UK - Manchester a okolie. Ste tu, maminky a tehulky?

ivka19
5. sep 2007

ahoj maminky a tehulky,najde sa tu niekto s okolia? ak ano, ozvi te sa na pokec.

ivka19
autor
6. dec 2008

weronika,mam dcerku rok a pol,termin som mala podobne ako ty 😉 si priamo z wiganu? a stretko,urcite nieco vymyslime ok 😉

weronika22
7. dec 2008

ahoj ivka, no ja som v platt bridge to je hned pri wigane...no tak budem rada ak budes mat niekedy cas...a ty uz pracujes alebo si na materskej?

luciauk
10. dec 2008

ahojte, moja švagriná je na Longside. nie je niekto poblízku a chce sa nakontaktovať???

ivka19
autor
11. dec 2008

luci,myslis,longside hore v skotsku 😅 ten je od nas straaasne daleko,asi tak 6 hodin ☹ ale mozno niekto je blizsie a bude mat zaujem 😉

weronika22
11. dec 2008

ahoj ivi pocuj ja sa chystam v sobotu do boltonu vraj tam je slovensky obchod ci polsky so sloven.vyrobkami ..ty o tom nieco vies? nech tam nejdem zbytocne???

ivka19
autor
11. dec 2008

weronika,su tu 2-3 obchodiky,ja do nich tiez vzdy zbehnem,kupuje tam malej kukuricne chrumky,niekedy chlieb a pecivo,maju tam nejake salamy,sunky tvaroh a sladkosti,kofolu,len je to jasne ze predrazene,ale ak nieco chces tak si to kupis,co by si konkretne chcela 😉

weronika22
11. dec 2008

no ja nejdem za nicim konkretnym ale tu u nas mame tiez ale vsetko je uz po zaruke..tam to tak nie je?

ivka19
autor
11. dec 2008

ja tam masove vyrobky nekupujem a co sa tyka peciva veci,ktore tam kupujem,vzdy prezriem 😉 takze neviem ako je to s ostatnymi vyrobkami,tu u ns su hned dva vedla seba,jeden sa vola dva koty a druhy elena su na derby street,ak som ti pomahla nedaleko centa mesta, cez cestu od mc donaldu 😉

tasnim
11. dec 2008

ahojte .. ja som z manchestru.. a prave som ukoncila 5tt..;) stale tomu nemozem verit.. uz som si urobila asi aj 5 testov,len aby som sa uistila. po roku sa konecne zadarilo.

co keby vy skusenejsie ste tu hodili niejake rady ohladne co sa moze a co nemoze jest a pit? citim sa ako stratena, niet sa koho opytat, tak len brazdim internet. ja mam rada bylinkove caje..ale ked teraz neviem ci ich mozem. ked som v obchode mam na nieco chut..ale vtedy ma napadne otazka.. a neuskodi to babe?
som hrozna ja viem...

luciauk
11. dec 2008

ivka, myslím v manchestri, na ceste do stockportu, pakistanská štvrť, ale je možné, že sa inak spelluje

jeden český obchod máte aj v Reddishi. majitel je ostravák, a nakupuje aj polské a slovenské veci. treba len poprosiť a donesie všetko. je to po trase 192-ky do stockportu, tuším, že stockport road, ale nie som si istá. volá sa to bohemia alebo tak nejako. kedysi sme bývali v stockporte 😀

tasnim, o bylinkách si nájdi na nete. ale také bežné ako fenikel, šípky, harmanček môžeš. ale neprehánaj to. hlavnes alchemilkou a čiernym čajom. zelený nepi vôbec. 😉 toť moje vedomost 😎

weronika22
11. dec 2008

ahoj ivi tak dakujem velmi pekne dost si mi pomohla vsak pojdem a uvidim lebo tuto u nas je to s tymi datumami hrozne...ako inac sa mate teraz pred sviatkami? ako mala? uz sa tesis na vianoce? to si bude prvykrat rozbalovat sama darceky co?

ivka19
autor
12. dec 2008

luci,ahaaa tak to je longsight 😉 ten je od nas pol hodinku 🙂 a koko si zila v uk,ak sa smiem spytat 😉

tasnim,velmi to s cajikmi neprehanaj,taktiez nie moc citrusove ovocie,orechy,jahody, vyvolavaju alergie 😒 a ty si od kial presnejsie,ci priamo z manchesteru,soferujes,popis nieco viac o sebe 😉 a gratulujem k tehu,len davaj na seba pozor 🙂 ak budes chciet nieco viac vediet,posli ip 😉

weronika,dakujeme za opytanie,mame sa dobre,manzel mali teraz 3 dni sviatkov,tak sme mali plno navstev aj my sme pochodili znamych,takze dost busy a pomaly sa chystame na vianoce,rozmyslam co kupit malej,lebo mame vsetkeho aj na rozdavanie 😅 a vlani uz sedela pod stromcekom a trhala papier zo zabalenych darcekov 😀 tak tento rok sa len bojim,ci stromcek vydrzi do stedreho dna,ozdobime ho asi az 24 😀

ivka19
autor
12. dec 2008

weronika a ty sa mas ako a co tehu, vsetko v poriadku 😵

luciauk
12. dec 2008

ivka, no tak sa to spelluje, jasné. len som sa bála to napísať. viem, že sme sa na tabuli pri vstupe vždy čudovali,ž e prečo sa to tak spelluje. a uk stále žijem . len sme sa presťahovali do Northamptonu 😉

weronika22
12. dec 2008

ahoj ivka tak to budete mat na vianoce veselo potom len radsej ten stromcek priviazte aby ste nemali ako vianocny darcek malicku pod stromcekom...a ty si este na materskej ci ako to je s tebou?
Ja sa mam v celku fajn, akurat mam bolesti v bruchu tak som sa trosku bala ale asi to bude len tym ze sa to tam vsetko natahuje ale idem o chvilku do doktora si to overit..inak mi je poslednu dobu celkom fajn ani sa necitim ze som tehotna co ustupili tie nevolnosti len ma trapi to ze ak zrazu vyhladnem tak az odpadujem ako mi je..

tasnim
12. dec 2008

luciauk: takze alchemiku nemozem?dakuje za rady

ivka19: dakujem ;) este stale tomu nemozem uverit, ja byvam vo vhalley range, ano soferujem...mam 30 a je to moje prve babo..teda nase hehe..
to vazne ani orechy? tie som nasla, ze sa mozu..ale dam na raduskusenych ;) ako hovorim som v rozpolozeni lebo slovenske udaje a anglicke o tom co mozes a co nie sa v niektorich veciach dost rozlisuju ;)
btw mas pekne meno dcerky..

ivka19
autor
13. dec 2008

tasmin,s tymi orechami,nemozu sa pistacie,arasidy,kesu oriesky a pod,normalne orechy mozes,ale neprehanat 😉

tasnim
13. dec 2008

och ja mam chut na arasidy 😒

boldy
14. dec 2008

tasniiiiiiiiiiiiiiiiiim ty koza, mabroook a ja sa to tak musim dozvediet, ze ta vymaknem 🙂 tak som ozaj rada moja... bozkavam ta a drzim palce... cakam ta na pokec to vies 🙂

tasnim
14. dec 2008

boldy tak si ma vymakla... 😀
dakujem...nechcela som este, ved vies, ze sa bojim... ☹ vies aj o tej operacke..tak este cakame na rozhodnutie..ved kecneme na pokeci

tasnim
14. dec 2008

boldy, ale pssst nikomu ani slovo zatial..x

weronika22
16. dec 2008

ahoj ivka ako sa mate? ako pripravy na vianoce? co mas noveho?

3558
17. dec 2008

ahojte mozem sa ku vam pridat
/ ja byvam v coventry. je tu niektora odtial?

ahoj luciauk.ako sa maju deturence?

ivka19
autor
18. dec 2008

ahojky

zuzka,jasne,ze sa k nam mozes pridat 🙂 vitaj 🙂

weronika,dakujeme za opytanie,mame sa dobre,vianocne pripravy este nejak nezacali,ale uz cez vikend sa chystam piect a v nedelu cheme ozdobit stromcek 🙂 este ani darceky nemame,ale tu je to v pohode,vyhliadnute mam uz vsetko co chem,uz len vybehnut a kupit 😉 a co vy ako sa mate 😉

weronika22
18. dec 2008

ahojte tak ivka to mas teda dobre ja sa chystam na nakupy zajtra no netusim co pokupujem ale vsak hadam nieco najdem...a co budes dobreho piect?

3558
20. dec 2008

ahojte,ja uz stromcek mam, tak sa vytesujem, a piect neviem, ale v utorok budem mat premieru, vyskkusam aspon boze zabudla som ako sa to vola. no take tie koliecka zlepene s dzemom. ked nevydu, splravim gulkky a obalim v kokose. a hotovo. 😀 😀

weronika22
20. dec 2008

ahoj zuzi tak dufam ze sa ti podaria myslis tie linecke kolieska ci ako sa to vola ....

ivka19
autor
20. dec 2008

ahojky,vidim,ze ja tu sa vypeka 🙂 ja este zatial nic nepeciem,lebo my by sme to zjedli,ale zacnem v nedelu vecer,alebo v pondelok,uz to mam otestovane,ze na 3-4 druhy mi staci tak 4 hodinky 😉 ja som si vcera upiekla na narodky tortu,ta je este v chladnicke skoro cela,ale budem piect linecke plnene dzemom a kremom,vanilkove rozky,gulky macane v cokolade,alebo kokose a trubicky plnene snehom 😉

zuzi,to linecke sa ti urcite podari a mozes si z neho urobit viac druhov,teda jedny len s dzemom a posyp praskovym cukrom ,druhe zlepene pokvapkaj cokoladou a na dalsie len na jedno koliesko,kvietok,podla toho ake mas vykrajovacky, daj trochu dzemu a nalep polku orecha 😉 ja to tak tiez robim a hned mam 3 ine druhy 😀

weronika22
20. dec 2008

ivi a ako sa robis cesto na linecke a co tie gulky macane v cokolade?

ivka19
autor
20. dec 2008

weronika tie gulky,bud upeciem jednu piskotu alebo kupim piskoty,rozmrvim,pridam hrozienka predtym namocene v kave,ale mozes aj v rume nastruham cokoladu,nasekane oriesky spracujema robim gulky,potom ich len obalim v kokose,alebo namocim do cokolady na linecke ti napisem vecer,lebo mi tu uz raniya trha kable 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre