V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petrajurinova
4. dec 2009

Misuliqq, naše puclinka už se narodila jako pořádný kus ženské - 52 cm a 4000 g (takže zatím má přibráno 2,4 kg a 14 cm).

Akinom, Isinka taky pěkně slintá

wwcko
4. dec 2009

Misuligg ja mam kamosa v Sydney 🙂

Inak ja mam dva spacie vaky nepouzivam ani jeden. nastastie sme ich nekupovali tak mi to neni luto ze trcia v supliku 🙂

bibi78
4. dec 2009

link som nenasla na moj konkretny, ale ma to dole take cvoky, ktore drzia spodnu cast a ked dieta dorastie, odopnu sa...

kocanda2009
4. dec 2009

wwcko - ja cetla ze cvicit muzeme ale ne tesne pred kojenim protoze potom by prave mimcu mlicko nechutnalo a jelikoz ten nas zroutek treba dneska chtel jist co hodinu a pul tak vlastne nemam kdy cvicit...ale ono jestli je vetsi namaha to cviceni nebo prace v domacnosti .....

kocanda2009
4. dec 2009

maja - my zatim zadny spaci vak nemame - teprve chci nejaky poridit tak se jdu inspirovat 😀

aktekram
4. dec 2009

misuliqq: my byli nejmenší 1800g a 41cm 🙂

aktekram
4. dec 2009

Fotili jsme doma nějaké fotečky tak můžete kouknout: https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

kocanda2009
4. dec 2009

akte - moc vam to slusi, petruska vypada sikovne a celkove jste takova spokojena a stastna rodinka 🙂

marketka.27
4. dec 2009

Zdravím Misuliqq, je nás tu víc takových zralejších😀
Na spaní mám našité takové pytlíky, pár mám flanelových jednoduchých a jinak oteplené - jeden bez rukávů, dva s rukávem, ale ty jsou ještě velké. Pokud najdu fotku, hodím do alba.
wwcko, kdybys něco vypátrala o tom cvičení, tak to sem hoď, o mlíko se nějak moc nebojím, to si myslím, že si tělo řekne, kdy už je té námahy moc, ale o to rozřezané břicho strach mám - houby poznám, jestli to nepřeháním. Každopádně už jsem s taťkou vybojovala, že v půlce prosince vyrazím na túru a on bude doma s malou. A tam asi uvidím, jak na tom doopravdy jsem s kondicí 😀
Jo a moje dítě po procházce dospávalo ještě doma v kočárku, spala cca 4 hodiny v kuse, což u nás dříve bývalo běžné (i sedm hodin), ale za posledních pár dní se to nestalo, byli jsme z toho vyplašení a chodii kontrolovat, jeslti dýchá. Pak mě málem snědla a už zase spinká.
Zítra jdeme na vítání občánků,t ak ať se na tu slávu holka vyspí 😀

marketka.27
4. dec 2009

akte, krásné fotky, krásné miminko a ty jsi teda pěkně hubená 😠 😉

wwcko
4. dec 2009

Akte keby som nevedela tak si mylsim, ze ste brat a sestra. Mate rovnake nosy 😉 A klobuk dolu ako si Petkou zabojovala. Uz ste na tom s vahou tak isto ako mi 🙂

aktekram
4. dec 2009

Wwcko: spoustu lidí nám říká že jsme jak bratr se sestrou 😀
Říká se že ty menší děti více přibýrají se snahou dohnat donošené děti, jde nám to nějak snadno.
Začátky byly krušné, ale teď už je to pohodička 😵

wwcko
4. dec 2009

market https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... ale pisu tam co som vravela. Brusko sa hoji aj 6 mesiacov tak brusaky moc opatrne a neprehanat cvicenie koli kys. mliecnej. Tak ja cvicit budem chodit, ale nebudem to nejak prehanat. Budem sa tam len tak motkat 🙂

Akte ste uplne rovnake typy 🙂 A aspon ste vyriesli otazku na koho sa mala bude podobat 😉

kocanda2009
4. dec 2009

taky jsem si dovolila pridat jeste par fotecek:
nejake vzpominky na srpen: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
a nase zlaticko: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

marketka.27
4. dec 2009

wwcko, díky moc, přečtu si vše. Už mě to ale štve, nikde jsem se nedozvěděla nic pořádně (myslím od dr. a tak), takové odpovědi jako "přiměřená zátěž je v pořádku" mě vytáčejí. Na jaké cvičení se chystáš? Trošku spoléhám na to, že mi poradí ty fyzioterapeutky, co cvičí s dětma, budu s Karinkou po novém roce chodit.

kocanda2009
4. dec 2009

koukam ze jsem tam dala dvakrat stejny odkaz...tak znova - miminko je tady:https://https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

wwcko
4. dec 2009

koc ta tvoja posledna foto.... 😉 🙂 a maly je strasne zlaty 🙂 pozeram ze dvojity kriz s kapsou je aj u vas obubeny 😉

market na danceaerobik a tam sa mozem len tak motkat, no ovsem ked sa mi bude dat 🙂 vzdy som sa tam uplne znicila, ze som ledva prisla domov 😀

marketka.27
4. dec 2009

Holky, jak poznáte, kdy má miminko dostat větší dudlík???

wwcko
4. dec 2009

market podla cisla na cumliku 😀 🙂 🙂 vecsinou su od 0 do 6m a 6m+

bibi78
4. dec 2009

market, ja sa riadim odporuceniami na krabicke dudlika. vacsinou su tie od 1.dna a potom sa vymienaju od 6. mesiaca. hadam uz nechces menit? 😕

marketka.27
4. dec 2009

Ne, jen mě to tak napadlo, jestli je to individuální, nebo úderem 6m se mění dudel🙂 Asi únava, napadají mě blbosti 😀 😀 😀 Radši jdu dát barborky do vázy 🙂

petrajurinova
4. dec 2009

Teda vy máte tak hezké děti a fotečky, že jsem hned taky přihodila pár obrázků těch mých rarášků, ať se můžu pochlubit 😀 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

Markétko a kam budete s Karinkou chodit na cvičení? A s tím cvičením po sekci mi teda před těmi třema rokama v porodnici řekli, že cílené cvičení na břišní svaly nejdříve 6 měsíců po císaři - že prý ty venkovní jizvy vypadají zhojené dřív, ale ty vnitřní prý potřebují trochu víc času.

Jinak já budu muset začít něco dělat s tím svým břichem a to hodně rychle, dneska u doktorky byla sestra na zástup a jak jsem napochodovala dovnitř s Bastíkem i Isabellkou, tak na mě vytřeštila oči a ptala se, kolik je malé, že už čekám další 😖 No tak asi musí být těch 8 kg co mi ještě zbylo z těhu někde vidět ☹

marketka.27
4. dec 2009

Tak jsem si právě spočítala, že v lednu přijdeme o 3 500 kč ... 😠 😠 😠

petrajurinova
4. dec 2009

Holky vy co máte doma holčičky - takový blbý dotaz. Oblíkáte je na doma do šatiček? Mi bylo řečeno, že jsem magor (výrok mé drahé sestry), když dávám Isince přes bodíčko a punčocháče šatičky, ale mi se to líbí a už v těhu, když jsem ještě ani nevěděla co se nám to narodí, jsem plánovala jak holčička bude vyrůstat v šatičkách a bude mít dlouhé copy atd..

marketka.27
4. dec 2009

Pěkné dětičky🙂 No Petro, zkrátka se na této diskuzi všechny děti povedly, taky jsem dnes prohlížela alba a jedno hezčí než druhé.
Já ti pořád nevím, mám to břicho den ode dne hnusnější ... :-/
Do Kenny klubu do Poruby http://ostrava.kenny.cz/

petrajurinova
4. dec 2009

Market, s tím dudlíkem je to určitě individuální - každé dítě má trošku jinou pusinku a jak každému vyhovuje jiný tvar a materiál, tak to taky bude i s tím, kdy bude potřebovat větší a jestli vůbec - třeba když se mamina pokusí dudlík vyměnit za větší, tak už ho miminko nebude chtít.

marketka.27
4. dec 2009

Ať si sestra políbí ... 😠 ... řekla bych. Nám jsou ještě šatičky velké, ale taky se na to těším. A já zase nedávám punčocháče, protože mi to přijde na malé mimčo docela složité oblékání, bude chodit v dupajdách ještě hodně dlouho🙂 A z toho, že mám holčičku jsem taky pěkně podělaná a taťka taky, máme i plavky se sukýnkou https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

wwcko
4. dec 2009

petra ja Ninku na doma obliekam len do overalu (pyzamko), alebo ako to volate. Ninka dost grcka tak za den idu aj tri-styri. a na von ako ostatne baby. Saticky sme nemali este ai raz.... 🙂

petrajurinova
4. dec 2009

My jsme dostali spoustu šatiček ve velikostech od newborn od švagrové - neteřindě je nakoupili příbuzní z švagrovčiny strany a ona jí to nikdy neoblíkala - teď je Káji dv a třičtvrtě roku a šaty na sobě měla jedenkrát a to na naší svatbě. A mi se to strašně líbí jak je maličká načančaná v šatičkách. A oblíkání punčocháčků mi přijde nastejno s dupačkama (akorát teda při přebalování je to složitější, že se to musí celé svlíknout a dupačky se dají jenom dole rozepnout).
A na ro cvičení jsem se ptala, protože začínám uvažovat, že bych začala někam chodit, hlavně kvůli tomu ať se Isinka dostane "mezi lidi", ale Poruba je trošku z ruky. S Bastíkem jsem tam sice jezdila do MC Krteček, ale teď už by mi to nevycházelo časově se školkou.

rpinguin
4. dec 2009

zdar zeny,
market, no dudel davam podla napisu na obale, ako wwwcko napisala, ja mam od 0-3, 3-6, 6-18. Niekto ma presne tie iste, co aj ja, uz ani neviem kto z tejto diskusie. Market, no super vybavicka. Ja budem plavky riesit hadam tyzden pred dovcou 😀 a nakoniec asi aj tak bude holacinka 😲
Peta, no paradne si ich uz odfotila, pomaly sa to aj mne dari, ze Maxik uz pekne chyti Matildu. A Isinka je fakt riadna zena. Saticky som dostala, ale este som ziadne neobliekla, zda sa mi to neprakticke to nejako narvat do overalu, ked kazdy den chodim von. Na Vianoce saticky ale dostane 🙂 Obliekat ich budem pravidelne, ked vyrastie z overalu a overalom zacina aj moja dilema. Mam jeden 68 od zaciatku narodenia a dufam, ze vystaci na tuto zimu. Nerada by som kupovala este jeden. Aj ema to tusim vcera riesila, ze emus?
No, idem aj ja nejake fotecky pohladat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre