UK - Manchester a okolie. Ste tu, maminky a tehulky?

ivka19
5. sep 2007

ahoj maminky a tehulky,najde sa tu niekto s okolia? ak ano, ozvi te sa na pokec.

hanullinek
28. jan 2011

@tasnim tak do sure startu taky nechodíme 🙂 ale teď jsem se byla kouknout na kliniku, na nějaký program pro děti, tak asi někam začnem chodit.. jinak klasika tady do parku na houpačky a nebo k jezeru na krmení kačenek 🙂 Od příštího týdne se zase chystáme každé úterý na bazén, tak už se těším. Zace vypadnem z toho denního stereotypu 😀

zabicka27
28. jan 2011

@hanullinek ahojky, aj ja ta vitam medzi nami 🙂 no ja som dlho uvazovala, ci dat maleho do skolky ci nie...nakoniec sme sa zhodli, ze to bude pre neho mozno aj lepsie, lebo bol s nami (rodicmi) dost izolovany... a zacal sa hrozne bat ludi a len a len pri mame sa drzal... a myslim ze to aj mne dobre padne, ist na 2 dni do robotky. aj ked je to mozno prilis skoro...uvidime...cas ukaze... keby to nahodou s malym neslo, tak ostanem aj ja doma...myslim ze od 3och rokov je taky idealny vek na skolku 🙂

Pekny vecer a este krajsi vikend vsetkym prajem...my sa budeme liecit...akosi sme nachladli :(

hanullinek
28. jan 2011

@zabicka27 děkuji za hezké přivítání 🙂 .. Ani jsi nenapsala odkud jsi. Nám to přišlo hodně brzy, tak jsem dala v práci výpověď, ale firma stejně týden po mé výpovědi padla.. a nechtěla jsem přijít o ty první krůčky a slovíčka 🙂 A kde pracuješ? Já bych barala nějakou noční, tak 2x do týdne, ale na černo, aby nám to zase nezahýbalo s přídavky 🙂
Jinak malý měl teď večer horečku, tak snad to bude ráno dobré.. ☹ jinak se budeme asi léčit s váma.

Taky přeju hezký a slunečný víkend všem!!! 😎

miska2402
28. jan 2011

@kattkarinka ahoj ja byvam v casti norden.
nechodis do mischief makers v rochdale? toje play centre so smykalkami...nasa mala sa tam rada hrava.

miska2402
28. jan 2011

my sme chodili do sure start ked som bola na materskej, deti sa pekne pohrali a maminy pokecali. ja chodim od oktobra do roboty ale hladam si novu, nedovolili mi zmenit hodiny.

prajem vam vsetkym pekny vikend 🙂

tasnim
29. jan 2011

pozrite, co som nasla
http://www.headoverheelsplay.co.uk/main_pages/o...

je to v chorltone...a citala som velmi dobre recenzie na to 🙂

zabicka27
29. jan 2011

@hanulinek jaj prepac...my sme v Eccles, kusocek od Trafford Centra 🙂 aj mne sa to veru zda priskoro, ale nastastie budem pracovat len 2 dni a moj manzel bude pre maleho chodit v piatok uz o 1dnej, cize v skolke bude jeden a pol dna, tak to nie je az take hrozne, ako keby tam mal byt od 8mej do 6tej kazducky den...tak dufam, ze nepridem o prve krociky a to vsetko 🙂 to by som urcite nedovolila...ja som prave tiez myslela, ze dam vypoved, ale oni mi sami navrhli taky pracovny cas...inak pracujem v kancli v Didsbury a mam super sefov...aj preto som suhlasila...nechce sa mi o tuto pracu prist :(
Dufam, ze vam horucka presla... ak nie, skore uzdravenie vam zelam...nas Danulo ma chudatko taky kasel a sopliky, ze nemoze vobec dychat, nespime, a len odsavame a plackame :( ale teplotu nema...pockam do pondelka a uvidim, ci nepojdeme k lekarovi...
@ tasnim to vyzera velmi zaujimavo 🙂 mohli by sme to tam vyskusat... my sme zatial boli iba tu: http://www.landofplay.co.uk/ a je to tam tiez celkom dobre

Ozik,nemate niekto nejaky dobry tip na pekny jednodnovy vyletik? aj v takomto zimnom pocasi? radi by sme niekedy niekam vybehli, len nam dochadzaju inspiracie 🙂 dakujem ...dobru noc vsetkym

marika82
30. jan 2011

@zabicka27
ahojky,
pozerala som ten play centre,land of play....je to zaujimave.
pozerala som ceny ale nikde nepise ze na kolko hodin ta cena je platna.ako to je tam vlastne?

marika82
30. jan 2011

http://www.thefundepot.co.uk/
pozrite si toto,je to v asthton-under-line

zabicka27
30. jan 2011

@marika82 ahojky, mne sa zda, ze to v tom land of play nie je casovo obmedzene...my sme tam naposledy boli cez 2 hodiny a v pohodicke...nikto nam nic nepovedal a kedze nie je nic napisane na ich stranke,myslim, ze je to bez obmedzenia 🙂 ... v tom ashtone to vyzera tiez velmi dobre 🙂

tasnim
30. jan 2011

@zabicka27 zabicka skus kupit v lekarni mentol crystals... das do misky horucu vodu par tych krystalov...a postav niekde v izbe nech sa vyparuje..nam to poradili, ked mala bola este ovela mensia a klop klop precistilo jej to nostek..tak snad vam trosku pomoze..
ten link co som poslala, pojdeme dufam skontrolovat tento tyzden tak poreferujem ako bolo....
pozriem si este tie vase linky ;)

tasnim
30. jan 2011

tak zabicka akurat som pozrela ten tvoj link..vyzera to tiez dobre... ale nie je to male? a tie aktivity pocas tyzdna co tam su tam moze ist hocikto?

tasnim
30. jan 2011

@marika82 aj toto vyzera super..len trosku daleko od nas.. hmm ale dalo by sa nieco poriesit ;)

marika82
30. jan 2011

@tasnim
pravdu povediac este som tam nebola...
ale planujeme tam ist,lebo Sophinka ma vela energie..... 🙂
takze dame vediet ake to tam je
pekny vecer vam,dobru nocku a krasny tyzden prajeme kazdemu
😉

zabicka27
30. jan 2011

@tasnim dakujem za radu, urcite to vyskusam 🙂 ...veru v tom land of play to nie je az take velke, ako som cakala... ale nam to zatial stacilo...myslim, ze tie ostatne playka su vacsie... a asi na tie aktivity moze hocikto, lebo minule sme prisli ked zrovna mali tanecnu hodinku...a hned sa ma pytali, ci sa chceme zucasnit 🙂

Uspesny novy tyzden vsetkym!!! My mame zajtra dalsie skusobne skolkovanie...az 3 hodiny tam bude Danulo sam :(

tasnim
1. feb 2011

cafte .ako vam ide tyzden? deticky uz zdrave?
nepoznate nahodou dobreho krajcira alebo dobru krajcirku v Manchestri? ;)

hanullinek
2. feb 2011

Ahojky všem,
tak naše dítko, stále nemocné, vyklubala se nám z toho angína :( ale už je to aspoň trošku lepší..
Konečně jsem nás chtěla objednat na MOVERCISE, pohybový programek sure startu a mají plno :( tak snad se jim uvolní nějaké místečko, mají to limitované na 20 dětí :(
Tasim: žádného krejčího neznám :( takže já ti nepomůžu.. Co si chceš nechat pěkného ušít?
Ztím papa a pište 🙂

hanullinek
2. feb 2011

Ještě mě napadlo 🙂
vy tady máte i starší děti... jak hoďte mi sem tipy, jak malého naučit na nočník.. už si pěkně volal, ale z ničeho nic přestal :( posazuji ho tam skoro co půl hodinky, ale většinou to stihne do plínky, ale nočníku se nebojí, kdykoliv ho zavolám, tak si jde na něj sednout..
Předem děkujiiiii 😀

tasnim
2. feb 2011

@hanullinek tak dufam sa skoro vyliecite
chcem si dat usit niejake oblecenie, kedze som este neschudla vsetko po porodoch...
prvy krat pocujem o Movercise... to kde je? a co tak zobrat deticky tu
http://www.headoverheelsplay.co.uk/main_pages/o...

;)

tasnim
2. feb 2011

@hanullinek nasa mala ma 17 mes a este stale nechodi na nocnik ;( snad zacneme v lete, lebo teraz mi tu behat s holou prdelkou nemoze ;)))

tasnim
2. feb 2011

tak vcera sme boli v tom playcenter... celkom pekne su tam dvoje preliezacky jedne pre deti do 3 rokov..a dalsie pre starsie... je tam aj taky priestor pre deti, co este nechodia... a najlepsie je, ze uprostred toho su stoly kde si rodicia posadaju daju kavicku alebo napapaju sa ;)

katusiacik
2. feb 2011

Ahojky,
tak som sa tu zase dostala a čo nevidím, nejak sa tu rozprúdila diskusia 🙂 no takže poporiadku, nepoznám žiadne playcentrum, kedže moj maly je este malý a my si vystačíme doma s hrkálkami, bouncerom a gymíkom 🙂 nooo ale aj na to príde čas, ale keby sme sa niekde mali zase stretnúť tak mne je to v podstate jedno len nech to nie je daleko 🙂

@tasnim ani ja tu nepoznám žiadnu krajčírku, nooo možes skusit sama 🙂 chichi

tak tu počúvam, že tu máte choré detičky .. tak ja sa pridávam do klubu, náš malý je prvý krát chorý a som z toho na nervy.. tiež neviem, že či mám ísť k lekárovi alebo nie, kašle ako o dušu a sople mu stekajú do hrdla namiesto toho aby mu vytekali z nošteka takže tiež len odsávame a reveme jak šalení.. no strach a hrôza.. neviete aký sirup alebo čo by som mu mohla dať na ten kašel.. na nadchu davame sprejik a odsavame a este aj zvlhčujeme vzduch a skušam ho naparovať nad kamilkami slanými potroške..
na kašel som citala ze treba hrudnik natierať olejčekom s eukaliptom alebo takym dačim, tak aj to skušam a teplu plienočku mu davam na hrudniček.. a masiruem nožičky- akože reflexná terapia.. nooo
a tak ma este napadlo či ste niektorá nedávali nejaké homeopatiká babatku ked bolo choré... ???
dakujem vopred za rady 🙂

@hanullinek ahojky, čitam že chodíte na bazén... chodili ste plavat aj ked bola malá maličká 🙂 ??? napr ako moj, 4 mesačná? ja by som tiež chcela chodiť plávať s malým len neviem akosi sa rozhýbať, a teraz aj ochorel tak musíme počkať

nooo a ešte jedna otazočka na vás všetky, kto mi poradí či a ako začať prikrmovať.. či uz mam začat alebo počkat ked uz mame 4 mesiace a tyžden..a kojím.. hmmm
tak papa a želám všetkým skoré vyzdravenie a teším sa na stretko... ako vidím bude nás tam neúrekom
papa

tasnim
2. feb 2011

@katusiacik ahoj katka..tak nech sa ti tvoj Matko cim skor vylieci... ako GP mozes skusit, ale poviem z vlastnej skusenosti nic ti neda.. povie, ze mozno calpol... ;(
plavat najlepsie je ked uz mate vsetky vakcinacie..cize po 16 tyzdni...
a posli mi email poslem ti subor o prikrmovani...

hanullinek
2. feb 2011

Páni Katušiku 🙂 ty jsi nám toho tady ale napsala 🙂

Tak když byl náš Kevinek malinký a byl nemocný, tak jsme šli k doktorovi a ten nám napsal sirupek na teplotky a v lékárně jsme pak dokoupili kapky Karvol na rýmečku a to jsme mu kapali na pyžámko a na ten kašlík sirupek Tixylix 🙂

K tomu bazénku... určitě můžeš s malou i teď, už si přesně nepamatuji, kdy jsem s ním byla poprvé, ale byl ještě malinký a dost se mu to líbilo.

A k těm příkrmkům, to záleží asi na každé mamince.. my jsme měli pak už málo mlíčka, takže jsme začínali koncem 3. měsíce.. Většinou jsem si nechávala radit od mamči, takže jsme začali odpolední svačinkou a to jsem mu dělala domáci přesnídávečky, pak jsme přidali na večer krupičku. A pak jsme mlíčko neměli skoro vůbec ☹ takže nám vycházelo hlavně na ráno, takže obídky: jakákoli zeleninka 🙂 Ale pokud máš ještě dost mlíka a máš pocit, že malé ještě stačí tak klidně můžeš ještě počkat..
Jsem ale nakonec ráda, že jsme začali tak brzo, protože malý si na tu stravu pěkně zvykl a vážně mi spapá všechno, je to teď taková naše pažravka 😀

My jsme byli dneska znovu u doktora, protože horečky nám nechcou moc ustoupit.. tak krček se nám zlepšuje, ale přelezlo mu to do levého ouška, tak jsme dostali antibiotika.

Snad se ti naši drobci co nejdříve uzdraví.. zatím papa

kattkarinka
6. feb 2011

ja som tu prisla po dlhom case, a kolko tu je noveho🙂 my sme boli minuly vikend v Lake District, super bolo, zima poriadna, ale slniecko svietilo...prechadzky boli uzasne, aj na lodke sme sa previezli...mi to pripomenulo slovensko...dedinka, nic, dedinka, zasa nic...uplna pohoda, hned by som sa tam prestahovala🙂 dnes sme boli s calvinom po megadlhom case plavat...a som si myslela, ze ako ho to unavi, ze bude spat aj tri hodky poobede...a nic z toho🙂 ledva potiahol hodku...

@miska2402 ahoj miska, to nebyvas daleko🙂 ja byvam vo Whitworth, taka mala dedinocka, skoro na konci sveta...mischief makers poznam, uz som tam parkrat bola a bola som spokojna...takisto som bola v Sparks academy v Heywoode a aj tam sa mi pacilo🙂 dobehnes na to stretko do bury 19.2?

@marika82 pozrela som to funpot v ashtone a vyzera to lakavo...dobre miesto na uprsany vikend🙂 a tie sisky, mnam...som hovorila colinovi, ze sa pytas, ci este doniest...a on ze absolutely yes! a to chcem schudnut po zime🙂 ako sa ma malo sophia🙂

@zabicka27 ako sa mate? uz si zacala chodit do robotky? ake to je? co danulo? spokojny? verim, ze ano...zatial to zvladal v skolke na jednotku xxx ake to bolo pre teba, nebolo to zvlastne, ze ho nemas pri sebe?

@tasnim ziadneho krajcira nepoznam☹ rada by som poradila, keby som mohla...ako dopadlo to fotenie s drobcami? sli ste nakoniec? a dojdes na to stretko 19.2?

@katusiacik urcite je v odlhame nejake sure start centrum, ja som chodila s malym na masaze do siestich mesiacov, to bolo uplne mega super! som si ho pomasirovala, spoznala ine maminky a krpcek potom spal ako v oleji...a uz ste inak zdravucky? dufam, ze to preslo🙂 ja som s prikrmami zacala v 6.mesiacoch, ale je to len a len na tebe, viem ze teraz uz odporucaju od 4...ale zalezi ako to ty vnimas...mama to vie najlepsie...plavat som tiez s malym zacala od 6.mesiacov, pritom na svk odporucaju doktori chodit plavat od 12.mesiacov...tak neviem☹

@hanullinek vitaj medzi nami...to movercise znie fajne, to by mi bodlo, nejako sa rozhybat🙂 tvoj maly ma podobne meno ako moj Kevin - Calvin🙂 dufam, ze uz je zdravy ako rybicka, horucky su velmi zleeee...mne vtedy maly skoro vobec nic nepapal...iba mrnkal a mrnkal☹ a dobehnes na to stretko 19.2?

tak pekny vikend vsetkym a paradny zaciatok do noveho tyzdna!!! xxx cmuk xxx

miska2402
6. feb 2011

@kattkarinka
ahoj, viem kde je whitworth, to je len kusok od nas 🙂
na stretko by som velmi rada isla ale prave 19.2 idem na tyzden na slovensko...na dalsie urcite pojdem, velmi rada by som sa s vami vsetkymi stretla.
kde chodite plavat??? my chodime do oulder hill skoly, ale pocula som ze whitworth je dobre.

zabicka27
6. feb 2011

@katkarinka ahojte, tak teda, to ste mali super vikend...v Lake District...my by sme radi tiez niekam vypadli, len danulo ma este kaslik, tak mozno ked sa vysliecime... no uz veru mame prve 2 dni v robote a skolke za sebou...prvy den nic moc :( sme si trosku obaja poplakali...bol to moj najdlhsi den v zivote a velmi velmi velmi tazky... ale druhy den uz bol lepsi...dokonca sme dostali aj smejka do dennicka 🙂 a v robotke super... akoby som ani neodisla 🙂 no uvidime ako to pojde dalej, dufam, ze uz len lepsie... tesime sa na vas a pozdravujeme, pusinku calvinkovi, papa

@tasnim ahojky, ja poznam jednu slovenku, ktora pracuje ako krajcirka, len netusim ci robi aj sukromne...kedze pracuje od nevidim do nevidim...ale mozem sa jej spytat a potom ti dam vediet...

Dufam, ze uz su vsetky deturence zdravucke..my stale este kasleme :( pekny zvysok vecera vsetkym a este krajsi novy tyzden, ked uz to pocasie je take skarede :(

tasnim
7. feb 2011

@kattkarinka ahoj...fotenie dopadlo celkom super, az na Zarkine vlasy... cakanie si totiz skratila hranim sa s balonmi a to jej zelektrizovalo vlasy ;))) ani moc naladu sice nemala na fotenie, dnes by sme mali vyzdvihnut fotku tak som zvedava... no a to stretko, uvidime ;)
@ zabicka27 ahoj... jeeeej to budes zlata ked sa jej opytas... dakujem...

tak dievcence davajte na seba pozor a nech sa vam uz deturence vyzdravia pekny tyzden..

tasnim
7. feb 2011

@zabicka27 ahoj... jeeeej to budes zlata ked sa jej opytas... dakujem...

tak dievcence davajte na seba pozor a nech sa vam uz deturence vyzdravia pekny tyzden

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre