V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

mauik83
29. okt 2009

kasen - tak snad je to ok. V úterý jdem k dr. na prohlídku v 6N, tak se jí ještě radši přeptám, pro klid duše... 😅

ping - MJ byl super, hodně mi to řeklo, jakej byl MJ člověk a víc jsem ho pochopila... Vřele doporučuju. A hlavně zvukově to nemělo chybu!!!!! Pouštět si to doma na TV by bylo na hoXno, tohle je zrovna film, kterej se musí vidět v kině, na pořádným plátně s pořádnym zvukem!!!!! 😉

Já zase lítám co 5 min k postýlce a vracim dudel do papuli... 😀

BTW: v úterý jsme zase byli v aťasu fotit a Karel teď přitáhl fotky - jsou boží... 😀

jéééé, letim dát dudel 😠

petrajurinova
29. okt 2009

Tak dočítávám.

Krámy už 7. týden po porodě? 😲 Brrr... Nestrašte. Minule se poprvé objevily až skoro po roce a celkem doufám, že teď to bude podobně.

Bibi, já kojočaj nepiju - nechutná mi. Piju akorát čistou vodu a meltu s mlíkem. A MM zatím mám tolik, že bych uživila i trojčata.
A co se týká teploty v ložnici máme 20 stupňů a Isa spí v bodíčku s dlouhým rukávem a spacím vaku a je přikrytá dekou a ruce, tváře i nosánek má teplý.

Markétko, já ten ocet místo aviváže u Bastíka používala asi do roka a teď to zase dávám k dětským věcem a počítám že zase asi ten rok to tak dávat budu.

emily3
29. okt 2009

ahojte rping s topu neplodnostou je to tak, ked zena plno koji by mala byt neplodna...je to biologicke, ked uz dieta zacnes prikrmovat, tym menej kojit, menia sa hormony v tele a nastupuje plodnost.....ja som otehotnela pocas kojenia, ale cyklus mi nabehol 7 mesiacov poporode a otehotnela som s Lulu ked mal Miso 11 mesiacov. 😉
ale kazda zena to ma inak, kamaratka bola " neplodna " rok a pol, svagrina zas otehotnela 3 mes. po porode...maju tri deti po roku 😅 ....

vcera nam boo hej, mali sme dom adve deti..dnes mame 6. su u nas na prazdninach neter a synovec, ale na stastie detvaky boli dost unavene a zaspali rychlo, talkze pohoda ( 6 deti zvladame 😉 ....)
Lucku dnes tlacilo brusko, nosila sa na rukach..ale uz spinka, dnes este nenalozila do polienky tak mozme ocakavat nadielku.

alcag
29. okt 2009

uz chodite nekdo s mimcem plavat?

emily3
29. okt 2009

petra svpokru si nevsimaj, ja som s tym tiez bojovala, vsetci sa divili ze len kojim a nedavam cajicky, a vodicky....a pod. ale na stastie mame dve usi, jednym dnu, druhym von 😉 nema vyznam sa hadat.....ked ma niekdo pripomieny ze casto kojim, tak sa spytam ako casto je a pije on...a to zabera. 😉

petrajurinova
29. okt 2009

Emily, tak to tě obdivuju. Já tu mám děcka "jenom" 3 a mám co dělat ať je ukočíruju, že bych jich měla zvládnout víc si nedokážu představit.

filkova
29. okt 2009

Kasenko rozplakat jsem tě rozhodně nechtěla,spíš uklidnit, že v tom nejsi sama, malá mě taky mlátila ručičkama, škrábala a mít v té době zuby, tak by mě snad i pokousala,ale věř že to není tím, že tě nemiluje,ona za to nemůže,prostě jen neví jak dát najevo svý pocity,tak řve a spoléhá na tebe, že ji uklidníš a pak se cítí u tebe v bezpečí.U prvního děťátka je to hrozně psychicky náročný tyhle záchvaty,u druhýho už je to trošku jiný,už víš jak na to.Někdy pomůže víc než ji nějak utěšovat,prostě ji jen pevně držet zavinutou v zavinovačce a nemluvit,naše malá Terka když má řřvavou, tak ji rozčílí i když mluvím,tak jsem zticha a jen chodm sem tam.

S tím zeleným kakáním mi to bylo u první dcery řečeno tak, že je to nestrávený mlíko - žádný hladovění, spíš přepapkání a mlíko se nestráví a změní barvu,malá to mívá taky a je pravda že jí jak neurvalá, teď jsme byly v poradně a má 5200g,přičemž porodní váha 3700g.

emily3
29. okt 2009

peta, neter ma 14 😉 , a s detmi to vie...vyuzila som ju ako aupair 😉 vyzeralo to asi tak , ze Lucku drzala na rukach a dohliadala na chalanov v kupelni...

mauik83
29. okt 2009

filkova - tak to je tvoje Terezka jako naše Nela - porodní váha 3700g a ted v úterý jdeme na vážení v 6 týdnech a taky počítám, že bude mít přes 5 kg (nebo min 5kg), pže minule přibrala za 11 dní 530 g (takže měla 4190 g) a teď jdeme po 3 týdnech, takže...... 😀

kasenka228
29. okt 2009

Filkova: me to dojalo, proto me to rozbrecelo, napsala jsi to moc hezky a urcite mi to pomohlo...vim, ze v tom nejsem sama, uz jsem si precetla par diskuzi na tohle tema...ale stejne mi to je vzdycky lito a rozbrecim se a rikam si, jestli nedelam neco spatne a jestli moje dite neni nejakej nervak nebo opozdeny, kdyz se jeste porad nesmeje a tak, proste nemyslim na nic jineho....

mauik83
29. okt 2009

jo a ještě k MJ: tancuje jak 20letej týpek - fakt mazec, energickej padesátník!!!!!!!!!! 😲

emamamamu
29. okt 2009

kacenko kdybych ti mohla pomoct, tak rekni....vecer vam asi nepomuzu no...to musis zvladnout....ale jinak..kdybys na neco prisla, tak rekni...🙂
verim, e ti musi byt na hovno..ale to prejde, miluj ji takovou, jaka je, ona ti to vsechno vrati a jeste se ti bude omlouvat🙂 vzdyt ona za to nemuze, ze ji neco trapi...je zdravucka a opozdena taky neni...Dorka taky nedela nic podle tech tablek a vubec to neresim, az bude jeji cas, tak to zacne delat vsechno...

kasenka228
29. okt 2009

Emo, diky moc, musime to nejak zvladnout. Ale kdybys mela nekdy zajem, treba pozdeji, tak se muzeme srazit a trosku kocarkovat, ja tady na sidlisti nikoho neznam, tak obcas bych to treba uvitala...anebo v tom Acku jak chodis, tam bych treba nekdy mohla dorazit a trosku se odreagovat. Ted na pul hodky usnula v kosiku, ale prave se vzbudila, tak se ji jdu venovat....

emamamamu
29. okt 2009

kasen ja jsem denne venku tak ctyri hodky, tak klidne muzem nekam jit...muzem treba i na Letnou s xsipm...🙂)) s tou jsem domluvena, ale spatne se nam domlouva, Nellinka ma dva roky a Natalka ani ne mesic, takze je to slozite...ale muzem nekam vyjit do terenu...nebo do toho Acka..tam jdu pristi tyden dvakrat no...pak se s sx chystame i na brisni tance pro maminky s miminky....to tancis s prckem na rukou myslim..vsak neco vymyslime..

luskata
30. okt 2009

Dobre ranko 🙂 Tak som si aj ja poplakala pri filkovej prispevku 😉 😉 😉
My tiez mavame vecerny neklud, len neviem ci je to tym ze mala je uz moc unavena (zacina to okolo 18) alebo spracovava tie zazitky zo dna (aj ked neviem ake, ked sme cele poobedie vonku a ona to vacsinou prespi), ale vecer mam problem ju uspat - zaspi na 5 minut a zrazu otvori oci a cele sa trepe, ako keby mala nocne mory. Najprv som bola vyplasena, ale nejako si zvykam - takto sa uspavame aj 2-3 hodiny. Dufam tiez ze to prejde a nebude z nej nervacik.....vydrzaaaaat

mauik83
30. okt 2009

dobré ranko 😉

tak ženy, my zase trhli v noci rekord - Nela se večer v 23h napapala, v půl 12 usnula a - POZOR - ráno v půl 7 jsem ji BUDILA!!!! 😀 Pže už jsem z toho byla sama nervozní, že tak dlouho spí a že musí mít určitě hlad... 😅 No a ono se jí vůbec nechtělo vstávat... se pořád protahovala se zavřenýma očima 😀 Tak jsem ji přebalila (měla plínu jen počůranou), napapala se a od 7 už zase chrní..... 😀 😀 😀 😀 😀

mauik83
30. okt 2009

jen mám trochu strach, abych nepřišla o mlíko nebo ho neměla málo, kdyby Neluša takhle spala každou noc a v noci bychom nekojili....... 😕

mauik83
30. okt 2009

zlepšete si náladu 😀

http://muhrgalleri.area81.se/#11.5

rpinguin
30. okt 2009

no super muchy 😀 , co ti ludia vsetko nevymyslia 😀
Maui, tak to mas teda super, take cosi u nas nehrozi, ja musim kazde 2-2,5h, plienka je pocurana az vonku, tentokrat som ale v noci prebalila, normalne sa mi nechce a nerobim to.
Zeny, tak cakam chlapa zo sluzby a dufam, ze mi nieco vymysli ako program.
Tak pekny den!

kasenka228
30. okt 2009

Bré ráno, tak hlasim, ze dnesni noc byla o neco lepsi, takovych 5 hodin s prestavkou jsme myslim spali...
Emo, na tu Letnou by to urco slo, tam jsem jeste kocarem nebyla... ja teda nebyla skoro nikde dal od baraku pac ja se bojim do metra...pripadam si jak duchodce (nic proti nim), ale najednou se mi zda, ze ty schody jezdi strasne rychle a bojim se, ze se tam s kocarkem rozmaznu, a vytah je malokde...zatim jsem jela je jednou na Karlaku...ty se nebojis?

mauik83
30. okt 2009

ping - já přebaluju před každým kojením, i v noci!!!

akinom55
30. okt 2009

Ahojky,
tak hlásim, že narozdiel od vás my sme stále nekakali... ja už som z toho úplne na nervy a malá je ako slniečko, dokonca sa usmieva už i večer, čo doteraz nerobila... tak neviem, asi sa nato vyprdnem však keby mala zácpu alebo bolesti bruška tak by asi plakala nie? no poviem vám, do každej plienky nakúkam ako do vianočného balíčku a čakám čo tam bude 🙂

Inak kasen pokiaľ má malá ten reflux, tak plač je v tomto prípade asi opodstatnený, lebo vraj tie detičky od toho ublinkávania a z toho, že im ide hore tá strava páli tá trubica či čo.... takže možo ju skúste polohovať do vyššej polohy a treba sa obrniť len pevnými nervami, ono to prejde keď bude staršia a bude to mliečko vedieť udržať v brušku... a z úsmevou si nič nerob, podľa mňa sa vyrovnáva s nejakým trápeníčkom, možno to bude i ten reflux a proste nemá chuť sa smiať ked má boliestku.... ja čo si spomínam, tak kamarátkin syn to mal, a toho si pamätám len uvrieskaného a teraz je z neho nádherný 2 ročný čertík 😎

kasenka228
30. okt 2009

Mauik: ja jsem prebalovala po kazdym kojeni i v noci asi mesic, pak jsem se na to vyprdla, a pokud neslysim delobuchy nebo bublani v plince, tak prebaluju az rano, v posledni dobe tam ma stejne povetsinou jen nacurano...
Aki: a jak dlouho nekakala vlastne? Pry se toleruje tyden - deset dni.
Ja ji na to ublinkavani obcas varim ten Nutriton - zahustovadlo, vlaknina ze svatojanskeho chleba, ale davam ji to nerada, pr.je u toho nestastna, nechce to, plive to, coz se nedivim, no, kdo by chtel jist lepidlo, ze?

bene
30. okt 2009

ahojte baby, vkradam sa do temy tak prepacte,chcem sa opytat ci nemate nejaku kamosku, alebo niekto z Vas, ktora nekoji a chcela by kupit mlieko Nutrilon od 0 do 6 mesiacov. Nosim ho z madarska vola sa Milumil ale je to to isteee. mam 3 packy po 900g a jeden pack dam za cenu co som kupila 9eur, tak ak mate niekoho tak mi dajte do Ip kontakt prosim. Nasa mala ho pila o dusu a teraz utalo a vypluva a vypluva musim zmenit. mali sme to vyratane presne na pol roka a tak mi ostali 3 balenia. trvanlivost je tusim do 2011 dakujem

akinom55
30. okt 2009

Kas včera to bolo 8 dní...takže dnes ťaháme 9 deň a stále nič... ach jo 😒

bibi78
30. okt 2009

akin, pokial je mala spokojna, tak to vobec neries! MM je jedina strava, ktora sa da uplne stravit a babo nemusi kakat. ked mala zacne javit znamky nespokojnosti, tak potom to ries 😉

danysek27
30. okt 2009

ahoj mauik - fakt se neboj, kdyby měla malá hlad, tak to určitě uslyšíš 😀 .
akinom - pokud jsi hodně nervózní, tak zkus starý osvědčený recept - změřit teplotu - to Káju prošťouchne.

bibi78
30. okt 2009

kasenka, vidis, uz sa Ti blyska na lepsie casy 😉 . som si ista, ze postupne bude Terezka lepsia a lepsia, ked jej dozreje traviaci system. este tento mesiac to vydrz a bude dobre 😵 . a ani nahodou neuvazuj, ze by mala bola nejaka ... ako si to napisala? musim pozriet vyssie... oneskorena. ked bude jej cas, tak vsetko Ti to ukaze. o par mesiacov sa na takychto myslienkach budes smiat. my Ti to pripomenieme 😀 . no aka je zlata na tom balkone!!! krasne dieta!

ja prebalujem aj v noci, resp. pred kazdym kojenim a v poslednej dobe aj po, lebo maly to hned sprocesuje 😀 . resp. manzel prebaluje vacsinou, ja kojim 😀 .

pingu, my mame aj bez kurenia 23°C, lebo vonku je 16, takze nijako to neovplyvnim, aj ked vyvetram, dlho sa tam chlad neudrzi. dnes sa na to musim spytat doktorky, lebo maly aj v takej teplote ma studeny nostek a to ma body, pyzamko, stredne teply spaci vak bez rukavov a na tom decku do vysky prsiciek. mozno bude po mne a nos bude mat studeny aj v lete 😅

dnes ideme na 1. ockovanie, tak sa bojim viac ako on, urcite nam to vykrici, ze taketo tryznenie je na socialku 😀. teda bojim sa najma tej reakcie, navyse budem od utorku sama s nim na tyzden, tak dufam, ze horucky, ak pridu, tak prejdu rychlo... 😔

emamamamu
30. okt 2009

kasen ja z davam i jezdici schody..jednou me na ne vtahl i s kocarem dav z autobusu a uz jsem nemohla couvnout...😀 takze preiera byla se srdcem v krku..ani nevim, jak jsem to sjela..😀 ale s nasim kocarem je to pohoda, mame brzdu na ty kolecka bliz k nam...takze se nic nemuze stat..🙂 ja jezdim po cele Praze, bych se zblaznila jezdit jen tady u nas... 😖 jen autobusy davam nizkopodlazni..je mi trapne si prosit o pomoc... 😀 😀 😀

mauik83
30. okt 2009

tak my máme doma neskutečnou sovu. zase chrupe... defakto už od půl 12 večer s půlhodinovejma pauzama na papání (vždy jsem ji musela vzbudit) ráno v půl 7 a v 9 😀 jinak pořád spí... 😀 No to jsme zvědavá, jakej cirkus předvede večer... No nic, ve 12 ji vzbudim na krmení a uvidíme...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre