UK - Manchester a okolie. Ste tu, maminky a tehulky?

ivka19
5. sep 2007

ahoj maminky a tehulky,najde sa tu niekto s okolia? ak ano, ozvi te sa na pokec.

pingwinek
21. máj 2010

no super tak sikulka potom 🙂 gratulujem..hmm ja by som aj stihala casovo ale zatial som ziadnu slovenku na stretko nenasla ,objavim v tedy ked uz nebudem stihat casovo ☹ ,ano asi tak ...dufam ze poletime vobec ..ked sa sopka stale ... 😔 ,no uvidiem ako to bude nebudem popredu krakat 😒 ,tak potom dobre mate obaja dobry flek...no jasne urcite mu je smutno a by bol stastny ale o uz si sami rozumiete 😉 ,no my tiez neplanujeme ale nikdy nevies 🙂 ,hm tak to je super ze tam aspon volako mate ..my sme tu samuuuucky... ☹ ,a teraz mame velke fofri sa stahujeme a ja to neznasam to balenie a vybalovanie a ten zhon okolo toho vsetkeho uz nech to mam zasebou... 🙄 ..tak pekny vikendik..uzite si ho..paaa

val223
22. máj 2010

Ahojky, tak mi sme dnes boli v St. Annes - nedaleko Blackpoolu pri mori, hned rano sme vyrazili - na obed tam bolo 41C! neskutocne 😉 😉 Sme tam boli od 9-12 rano bolo este tak ticho a super - maly bol na trampoline, hral golf - to je raj pre neho, cely sme opaleni!!!! aspon raz je tu teplo 🙂 🙂 my letime aspon dufam tento stvrtok na tyzden - tak dufam poletime - ja lety velmi nemusim - no potom este IC z Blavy do Kosic ( moj maly bude z okna skakat od nudy 😉 😉 ) ale i tak sa tesim ze aspon na chvilu dojdeme.

Ma to mrzi ze sa zatial nikto neozyva - urcite je vela sloveniek v leeds - dufam ze sa niekto ozve 😉 drzim palce. a hlavne aj to stahovanie - velmi dobre to poznam my sme sa raz stahovali 4x za pol roka 😉 ( od svokra do podnajmu a naspat k svokrovi a potom opat do podnajmu - no v tomto sme uz 4 roky! a nestahujem iba ak by bol tento dalsi dom 10x lepsi nez tento)

aj vy si uzite vikend, papa valika

pingwinek
22. máj 2010

ahojcek no veru dneska bolo nadherne teplucko v Anglicku uz maju leto... 😉 ale dlho neotrva 2 tyzdne a je po lete 😖 ..hm tak vam bolo ale super dneska pri mori hm aj ja by som isla hned aj zajtra..no my balime uz 3 dni a este stale niesme komplet..takze neviem asi bude musiet prist prenas kamion 😉 mame toho strasne vela a ked si pomyslim co ma zajtra caka tak uz teraz mi je zle..ale aspon ma tesi ze uz budeme mat klud,bo teraz byvame v bytovke a je to ozivot uz nikdy viac by som do flatu neisla a nieje nadto ked mas....susedov...asi tak ..hm ani ja nemusim moc leti dosta sa bojim a ked uz cakam na letisku hrozne mavam stresy takze tak tak stastnu cestu a uzite si dovolenku pekny vikendiiiiiik paaaa 😵

zabicka27
3. jún 2010

ahojky, ja som cerstva 9 tyzdnova mamicka a byvame v Manchestri...taktiez hladam nejake maminy v okoli... 🙂

val223
11. jún 2010

Zabicka ahoj, ako dlho ste tu? a kde byvate v manchestri? my sme v stockporte.

zabicka27
16. jún 2010

ahoj val223-my tu budeme v septembri 5ty rok. uz sa mi to zda vecnost... byvame v eccles, blizko trafford centra... stockport poznam, mala som tam prve pracovne skusenosti z anglicka 🙂 a vy ako dlho ste tu? a planujete tu ostat? ja sa chystam na leto domov na svk na par tyzdnov a potom spat :( pozeram, ze sa tu naozaj malo mamiciek ozyva :( uz som to skusala i na fb a nic... pekny dnik prajem. lenka

val223
16. jún 2010

Lenka ahoj, my sme tu uz 4 roky ( v anglicku celkovo 8 - predtym 4 roky v Londyne) Manzel je odtialto. My sa chystame domov 31.7 z Liverpoolu (ak sopka opat nevybuchne 😉 ) My tu samozrejme ostaneme kedze man. je odtial - ale domov by som sla hned nejak sa mi tu pomaly zvyka - ale maly ( 5 rokov ) je v skole uz, takze pre neho je to tu domov takze vlastne nechodime domov velmi lebo zo skoly ho velmi nemozem uz brat. inak viem ze je tu vela sloveniek - neviem kde sa skryvaju 😉
Tak sa drzte aj vy - snad to pekne pocasie vydrzi.... Valika 🙂

pingwinek
28. jún 2010

val223-no to mu verim ze je tu vela sloveniek,a bolo by super keby sa tu aspon obcas objavili zopar sloveniek,ako sa mate co mate nove?my sme prave v sobotu prileteli do uk,na slovensku bolo teplucko,a rychlo to ubehlo boli sm elen natyzden je to onicom ..ked sa ide tak aspon na 2 tyzdne,ale som rada ze aspon na tu chvilku sme prisli pozriet rodinku nasu 😀 ,lety nemusim ani ja ,mala bola tiez nervozna v lietadle a my tiez s nou 🙄 tak sa drzte pekny dnik

zuzu_p
5. júl 2010

Ahojte,
uz som tu davno nebola, dufam, ze ste vsetky ok a ze sa Vam dari. Este som si neobnovila udaje, tak len v skratke, mame 2 deti, 2 roky a 3 mesiace a 4,5 mesiaca. 🙂 byvame v central/south Manchesteri, tak 20 minut busom od trafford centra. Nemam cas casto pisat, ale bolo by fajn si pokecat s niekym v podobnej situacii. 🙂 zatial pa. z.

marika82
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marika82
7. aug 2010

ahojte!!!
uz som tu davno nebola....dufam kazdy sa ma dobre....a ako vidim,su tu aj nove tvare.vytajteee!!!!
sme asi 7min busom od centra manchestra,kto ma zaujem,mozme si dat stretko.
pozdravujem kazdeho.
papa zatial,pekny dnik kazdemu

zabicka27
12. aug 2010

ahojte... no super, ze nas je uz niekolko z manchestru... ja budem na Slovensku az do konca oktobra ☹ ale potom by som rada prisla na dake stretko 🙂 urcite sa este ozvem. Majte sa vsetci moc krasne. lenka

marika82
16. aug 2010

ahojte,
dnes mame kraaasne pocasie v manchestri 😎
s mojou Sophinkou ideme do Heaton parku 😉

katka_77
15. sep 2010

Ahojte kocky,
tak ja som tu uz celu dobu nebola, ale pozeram, ze to tu nejak viazne. :( Konaju sa v okoli Manchestru nejake stretnutia mamiciek alebo nieco podobne?
Ja som prisla k zaveru, ze moje baby potrebuju nejaku pravidelnu slovensku konverzaciu s detmi, takze ktora mate zaujem a stretko, tak sa kludne ozvite. Ja budem len rada. 🙂
Tak zatial sa majte.

tasnim
16. sep 2010

ahojte tak ak by bolo niejake stretko aj ja by som mala zaujem .. byvame v manchestri presnejsie Fallowfield a mame rocnu dcerku .. a ta ma rada deticky..zial nepoznam tu ziadnu slovenku naokolo ☹

katka_77
19. sep 2010

@val223 Ahoj, ja som kusok od Blackpool. Ozvi sa ak bude cas.

katka_77
19. sep 2010

@tasnim Tak dufam, ze sa to tu aspon trosku rozbehne, hlavne teraz ked uz je po lete a prazdninach. 🙂

tasnim
20. sep 2010

🙂 myslis?
jooooj blackpoool daleko ;))

sany90
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tasnim
7. okt 2010

@sany90 ahoj myslis GP?

kattkarinka
24. okt 2010

Ahoj Katka 77, mohli by sme zorganizovat nejake stretko, v nejakom play centre, to by mojmu malemu aj mne veru dobre padlo, rozprava viac po anglicky ako po slovensky, ta anglictina je prenho jednoduchsia na vyslovnost...ja mozem kazdy piatok, lebo vtedy nerobim🙂 mozes vtedy aj ty?
Tasnim ja byvam severne od Manchestru, az pri Rochdale...ked budes mat chut sa stretnut, ozvi sa🙂 budem rada...🙂
pekny vikend vsetkym xxx

zabicka27
25. okt 2010

Ahojte tak sa to tu pomaly rozbieha s navrhmi na stretko... Rada by som sa pridala. Do Manchestru sa vraciam v polovici Novembra. Mohli by sme sa teda zacat dohadovat na nejakom konkretnom mieste a termine? Moj maly ma sice este len 7 mesiacov a este nerozprava, ale aj tak ma rad deticky a ja rada vypadnem zo stereotypu. Byvame v Eccles, ale je mi uplne jedno kde sa to zorganizuje. Tak prosim ak niekto poznate nejake vhodne miestecko, kde by sa decka pohrali a mamicky pokecali dajte nejake navrhy. Mna nic nenapada, jedine ak Trafford centrum, kde je vela kaviarni a restauracii a je tu i Play area pre deti od 0 do 10 rokov, kde sa vsak plati nieco ako vstupne a to na urcity cas :( kuk na take male info o family facilities: http://www.traffordcentre.co.uk/media/Guides/Tr...
ak viete niekto o niecom lepsom prosim sem s tym...Tesime sa...

januska26
25. okt 2010

Jeeej, baby, ja som byvala v Manchestri rok ,ale teda ako to tu citam, je mi aj trosku smutno. Ja som byvala pri centre, pri Manchester Evening Arena....nepamatam si presny nazov uz....A kamosky byvali na ROchdale....to boli casy🙂))ale doma je doma..nie je vam niekdy smutno za SLovenskom????

tasnim
26. okt 2010

@kattkarinka ahojky ja sa rada stretnem..aj ked teraz to bude trosku tazsie kedze mam termin porodu 1.11. klop klop ;) a plus 14mesacnu dcerku ;) ale ak bude stretko snad to niejak zvladnem ;)

kattkarinka
28. okt 2010

ahoj @tasnim a @zabicka 27🙂

tak som pozerala nejake play centra, Tasnim tebe vyhovuje stretko v piatok 5.11? ale to uz asi budes mat mozno aj babatko na svete, ak nie daj vediet🙂... zabicka27, tak sa mozme stretnut ked sa vratis do Manchestru, moze byt 19.11? ja mozem totizto iba piatky☹ nasla som nieco na nete, neviem ci soferujete a ci sa tam budete mat ako dostat🙂

tu su slubene play centra:

1, Kiddly beanz , 28 - 30 Partington Street, Failsworth, Manchester, M35 9RD, otvorene od 9.30-4pm a vstupne £3, pre mensie deti asi menej

2, Land of Play, Units E&F, Astra Business Park, Guiness Road, Trafford Park, Manchester, M17 1SD, otvorene 9.30-7pm a vstupne cez tyzden pre dieta do 1 roka £1 a dieta do 3 rokov £2.95

3, Kiddie Chaos, Unit 1, Gorton Crescent, Windmill Lane Industrial Estate, Denton, M34 3RB, otvorene 10.00-6pm, vstupne pre dieta do 1 roka £1 a inak £3, to su ceny pocas skoly, cez prazdniny asi vyssie...

tesim sa na Vase odpovede🙂 ja som nebola zatial ani v jednom z tychto centier, mozme skusit kazde stretko ine play centrum🙂 tak zatim a krasny vecer vsetkym xxx

kattkarinka
28. okt 2010

@januska26 to ver, ze mi je velmi smutno, az pri malom som si uvedomila, ze nie je nad to mat najblizsiu rodinu pri sebe...ja by som sa rada vratila🙂 uvidime, cas ukaze🙂 xxx

januska26
29. okt 2010

@kattkarinka No ja som bola potom este 4roky v Londyne, takze som toho mala dost, vratili sme sa kvoli tomu, ze som cakala mimi🙂Predsa na SVK je lepsia starostlivost a hlavne ta rodina, bez dietata je to tam fajn, ale v Londyne s dietatom by to bolo peklo...Predsa ten Manchster nie je az taky velky a spinavy ako Londyn...Drzim palce...🙂

tasnim
29. okt 2010

@kattkarinka no fakt zalezi od toho ci uz porodim, alebo eeste nie .. 😀 takze ja sa vyjadrim neskor

zabicka27
31. okt 2010

@kattkarinka ...jasne mozme kludne toho 19.11. ... a je mi jedno, ktore playcentrum...mozme kludne ist rad za radom 🙂 len mi potom daj vediet o kolkej ti to vyhovuje...my sa prisposobime 🙂 tesime sa...

tasnim
5. nov 2010

🙂 no ja sa k vam pridam asi az neskooor .. ked sa prisposobime novym zmenaaam... kedze sme uz o jedneho viacej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre