V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

majamisutka
4. dec 2009

market, to myslíš mateřskou?

majamisutka
4. dec 2009

vy tu řešíte holčičky 🙂 to já vám k tomu asi nic nepovim 😀 😀

Měníte dudlíky každej měsíc?

petrajurinova
4. dec 2009

Ww, no ona má možná ta moje ségra trošku pravdu, v rodině (u sestřenic a bráchy) máme dalších 9 holčiček a žádná nenosila šatičky před tím, než se udržela v sedě (tak kolem půl roku až 8 měsíců), ale mi se v nich ta naše panenka tak líbí a když už je doma máme, tak mi přijde hloupé to jenom přerovnávat ve skříni.

wwcko
4. dec 2009

my mame saty dvoje a schvalme som kupia od 3-6 aby sme ich mali na vianoce, mensie som nekupila to som vedla ze nebudem davat. A keby som ich malej obliekla tak ich aj tak hned ogrcka tak by somsa dlho z toho netesila....

maja nemenim. mam teraz rozbalene dva a zatial jej to nevadi ze ma v puse pokazde iny, tak sned jej to vydrzi....

petrajurinova
4. dec 2009

Rping, tím overalem myslíš takový ten hrubší zateplený, jako kombinézu co nosí starší děti na lyže? Tak to vůbec nemáme. Máme fusak z berana a bundu s kapucí a i v tom je Isa zpocená a to ji vlastně jenom tu bundičku navlíknu přes bodíčko a ty šatičky.

marketka.27
4. dec 2009

No já jsem taky napřed nechtěla jezdit tak daleko, ale je tam i plavání (bazén i vaničky) i cvičení. A autem je to dostupné dobře a tramvají taky. Před barákem nastoupím a na Třebovické vystoupím. Ale se dvěma dětmi už je to složitější, to je mi jasné. A na co jste v tom Krtečkovi chodili? A kde to je, v Hrabůvce?

bibi78
4. dec 2009

petra, je uplne jedno, co oblecies malej. ked sa ti to paci a bavi ta to obliekat, tak keby nosila aj vrece, je to iba tvoja vec, ostatni nech si vravia, co chcu... 😉

marketka.27
4. dec 2009

Petro, když máš šatičky, tak jí je dávej, vždyť je to pěkné a je to tvoje holčička 🙂
majamisutka -jj mateřskou, na MPSV už je kalkulačka na 2010
rping - plavky potřebujeme na plavčo, tam už plavky mít musí 🙂

rpinguin
4. dec 2009

Peta, presne taky overal som myslela, mam ho po Maxikovi, tak preto. Pod to davam uz len teplaky alebo rifle a bodycko. A potom do fusaku v kociku. Nechcem kupovat este nieco viac a ani bundu nie, kedze to by som musela zacat davat puncochy, tie tiez nedavam 😀
A dudele mame dva, oba rozbalene, niekedy dam ten druhy od 3-6 a ten mam len jeden a iny nekupim 😝

petrajurinova
4. dec 2009

Krteček je mateřské centrum v Porubě (právě když byl jenom Bastík, tak mi to připadalo celkem v pohodě dostupné) a chodili jsme tam jak na cvičení dětí, tak i jenom tak do herny (to teda až když se začal zajímat o hračky) a já hlavně za maminama ať si mám s kým popovídat o děcku (to jsem ještě neznala koníka 😅 ) V Hrabůvce právě o ničem pro maminy s miminkama nevím.

bibi78
4. dec 2009

u nas je dudel len okrasa v postielke alebo kociku, maly si iba vynimocne da povedat. mame silikonovy aj latexovy a ziadny rozdiel nevidim, 99% casu nechce ani jeden 😒 .

moj maly uz cuca 2 hodiny, to je teda party animal 😀 a MM uz 2 hodiny spi, ako im je obom dobre... 🙄 😉

rpinguin
4. dec 2009

bibi, moznoze sa ti Domco rozdudli, Maxik sa rozdudlil v osmom mesiaci a dudli este stale 😀
U mna sa uz spi od 20.30, vsetko v pohodicke, ked nie je chlap doma 🙂

bibi78
4. dec 2009

ping, ty davasalej aj overal aj fusak, v tomto "teple"? alebo je to len taky tensi matros?

marketka.27
4. dec 2009

Vím o nějakém centru v Zábřehu na Náměstí SNP, ale jen jsem šla kolem, nevím, co všechno tam je. Jinak taky o ničem blíž nevím.

petrajurinova
4. dec 2009

Bibi, u nás je to s dudlem podobné, většinou ho Isa nechce a když už ho jednou do týdne na chvilku do pusy vezme, tak ho stejně za dvě minutky vyplivne, když si uvědomí, že z toho nic neteče a dožaduje se prsa - to dudlá tak dlouho, jak jí to dovolím.

majamisutka
4. dec 2009

market, ale to by se nás sle nemělo týkat, né?

kde to je psaný?

bibi78
4. dec 2009

davas malej som chcela...

rpinguin
4. dec 2009

bibi, ty kokso, nechapem, teraz tu mame 3 stupne, ja mrznem 😀 davam aj overal, aj fusak, je to moc? Mne sa nezda.

marketka.27
4. dec 2009

rping, co jí budeš dávat, až přijdou mrazy 😅 ???

petrajurinova
4. dec 2009

Majo, zatím to vypadá, že ty změny v mateřské se budou týkat i těch, co už mateřskou mají, nejenom těch co na ní nastoupí od ledna ☹

bibi78
4. dec 2009

petra, celkom. maly dudluje o 106 iba ked je hladny, ale o minutu uz dudel leti.
ping, tak v 8. mesiaci si dudlovanie uz moze strcit za klobuk, potom ho to zase budem oducat? - to radsej potom nech ani nezacne 😠 😉 ... ale je pravda, ze mu ho stale nutim, ked je nekludny alebo place 😅

rpinguin
4. dec 2009

bibi, aj ja to tak robim, zadudli, ukludni sa a vypluje.... a Maxik s dudlom zaspava a k veceru ma potrebu dudlit, cez den ani nevie, ze ma svoj dudel, kedze stale kradne Matilde 😀

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... tu je ten overal

majamisutka
4. dec 2009

market, Petra díks. To mě teda nepotěšilo 😠

Já Domču taky hodně nabaluju 😅 já ho dávala do fusaku(lodgeru, ale bez té teplé vložky) už od října a to bylo celkem teplo 😅 Tak ted už nevím, co všechno mu mám obléknout, aby nezmrznul 😅

rpinguin
4. dec 2009

market, mrazy? tu? kdeze a na SVK sa nechystam, tu je tak nanajvys -5°C a to uz mrznem nehorazne 😀

bibi78
4. dec 2009

no aj u nas bolo dnes 5°C, ale ja by som do overalu a fusaku dala az ked je pod nulou, co v nasich zemepisnych sirkach vobec nemusi byt 😀 .
vcera bolo 7°C a maly mal body a dupacky, taku penovu hrubsiu mikinu, bol v tenkej zavinovacke, dekou zakryty a v minineste od teutonie (celorocny fusak, takze nic supertepleho). ak mas klasicky zimny (hunaty 😀 ) fusak, tak sa mi to zda vela.

rpinguin
4. dec 2009

no a teraz mi musis definovat este zavinovacku a klasicky zimny hunaty fusak, idem googlit, hadam moj vygooglim, kedze fotit na balkon sa mi teraz nechce 😀

majamisutka
4. dec 2009

já ale beru už rodičovskou, takže zatim pohoda, pořád budu na tom stejně uffff

marketka.27
4. dec 2009

u nás byly dnes cca 3st., Karinka měla body, dupačky, mako kabátek a takový chlupatý s kapucí (ale celkem řídká vazba a nepodšitý), čepku a rukavičky. No a fusak lodger. A stejně se mi zpotila.

marketka.27
4. dec 2009

maja - jak to rodičovskou, my máme stejně staré děti, něco jsem prošvihla 😲 ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre