V roku 2009 priletí k nám bocian

wolfskinka
12. máj 2009

Ahojte babenky z temicky ... V roku 2008 sa nepodarilo ale rok 2009 to isti ...

tak vas tu vsetky vitam a zelam si aby tato temicka bola pre vsetky z nas uspesna a tehulkovska ...

😵 😵 😵 😵 vela stastia tfuj tfuj tfuj a len same // testiky

ruby35
14. máj 2009

Ďakujem za prívitanie aj za názor lilix...
Ja ho ani nechcem opustiť, len mi je ho strašne ľúto, lebo on vždy túžil po veľkej rodine.... Ja som absolvovala 4 IVF, ale lekári mi už ani neodporúčali, samozrejme nádej umiera posledná, len keď 10 rokov čakáš každý mesiac... tak už aj nádej dochádza...
A lekári tvrdia , že s inými partnermi by sme namali problém počať dieťa... aj keď moj drahý o tom nechce ani počuť, ja si myslím že každý má právo byť rodičom a ja mu to nechcem upierať.....
Keď nebudem mať dieťa ja , možno sa to podarí aspoň jemu...

shandy
14. máj 2009

ahoj ruby, vitaj 😵 😵
ufff teda, klobuk dolu, to co pises. Viem, ze 10 rokov je dlha doba a ako pises presla si si uz vselicim. Ja myslim, ked ste sa brali nieco ste si slubili a brali ste sa predpokladam kvoli tomu, ze sa milujete. Ani jednemu z Vas preto nepomoze, ak sa rozidete a MOZNO budete mat deti s inymi partnermi. A lekari ti preco neodporucali dalsie IVF?
Ruby ale ty mu to pravo neupieras, keby on - tvoj manzel chcel, tak by s tym suhlasil. Chapem, ze je ti to luto a ze obvinujes samu seba z toho, ale to nie je spravna cesta. Co keby ste skusili darovane spermosky alebo vajicko?

ruby35
14. máj 2009

No veď to je práve problém, moj manžel chce mať iba svoje dieťa, a veľmi mu na tom záleží.
Nedá sa povedať žeby mi lekári IVF zakázali, skôr mi odporučili žeby som to už nemala absolvovať, po prípade aby som si dala pauzu..
Neviem presne napísať v čom bol problém...
Neviem možno sa ešte o to pokúsim, len najhoršie je keď Vám dá niekto nádej a potom to nedopadne tak ako si predstavujte..
Je to pre nás oboch veľké trápenie... Naozaj sme skúsili aj nemožné, najhoršie je že nám nikto nevie povedať prečo nemôžem otehotnieť.....

betyna8
14. máj 2009

ruby 35 vitaj
ja sa tiež prikláňam k názoru Shandy,aj keď ťažko povedať čo by chodilo po rozume mne,po takých skúsenostiach
A adopciu prečo odmietate? Viem,že je to každého osobná vec,ale možno by ste tak našli kľud a spokojnosť. 😉

ruby35
14. máj 2009

ďakujem za privítanie betyna aj shandy....

betyna8
14. máj 2009

ruby,snom každej normálnej ženy je mať dieťatko,je to naplnenie života a určite sa oplatí o túto náplň bojovať.Je to smutné,že v dnešnej dobe lekári nevedia v čom je problém, je to nepochopiteľné,keď máte dobré výsledky. Podobne na tom je naša Wolfi
Babule držím Vám strašne pršteky,len ťažko sa hľadajú tie správne slová 😉

ruby35
14. máj 2009

Ďakujem za podporu... Ja Vám všetkým prajem aby ste čoskoro držali vašich drobcov v náručí a ak sa môžem opýtať, vy sa ako dlho snažíte o mimi, lebo v tom nemám prelad......

lilix
14. máj 2009

my od maja 2008

betyna8
14. máj 2009

ruby ja som tehula,ale ostala som aj v tejto temicke so snazilkami, nam sa podarilo po 8 mesiacoch

matusik111
14. máj 2009

ahojte kocky 🙂
Ruby , klobuk dole za tych 10 rokov. Je to smutne, ze zdravemu paru sa neda otehotniet ☹

Martinka, citala som , ze sa chystas imunologovi. Ja chodim na alergologiu a ked som spominala, ze planujeme babo, tak mi predpisala IMUNOR. Sice som neotehotnela, ale je to mozno nieco, co moze pomoct. Ale je to iba na predpis. Teraz mi ho dala zas, tak uvidim, ake zazraky sa budu diat 😵 😵 😵

ruby35
14. máj 2009

Hm, tak betyna to sa vám rýchlo zadarilo, a verím že všekým ostatným sa aj zadarí.
Budem Vás informovať ako pokračujeme, možno mi prinesiete štastie.... 🙂

betyna8
14. máj 2009

ruby bodaj by to tak bolo, oproti vasme snazeniu je nasich 8 mesiacov nic,no aj tak sa mi to zdalo vecnost
posielam vam virusiky 😉
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTtt

shandy
14. máj 2009

ruby, tak ked chce mat svoje dieta, tak darovane vajicko 😉, jaaaaaaaaj xlapi jedni...
my sa snazime asi od novembra 2008, ale tak aktivnejsie az od januara 🙂
jasne ze mne tiez chodia po rozume kadejako pochybnosti, co ak a pod., ale viem, ze by som ho kvoli tomuto opustit nevedela a dufam, ze ani on mna nie 🙂 🙂
ruby drzim palce 😵 , verim, ze zazraky sa deju, mozno by ste si mali dat na chvilocku pauzu a uplne vypnut od snazilkovania...

wolfskinka
autor
14. máj 2009

marti presne tak vykasli sa na ne ...

betyna mam a vcera som vypila prvy polliter nie je to az take hnusne celkom sa da, len som to truba vypila vecer a potom som chodila curat celu noc a kupila som si aj calibrum babyplan

betyna8
14. máj 2009

no wolfi tak to som rada,že si sa zásobila, na škodu ti to iste nebude ,ale nepi takto na večer.Inak ja to poznám, vedľa postele musím mať stále vodu a keď som smädná,napijem sa aj uprostred noci, cikať mi až tak netreba,ale potom sa ráno budím s opuchnutými očami ako mal derik 😀

shandy
14. máj 2009

hehe, betyna, ze derik 😀 😀 😀
wolfi aj ja som dnes zacala alchemilku 😉 , tiez sa mi to zda v pohode, som myslela, ze to bude horsie chutit 😀

kolienko
14. máj 2009

ruby35 ahoj a vitaj medzi nami.....

je to velmi smutné čo píšeš a hlavne to, ze lekári vám nevedia pomôcť.....Viem, čo je to túžba po dieťatku. nesnazíme sa síce tak dlho ako vy, ale to čakanie kazdy mesiac je hrozné. my sa snazíme od júla 2008

Viem, že ked lekári nevedia pomôcť, tak človek stráca i tu poslednú nádej.....ale este jedna je tu... o všetkom rozhoduje ten hore. či a kedy počnete dieťatko.... my nenarobíme nič. a manzela by som asi nedokázala opustit kvôli tomu, že nemáme spolu dieťa.jednoducho som mu slubila, že s ním zostasnem v dobrom i v zlom a prečo kaziť to, čo ste spolu postavili za tie roky. burať všetko pekné a pevné čo vzniklo medzi vami....... ja viem, lahko sa to hovorí, ale uz som aj ja rozmýšlala o tom, ze čo ak nebudem môcť mať deti s mojim manzelom a asi by som ho nedokázala opustiť. (teda pochopitelne, keby on s tým nepríde ako prvý)

prajem Ti, aby sa Ti čoskoro splnil ten najväčší sen a aby si konečne dostala ten krásny dar - vlastné dieťatko..... raz to určite príde.... netreba sa vzdávať a stále bojovať.
lekári vela krát povedali to, čo nebola pravda..... ved takých detičiek je tu vela. aj moja kamarátka dostala ranu pod pás, ked jej gynekolog povedal, ze nebude mať nikdy vlastné deti. vysadila antikoncepciu, že načo ju bude uzívať, ked nemôze otehotnieť a bum..... uz má krásnu ročnu dcérku......

tak nezufaj a hlavne nevzdávaj sa. 🙂
tfuj tfuj tfuj..... ja som síce neni tehu , ale plujem ta pre šťastie. 😎

mimka83
14. máj 2009

caute v novej teme, tak som vas nasla 🙂 🙂
sledujete si BT? alebo ako pomahate uspesnemu otehotneniu? Jarulai a ty mas tiez za sebou jeden potrat?

kolienko
14. máj 2009

ahoj mimka.
ja si sledujem BT, ale zatial bez úspechu...................ale aspom som vdaka BT tistila, že mám ovuláciu

shandy
14. máj 2009

prcant roka, kdeze si dnes??? normalne si po mne prebrala tusim stafetu 😀 😀
caves, mimka, noooo rady "grafitacok" ako nas nazyva jarulka sa rozsiruju 😵 😵 , takze meriame, papame kadejake vitaminy a hlavne - snazime sa na to nemysliet 😉
ale to bol vtip 😀 😀 😀 , snazime sa snazit 🙂

betyna8
14. máj 2009

kolienko máš pravdu s lekarmi,su to sice roky,ale mojej mame povedali po prvom porode,ktory mala cisarakom, mala komplikacie,že už jej neodporucaju deti,lebo je to nebezpecne.Samozrejme,nechceli mat jedinacika a tak pokusali osud dalej. Ja som najmladsia -tretia z deti a prave ten moj porod mala najjednoduchsi.

kolienko
14. máj 2009

bety veri a este jednej kámoške povedali, ze nemôze otehotnieť, lebo bude jej život zo zdravot. dôvodov v ohrození.... boh chcel, aby otehotnela, tak sa aj stalo.... lekári ju nahovárali, nech si to nechá zobrať, lebo inak zomrie. musela vela trpieť tým rozhodovaním sa. nakoniec sa rozhodla pre babo s tým, ze pri pôrode, ak nastanú komplikácie musela podpísať papier, koho majú lekári zachránovať, či. ju, alebo baby......

dcerka jej uz chodí tuším do školy 😉

mimka83
14. máj 2009

ahoj ruby, aj tebe som cosi chcela. Moja sestra pocala az po 10 rokoch snazenia a brani vsetkeho mozneho. nie jeden ale viaceri doktori jej povedali ze mat vlastne nikdy nebude, ale nevzdavali to. Aj ona a on velmi chceli vlastne dietatko. Dali si aj ziadost na adopku, ale ziadne dietatko im neponukli (chceli biele,zdrave babatko), a tak sa snazili a verili, modlili sa. Fakt je vsetko tam hore. Po 11 rokoch sponntanne otehotnela a dnes uz maju 3 rocne slecny. Uz ma 36 rokov, ale veri, ze este jej Pan nejake dietatko da.

martina05
14. máj 2009

Ahojte baby, ahoj Ruby .............VITAJ
no Ruby tvoja dilema je podľa môjho názoru zbytočná pokiaľ vezmem do úvahy názor tvojho manžela. Vieš dieťa je podľa mňa výsledok lásky dvoch ľudí /aspoň by to tak malo byť/ a ja si naozaj neviem predstaviť, že by som chcela mať dieťa /či už vlastné alebo adoptované/ s niekym iným ako s mojim manželom. On je jediný človek ktorého som si vybrala ako otca svojich detí, ako človeka s ktorým chcem vychovávať deti, deliť sa sním o všetko čo je s tým spojené. Pokiaľ to nebude súdené nám dvom, tak sa toho asi radšej vzdám - hoci to bude veľmi ťažké. Verím však, že spolu to zvládneme.
V žiadnom prípade nechcem tvoj problém bagatelizovať, len sa ním podľa môjho názoru nie je dobré nadmieru zaoberať a oberať sa tým o všetko krásne čo vzťah dvoch ľudí môže prinášať. Hoci zatiaľ nemáte detičky určite sú iné veci pre ktoré sa milujete..... Nepoznám ťa a neviem o vás v podstate nič ale držím vám palce....
No a ešte ti chcem povedať, že mi máme ne chladničke jednu magnetku...včera keď som po správach od lekára revala ako besná, pozrela som sa na ňu a dosť mi pomohla... Máme tam napísané "spolu dokážeme čokoľvek"...

Inak na tú tvoju otázku...my sa snažíme od septembra 2008 intenzívne. HAK som vysadila v januári 2008

martina05
14. máj 2009

Baby ešte mám na vás jednu praktickú otázku ...aký je váš názor na kombináciu homeopatík, Duphastonu a alchymelky ...???? NO to len aby som sa nepredávkovala.....

martina05
14. máj 2009

No a keď už si tu tak píšem sama so sebou ešte vám poviem, že ma to merania BT celkom vzalo... Normálne sa teším na zajtrajšie merania a keď tá sprostá teplota nebude stúpať, tak budem ten teplomer šúchať o rukáv ako keď som sa chcela na ZŠ uliať z písomky a predstierala som horúčku 😀 😀 😀 😀 😀

martina05
14. máj 2009

A ešte jeden postreh /už posledný/......RUBY plne súhlasím s Kolienkom... Veď Bohu nič nie je nemožné

kolienko
14. máj 2009

mati.... tak to stou alchemilkou, homeopatikami a este neviem čo si to somínala.... tak to ti neporadím.....

počuj skús si dať kriedu (teda spapať) ked nebude chceť teplotka vystúpiť.ja som to tak robievala.... teda iba raz.... potom som si vzdy merala pri radiatory a teplomer som prikladala tam.... 😎

martina05
14. máj 2009

Diky za rady .... Manžel nebude chápať, keď si zarobím kriedový odvar a vypijem to pri radiátore..... 😀 😀

shandy
14. máj 2009

a ja ze tu uz nikoho 🙂
martina, tak ho sem grafik, nech omrkneme. ja mam zatial o nicom, kedze dnes prvy den mrchy 🙂
a k tym tvojim drogram, v podstate kazde je cosi uplne ine, takze by sa to nemalo v tvojom tele "bit" si tak myslim ja prdvedko 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre