V roku 2009 priletí k nám bocian

wolfskinka
12. máj 2009

Ahojte babenky z temicky ... V roku 2008 sa nepodarilo ale rok 2009 to isti ...

tak vas tu vsetky vitam a zelam si aby tato temicka bola pre vsetky z nas uspesna a tehulkovska ...

😵 😵 😵 😵 vela stastia tfuj tfuj tfuj a len same // testiky

katka444
26. máj 2009

jaru, mne este na jesen bral moj gyndos krv do 5 skumaviek, tak mozno pri tom bola i ta trombofilia. to neviem. ale bolo to vtedy vsetko v poriadku.

jarulai
26. máj 2009

a posielal to na genetiku?

betyna8
26. máj 2009

no tu to dnes zas akosi viazne,kde su vsetky snazilky?

jarulai
26. máj 2009

neviem, ved ja čakám, čakám a čakám...kým sa niekto ozve a...nič ☹ tuším len ja som tu verne ako psík 😝 😀

betyna8
26. máj 2009

tak ti prikladam nieco na citanie,neviem kolko pravdy v tom bude,ale bolo to v jednej temicke

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš Nízkotučné mliečne výrobky zvyšujú riziko ženskej neplodnosti

Ženy, ktoré sa pokúšajú otehotnieť, by nemali jesť nízkotučné mliečne výrobky, pretože ich to môže negatívne hormonálne ovplyvniť. Žena, ktorá používa mliečne výrobky a má problémy s otehotnením, by mala namiesto nízkotučných druhov denne konzumovať jednu porciu plnotučných mliečnych výrobkov. To sú závery americkej 8-ročnej štúdie skupiny viac ako 18 500 žien. (AKV pripomína, že kravské mlieko a výrobky z neho nie sú nevyhnutnou súčasťou zdravého jedálneho lístka.)

U takmer pätiny žien, ktoré boli vyšetrované pre neplodnosť, neprebiehala ovulácia (dozretia a uvoľnenia vajíčka vo vaječníkoch) a ženy, ktoré konzumovali nízkotučné mliečne výrobky (najmä nízkotučný jogurt a odtučnené mlieko) viac ako dvakrát denne, mali o 85% zvýšené riziko neplodnosti pre poruchy ovulácie oproti ženám, ktoré konzumovali menej ako 1 porciu nízkotučných mliečnych výrobkov denne. A naopak: 1 porcia plnotučných mliečnych výrobkov denne znižuje riziko neplodnosti z dôvodu anovulácie oprpti ženám, ktoré plnotučné mliečne výrobky nekonzumovali o 27%.

Poruchy ovulácie nesúvisia podľa štúdie s obsahom vápnika, laktózy, fosforu alebo vitamínu D. Príčinou môže byť skutočnosť, že odtučnené mliečne výrobky obsahujú viac hormónov (sú najmä bielkovinovej povahy) a to môže negatívne ovplyvniť dozrievanie a uvoľnenie vajíčok.

Výskumníci z prestížnej Harvardovej univerzity, kde bola štúdia realizovaná, však upozorňujú, že pri zvýšenej konzumácií plnotučných mliečnych výrobkov treba upraviť zloženie stravy tak, aby to neviedlo k nadmernému príjmu energie, nasýtených tukov a cholesterolu. odporúčajú tiež, aby sa žena po otehotnení vrátila ku konzumácií nízkotučných mliečnych výrobkov.

Rada AKV
ak konzumujete prednostne nízkotučné mliečne výrobky a máte problémy s otehotnením, pričom príčinou nie je v kvalite, počte alebo pohyblivosti spermií Vášho partnera, môžete prechodne vymeniť nízkotučné mliečne výrobky za pár porcií poriadnej zmrzliny týždenne
dajte si však záležať, aby toto odporúčanie neviedlo k prejedaniu a nárastu hmotnosti – nechcet predsa počas tehotenstva pribrať viac, ako je nevyhnutné a potom sa toho tak ťažko-preťažko zbavovať
mliečne výrobky nie sú nevyhnutnou súčasťou zdravého jedálneho lístka - táto správa hovorí len o tom, že konzumácia nízkotučných mliečnych ýrobkov môže mať skutočné hormonmálne účinky
AKV Vám ponúka program Bezpečné tehotenstvo

Zdroj: Human Reproduction, 28. Február2007

shandy
26. máj 2009

kukuk, ja som bola chruuumat a uz som tu. fiiha betyna, tak zmenim to acidko na plnotucne 😉 , ja v nich teda aj tak velky rozdiel nevidim 😀 😀 😀

jarulai
26. máj 2009

tyyyy brdo 😨 ale niečo pravdy na tom može byť. takže od zajtra nekupujem nízoktučné a ani polotučné ale priam tučné 😉
vdaka 😉

shandy
26. máj 2009

minimalne podporime predaj plnotucnych vyrobkov ked uz nic ine 😀 😀
a betyna dostane medailu medzi snazilkami za dalsi hodnotny poznatok 😵 😵

betyna8
26. máj 2009

no dik taka medaila je fajn
inak,prave som sa rozculila, o tehu sme este nikomu nepovedali,iba tej kamoske a mojej sestre,kedze sa jej to snivalo a tu som prosila aby to nikomu nehovorila,ze to oznamim neskor, este dnes sa mi duspvala,ze to nikomu nepovie.No a jasne,prave mi volala sesternica,ze mi blahozela,vraj jej volala moja sestra kvoli tomu....tak u mna skoncila a keby som vedela,ze sa nemozem na nu spolahnut,nic jej nepoviem

shandy
26. máj 2009

aaaaale betyna, no asi to nemala vykvakat, co uz s nou, nuz ale asi sa taaaak strasne tesila, ze to musela niekomu povedat, tak co uz s nou, neboj, ved myslim, ze z najhorsieho si uz vonku...co uz s nou, povedz jej, ze za trest bude chodit cez vikendy 2 hodiny kocikovat... 😀

jarulai
26. máj 2009

shandy, no ja určite, ja pickám mlieko na litre 😉 😀

bety, to je teda blbé - že sa nemožeš na vlastnú segru spolahnúť 😢

betyna8
26. máj 2009

shandy , jedno je tesit sa a druhe,ked niekoho poprosim aby to nevykecal a on mi slubuje na 100 %ž,že bude mlčat a nemlčí 😠 a aj tak to povedala aj svojmu partnerovi a neviem komu este. A je to smutne,ze sa na nu nemozem spolahnut, je mi z nej zle

shandy
26. máj 2009

no to je, to mas pravdu...niektori ludia su taki, ze nedokazu drzat jazyk za zubami...
no uz budes vediet a nabuduce jej radsej nic nepovies...

jarulai
26. máj 2009

bety, veru, nabudúce aspon budeš vedieť na koho sa nemáš v tomto spoliehať...

betyna8
26. máj 2009

jooj,taká som nahnevaná.....a sklamaná zároveň,ale čo už človek sa učí na vlastných chybách 😠

shandy
26. máj 2009

tak, tak, ako sa hovori, ti mudri sa ucia na cudzich chybach a my blbi na vlastnych 😀 😀 😀

betyna8
26. máj 2009

a ešte ako krava som jej rano posielala na skype fotku zo sona, dúfam,že ju nevylepí do obecnej tabule 😠

jarulai
26. máj 2009

no čo, bety, tak sa to prevalilo o 2týždne skor - čo už narobíš 😉

betyna8
26. máj 2009

no len ma mrzi,že to nevie ani dobra kamaratka,ani rodicia,tym to chcem povedat cez vikend a uz to vedia iny,ale viemmže to nezmenim....

jarulai
26. máj 2009

bety, ale týmto ostatným to povieš osobne a nebudú to mať tak, že "počuli ste, vraj bety je tehu" a budú sa mocť s tebou potešiť 😉 už kašli na to, nestojí ti to za to 😉

betyna8
26. máj 2009

ved prave,no mam jedine stastie,ako rychlo sa dokazem vytocit,tak rychlo mi hlava vychladne.A dnes som mala na poradni taky ukazkovy tlak ,ze 120/80,teraz by bol asi trochen iny 😀
jaru a co dnes ocakavas draheho,ci zajtra?

jarulai
26. máj 2009

bety, zajtra okolo obedíka 😵 😵 😵 😵 😵 ja sa už taaaaaaaaaaaakkkkkkkkkk tešííííííííííííímmmmmmmmm na neho 😵 😵 😵 zajtra by mal byť aj posledný den mrcha, tak to už sa vlastne za mrchu ani nemusí rátať, že 😉

shandy
26. máj 2009

😀 😀 😀 tak zajtra bude u jarulkovcov zemetraskoooooooo 😵 😵
babulky ja prcham, tak sa hlasim zajtra rano. mam toho vela a za chvilu idem k tomu dokimu pre papier, tak pekny dnik 🙂

tinkaza
26. máj 2009

ahojte žienky...k nam sice v 2009 bocian už nepriletí, ale pevne, pevne dúfame, že 2010 to istí..

betyna8
26. máj 2009

tinkaza ahoj,ved ani ostatne snazilky nestihnu mat babenko od bociana doma v tomto roku,ale aspon v brusku 😉

jaru,tak to je fajn a jasne,ze nemusis pocitat 😀 😀 😀

jarulai
26. máj 2009

ahoj tinkaza, vitaj 😉
a prečo by k vám nepriletel r.2009? tým nemyslíme, že sa mimi narodí v tomto roku, lebo to stihne tu už len bety a zlato, ale že sa podarí v tomto roku mimi urobiť 😉

shandy, si píš, budeme nezadržatelní 😀 😀 😀
pa-pa

tinkaza
26. máj 2009

jbetyna8, arulai - aha, no tak to dufam, mne sa to jednoducho musi tento rok podarit 😀 😀 😀 😀 😀
ale neviem aj tak, ci patrim do vasej skupiny, ja som uz asi snazilka - profesional ☹ ☹

wolfskinka
autor
26. máj 2009

ahoj uz som tu zo skolenia ... volala som ku doktorke ... chlamydie mam negativne, aspon cosi, uz len aby cytologia bola v piatok ok a o 3 tyzdne ta borelioza a mozem zacat s umelym

tinkaza vitaj v mojeje temicke

jarulai
26. máj 2009

tinkaza, patrí sem každá snažilka, ktorá sem chce patriť 😉 kolko sa snažíte? a neboj - takých profesionálov tu je viac...

tinkaza
26. máj 2009

wolfskinka - aha, tak ty si bola na školení..nevedela som...už si mi tu chýbala..

jarulai - no pomaly 6 rokov...ale s lekárskou pomocou zatiaľ len vyše dvoch...takže možno fakt ešte nie som až taký profesionál...dúfam.. 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre