V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

achalteke
4. dec 2009

Misuliq samozřejmě, tolikanásobných maminek tu moc nemáme a určitě oceníme tvoje zkušenosti 🙂

misuliqq
4. dec 2009

Ale nevadí ked mám 4 deti šak?? 🙂 Mááš krááásneho synááka 😀

achalteke
4. dec 2009

Proč vy vadilo 😀 😀 😀 😀 😀 koukej dát nějaký fotky, ať se pokocháme 😉 Odkud jste? Díky, vyřídím

wwcko
4. dec 2009

Achal neviem co je na tom pravdy, este som to nestudovala, ale musim sa rozhybat a zistit to 🙂 Ked som volala s tou pani tak bola velmi zlata tak snad ti pomoze 🙂

misuligg vitaj 🙂 aaa tusim mas aj dvojicky, som zvedava na vase fotecky 🙂

achalteke
4. dec 2009

Ww moc děkuju, asi jí zahrnu dotazama, já jdu právě se Šimdou v pondělí do poradny a budu vědět jeho aktuální váhu a taky uvidím co mudra na moje dotazy, no prostě abych se měla od čeho odpíchnout.

Natali takže Extra nepomohlo? Co ti řekla na to kojení a dokrmování, v poho?

natali1401
autor
4. dec 2009

no uz minule som jej vravela ze prikrmujem raz denne tak povedala ze tak mame pokracovat dalej ked to tak malej vyhovuje ... a z toho vzniklo ze jej musim davat flasu uz po kazdom kojo..minule mi este predpisala na mlieko homeopatika..teda mi napisala na papier co si mam pytat v lekarni ale nezda sa mi ze by mi zabrali vola sa to ricinus communis 5
no teraz povedala ze teda zachvilu uz pojde kojenie uplne do prdelovic..ale ze pokial este mleiko ide treba jej davat prsko

natali1401
autor
4. dec 2009

a inac k tomu obliekaniu..tak my sme mali na sebe body s kratkym plus teplaciky plus tricko s dlhym rukavom..alebo body s kratkym a dupacky a tricko s dlhym..alebo pancusky, body, svetrik alebo tricko, papucky alebo ponozky.. alebo teraz ma body s dlhym, svetrik, pancusky a papucky

emamamamu
4. dec 2009

miso ahoj🙂
ja se tesila na vitani obcanku a ty mury to udelaly 17.12. ☹

natali1401
autor
4. dec 2009

no u nas je vitanie obcanov raz za rok a to ze vraj tam maju ist deti az okolo troch rokov 😠 tak neviem..musim sa ist spytat na urad ze kedy to je a ze tam chceme teraz ...

bibi78
4. dec 2009

natali, fakt? aj u nas sa vitaju novy obcania? som nevedela, ja ze je to iba taky cesky zvyk, kedze asi vacsina deti nie je pokrstena 😉

achal, ta kombinovana hupacka je super. my mame len to kresielko, takuto kombinaciu som nasla az ovela neskor. ale ako som pozerala, tak samotna hojdacka je aj tak len do 11 kg a nas maly ma uz takmer 7, tak neviem, ci prestane tak priberat alebo ci by mu to nebolo len na par mesiacov... to by bol drahy spas. my dostaneme peniazky, tak sa mame rozhodnut, ci hojdacka alebo to skakadlo... ale asi zostanem pri tej druhej volbe... kazdopadne, tieto pomocky su super vec, aspon mozem na chvilu odskocit od neho alebo sa aspon najest kym hojdam...

a pridavam sa k ping, sex po porode je fakt lepsi 😀

wwcko
4. dec 2009

Natali ja som na vitani uz bola. cca pred mesiacom a bolo to zlate. Aj sa mi slzicky tlacili ked tam deti zo skolky spievali 🙂

A zistila som ze mame mini babtko. Stretla som kamosku co ma o 2 tyzdne starsieho a raz tak velkeho chlapca 😀

Sex.... 😕 😕 😕 hmmmm... sex....hmmm.... 😕 😕 😕 😕 stale ma nenapada co to moze byt...... 😀 😀 😀 😀

rpinguin
4. dec 2009

wwcko, ved na to vhupnite 😀
misuliqq, vitaj, neva, ze mas 4deti, kde si vlastne? A to su tvoje vsetky? Na profil fotke vyzeras teda mocc dobre 😉
achal, a kde mas albicko? ☹

misuliqq
4. dec 2009

Babenky dám fotky ale iba o Sophie,Yasmine a Ellie lebo Ryan sa nerád fotí a ked som sa spýtala či fotečky hore môžem dať vravel nie lebo ked to uvidi tak bude zle 🙂 🙂 Nevadi?? A inak som z Austrálie konkrétne zo Sydney 😀 😀 Ale rpinguin niee nevyzerám dobreee a mám už 34 rokov 🙂 🙂 Určite ste všetky mladšiee

majamisutka
4. dec 2009

ahoj misuliqq vítej 🙂

Anketní otázka 😅
holky, jaký máte spací pytle pro mimča?
Mě dnes přišel jeden z Nextu a jsem naštvaná, musim ho vyměnit, je trochu malej : 0-6měsíců, tak to musim poslat zas zpět a vyměnit. Taky mě zklamalo, že je celkem tenkej, chtěla jsem teplej, doma máme docela kosu.
No, na obrázku to vypadá vždycky jinak než ve skutečnosti.
Jaký máte spacáčky a jakou velikost?

petrajurinova
4. dec 2009

Ahoj. Tak kontrola u doktorky dopadla docela dobře. Isabellka prý je v pohodě, má "jenom" slabší rýmu a pokašlává prý z toho, tak jí mám jenom nosík prolívat Libenarem a pokud se objeví horečka nad 39 tak mám doktorce volat. A Bastík půjde v pondělí do školky, vlastně už tam byl na chvilku dneska (asi 2 hodinky), měli mikulášskou nadílku, tak učitelka volala, jestli je mu dobře ať ho dovedu. No a ta vyrážka se ráno začala ztrácet, doktorka už viděla jenom zbytky a prý to teda nebyla chřipka (jak to ohodnotila původně), ale 6. dětská nemoc, která tou vyrážkou končí.

Misuliqq, nad 30 je nás tu více 😉 A čtyřnásobné maminky se tu taky občas objevujou.

misuliqq
4. dec 2009

Petrajurinova to som rada 🙂

petrajurinova
4. dec 2009

Majo, my máme zateplený spací vak se speciálními bodíčky do spacího pytle a Isinka většinou spí jenom v tom bodíčku (ono je to jako spací vak s rukávama), protože v obou těch vrstvách se strašně potí. Máme to ve velikosti 52 až 68, ale myslím že nám to vydrží dýl. V oblečení přecházíme pomalu na 74, ale ve vaku je ještě místa dost. Takhle to vypadá: https://www.modrykonik.cz/_gallery/41862/41862_...

misuliqq
4. dec 2009

Tiež máme pre Ellie zateplený spací vak 🙂 veľkosť 50 až 68 alebo koľko to máme podobne ako petra 🙂 🙂
Inak baby kojíte???

majamisutka
4. dec 2009

já jen kojim a kojim, malýmu jinak nic nedávám 🙂 a vellikost 62 už je nám malá 🙂 máme 6300g 😎

petrajurinova
4. dec 2009

Taky pořád kojím a naše puclinka má 6400 g a 66 cm, takže do 62 se nevejde už dost dlouho 😅

majamisutka
4. dec 2009

66? wau, to bude modelka 🙂

aktekram
4. dec 2009

Tak my jsme taky jen na mat. mlíku, ale dáváme z lahvičky. Spací vak nepoužíváme. 62 jsme teprve vytáhli a začínáme nosit 😀 máme 5420g 😎

rpinguin
4. dec 2009

zeny, je to mozne, ze Matilda stale prdi a smrdi ako stary chlap? Jem ja nieco zle alebo je to ok?

misuliqq, takze sme rovnako stare....uz len market nam chyba 😉 , kde ta je? A kde mas teda tie fotky?

loren
4. dec 2009

dakujem za odpoved 😉

misuliqq
4. dec 2009

Babenky ja tiež kojím mi máme 5000 gramov rovných a 59 cm 🙂 aké ste mali miery?

akinom55
4. dec 2009

Ahoj žienky,
rpin tak naša malá tiež prdí ako starý chlap, to už ani nevnímam... ako sa hovorí, jeden prd lepší ako 10 doktorov 😉

Ja mám otázku na vás, či vám mimča slintajú... z našej malej Káji sa stal doslova bernardín...ja ju musím 2 -3 krát za deň prezliecť, lebo ona ako si cpe tie ručičky do úst (teraz už i hračky) tak hrozne moc slintá, dokonca aj bublinky dokáže robiť....a zároveň ako slintá, tak má vkuse mokrý krk, schovaný pod dvojitou bradou tak jej to musíme tam mazať bepanthenom, lebo to tam má podraždené....

bibi78
4. dec 2009

misul, miery mate pekne. my sme sa narodili o 2tt skor s 3kg a 50,5 cm a teraz uz 63cm a naposledy 6600g. 😉 a tiez vylucne kojim

tie spacie vaky mame zatial 70 cm, ten od 0-6m je nam maly uz davno. a teraz sme kupili extra teply a ma spodny diel odopinaci, cize predlzovaci, tak dufam, ze to bude mat uz nadlho 😉

majamisutka
4. dec 2009

bibi a jaký máte ten pytel, hod link please 🙂

bibi78
4. dec 2009

no tak to by som musela hladat, lebo je to z kamenneho obchodu. ale je to nieco ako tie hrube mikiny alebo detske bundicky - ked ich stlacis, tak su take makkucke, neviem to inak opisat. je to skoro ako taky paplonik. pozriem, co je to za matros. pockaj 😉

aki - uplne presny opis nasho maleho. bublinky, mokre rukavy... podla mna je to uz priprava na zuby. dokonca dnes ma aj take cervene licka - akoby zapalene... a celkovo je nervozny... tak sa tesim... 😖 😉

bibi78
4. dec 2009

maja, je to 80% samet a 20% polyester a vnutro je zo 100% bavlny a je to take hrube, ze by v tom aj von mohol ist 😀 ... teda nie teraz 😉 a znacka Disney. idem pozriet link, ak najdem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre