V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

aktekram
3. dec 2009

kocanda: naše dávka je 155ml za jedno krmení 😉
Museli jsme ubrat, moc jsme za poslední měsíc přibrali a dohnali vás ostatní, ale myslím si že nám to svědčí.
Peťka mi teď přijde jako spokojené miminko tak akorát na mazlení 😉

Jinak jsem vám chtěla říct, že po pondělním splínu s cvičením jsme začali včera opět 3x denně cvičit. Jedem to rychle ale pořádně za cca 3-4 minuty není co řešit, na Petrušce vidím pokrok, takže zase pokračujeme 😉
Zítra jdeme na kontrolu tak snad to zas nějak vstřebám, nechci to vzdát po prvním neúspěchu. Uvidím jaký bude ten třetí nový cvik, prsty z dlaní už otvíráme a na zádech nám závalky zmizeli. Ještě aby se nám vytáhl krk a budu spokojená. Vím že je to pro ní dobré a když už moc pláče, uděláme pauzu pomazlíme se a pak to dotáhnem do konce, našla jsem si náš rytmus. Ale potřebovala jsem to s váma probrat.

Zítra zas napíšu co neumíme a co by jsme měli umět, jo???? 😀 😀 😀

ivca08
3. dec 2009

Posp.: My mame taky Beco. V Manduce pry ty co jsou hubenejsi dost plavou a blbe se jim nosi. Zatimco Beco je od hubenych az po silnejsi 🙂 A da se prendavat z jednoho na druhyho s ditetem uvnitr - to pry v Manduce nejde. Ale nevim, nikdy jsem si osobne nevidela. To je jen z doslechu.

Jinak mi mame od FP Rainforest tu hrazdicku a malymu se hrozne libi, takze vsechno z tyhle serie doporucuju.

A jinak mame bojkot, ale jenom jednoho prsu. A s odsavackou se moc nekamaradim - teda spis moje prsa. Malej klidne vypije i 130 a víc a ja odsaju tak max. 40 ☹

lynn77
3. dec 2009

jezis, vy jste se zase rozkrafali, decka uz spi nebo co? 😀

emo, jsem to nestihla docist jestli ti uz nekdo neporadil, ale ta podlozka neprotece, ja ji nosim na navstevy nebo k doktorce nebo jsem si ji davala pod sebe, kdyz mi teklo mliko proudem 😉

je tam takovy ten PUL zater a ona je oboustranna a ten PUL zater je uprostred, takze neprotece, jednou jsem z ni prala hovinko rucne a bylo mi pak divne, ze z druhe strany nebyla vubec mokra, ale tak to je jejim ucelem 😉 😀

http://www.branakdetem.cz/pratelna-podlozka-pop...

majamisutka
3. dec 2009

Ahojky,

Pospec já se vůbec netrápím, já se s Domči pořád raduju a užívám si mateřství 🙂 Mám to nejúžasnejší a nejhodnější dítko 🙂 a nevim proč bych se nemohla ostatních zeptat , co na teplotu. Jinak já ikdyž budu plakat s Domčou, když ho budou očkovat, tak jsem rozhodnutá mu dát několik očkování nepovinných a rozhodně proti tomu nejsem.
Dnes jsme byli u Mudr a nechala jsem ho naočkovat Rotarixem, za 14 dní ho čeká hexa a pak i prevenar.
Já proti očkování nic nemam ba naopak. Raději ho necham naočkovat, než by pak něco chytil a ja si to pak vyčítala.
Tímto bych uzavřela téma očkování 😀

Dnes máme 6300g a 62,5cm 😎

aktekram
3. dec 2009

lynn: nechci provokovat, ale u nás "děcko" už spí 😀

Když tak na tom přemýšlím, máte super nápad, nám poslouží chránič matrace, taky se dá vyprat a my na něm můžeme cvičit (většinou se myška počůrá a já nedělám nic jiného než kupuju jednorázové podložky) 😅

majamisutka
3. dec 2009

lynn ta podložka je super, díky za tip 🙂 to si asi taky pořídím 🙂 holky, já vás nemít 😀 😀

majamisutka
3. dec 2009

jj, akte, my máme ten nepropustný chránič matrace : http://www.spuntik.cz/scarlett-matracovy-chranic/
a i prostiradla 🙂

lynn77
3. dec 2009

akte, no u nas uz se taky spi 😉 ja jen, ze jsem se nestacila divit, ze tady je tolik nakrafano 😉

akte, ten chranic me taky predchvilkou napadl, to je v podstate stejne, akorat ta podlozka je takova vic "akcnejsi", ze ji slozis do tasky a je to

lynn77
3. dec 2009

akorat teda je fakt, ze ta cena je za uplne malinkatou podlozecku, kdyz chcete vetsi, tak ty jsou drazsi a musite to rozkliknout dole podle velikosti je tam pak cena, ja mam tu 50x70 tusim

emamamamu
3. dec 2009

hm, to bych potrebovala ty popolinky alespon ctyri...😀 kdyz bdu tri prat, at se ma na cem valet..😀
a ano, u nas se uz spi... 😀 😀 😀

petrajurinova
3. dec 2009

Ahoj. Jdu se za váma odreagovat. Mám nervy jak struny na harfě. Bastík už vypadal úplně zdravý a kolem půl sedmé se začal osypávat a v sedm už vypadal jako by spadl do kopřiv. Nesvědí ho to, nebolí, ale vypadá to dost děsně. Ráno jdeme na kontrolu, tak snad to není nic strašného.
Jo a Isa je přilepená celé odpoledne ke koze co hodinu a sosá a sosá jak bezedná a teď ještě nespí (jinak běžně usíná před osmou). Už jsem v nervech a zoufalosti vytáhla a připravila sunar, ale nějak jí to nejede - flašku do pusy nevzala (vystrkovala ji jazykem) a když jsem ji to dala na lžičce, tak mi to vyplivla zpátky. Takže mám závisláka přilepeného na prsu.

pospecka
3. dec 2009

maja: já jsem nepsala, že se nemáš ptát!
Už se k očkování nebudu vyjadřovat.
Tak se tu mějte.

mauik83
3. dec 2009

u nás se taky spí, už od 8 🙂

chctěla jsem se zeptat, jestli doma mimča máte v krátkym rukávu? 😕 My zatím pořád v dlouhým (bud bydyčko+dupajdy, nebo overálek), ale máme spoustu bodyček s krátkym, tak přemejšlim, jestli to prubnem, abychom je využili... Já doma chodim v krátkym rukávu, ale prdolka je malá, už tak si myslim, že ji otužuju až dost 😅
emo - kolik doma máte stupnů, že máš Dorku často nahatou? 😕

lynn77
3. dec 2009

pospec, nenasirej se ☹

aktekram
3. dec 2009

maja: my máme chránič z vrchní strany z bavlny http://www.detskedeky.cz/chranic-matrace-60-x-1...
na našla jsem i froté přebalovací podložky 😉 http://www.detskedeky.cz/prebalovaci-podlozky-p...

emamamamu
3. dec 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 to tu je horsi jak v kurniku... 😀 😀 😀 😀 😀 😀
v tom nasem kurniku se alespon bavime civilizovane 😀 😀
maui mam tu normalne..Nelka snad chodi doma v oteplovakach?😀

aktekram
3. dec 2009

Asi se teď zhrozíte, ale my doma topíme od 16 hod. a tak okolo 18 hod máme doma 28°C, tak Petruška je v krátkém rukávu, manžel v kraťasech. Ve 22 hod se topení vypne a na noc dáváme overal, a teplou deku.
Bohužel lépe to nejde zkorigovat

kocanda2009
3. dec 2009

mauik - ja jsem body s kratkym zkusila asi pred 4tydny ale mel hrozne studene rucicky takze porad davame dlouhy rukav a dupajdy nebo overal ale je fakt ze ho denne tak 3 hodiny nechavam zcela bez obleceni a pleny ale to je v teplicku blizko topeni

mauik83
3. dec 2009

emo -ne, psala jsem že má na sobě jeden dlouhej tenkej rukáv (bud body+ dupajdy nebo overálek)

akte - a dopolko doma máte kolik stupnů a jak je malá oblečená?

my doma (teda řídí se to podle obýváku) máme 23, když je mi zima, přitopim na 24 😀 v ložnici je mín a když Nelu uložim do postýlky, otevírám na ni okno 😀 podle teploty venku někdyna půl hodky někdy na 2 hodiny 😀 se jí pak dobře spí a nám taky 😉 nesnášim spát v horku... 😖

mauik83
3. dec 2009

koc - no Nela má právě i v tom dl. rukávu minimálně 1x denně studený pacičky... 😠

majamisutka
3. dec 2009

akte vy máte barak a topíte uhlým? To je jak u našich 😀
my bydlíme v paneláku přes den 21st a přes noc 19 a to nijak neovlivníme, ale už jsem si zvykla 🙂

Jinak body s krátkym máme taky hafo, moc ho nepoužívám, když už ho dam, tak přes něj tričko s dlouhym.

mauik83
3. dec 2009

maja - no právě, a to mi zase přijde zbytečný, aby měla 2 vrstvy na hrudníčku... (když bych jí dala body s krátkym a mikču... )

kocanda2009
3. dec 2009

a neshrnuji se ji ty rukavy ? ja davam radeji vetsi velikost kterou ma tak trochu navolno protoze kdyz ty ruce zvedne tak se vyhrnou rukavy a pak ma taky studene ruce...no zase je pravda ze on ted kdyz nespi tak se dost hybe takze se zase zahreje tak uz ten problem nijak nepozoruju...ale nijak moc to neres, pry studene ruce nevadi tak ja to tak beru

emamamamu
3. dec 2009

maui sory, ja si neprecetla cos psala predtim..😅
my tady mame nevim kolik...na noc netopime...setrime uhli..😀 😀
ja davam taky dlouhy rukav a na to kratky, abysme ty bodyna uzili...

marketka.27
3. dec 2009

Takj sem zaskočila v pauze mezi pečením,ale tohle všechno nepřečtu ani náhodou, vy jedete😀
Mauik, to jsem ráda, že jsi OK, už jsem z tebe tak zblbá, že jsem si začala hrozně kontrolovat jednu svoji "bouli" a akorát mě to začalo bolet, už si na to nešáhnu 😀
Mám šílenou tvorbu mlíka, dávala jsem večer Karince jíst a jak si chudák chtěla oddechnout a chvilku se pustila bradavky, tak jsem jí proudem postříkala celý obličej, samozřejmě oči nos (a všechno kolem), všechno, to byl řev, že to nešlo utišit, já řvala na Petra, ať mi něco hodí, že je všude mlíko, ten řval na mně, co ječím, protože nechápal, co se děje😀 To jsem ještě neviděla, klidně bych tím mlíkem mohla hasit.
Petro, pevné nervy, snad to z Bastíka do rána sleze😉

majamisutka
3. dec 2009

uhlÍm 😀 😀

aktekram
3. dec 2009

maja: barák máme, kotel na plyn, ale vytápíme tři byty a když nechceme aby někdo měl zimu, tak máme radši tepleji

mauik: dopoledne jsem teplotu neměřila, ale máme body dlouhý rukáv, punčochy (nebo dupačky)

aktekram
3. dec 2009

market: co pečeš?? s mlíkem to máme podobně 😵

marketka.27
3. dec 2009

akte: dodělala jsem vanilkové rohlíčky a vykrajuju sušenky. Linecké, ořechové, tlapky a jiné variace z těchto tří těst už mám v krabici. Tobě taky stříká mlíko pod tlakem? Mně o tom kdysi říkala mamka, že to tak měla, ale mně se to stalo dnes poprvé, to je hrůza, ještěže se mi to nestalo někde mezi lidma😀 😀 😀

aktekram
3. dec 2009

ema: do jaké velikosti máte s Dorkou zásoby??? U nás převlékám 3 oblečky denně a i tak to nemůžem unosit 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre