V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

majamisutka
10. dec 2009

no k Jamiemu bych ho zas tolik nepřirovnávala, to je zas o něčem jiném, ale Jamieho Olivera já taky žeru 😵 😵 toho když vidím vařit, tak jsem cela vzrušená 😀 😵 😅

majamisutka
10. dec 2009

http://obchod.teplodomova.cz/

taky dobrý dárky 🙂

pospecka
10. dec 2009

rping: to je takovej řízek co moderuje pořad na primě. Jmenuje se to Ano, šéfe. Maj to i v archivu, tak mrkni. 😉

aktekram
10. dec 2009

Tak jsme dnes na kontrole byli pochváleni, nebo měla sestřička před manželem respekt 😀
Příští týden jdeme znovu ještě na kontrolu a ze tří cviků nám jeden vypustí. Tak aspoň nějaká úleva.
Na zádech moc dobrý jsme šikulky, konečně jsme ji ukázali jak umíme udržet něco v ruce a strčit si to do pusy. Na bříšku lepší než posledně, ale ještě je co zdokonalovat. V nestřeženém okamžiku jsem Petrušce pomohla dát ruky pod sebe aby krásně pásla koníky a sestřička jéé to je hezký, a pak "ale ty ruce tam dala maminka, že?" no to nám musí Petruška ukázat - a zas jsme vypadali jak rozplácnutá žába, ruky podél těla a výraz "a co jako!" 😀

Ale mám z toho radost.

Kasenka: hlavu držím za uchem, a jistím i pod bradou aby mi ji neotočila a neuhnula z osy. Myslím že tlak z její strany hlavičkou není, jen se vrtí a chce se mi vymanit z držení.

kasenka228
10. dec 2009

akte ja prave myslim, ze rikala, ze ma reagovat protitlakem, nevim, na te jedne strane mi to dela, protoze se chce dostat na jeji oblibenou stranu, ale na te druhe strane ji v ose nema ani nahodou, protoze se prave poklada na to ousko, tak mi na te strane ten cvik prijde zbytecny... no jdeme tam za tyden, beru si s sebou posilu ( mamku) a musim si to nechat poradne vysvetlit...
Jinak moc gratuluju k uspechum...
Ja jsem se ji ptala na te rehabce minule, kdy by dite melo umet uchopit hracku a rikala, ze az na konci ctvrteho mesice...

lynn77
10. dec 2009

akte, teda jak premyslim tak premyslim, ale ja davam male ty ruce taky pod sebe 😖 nebo teda ji otocim na bricho taka ona uz je ma jako ohnute pod sebou 😉

aktekram
10. dec 2009

kasenka: cvičit je potřeba obě strany aby to bylo pro svaly rovnoměrné, aby se to neotočilo a pak nekoukala zase jenom na tu druhou stranu.

lynn: já to dělám úplně stejně, ale na rehabce nám ruce nátáhnou podél těla a Petruška má ukázat co s něma umí. Levou pokrčí a dá k ramínku hned, pravá nám jde pomaloučku. Až je má u ramen obě je vidět že natahuje hlavu z krku a snaží se na ty ruce opřít - myslím si že je to zase otázka 2-3 týdnů a budeme to umět.
Nevím zda je to věkem nebo cvičením 😅

aktekram
10. dec 2009

kasenka: já hlavičku držím zvrchu rukou ukázovákem a palcem nad ušima, takže na oušku neleží, má ji tak 30° od osy 😉

ivca08
10. dec 2009

Akte, tak to me fakt pobavilo s tema rucickama 😀

aktekram
10. dec 2009

ivca: ale kdyby jste mě viděli jaký jsem měla postřeh je tam dát aby to sestřička neviděla, jako že jsme fakt, ale FAKT šikovné. A ona potvora to chtěla vidět znova 😀

rpinguin
10. dec 2009

akte, ved to robis pre Petrusku, takze nejaky podvod by aj tak k nicomu neviedol 😀 🙂 😝

a pospec, diky, ale ja uz nemozem tolko cumiet na vselijake serialy, ma trafi, som fakt ako nejaka socka uz, co pomaly vsetko v telke pozna....a to este citam ten cely bulvar 😲

joodi
10. dec 2009

Ahooooooj!! 🙂 🙂 Dloouho jsem tady nebyla, konecne mam preinstalovany notebook 🙂 Teda, snad vas aspon trosku doctu, at vim, co je novyho 😉
Vcera jsme byly na 3m kontrole a Elenka vazi 5,07kg a meri 61cm. Ockovani odlozeno o mesic, protoze jeste nema zahojene TBC na ramínku. A dnes ji prisla pozvanka na kontrolu na poliklinice prave tohoto ockovani, to jsem koukala, taky vam to prislo?? Kycle se ji zlepsily z C na A, tak jeste 4 tydny a znova na kontrolu.

Jo jinak co se tyka preference jedne strany, tak malá lezela na levém ousku uz v porodnici a upozornila me tam na to sestricka, ze ji mam pokud mozno polohovat aby nemela hlavu sisatou 😀 Tak jsem se snazila polohovat, ale vzdycky mi to trvalo takovou nenasilnou cestou treba i try dny, nez jsem ji pomalu donutila hlavu prevratit a nechat ji tam. NO, pak si oblibila tu druhou stranu a tak to bylo zase po par dnech nanovo uceni na tu prvni 😅 Nakonec to dopadlo tak, ze mela cca 4-6 dni hlavu na jedne strane a pak zase 4-6 dni na druhe a to se stridalo minimalne cele sestinedeli. Ale vyplatilo se to, hlavicku nema sisatou 😀 a strany strida v pohode uz dlouho. Tak nevim, jestli by jsme bez meho pomaleho polohovani uz od narozeni taky nevyfasovaly vojtovku?!?! 😕

rpinguin
10. dec 2009

nazdar joodi, gratulujem k uspechom 😵

zeny, otazka, kde kupim tu blbost do vane, aby sa mimco nepotopilo? Take to tenke lehatko, neviem, ako to nazvat.
ma to vela bab z vas... 😕

lynn77
10. dec 2009

joodi,tak s tim ockovanim to doslo nam, teda Laure 😉

joodi
10. dec 2009

Ahoj Rpin, díík moc 😵
To lehátko, pokud tedy myslíš to látkový, tady mají všude kde mají dětské zboží i v Tesco a jiných marketech.. stojí cca 130,-Kč

joodi
10. dec 2009

Lynn,tak nejsme jediny to je fajn 😀 jo a taky to prislo přímo Elence 😀

lynn77
10. dec 2009

to je co? takovy prte a uz ji chodi posta 😉

joodi
10. dec 2009

Taky jsem si to říkala 😀 😉

rpinguin
10. dec 2009

no to s tou postou som sa aj ja smiala, ale najlepsie je na poistovnej karticke, na druhej strane je policko a tam napisane, ze PODPIS POISTENCA 😀 To jej mam a Maxikovi chytit ruku a tak podpisat? 😀 😀 😀

joodi, myslime to iste? Ja myslim take cosi gumenne, aby sa baby neponorilo. Ema to ma tiez, Dorka mala na tom hlavu, aby neklesla pod hladinu 😀

marketka.27
10. dec 2009

rpin, ale my to kadění tak máme denně, jen poslední dny se mi zdálo, že už kadí míň často, cca 4x denně. No a dnes zase spustila ráno palbu a jede celý den, takže vše při starém.
Lehátko do vany nemáme, my máme takového molitanového medvěda, právě jsem ho dnes hodila do pračky s obavou, že bude na cucky, ale vypral se pěkně.
My jsme reakci na TBC neměli vůbec, máme po tříměsíční kontrole a jediný, koho to zajímá jsem já. Dr. to neřeší, z žádného kalmetizačního střediska nic nepřišlo, takže nevím ...
ahoj joodi, tak to jste s váhou jak my. Kolik měla Elenka porodní váhu? Karinka prý špatně přibírá a mně se to nezdá, podle mne je docela oplácaná. Jdu ti omrknout album.

rpinguin
10. dec 2009

no to je zahada s tym kadenim, ja viem, ze Maxik kadil tiez malo, aj tyzden nic 😲
no ani molitanoveho medveda nepoznam 😕

majamisutka
10. dec 2009

http://www.netradicni-darky.cz/minigolf-na-toal...
http://www.netradicni-darky.cz/borat-mankini-lo...

😀 😀 😀 tady jsou dobrý tipy na dárky 😀 😀 řežu se smíchy 😀 😀

joodi
10. dec 2009

Market, ja mam v albu mesic stary fotky, ale o vikendu pridam nove, zitra totiz budu cely den pryc 🙂 Jinak Elenka mela porodni vahu 2,72kg, tak mela co dohanet 😀 😀
Rpin, jo ahaaaaa, lehatko do vany je neco jinyho 😀 holky tady maji nejaky spec. podhlavníček na to plavání a nebo svázaný dětský rukávky na plavání 😉

pospecka
10. dec 2009

rping: ema má klasický rukávky co se navlíkaj starším dětem na paže svázaný a achalteke má podhlavníček co jsem jí koupila na plavču kam chodím se Zdendou. Chceš ho taky? 😀

joodi
10. dec 2009

Maja, ten minigolf je teda fakt super 😀 😀 😀

pospecka
10. dec 2009

joodi, seš rychlejší. 😀

joodi
10. dec 2009

Pospec 😀 😀 to víš, noťas mi teď frčííí 😀

rpinguin
10. dec 2009

ema ma rukavky? mne sa zdalo, ze to bola akoby taka umela podlozka pod celym telom, som sa divila, ze aky super vynalez, ze nemci take cosi nepoznaju 🙂

joodi
10. dec 2009

jdu do hajan, jsem dnes nejak KO 😝 zatim paaaa a dobrou vsem 🙂

pospecka
10. dec 2009

rping: to víš, češi jsou vynalézví a zvlášť v Praze. 😀
joodi, co ti s ním dělali a co to stálo? Nám Zdenda blinknul mlíko do klávesnice a některý písmenka nám nefungujou, nemluvě o číslech (mám pujčenou ext.klávesnici) a taky se mi ginglá monitor.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre