V ktorej škole v Bratislave sa učí iný jazyk okrem angličtiny od 1. alebo 3. ročníka?

pele
14. dec 2016

Hladam ZS v Bratislave, v ktorej je mozne zvolit si nemecky jazyk ako prvy cudzi jazyk, resp. iny jazyk, nie anglictinu. Budeme sa stahovat z anglicky hovoriacej krajiny a rada by som, aby sa dcera ucila na ZS iny jazyk ako anglictinu. Zatial som nasla ZS Hlboka, ale mala by som zaujem poznat ich viac, ak existuju. Vopred dakujem za rady.

zuzitko74
14. dec 2016

@pele Na Palisádoch je nemecká škola, niekde v Petržalke zasa francúzska, na Záporožskej bulharská.

dai
14. dec 2016

@zuzitko74 v tych skolach co si vymenovala je vyucovaci jazyk cudzi, nie prvy volitelny...
@pele mne deti chodia na palisady ale teda maju okrem slovenciny vsetko v nemcine..., pozri bilingualne skoly, mam pocit ze aj na groesslingovej sa hraju na nemecky jazyk... my mame od 3tej triedy anglictinu alebo spanielcinu, od 5tej dalsi volitelny, vaecsinou francuzstinu... ale teda vyucovaci nemecky...

pele
autor
14. dec 2016

@zuzitko74 dakujem, no presne ako @dai pise, myslim, ze v tychto skolach su vsetky predmety v cudzom jazyku. Ja hladam normalnu skolu, len ktora by nemala anglictinu ako cudzi jazyk, ale nemcinu. @dai znie to dobre, co sa tyka jazykov, to by som hned brala🙂 No neviem, ci by som chcela, aby vsetko studovali v nemcine, hlavne dcera vlastne ani nevie ani zatat po nemecky, takze by tam asi nemohla nastupit🙂

jumama
14. dec 2016

V DNV I. Bukovcana je jedna az dve triedy, kde sa pozvolna uci od prveho rocnika nemcina, nie anglictina. V prvom rocniku maju nemecky len vychovy - telesnu, hudobnu, vytvarnu, postupne viac. V DNV je VolksWagen a toto su triedy nim podporovane.

pele
autor
14. dec 2016

@jumama dakujem. Potom neskor maju vsetko v nemcine? maju aj anglictinu, ci tu vobec / pripadne iny cudzi jazyk?

hanicka31
14. dec 2016

Dudova tusim. A tento rok bola top skola Bratislavy 🙂

jumama
14. dec 2016

Tuto je viac, neviem odpovede presne co sa pytas, mari sa mi, ze maju od 3. rocnika aj anglictinu, ale nie som si ista... http://www.bukovcana.sk/

jumama
14. dec 2016

Tuto si pozri dokument varianty a dotaznik - tam su rozpisane vyucovacie hodiny prvakov... http://www.bukovcana.sk/?page_id=650

dai
14. dec 2016

@pele nastupit by mohla... len by musela asi nejaky rok pockat a spravit pripravu - 6rocne vaecsinou nastupia do predskolskej a mavaju doucovanie nemciny okrem normalnej skolky ( je to skola zo skolkou... ), moja dcera ma o 3 roky starsie spoluziacky v triede - ide prave o slovenske deti kde rodicov zrazu napadlo ich prelozit do nemeckej skoly - tym ze nevedeli po nemecky nastupili o rok nizsie, postupne ich prekladali kedze sa nechytali az skoncili takto - ako rodic by som asi toto neakceptovala ( osobne aj mne trochu vadi ze dcera ma take stare spoluziacky - predsalen v tak nizskom veku je to obrovsky rozdiel... ) - fakt ale je ze im stacil rok aby sa chytili - samozrejme ze mali kazdy druhy den doucovanie plus vela predmetov nie su hodnotene...

pele
autor
14. dec 2016

@hanicka31 nevies, kde by som zistila viac? Na ich strane citam, ze nemcina len od 5. rocnika. Od 1. roc. anglictina, ale je to tam tak pomimo, viac k jazykom som nenasla.

hanicka31
17. dec 2016

@pele ahoj, prepac asi som zle pochopila tvoju požiadavku, ty hľadáš skolu kde by sa vyučovali aj ine predmety v tom jazyku ako samotný jazyk ?

pele
autor
17. dec 2016

@hanicka31 nie, vyslovene len skolu, kde vyucuju cudzi jazyk (normalne ako vsade, par hodin do tyzdna), ale aby to nebola anglictina. Myslim ten prvy cudzi jazyk, co sa uci od 1. alebo 3. rocnika. Ja som zatial na stranke skoly videla v ponuke na prvy cudzi jazyk len anglictinu. ty myslis, ze maju aj triedu, kde by ucili od 1. rocnika aj nemcinu?

hanicka31
18. dec 2016

@pele Ahoj, tak volala som známej pani riaditeľky nech jej zavolá a spýta sa, a zial učia len anglictinu ako prvy jazyk od 1.rocnika. Teraz mi nevedela povedat kde sa učí Nemcina na akej skole, ale zistí a da vediet 🙂 potom ja sem tebe 🙂)

mipam
19. dec 2016

zdravím, v Bratislave podla mojich info s len dve štátne základne školy s nemčinou, jedna je spomínaná Hlboká, a druhá ZŠ Za kasárňou - mám tu prváka. Nemčinu majú od 1. ročníka a od 3.roč. bude angličtina.

alenkam.
9. jan 2017

@pele a budete v petrzalke ci? 🙂

marielik78
29. jan 2017

@hanicka31 Ahoj, kde by som nasla viac info k tej skole ZS Dudova a hodnotenie skola roka 2016?