;(...ale snad to zvladnem...
v tom bury co tam je pre deti.... lebo mne mala neobsedi v kociari...

katusiacik
2. jan 2011

@kattkarinka ahojky, tak kolac mal celkom uspech aj ked ta plnka teda sa mi nejak nepozdávala ale bolo to podla receptu 🙂 no kazdopadne sa zjedol 🙂
moje babatko ma 3 mesiace a je to riadny šajo.... nevydrzi sam na jednom mieste... hracky ho zaujimaju chvilu, sam byt nevie a ked ho dam do lehatka tak sa furt mrví a skusa odtial asi vyskocit :DDD a najradsej sa nosí na rukách.... ale jeho najoblubenejsie miesto je na cicíku :DDD vyzaduje vela vela pozornosti inak plačeeee ... preto som zvedava ze ako to vydrzi ak s nim niekam pojdem...
kukala som na mapu kde je ta farma.. noo google mi nechce ukazat ako daleko to je od nas ale myslim tak 25 min, nejak by som to vymyslela.. manzelik by ma tam hodil, lebo ja sice vodicak mam ale ja by som tam urcite nedosla.. musim potrenovat lebo moj najvecsi nepriatel je rozbiehanie a hlavne v kopci... proste som antitalent.... ked som bola tehotna kazdy ma odhovaral ze nech pockam kym bude maly na svete a teraz sa bojim trenovat lebo maly je v aute a ja som fakt pohroma... asi si dam nejaku autoskolu... takze tak...
tak sa tesím papa

ela203
2. jan 2011

ahojte, ja som novy pristahovalec 🙂
som "single" a mam 2 deti, 6 rocnu dcerku a 2 rocneho synceka...nevedeli by ste o nejakej praci poobede (cleaning a pod.), pripadne nieco ako nanny job, kde by som mohla chodit spolu zo svojimi detmi? anglicky velmi neviem, mam taku skolsku anglictinu a zistila som, ze v realnej praxi tym anglicanom nerozumiem :( ale casom snad porozumiem 🙂
je tu nejaka mamicka, ktora je sama s detmi ako ja?

lucik_uk
2. jan 2011

Ahojte dievcata, ja byvam 5 rokov v Londyne a teraz sa planujeme prestahovat s manzelom a malym niekde do Wirral, lebo moj manzel je povodne odtialto a teraz ma novu pracu v Liverpoole. Nie je to az tak daleko od Manchesteru, tak dufam, ze aj niektora z vas sem zabludila... Ste tu niekto odtialto? Stastny Novy Rok vam vsetkym prajem.

zabicka27
3. jan 2011

@katkarinka ahojky, no boli sme v tom bury a kolac nesmel chybat na nasom stole 🙂 ale bolo tam dost plno, tak sme sa odtial rychlo pratali... toho 15.1. bohuzial nemozem prist, lebo akurat ten vikend mi ide manzelik pre auto na slovensko a svoje som uz predala 🙂 tak sa tam nebudem mat ako dostat :( potom ked tak o tyzden by som uz mohla... btw. stastny novy rok vam prajem, vela zdravia, radosti a spokojnosti a aby vam vsetko vyslo podla predstav ;)

tasnim
7. jan 2011

musim zistit, ako manzel robi toho 15.1. ... chysta sa vlastne niekto na to stretko?

kattkarinka
8. jan 2011

@zabicka27 @katusiacik @tasnim @marika82
ahoj maminky, tak to stretko by sme mohli presunut na 22.januara 2011, aby sme mohli prist vsetky🙂 tak to bude najlepsie...neviem, ci tam byva plno cez vikend, ale ak by sme sa stretli nieco po desiatej, asi tam este vela ludi nebude, aspon dufam...
tasnim, je tam miesto na hranie pre mensie deti, ktore este nebehaju, su tam nejake plysove hracky, a potom druha cast kde je taky umely strom, a par inych veci, vsak uvidis...ale na tie dve hodky to detom uplne staci🙂 ako si zvladala uspat deticky🙂 dufam,ze to islo ako po masle...
zabicka, gratulujem k predaju auta, hlavne, ze sa to podarilo...to bude super, ked uz budes mat potom svoje...ako sa ma danielko? uz sa na neho tesim, musel poriadne vyrast...
katusiacik, to mas este malinke babatko, ale uvidis ako rychlo ti vyrastie...kojis? aj ja stale kojim, neviem ako prestanem...a aj calvin dokazal papat neustale....neboj, to soferovanie raz zvladnes, ked pride ten spravny cas...
marika, ako bolo domeno? prekvapili ste vasich?
@ela203 vitaj v klube...o ziadnej praci bohuzial neviem, skus nejake agentury alebo niekde sa priamo spytaj ci niekoho nepotrebuju...neviem☹ mas to asi tazke byt sama na dve deti...aj ked niekedy je chlap ako tretie dieta🙂
@luci_uk vitaj lucka, prajem pekne zabyvanie sa 🙂 ja byvam severne od manchestru, je to poriadne daleko, ale kludne sa mozes pridat niekedy k nasim stretkam🙂 xxx
pekny dnik vsetkym, vlastne uz vecer 🙂

marika82
9. jan 2011

@kattkarinka
ahojky,
uz sme opet v anglicku,vcera vecer sme sa vratili.....po tej dlhoj ceste sme boli vsetci unaveni esteze je dnes nedela,mame den oddychu.
rodina sa velmi tesila,neverili ociam,kazdy bol stastny.spravili sme obrovsku radost,hoci len na kratko ale stalo to za to.
zajtra uz zacinam v robotke a mala sophinka ide do skoly.
skusim toho 22ho zajst na to stretko,musim na mape pohladat ze kde to presne je,mam bus 135 z centra co priamo ide do bury ,zastavuje na velkej zastavke pri bury market,no a odtial si musim zistit cestu dalej.......este musim zistit v robote ze kolegyna kedy robi party pre synceka,ci to nebude nahodou vtedy...dufam nie,velmi by som chcela zajst na to stretko zo slovenkami,deticky to potrebuju,vidim to na mojej sophi.

zabicka27
10. jan 2011

@kattkarinka no to by bolo super toho 22.1. to urcite prideme! Danulo ma teraz sopliky a ja som tiez akasi nachladnuta, ale inak sa mame fajn... dufam, ze vy ste uz celkom zdravi 🙂 tesim sa na vas 🙂
@ ela203 ahojky, aj ja ta vitam medzi nami... ani ja neviem o ziadnej praci, ale okrem agentur by si kludne mohla este skusit si vytlacit nejake inzeraty a poroznasat po domoch v tvojom okoli...mojich par znamych si tak naslo cleaningy a taktiez by mohli zabrat inzeraty vyvesene vo vykladoch v 'pakistanskych' alebo polkych obchodikoch... aj tak si zopar ludi naslo nejake to upratovanie...no a skus aj nejake stranky, kde si mozes dat inzerat zadarmo...ako gumtree.co.uk a tak...budem drzat palceky a ak by sa nieco objavilo, dam vediet...v ktorej casti Manchestru vlastne byvas?

katusiacik
10. jan 2011

@kattkarinka no takze toto 22. by som to tiez nejako mohla vymyslieť.. nooo ved uvidime ale každopadne ked sa bude dať , tak určite prídem... rada by som si pokecala s mamičkami, len fakt mám strach s mojho maličkého ako to zvládne, mozno nebudem sedieť pri stole ale budem okolo neho krúžiť alebo si sadnem a dám ho na cicík ked to nikomu nebude vadiť.. chi
no tak uvidíme
papa zatial

marika82
10. jan 2011

ahojte,
toho 22ho mi vyhovuje,takze na to stretko ideme 😉
dajte vediet presnu adresu a time.
pekny vecer kazdemu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre