V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

marketka.27
8. dec 2009

😅

kasenka228
8. dec 2009

Akte, diky moc, moc jsi mi pomohla...delala bych to uuuuuplne blbe, takhle je sance, ze udelam aspon neco dobre...budu ji davat na stul...to urcite casem chytne amok jen ho uvidi, ne?

aktekram
8. dec 2009

Tak to jdete za dlouho na to že ti to dnes poprvé ukázali.
Určitě ne tak dlouho nepřerušovaně ji nedrž. Když ti 2x zareaguje povol nech ji vydýchat, a radši opakuj po dobu 2 minut, měla by jsi pravidelně otáčet a cvičit každou stranu stejně dlouho.

Podpopra chyběla i u nás, manžel začal s námi chodit na kontroly a tam mu to krásně vysvětlili a ukázali.
U prarodičů je to jinak, oni to nechápou, prý ji "morduju", tchýně vychovala 4 děti a ani z jedním nemusela cvičit, když měli hlavu jen na jednu stranu tak jim to podkládala a časem se to spravilo.
Má mamka ze začátku taky malou litovala, ale až sem ji vysvětlila že MĚ musí podpořit, že mě to taky trhá srdce, ale co jiného mi zbývá, tak obrátila a teď už když přijdu zkrošená tak mi dodá motivaci.
Ale je fakt že cvičím když jsme samy doma aby mě nikdo do toho nemluvil, nikdo malou neutěšoval a nerozptyloval, pak to jde rychleji. Stejně málo kdo snese ten pláč, a o víkendu utíkají na zahradu 😅

kasenka228
8. dec 2009

tak muj manzel se radsi ani nepodival jak se to cvici, ja ho chapu, ale moc odvahy mi to zrovna nedoda a ja bych tolik potrebovala povzbudit 😔 ... no nic, to nebudu resit...
jeste jedna doplnujici otazka, kdyz ji mam jakoze hlavu vlevo, nohy v pravo, tak ji dloubu na jeji pravou stranu, tedy bliz ke me mym levym palcem??? A kdyz ma hlavu vpravo, nozicky vlevo, tak ji dloubu na jeji levou stranu, zase bliz ke me a to mym pravym palcem??? Ja jsem tupa, co???

aktekram
8. dec 2009

kasenka: ani ne, já než začnu cvičit s malou, vysleču ji do naha, nechám jin prokopat, zkouším nad ní mávat hračkou nebo mými prsty ze strany na stranu, abych věděla jak tu hlavičku otáčí ( měla by jsi vidět pokrok za cca 3 dny), většinou u toho kope, směje se, povídá. Děláme legraci, pak ji otočím kolmo a začnem, hodně na ni mluvím, jako vydrž, ještě chvilku, ramínko dolů, ukaž mi prstíky a tak........
Důležité je poukončení cvičení si ji nahatou vzít do náruče a asi 3-5minut ji chavat a pusinkovat, aby věděla že už jsme přestali cvičit a budeme si už jen hrát. Mezitím by se měla uklidnit a už si jen tak stěžovat (pobroukávat)
Pak ji dám plínku a obleču. Většinou cvičíme před jídlem a u nás už se ví že po té dřině přijde odměna - flaška s mlíkem 😅

kasenka228
8. dec 2009

Akte fakt diky moc, moc jsi mi pomohla. 😉 Mrkni prosim jeste na muj dotaz ve 22:49. Kujuuuu

aktekram
8. dec 2009

kasenka: tak teď to to máš špatně
Když budeš mít Terezku hlavou vlevo, nohy vpravo tak svou pravou rukou držíš žebra a svou levou rukou jistíš hlavičku, jinak by jsis překřížila ruce.

A když ji pak otočíš hlavou doprava, nohama doleva, tak tvá levá ruka tlačí na žebra a pravá ruka jistí polohu hlavičky.

Určitě tupá nejsi 😵 je to o představivosti, máš mě teď vidět jak si to tu nad klávesnicí rukama zkouším 😀 mávám tu na všechny strany a jakou mi to dá práci na přemášlení která strana je pravá a která levá 😀 😀

kasenka228
8. dec 2009

akte, ona mi to urco ukazovala obracene... ja jsem uplne zmatena....

aktekram
8. dec 2009

kasenka: hele klidně piš když se ti cokoli nebude zdát, ráda to s tebou proberu.
Cvičíme už tak dloiuho a já se vždycky zaměřím jen na jedno a pak se mi úplně vypaří z hlavy ty drobnosti, kterých by si měla všímat. A hlavně když to napíšu, tak sama sobě to zopakuji. I mě to moc pomáhá. Taky díky, už jsem někoho k sobě potřebovala. 😉

kasenka228
8. dec 2009

akte, myslis, ze by bylo mozne poslat mi treba zitra foto jak mas na Petce ty ruce polozene? Ja jsem totiz uplne zmatena 😕

aktekram
8. dec 2009

kasenka: zkus se kouknout na

https://www.youtube.com/watch?v=sIT7YyE4X9s


hlavičku fixuje vnitřní stranou předloktí a tlačí ukazovákem druhé ruky do žeber - ale systém je podobný jen ho maminka má trošku přizpůsobený.

aktekram
8. dec 2009

vidím dobře oni cvičí na žehlícím prkně??????? to musí být hodně malé miminko

kasenka228
8. dec 2009

no proto jsem zmatena... vy totiz taky asi jako je na videu tu hlavicku drzite jakoze zeshora, kolem hlavicky, me ukazovala ji drzet jakoze zespoda, od tela, proto se mi ty ruce krizi.... no neni to divny?????

aktekram
8. dec 2009

to bych musela vidět, já třeba jak tlačím na žebra zápěstím tak mám prsty volný a přidržuju si tím Petruščinu bradu, ale copak děláš tou druhou rukou??????

kasenka228
8. dec 2009

jednou rukou - palcem dloubu do zeber a druhou rukou tlacim hlavicku...nekdy to vyfotim...padam do perin...diky moc 😉

aktekram
8. dec 2009

dobrou, já zkusím taky poprosit manžela aby nás natočil 😉

danysek27
9. dec 2009

Dobré ránko.
Koukám, že řešíte pneumokoka. My chtěli taky očkovat, ale doktorka nám poradila ať vyčkáme - je nějaká šance, že děti narozené od srpna budou mít očkování od ledna zdarma. Ale nesmím být starší 5 měsíců a rozočkováni. Tak vydržte

danysek27
9. dec 2009

Amulet - do roka rozhodně nevydržím. To ho raději přejmenuju 😀

ivca08
9. dec 2009

Ahojky,
Bibi ja v tomhle doktorce docela verim, i kdyz jinak k ni mam vyhrady. Je to soucasne i imunolozka a prave proto doufam, ze s tema vakcinama vi co dela. Ale doma jsme se shodli, ze ji malymu odlozila urcite i kvuli tomu zapalu, co prodelal a tem antibiotikum, co mel, ten nam to nechtela rict naplno. A to ze chce ockovat jen kdyz je dite v absolutni pohode je z toho duvodu, ze pak by mela byt pry minimalizovana reakce, tak uvidime. Ale jinak s Tebou souhlasim.

JInak preumokok bude od ledna opravdu zdarma - pokud by vam doktor tvrdil, ze ne, tak keca. Minuly tyden dostali pediatri informace. Je to pro deti, ktery jsou narozeny nejdriv v srpnu a stihnout dostal 3 davky max. do sedmyho mesice (davka se dava zhruba po mesici).

amulet
9. dec 2009

Ale teď je Matěj strašně hodný, celkem poslušný, samostatný, na sestřičku nežárlí... Jen ten spánek není jeho kamarád... Ale náš Matěj je štír.
Říkej si, že pro něho děláš to nejlepší a že to prostě potřebuje. Odmění Tě pak tou samostatností, bude šťastný... Fáze v náručí je důležitá. Sežeň si Koncept kontinua, pak pochopíš a uleví se Ti...

emamamamu
9. dec 2009

kasenko to zni fakt jako veda... 😲 ale o tebe se nebojim...kdyz bdes chtit, tak te prijedeme s Dorkou podporovat..vezmu i colu a chipsy a budem povzbuzovat! 😉 😅 😅
jste mi otevrely oci, holky..!😀
ja dorce zabalim vsechen jeji majetek pod stromecek...😀 bude mit co odbalovat a ja utratim jen za papir😀

ivca08
9. dec 2009

Jinak Emus, proc socka proboha??? Malej ma ted taky nejradsi ruce - u nas je zase zbytecnej dudlik, kdyz mu rucicku chutnaji lip 😀 😀 😀 Ale ne, hrazdicku potreboval a proste jsme mu nektery veci spis kupovali, aby dostal za zhruba stejne jako velky kluci a bylo to spravedlivy. Takze tam treba bude mit i choditko (nechtela jsem to psat, abych nebyla za debila, ze diteti, ktery jeste ani nepase, kupuju choditko 😀 😀 😀, ale Achal nas trumfla tim kolem 😀 ). Spis veci, ktery bude vyuzivat celej nasledující rok, protoze uz bude mit az narozeniny, kdyz svatek ma chudak taky na Stedrej den.

kasenka228
9. dec 2009

Jooo emo, ja mam pekne stazeny pulky jen si na to vzpomenu, nejsem zadnej hrdina! Chtela jsem ted cvicit pred jeji "snidani", ale na brisku dostala skytku, tak jsem to odlozila....ach jooo, je to ma nocni mura...mam k tomu spatny postoj a to je to to nejhorsi...me snad ani nevadi, ze bude rvat, ten zvuk velmi dobre znam, ale spis se bojim, ze to budu delat blbe...

emamamamu
9. dec 2009

kasenk ja o tom vim uplne prd, ale myslim, ze ji tim nemuzes ublizit, ze maximalne to budes delat jakoby min, nebo min intenzivneji, ze to nebude mit ten spravny ucinek...a kdyby sis vubec nebyla jista, tak si tam jeste zavolej, at ti to ukazou, budes to pred nema delat a oni te budou opravovat...
kdyz do toho pujdes s chuti (hmmm, kdyby to slo, co?), tak se ti to bude delat urcite lip!!!! Je to jen par minutecek denne, to das! to je jako kdyby ses sla vycurat, utrela se a umyla si ruce a trva to stejne dlouho...! 😉 nesmis mit k tomu averzi, protoze pak ti z toho bude uplne na nic...

ivco no me proste prijde debilni kupovat miminu, co jeste ani nevi, kdo ja jsme darky..😀 ale ja obvykle nejsem vubec vycurana, nevim, o co mi jde...as¨z si tu budete po Vanocich vyjmenovavat, co vase ditka dostaly, tak ja budu asi lhat..😀

ivca08
9. dec 2009

Kasen - Ema ma pravdu. Hlavne to nedelat s odporem. Ja byla smirena, ze neco takovyho taky vyfasujeme, na to jeho paseni ala rozplacla zaba, ale zatim ho mame jenom casteji davat na brisko. A uz to bude premahani, kdyz vim, ze se mu tam nelibi a rve tam. Nejlepsi je, ze se mu ted 2x povedelo otocit se ze zad na bricho a pak se strasne vztekal, co tam dela, ze tam bejt nechce 😀 😀 😀

Jinak Emus, ja to s tema darkama vidim stejne. Ale proste mame doma 3 "deti", tak jim chceme davat stejne, tak jsem mu nakoupili, co vyuzije dal. Hrazdicku dostal hned (kdyz ji vyuzije hned, tak ji prece nebudu cpat pod stromecek, kdyz je mu to jedno) a ty ostatni veci nevim, jestli bude balit a cpat pod strom. Drobnosti asi jo, ale napriklad to choditko urcite ne. Proste jsme mu koupili za zhruba stejne jako starsim a bude to mit schovany.

ivca08
9. dec 2009

Jinak me prijde daleko ucelnejsi, co delas ty. Dat penize do aktivit pro dite, nez si pak honit triko, co vsechno dite dostalo pro strom 😉 😉 Jenomze my jsme proste na vesnici, takze moznosti aktivit nula nula prd ☹

kasenka228
9. dec 2009

Tak to mame za sebou, ja to tak ani nedelam s odporem, ale spis se strachem...a myslim, ze jsem to asi zase delala blbe, ze na ty jedny strane nereagovala tak, jak by mela....chjooo

kasenka228
9. dec 2009

Prazandy, tak jak to zitra vidite? https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
A kde je Bodka? Dlouho se tu neukazala...

emamamamu
9. dec 2009

kasenko neboj, nemuzes chtit hlavne po SOBE, ze to hned poprve budes delat stoprocentne dobre..!!
nemas nejakou kamosku, ktera to taky dela?

ivco..no kdybys videla, jak me serval Filipuv tata za to, ze chodime na masaze miminek... 😅 😅 😅 je pravda, ze Dorka dostala hodne penez od mojeho taty a to bude mit na plavani v bazenku..tak ji dam asi ty prachy do obalky pod strom, aby nas nepomluvila, ze jsme ji to zatahli..😀
a sice bydlim v Praze kde je "vsechno"..ale kolikrat bych byla radsi za vesnici..to, ze muzeme plavat, nebo cvicit a tak je snad jedina vyhoda... 😒

ivca08
9. dec 2009

No vidis, to je napad 😀 Taky tu mame jeste penize od moji babicky a nejak nevim, co s nima. Nechceme mu za to kupovat veci, co bysme mu kupovali stejne, tak to zatim lezi v obalce, tak ji tam prskneme 😀 😀 😀

Jinak Prahu bych taky nebrala, delala jsem tam a to my tak akorat stacilo. Ja jsem taky na vesnici spokojena, fakt nejsem mestskej typ, ale na tohle je to tu na nic. Vsechno minimalne 20 km autem a to je s mrnetem dost narocny. Ja byla za ty tri mesice nekolikrat u doktora a jednou tady v obchode 😀 Navic tu nic moc nikoho porad neznam (lepe receno tu v my vekovy kategorii ani nikdo neni), takze i na prochazky chodim sama a to je takovy na nic. Jsme tu skoro na samote, takze uzasnej klid na druhou stranu uz mi z toho nekdy hrabe. Jeste, ze je kun 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre