V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

ewwe
8. dec 2009

ema vola sa Veronika, ale vies co je najhorsie? ze mm ma sestry 3 a ked sa zacnu vyjadrovat este aj oni tak ich povrazdim malej smradlavym i prdami

emamamamu
8. dec 2009

😀 😀 😀 ewwe jde to tezce, kdyz nekdo mluvi o tvojem miminku, ale vyser se na ty reci...to jsou proste zavistive nevyrovnane puliny...
kdyby byly spokojene samy se sebou, tak se nemaji potrebu takhle vyjadrovat o malem bezbrannem miminku, no ne?
bych chtela videt, co jim jde z prdele za vonavka..Chanel asi tezko... 😀 😀 😀

luskata
8. dec 2009

no baby, to mate fajn rodinky 🙂
ewwe mne vobec nevadi ju uspavat na rukach, ale ked ju prelozim do postielky tak zachvilu je hore a nevie sama zaspat, takze ma dost nepokojny spanok. Ale urcite ju teraz nebudem trapit vyrevanim, uvidime, mozno sa to do toho 6. mesiaca upravi. Inac stale cakam, ze sa ukludni, ale nejako nam to nevychadza - najprv 6. tyzden - nic, potom 3. mesiac - nic, teraz uz zostava len ten 6. mesiac a potom az puberta 😀 😀 😀 😀

kasenka228
8. dec 2009

luskata, ja myslim, ze se sklidni presne pred tim nez jim zacnou rust zuby a pak to zacne nanovo

bibi78
8. dec 2009

ewwe 😀 , hlavne, ze ty vies, co mas doma. svagrine nech si strayia, ako prdia ich deti 😉

inak, pobavila som sa na tom, ktore dieta si zasluzi hexu a ktore nie. 😀 ale najviac na spojitosti imunity a paseni konickov, tak to je dnesny top vtip. 😀 😀 😉

kasenka, aj nas dominik preferuje jednu stranu a mame s nim cvicit tak, ze ho mame davat na druhu 😀 , ale to, ze vas kvoli tomu poslali na vojtovku, tak to asi ozaj potrebuju rehabilitacne centra splnat "plan patrocnice" na 300% - teraz neviem, ci "patiletku" poznaju aj ostatne, kedze ja som tu jedna z tych vykopaviek, co si este celkom dobre pamataju socik.....

bibi78
8. dec 2009

svagrine nech sa "staraju" 😠 😉

bibi78
8. dec 2009

mne z toho materstva asi fakt sibe. chcela som napisat "svagrine nech si strazia", uz som nejako mimo 😖

danysek27
8. dec 2009

Ahojky maminy.
Dlouho jsem se neozvala, i když vás občas přečtu. Nějak jsem neměla náladu, když jste tu psali, že v noci spíte a tak. U nás je to na provaz - ve dne v noci baštíme co dvě hodiny, přes den spíme jen v náručí, kočáru nebo autě a v noci pořádně přitulení k mamči. Uspávání v postýlce jsem naprosto vzdala - po krmení půl hodiny odříháváme a pak jsme hodiinu ukládali do postele - sotva jsem usla, už byl opět čas k jídu. Co se týká skákání na míči - jak jste v předklonu, tak záda pěkně bolí, ale až proskáčete 3 měsíce, tak si zvyknete.
Tak se držte a věřte, že je na tom někdo ještě hůř. Babičky mám daleko a chlap chodí až večer. Přesto Matýska neskutečně miluji a neměnila bych ani náhodou. Jo - už máme 6410 g 😀 - brzy bude nosit on mě.

valentovasasa
8. dec 2009

ivca08 - to je krásná váha, ne jak ten náš sádlíček - tomu ještě 3m nejsou a už máme 6800 a 62.5cm

hele a k těm hexám - je to asi pět měsíců zpět, tak ve Snídani s Novou byl nějakej dr. který tam vysvětloval co je to Autismus, že to není vrozené jak se doposud domnívali, ale že je to virového původu. Prý zdravé dítě to chytit nemůže, ale může to chytit silně oslabený jedinec. A říkal tam, že to spojují s tou hexou - jednak je to "šestikombinace" a tudíž silně snižuje imunitu (asi na týden, deset dní) a jednak prý tahle vakcína obsahuje stopy něčeho (ted nevím jestli olova, rtuti... nevím to bych kecala). Neřešili jste to s doktorkou? Pokud jo, co vám řekla? Já uvažuji jesti není lepší dítě nechat oočkovat klasicky rozděleně jak se to dělalo dřív... První syn je naštěstí v poho, ale nějak se mi to nechce riskovat... A nechci se řídit jedním názorem (co mluvil v televizi), ráda bych nejdřív slyšela i názory jiného doktora.

luskata
8. dec 2009

tak som pridala nejake foto do albumu - urcite tiez tie kone pasieme blbo ;) pasticky zatate, zahyby na chrbatiku, ale hlavne ze sa jej uz na brusku paci 😀 😀 😀

emamamamu
8. dec 2009

saso s ockovanim sem radsi nechod, bo se tady Kelisove zase pobijou.... 😀 😀 😀
danysku hlavu vzhuru, vzdyt mas zarijove miminko...😅 to proste patri do party a tecka 😀 😀 😀
jo a taky vam hrabe jako mne? ja se jdu treba koupat a jak jsem zvykla porad mluvit na Dorku, tak si sundam pyjamo a reknu "taaaak. sundame pyzamko"...😀 nebo sedim a balim darky.."tady si to pridrz, taaak"...😅

emamamamu
8. dec 2009

luskata ta je naadherna 😵

luskata
8. dec 2009

Ema dik, ved hovorim, ze to stoji za vsetky tie trapenia 🙂 Snad ma v penzii nestrci do starobinca 😉

bibi78
8. dec 2009

ema 😀 - podaj ruku 😀 . ja som si minule rozpravala v spalni, ze "taaak a pozrieme sa vooon. no vidis, zase prsi" a to tam nikto nebol a este k tomu sme mali zapnutych babysitterov, tak manzel s dominikom v obyvacke pocuvali mierne vysinutu maminu 😉 . a uz dva krat sa mi podarilo jazdit prvych par minut na rucnej brzde - a to si hovorim skuseny sofer. isla som si kupit odsavacku mlieka a ani som sa nepozrela do krabice, iba som videla, ktory typ, zaplatila som a az doma som zistila, ze som chcela to iste za rovnaku cenu ale lepsej kvality a bez dalsich flasticiek 😠 . uplny magor, ja uz neviem, co robim... zachvilu si budem rozpravat uz aj na prechadzke bez kocika... si niekedy pripadam ako nadrogovana...

ewwe
8. dec 2009

este k tomu ockovaniu, nam ju dr, rozdelila, dnes iba do jednej nozky a o 2 tyzdne do druhek

k mojmu intelektu na MD sa radsej nevyjadrujem 😀

lynn77
8. dec 2009

emo, ty uz balis darky? ses dobra, ja jeste zadne nemam 😅

ewwe, to jako ze pulku dnes a pulku priste 😀 nebo vam ockuji jeste neco krome te hexy?

majamisutka
8. dec 2009

ahojky, nedělal jste někdo otisky nožiček a ručiček? Jakou barvou se to může dělat? Nevíte někdo?

lynn77
8. dec 2009

luskato, mala je uzasna, nejlepsi je ta fotka s tou capkou 🙂

lynn77
8. dec 2009

luskato, jsem zapomela dodat, ze pase ukazkove 🙂

emamamamu
8. dec 2009

tak jsem i napekla cukrovi a umyla okna😀 a Jezisek nikde 😀 😀 😀 😀 😀
bibi a ja kdyz nakupuju, tak jezdm s nakupnim vozikem tam a zpet jako s kocarkem...😀

lynn77
8. dec 2009

emo, si delas kozy ne? jestli ne, jdu se obesit,..... mas me na svedomi... chudak dite, prijde o svoji blaznivou matku

emamamamu
8. dec 2009

😀 😀 😀 😀 lynn mela bych tu sedet nad sebou a brecet....😀 alespon mi to dneska krasne uteklo 😵
a snad uz zitra nebude prset 🙄

mauik83
8. dec 2009

tak pardooon, přijdu, až budeme mít nějaké trápení... 😝

emamamamu
8. dec 2009

😉 maui budeme ti oporou..! 😅 😀 😀 😀 😀

leonina
8. dec 2009

Koukám jak tu řešite očkování hexu, ale dával jste někdo i pneumokoka? My ho chceme dát a dr. říkala že nám to píchne najednou. Máte s tím někdo zkušenosti?

amulet
8. dec 2009

Danýsku,
jestli to není jménem. Náš prvorozený je taky Matěj... A popis sedí. Zlomilo se to v roce, ale nespavost zůstala trvale 🙂
Chci se zeptat - nerostou už některému mimi zuby? My měli teď dvě veselé odpoledne. Ve 4 začne plakat, ale tak lítostivě, bolestivě. Nekroutí se, neprdí, bříško to asi nebude. Tak mě napadají jen zoubky. Ale asi je ještě brzo.
Nebo je to růstový spurt... V noci pije snad co hodinu (jen se otočím, přendám dítě, vložím prso...)... Ale odpoledne prso nezabírá...

amulet
8. dec 2009

Sašo,
chceš-li mít špatné spaní, tak o očkování www.rozalio.cz a "pěkná" videa na www.rizikaockovania.sk.
My budeme odkládat, co to půjde.

aktekram
8. dec 2009

kasen: reflexní otáčení cvičíme i my 😉 bude dobře uvidíš. My jdeme na rehabilitaci ve čtvrtek

ivca08
8. dec 2009

Ono to ockovani a vyvoj (mereny pasenim konu) takova uplne blbost asi neni ☹ Kazda vakcina pry minimalne na chvili vyvoj zastavi (spis o neco vrati zpatky) a nas malej uz bohuzel dostal zahul tema antibiotikama, tak mu dr. nechce ublizit, aby nebyl pozadu 😖 . Ale on je osobnost a nenecha si do toho kecat 😀 😀 Proste chce zvedat nejenom hlavu, ale i prdelku 🙂

Nicmene jsem se ptala na Prevenar, jestli dat nebo ne a ona rekla urcite, ze to ma cenu. A to neni asi zrovna velky zastance ockovani, protoze vcera jsme se ji ptali na praseci chripku (pro velkyho kluka, aby nevznikl omyl, ze chceme Adamka ockovat proti tomu 😀 ) a to rekla, ze by svy dite ockovat nenechala.

leonina
8. dec 2009

Amulet nevím jestli ty odkazy jsou určené pro mně, ale nechci tady řešit hexavakcinu, ta je povinná a nic s tím neuděláme, můj názor je, že všude je něco a radši nechám dítě očkovat než aby mi pak zemřelo na černý kašel, který tady začíná být zase rozšířený, nehleďe nato že právě očkování pomáhá předcházet těmto nemocem. Chtěla jsem znát váš názor na toho pneumokoka a jestli někdo dával očkovat mimčo zároveň hexu i pneumokoka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre