Úspešné tehotenstvo po mimotelovom oplodnení

lellla
27. aug 2017

Ahojte zienky je tu niektora ktora je tehu teraz po uspesnom ivf?? Ak ano ako to prezivate cele to tehotenstvo a radost z babatka a tak?? Podelte sa somnou o vase starosti ale aj radosti 🙂

misiatkooo
27. aug 2017

@lellla Ahoj ano ja som po uspesnom IVF 😊 prezivam neskutocnu radost a velmi si to uzivam a uz sa neviem naseho synceka dockat 😊

lellla
autor
27. aug 2017

@misiatkooo ako pozeram uz to mas za parrr🙂 kde si bola na ivf? A mala si zatial cele tehu pohode?? Ja som 30tt sem tam z tazkostami ale aj tak sa tesime tiez a tiez budeme mat chlapciatko 😝

misiatkooo
27. aug 2017

@lellla veru uz sa to krati uz by som bola rada keby vylezie uz zacinam byt taka ubolena 😊 vies co boli sme v Heliose v Martine a maximalna spokojnost este ked sa to aj podarilo na prvy krat bola som stastna. A ty si kde bola 😊? U mna nebol ziadny problem ani som nevracala ale nechutilo mi jest ale tak teraz som to nabrala 😂 a ty si mala ake tazkosti? Jej dalsi chalanisko uz mate vybrate meno ? kedy mas termin?

lellla
autor
27. aug 2017

@misiatkooo no to ti veriiim aj ja by som uz bola najradsej ench je medzi nami...ja som bola tiez v heliose teda na prve konzultacie sme chodili do bb ale nemohli nam tam.spravit od odberu nic tak od odberu sme chodili do mt ale spokojna som bola aj tam aj tam a nadmieru..aj nam sa nastatsie podarilo na prvy krat kedze sa podarilii len dve embryjka takze jedneho bobacika mame sxhovaneho este do buducna....no ja som toho malaaa...najprv po vklade dva krat ohss a vytahovanie vody,potom som musela stale len lezat aj koli tomu ze od zaciatku som mavala velmi tvrdnutie brucha,potom infekcia mocovejo mechura to som bola v nemocke a zasa doma potom len staaaale lezat a vsetko som mala zakazane ani kupat som sa nemohla hehe..a teraz uz len bezne starosti naststie uz len puchnutie a bolesti a tak..ale aj tak by som teda nemenila za nic na svete..no meno to je jasne vybrate este sme ani nemali sajnu ze budeme mat dakedy babatko budeme mat adamka manzel vybral 😂 a vy uz mate vybrate? No ja mam termin 1.11. ale ze je o tyzden vacsi tak ze mozno pojde aj skor tak sa tesime anuvidime😅

misiatkooo
27. aug 2017

@lellla a u koho bol problem ked ste riesili ivf? joj tak to si si riadne vytrpela ale tak ono to stoji vsetko zato 😊 hlavne ze je maly v poriadku ale nezavidim ti este aj pobyty v nemocnici no nic prijemne 🙄 tvrdnutie brucha som mavala aj ja akurat som dva dni nervna lebo maleho citim menej ako inokedy a neviem cim to moze byt. ja mam termin 20 oktobra a tiez sme vacsi tak som zvedava kedy sa bude pytat 😂

lellla
autor
27. aug 2017

@misiatkooo u muza bol problem ja som nemala chvala bohu ziadny..a u vas to ako bolo mala si aj ty neaky problemik?? Veru za vsetko tie deturence stoja ...🙂 a o kolke ste vacsi?? Myslim ze kolko vazi uz?? Aj ti vymysla v brusku?? Nas stale a veeeelmi vymysla vkuse sa mrvka ako blaazon

misiatkooo
27. aug 2017

@lellla u nas tiez u manzela ja som bola v poriadku 😊 no pred 2 tyzdnami sme mali sono a bol o tyzden vacsi a mal 1700g a teraz idem stvrtok tak som zvedava co sa noveho dozviem 😊 pravexe vymysla kolko krat sme z manzelom nohy videli 😂 a tieto 2 dni je akosi klidny neviem co sa deje

lellla
autor
27. aug 2017

@misiatkooo nas mal.v 30tt 1400g tak som.zvedava kolky bude hehe...veru aj ten nas je taky fiskusant nevie co od dobroty kolko krat mam pocit ze chce vyskocit uz z brucha von..aj teraz vymysla...a tiez mal predvecrom taky den ze bol kludny az mi to bolo podozrive. Ale ked som to povedala vcera muzovi ze volaky je moc kludny tak wste som ani nedohovorila a cirkus bol na svete 😂

noni99
27. aug 2017

Ahojte baby. Prosim vas ako ste sa stravovali pocas stimulky alebo co pili a aj po vklade ze vam to vyslo? Ja uz idem na druhe ivf tak dufam ze toto uz vyjde. Dakujem

misiatkooo
28. aug 2017

@lellla aj mne akurat vyduva brusko 😊 a uz mas aj vsetko nakupene? mne sa tuto noc snivalo ze som o mesiac skor porodila a nakoniec to bolo dievcatko a take vlasate 😂 boze mne uz normalne zacina hrabat

misiatkooo
28. aug 2017

@noni99 Ahoj vies co ja som sa snazila viac jogurtov,tvaroh a vela ovocia a zeleniny a potom vodu aj ked mi liezla krkom. A po vklade mi bolo poradene jest ananas tak ten som jedla alebo som si z neho robila stavu. Ja som napr myslela ze sa to nepodaro hned po vklade som dostala 2 dni teploty....ale mozno to bola len nejaka reakcia pretoze mne sa musel krpcek hned uchytit uz na 5 den od vkladu som mala slabucku ciarku 😊 budem velmi drzat palce aby sa to podarilo 😊

noni99
28. aug 2017

@misiatkooo ďakujem ti. 🙂. Ja som po prvom tiež pila ananás aj veľa minerálky a nič 😔. A ležala si po vklade doma či si normálne fungovala?

misiatkooo
28. aug 2017

@noni99 ja si aj tak myslim ze sa to moc neda ovplivnit 😒 Treba hlavne pozitívne myslieť. Ja som práveže nelezala vobec ale zasa som sa nejako extra nenamáhala....maternica sa ma vraj prekrvovat aby sa tam bábätko zakuslo 😊

lellla
autor
28. aug 2017

@noni99 ahoj snad ti ro to uz tento krat vijde hned...ja som pila velmi vela vody a jedla som.vela polievok vyvar hlavne hovadzi a slepaci a vela mlieka a jogurty a syry isli na dracku...mlieko ostalo aj teraz hehe...a hlavne s stale lezala a oddychovala a treba hlavne pozitivne mysliet 🙂drzim palceky

lellla
autor
28. aug 2017

@misiatkooo No kedze ja som.na toto taky veeeelky pedant tak ja uz mam dlho vsetko akurat tento mesiac som sa dobalila do porodnice uz len slapky tam hodit a mozem vyrazit...ale inak uz vsetko uz jedine co este nemam je poskladana postielka a to nechavam na zaciatok oktoobra ....to teda sa ti snivaju hlusiny 😂ne sa snivalo o malom len na zaciatku tehu a potom dlho nic a asi pred mesiacom sa mi snivalo tyzden v kuse ze bol otoceny priecne tak musel ist sekciou ale ze sestricka mi potom vrvavela ze dobre aj tak lebo ze je strasne veliky ze by som.ho nevytlacila 😂 ale uz cil zasa nist..aj sa bojis porodu???

misiatkooo
28. aug 2017

@lellla tak ty si uz na komplet pripravená a to rodíš neskôr ako ja 😛 Ale tak treba nikdy nevies co sa moze stať. Ja uz mam tiež pár veci v taške este mi nieco chyba tak chcem dokúpiť len este som na pnke tak to je na figu ked musím dodržiavať vychádzky. A cakam este na kočík kedy pride. Postieľku mam zloženú aj naaranzovanu 😂 Tie sny to je sranda to tie hormóny robia 😜 A pôrodu sa bojim ale tak bude somnou manžel a verim ze to zvladnem

lellla
autor
28. aug 2017

@misiatkooo ja som veru pripravena a do porodnice preto tak skorej odkedy som bola v nemocnici neplanovane tak odvtedy som sa pomaly chystala ze sak v kufri sa nepokazia veci a radsej byt prichystana skor ja som na to velmi hakliva hehe...mi.mame kocik doma uz od polovice juna hh.ale len preto lebo bol v akcoske inac by som.ho riesila az teraz veru ..vybraty som mala este som.ani tehu nebola 😂 veru ale vsak vzdy som sa zobudila ze sak dobre ze som ho vo sne nemusela tlacit 😂 ja prave naopak ja som asi divna ale ja sa uz tesim na porod a som velmi zvedava ake je to ...dufam ze moj miz bude somnou aj ked naplanovat sa nic neda ale chce byt pri porode aj ja chcem aby bol...a u sa na drobca tesim neskutocne 🙂

misiatkooo
28. aug 2017

@lellla tak treba mat pripravené veci ja som akurát tento vikend vsetko oprala a pozehlila tak ma kríze boleli 😂 A aký kočík si vybrala? Ja som sa práveže dlho rozhodovala a nakoniec sme vybrali Anex cross a tesim sa na neho uz nech pride 😊 Veru uz nech mame drobčekov pri sebe tak sa tesim dnes od rana vytŕča zadok moje brucho vyzera ako zle formovaná hruška 😂

lellla
autor
28. aug 2017

@misiatkooo veru ja som to mala lepsie mne to poupratovala svagrinka aj potriedila vecicky ja som lem zehlila..ona to ma rada upratovat detske vecicky hehe...a uz je skusena ja som nevedela ani ako si ich mam poukladat ani nci😂 mame tako junama eco ...velmi sa mi pacil a mal len dobre recenzie nasla soma si iba dvoch ludi co snim mali problem tak som nevahala..a kedze som chcela taky velky a vysoky koli moji krizom tak som nemala nad cim rozmyslat velmi sa mi pacil a aj stale sa paci 🙂veru mne stale nohy vytrca a rukami bombarduje mechur 😂

misiatkooo
28. aug 2017

@lellla ja som sa prave v tom obleceni vyzivala mna to bavi 😊 tolko toho mame ze to ani nevynosime 😂 tak super potom treba si vyberat kocik podla predstav 😊ja akurat obvolavam detskych lekarou a nikde neberu novych pacientov uz som na nervy lebo som to chcela mat z krku. Inak dnes mam take zvlastne bolesti v podbrusku...uz nech je stvrtok a zasa budem kludnejsia. A este pracujes?

noni99
28. aug 2017

Ďakujem babule. No dúfam že to už tentokrát vyjde. A vám držím palce do úspešného konca 😉

gabika116
29. aug 2017

@lellla ahoj aj nam sa podarilo na prvy krat velmi sa tesime buduci tyzden idem na sono tak som zvedava ako babenko rastie . Trochu mam obavy lebo nejako nepriberam na vahe zatial len 3.5kila .

lellla
autor
29. aug 2017

@gabika116 to som rada ze nas je tu viac a viac..nemusis sa bat za to ze ty nepriberas neznamena ze babo nerastie 🙂 kamaratka pribrala zatial len 1kg a to je 34 tt 😝 ja som.nabrala zatial 8 a stacilo by mi veru...

misiatkooo
29. aug 2017

@gabika116
@lellla baby a ja uz 10 😂 ale tak predtym som mala 50 kil bola som ako kost a koza 😂 teraz mam uz aj rici aj cici 😂

gabika116
29. aug 2017

@lellla ale ved ani mna nieje malo mala som dost kil na zaciatku a teraz ozaj pomalilinky idem hore .hlavne nech je dietatko v poriadku. Uz mi aj napadlo ci to tie hormony co som si pichala nesli zo mna von preto je ta vaha taka .

gabika116
29. aug 2017

@misiatkooo no ja som zacala zo 70 kilami takze som sa na zaciatku obavala s kolkymi skoncim

misiatkooo
29. aug 2017

@gabika116 vies co ja som zacala priberat az od 5 alebo 6 mesiaca predtym nic 😊 ale kilecka pojdu pri nasich babatkach dole 😊

lellla
autor
29. aug 2017

@gabika116
@misiatkooo baby a kolko ste pribrali ked ste si pichali hormony??? Ja som.pribrala 2 kila mala som 60 a cil mam uz 68 dufam ze nad 70 sa nedostanem lebo moj muz ma 74 a nechcem byt tazsia jak on 😂

misiatkooo
29. aug 2017

@lellla ja som vtedy nepribrala vobec nic 😊 Inak zabudla som ti pisat ze som vcera nakoniec skončila na pohotovosti hrozne mi tvrdlo bruško a mala som dole take nepríjemne pichanie tak som sa nalákala. Dr ma upokojil ze sa neotvaram ale je to tym ze maly sa otočil hlavičku mal hore a nohami mi dole kopal co mi spôsobovalo bolesť a nepríjemne bolesti. Nakazal mi kľudovy režim a ze kľudne si možem dat viac magnezia. Aj nás pozeral uz mame 1900g a srdiečko krasne bilo 😊 Aj vecer boli tie bolesti stale rovnaké bolel ma cely spodok a rano som sa zobudila nato ze ten nás nezbednik sa znova otočil a uz ma znova nožičkami kopkal do pravého boku a aj bolesti tym pádom prešli 😍

lellla
autor
29. aug 2017

@misiatkooo este ze to nebolo teda nic vazne uz som sa chcrla nalakat ze si skoncila v nemocke koli tomu co som mala ja ked som mala takrto rpiznaky este ze ..ale sa vam vrti riadne teda a to by bol clovek povedal ze uz sa tolko nebude vrtiet ked uz je taky velikyy😀 nas je anstastie tiez uz dolu hlavickou ale nezda sa mi ze by sa tolko prevracal skor z boka na bok ze raz ma chrbatik na lavo a raz na pravo ale vacsinou kope nohami no pravej strany a teda riadne 😝 ale aspon amme vzdy vecer sou vdaka nemu lebo je ako uzovka a krasne to je vidiet vzdy pozerame aj z muzom ten sa mu este peihovara a mali ho kope do jlavy 😍

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre