V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

amulet
8. dec 2009

Ne, to bylo pro Sašu. Psala tu o souvislosti očkování - autizmus...

leonina
8. dec 2009

Tak to se omlouvám promiň 🙂

emamamamu
8. dec 2009

holky co mate co prcky pod strom? ja zatim vybrala jen dudliky a krabicku na ne..😀 a myslim, ze nic vtipneho ji stejne nepobavi a rucni vyrobu neoceni... 😅 😅 😅 😅 😅 😅

leonina
8. dec 2009

já jí koupila zrcátko FP, dvě hračky na klipsu na zavěšení, nějaký chrastíka a oblečení

veronika2108
8. dec 2009

Ahojte,

Leonina: Si sa pytala, ci niekto bol ockovany aj proti penumokokom a aj hexou zaroven, nasu malu Natalku tak ockovali pred mesiacom a o tyzden ju caka dalsia 😒 . Ale ja zijem mimo SR, ale mala to znasala ok, len mala zvysenu teplotu. Takze ockovat sa mozu obe vakciny naraz 😉

ivca08
8. dec 2009

emus - nehazej flintu do zita, treba te opet prekvapi a neoceni dudliky, ale prave rucni vyrobu 😀 😀 😀

My jsme koupili peknou ohradku (darek spis pro nas 😀 😀 ) misto stary dreveny, co jsme meli doma, pejska od FP, leporelo od Lamaze a hrazdicku od FP (ale tu uz dostal predcasne a zatim si ji uziva, tak jak ho znam, tak ho o Vanocich prestane bavit 😀 😀 ), no pak jeste nejaky CD s rikankama a pisnickama.

emamamamu
8. dec 2009

ivco 😕 citim se jak socka..ne ze bych neinvestovala, ale zda se mi o zbytecne..😀 to radsi koupim neco sobe... 😅 😅 mala si stejne nejradeji hrae s rukou, tak co..😀 😀 😀
mimochodem nevite o nejakych hezkych podprsenkach, nejlepe vyztuzenych,s kostici, co bych mohla odepinat na kojeni (alespon raminko..)? ja uz ty tilka na paralympiadu nenavidim... 😒

kasenka228
8. dec 2009

Emus, my mame zatim jen objednaneho Plouvoci hrocha od FP do vany...
Akte, budu otravovat, myslis, ze bys mi mohla, az budes mit cas, trosku popsat to reflexni otaceni, se bojim, ze to delam asi blbe, zda se mi, ze nereagovala, jak by mela. Diky moc.

valentovasasa
8. dec 2009

leo - povinné je očkování. Ne hexa. aspoň doufám - měělo by se to dát očkovat "po staru". Dítě chci dát očkovat, ale radši bych to rozdělila, než to dát v hexe.

aktekram
8. dec 2009

Kasenka: já ti napíšu jak já to dělám, bez to s rezervou každá maminka si to trošku přizpůsobuje svému miminku.

Reflexní otáčení (dle brožury):
1.fáze začíná v poloze na zádech, ruce i nohy jsou nataženy. Drážděním hrudní zóny v mezižeberním prostoru (7-8 žebro) dosáhnemeotočení do polohy na boku. Terapeut nebo jiná osoba, která provádí aktivaci, klade odpor otáčení hlavy.
Reakce, teré očekáváme:
- napřímení páteře
- zvednutí dolních končetin od podložky
- držení dolních končetin v této poloze proti gravitaci mimo opěrnou bázi, kterou zde tvoří plocha zad
- příprava horních končetin na opěrnou funkci
- pohyby očí do stran
- polykání
- prohloubené dýchání
- koordinovaná, diferencvaná aktivace břišního svalstva

lynn77
8. dec 2009

saso, nevim teda, ale ve vyhlasce se pise, ze se to ockovani provede hexavalentni ockovaci latkou ..... v prvnim roce zivota 3 davky + 4. davka nejpozdeji do 18 mesicu, nejsem doktor ani pravnik, ale rekla bych, ze je to hexa, pochybuji, ze se nakupuji nejake jine vakciny samostatne (ockovacich vakcin na toto je hafo, ale podle me se pouziva ten Infanrix hexa), samostatne ja bych laicky rekla, ze se pak provadi to preockovani v pozdejsim veku ...... pokud to tak neni, tak at me nejaky odbornik opravi

kasenka228
8. dec 2009

Akte diky, no jsem z toho pekne ťumpachová, ze ma zvednout nozky od podlozky vim a taky neco rikala, ze se ji ma rozevrit pesticka, ale ted nevim ktera pri ktere cvicene strane.... a jakou silou tlacis na ten bod? Se bojim, abych ji neco neudelala...ja ani nevim, jestli tlacim spravne misto, me rikala ze si mam najit konec hrudniho kose uprostred tela a v te rovine to tlacit pod bradavkou....

aktekram
8. dec 2009

Kasenka: tak a my to cvičíme, že Peťka leží na zádech, teď už z cela rovně, drží osu a neutíkají ji nožky do boku.
Mám ji k sobě kolmo. První 2 měsíce jsem mým palcem tlačila na prostor mezi posledními žebry bod bradavkou. Teď už ji palcem neudržím, vzpírá se tak používám kůstku na mé ruce u zápěstí.
Takže mírně zatlačím, abych si ji zafixovala v této poloze, druhou rukou (přesněji palcem a ukazovákem) chytnu hlavičku na spáncích nad ušima (pozor musí být stále mezera na vrchu hlavičky), otočím hlavičku k sobě tak aby brada byla v úrovni bradavky. Pak zvýším tlak ruky na žebra. A mělo by začít miminko reagovat pláčem.
Sleduji zda je 90° úhel mezi hlavičkou a ramenem, sleduji že rameno klesne dolů - položí se na podložku, a sleduji jak reaguje ruka, měla by se otevřít dlaň.
Držím do té dby dokud ramínko minimálně dvakrát se nepoloží na podložku. Hlava by se neměla pohnout, nožky mohou kopat, důležité je stále držet rovnou osu.

Dá se to pochopit???????

leonina
8. dec 2009

Emo já si kupovala kojící krajkou s kosticema od Triumphu.
Holky já vás obdivuju, jen to čtu a mám husinu

kasenka228
8. dec 2009

Akte, ja myslim, ze da. Diky moc. 🙂 Jen pro jistotu: kdyz ji mam pred sebou, hlavicku davam z meho pohledu na pravou stranu ( jeji leve ucho), otevira se z meho pohledu dlan leve ruky (jeji prave)?

aktekram
8. dec 2009

Kasenka: když to vezmu že bude ležet hlavou vlevo nohama vpravo k tvému tělu. Tak tlačíš na její pravou stranu hrudníku a sleduješ její levé ramínko a levou ruku. A hlavička směřuje k tobě takže z její strany do prava.

Ze začátku než chytnu hlavu lehce jen abych si jakože označila ten bod. Potom co ji mám v poloze nachystanou tak ji přitlačím, nevím asi 3-5mm do kůže, tlak musí být veden k tvého loktu až z ramene, měla by jsi stát rovně a nehrbit se. A tlačit na jeden bod dolů a mírně směrem k protilehlému rameni (k tomu co si má lehnout - v našem případě její levé).

Určitě poznáš jak moc tlačit, aby jsi své princezně neublížila, a když to bude málo nebude reagovat pláčem.
Já najdu poslední žebro a tlačím malinko nad ním v úrovni bradavky.

aktekram
8. dec 2009

leonina: když víš že to děláš pro dobro miminka a že mu to pomůže, zvykneš si

marketka.27
8. dec 2009

Ahojky🙂
Musím se pochválit, překonala jsem svoje hysterické obavy z nákazy chřipkou a zavezla prcka ukázat holkám do práce 🙂 A pak jsem se překonala ještě jednou a zašla si na preventivku ke svojí praktické dr. 😀 Ptala jsem se jí mimo jiné na cvičo po SC a říkala, že teda taky přesně neví, ale bez mrknutí mi napsala žádanku na rehabku, ať se jdu poradit tam 😅 Cestou domů jsem měla defekt na kočárku (už podruhé), to byla síla, nedá se to řídit, když je prázdné přední kolo. Manžel to odpoledne opravil a na odpolední procházce jsme píchli znovu, to samé kolo, jen na jiném místě 😠 😠 😠
akte, kasenko, držím palce, ať to cvičení zvládáte v pohodě (a sobě, aby nás to minulo - určitě bych to dělala blbě 😕

aktekram
8. dec 2009

kasenka: když ji otočíš, hlavičkou vpravo, tak její hlavička bude opět směřovat k tobě (takže z jejího pohledu na levé ouško,) tak sleduješ její pravé ramínko a pravou ruku.
Prosím tě ale na to ouško nepokládáš, hlava by měla být otočená na stranu tak v 30° úhlu od středu. Měla by jsis jí očima jakože zrengenovat a krční páteř musí být stále v rovině (v osě) s celým tělíčkem (s celou páteří)

Kdy jdete znovu na kontrolu????

kasenka228
8. dec 2009

akte to je uplna veda, jak to popisujes... my jsme byly za 5 minut venku a ted to samozrejme poradne neumim...jinak jsem to teda asi pochopila spravne, proste sleduju to raminko/ruku od ktereho se jakoby odvraci.... ja to cvicila dneska doma blbe, polozila jsem si ji proti sobe na zem, ale asi bych ji mela dat nekam nahoru a postavit se kolmo k ni, vid?....

bibi78
8. dec 2009

ivca, mozno existuje spojitost ockovania s motorikou, ale tato suvislost sa robi iba v CZ a na SK, pretoze v zahranici nikto tieto spojitosti nekontroluje a preto mi pride divne, ze tisice ostatnych deti, ktore mimochodom ockuju uz v 2. mesiaci prvou hexa vakcinou, su ockovane, ci pasu, ci nie (a mimochodom, podla odbornikov nema 2 mesacne dieta past koniky zdvihajuc hlavicku). 😉

ema 😀 😀 😀 , ja som si minule robila srandu z kamosky, co "kocikovala" nakupny vozik a o par dni na to som zistila, ze ja robim to iste 😅 . a z tych detskych pesniciek mi uz asi tiez dobre hrabe, lebo si ich spievam aj v sprche, uplne nekontrolovane a az ked si uvedomim svoj repertoar, tak preladim na nieco "vhodnejsie" mojmu veku.

inak, ako darceky som planovala detske knizky (leporela), cd riekaniek, pripadne nejaku naucnu hracku napr. lamaze...

aktekram
8. dec 2009

kolikrát denně by jste měli cvičit a jak dlouho???
A kolikrát jsi to už sama zkoušela????

rpinguin
8. dec 2009

ema, ze pod strom 😀 socka som aj ja, ja nedam Matilde nic, ved tomu nechape, vsetkeho ma dost. 😀
marketka, no tebe som skukla fotky, ty si ina hviezda a aka mini na tom Vitani obcanov 😉 wow wow

a zasa to ockovanie......ja mam mienku uplne rovnaku ako leonina 🙂

no padam..... 🙂

kasenka228
8. dec 2009

Akte na kontrolu jdeme 17.12. Cvicit mame 2-3×denne, 2-3 minuty kazdou stranu... a to jsem se taky zapomnela preptat, to ji mam drzet v ty jedny poloze tak dlouho??? Vzdyt to se neda... mozna navickrat to da celkem 2 min, ale na jeden zatah to nejde...zkousela jsem to 2krat... bohuzel doma nemam zadnou podporu, pry by z toho vyrostla sama 😒

aktekram
8. dec 2009

kasen: určitě by jsi u toho měla stát, takže doporučuji na stůl, který bude v úrovni tvého pasu a určitě kolmo k tobě. Aby jsi vytvořila ten správný tlak.

Víš u nás kontroly probíhají asi v délce 40 minut z toho tak 30 minut cvičíme, (ale taky máme 3 cviky), nejdřív se sestřičce ukážeme co umíme, pak zacvičí ona s malou a pak jí ukážu jak to cvičíme spolu doma. Ona mi přitom srovná ruce, řekne co kde a jak mám spravit. Taky bych to potřebovala vidět ještě u někoho jiného abych poznala co mám upravit, na co se dívat a tak. (pomáhalo mi to dívat se v porodce na jiné maminky)

marketka.27
8. dec 2009

Jsem už asi úplně vykojená, přemýšlela jsem, proti kolika nemocem je hexa ...
ahoj ping - a všimla sis doufám i toho, jak na mně ta sukně praská ve švech😠 😀 😠 😀 😠 ??? My zatím dárek taky nemáme, ale jak nás znám, tak toho ještě nakoupíme moře🙂

lynn77
8. dec 2009

ema, rpin, ja se tedy pridavam k sockam, ja ji zabalim knizky, co jsem ji koupila jiz drive 😀

rpin, to bylo teda rychly 😀 😀

bibi, tak vas ockovali uz v 2 mesiacoch?

lynn77
8. dec 2009

market, ze by sest? taky jsem musela chvili premyslet 😉

marketka.27
8. dec 2009

lynn, já jsem pro jistotu nepřemýšlela vůbec - celý den mluvím o devíti ... a nikdo mě neopravil (lidi mají soucit 😀 ), až jsem si sama uvědomila, co říkám za blbost.

lynn77
8. dec 2009

ale tak si rikali, ze mas neco spesl proti 9 nemocem, myslis, ze tomu vsichni rozumi? 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre