V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

marketka.27
12. dec 2009

ivčo, tak já nevím, je pořád tak hadová, že je to hrůza, taky mě to mohlo napadnout a mohla jsem včera nakoupit více druhů, stojí to tam pár kaček ... Ale když si vezmu, že čaj vzala napoprvé, čaj smíchaný s mým mlíkem taky bez problémů ... No ještě mě napadlo smíchat mražený MM s UM, ale nevím, jestli je to dobrý nápad 😒 Než šla večer spinkat, tak jsem kojila dvakrát za sebou s pauzou 20 minut, teď spí už hodinu a půl, ale slyším, že se tam hýbe a vrčí,t akže každou chvilku zaječí, že má hlad. Myslím, že by se taky potřebovala vyspat, každopádně na to byla zvyklá (i 7 hodin v kuse v noci), teď je na ní poznat, že je unavená☹

emamamamu
12. dec 2009

huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

bibnka
12. dec 2009

Ahoj holky,

měla jsem tady te´d několik návštěv za sebou, naše a ségru a kamarádku, do toho jsme měli spurtík, takže jsem nestíhala.

Ale už jsem něco málo dočetla.

Emuš, myslím si, že nic nezkazíš tím, když Dorinka dostane Um. Podle mě jde o to, aby si nezvykla na flašku spíš než na UM. Ale jsou jí už 3 měsíce, takže bych se toho opravdu nebála.

Market: a nejste ve spurtu? Že malá pořád pláče hlady? Já nechci být špatným prorokem, ale na nějakou pravidelnost s UM si dej pozor, já takhle přišla o kojení s Robinkem. Robinek dostával Nutrilon, ten nejobyčejnější a pil ho jak duha. Moc mu chutnal. Ale ségra dávala bebu a byla s ní moc spokojená. A ještě jsem slyšela něco o hamilonu, prý je to od stejné firmy jako Nutrilon a je to taky dobré. A taky pozor na bolení bříška po UM. S tím měla moje neteřinka problémy.

Jdu dočítat dál.

bibnka
12. dec 2009

Jo ještě jsem chtěla reagovat na poznámku od ivči, že za měsíc se můžou dát kaše. Kojené děti začínají s příkrmy až od 6.měsíce a všechny příkrmy jsou datovány pro děti na Um. take když je nějaký příkrm od 4 měsíce, kojené dítě by jej mělo dostat až od 6. měsíce. A navíc kaše se dávají většinou až po zelenině a ovoci. Jsou výrazně sladké a děti pak nechtějí zeleninu. Ale to je jen mojue připomínka, pokud někdo chce dávat kaše, ať si je klidně dává, dítě tím nezabije 😉 🙂

bibnka
12. dec 2009

taky vítám leoninu 🙂 🙂 a zároveň závidím spaní, ale v dobrém. 😉

A co je u nás nového? od spurtu se nám pokazilo spaní, takže místo až ve tři, vstáváme už po půlnoci, pak kolem třetí a pak kolem sedmé. Ale napije se a spí. Jinak ve 3 měsících má 6,19 kg a 65 cm.

Ale máme trápení s Robinkem. 😢 Byli jsme na tom očním. A má velmi silné dioptrie. Má 7 a 4. Teď kapeme, a v úterý jdeme na přeměření a pak ještě jednou. Prý se to tak u dětí dělá. A pak dostaneme brýlečky. je mi ho tak líto. Chudánek, vždyť nemohl vůbec vidět svět 😔 😢 😢

emamamamu
12. dec 2009

bibn ahooj🙂 tak co sraz, pridas se nekdy?🙂

KASENKO
http://studio-balance.cz/category/fyzioterapie-...

marketka.27
12. dec 2009

No ahoj bibnko, říkala jsem si, kde se touláš 😉
Já ti nevím s tím spurtem, už to trvá třetí týden, napřed jen začala častěji a více jíst, ale byla klidná, teď jí pořád a je přitom pořád hladová, říkala jsem si, že ji UM třeba lépe a na delší dobu zasytí. Nedávala bych jí to pořád, jen když bude velký hlad. To bys musela vidět, jak brečí a ty slzy ... připadám si pak jak nějaká hyena, která kvůli aureole kojící supermatky trápí dítě hlady. Jo, to že ji bude po UM třeba bolet bříško mě taky napadlo, ale na druhou stranu, kadí cca 8x denně, tak jsem si říkala, že by se to tím možná zmírnilo, taky ji to pěkně otravuje 🙂

bibnka
12. dec 2009

Emuš, jasně že se přidám. Ale do Vánoc už mi to nevyjde. přišla jsem na to, že mi v červnu prošla technicka 😅 , takže jsem jezdila bez ní. To by mi vzali i rodný list. A Do Vánoc mi to nikdo nechce udělat, takže to musím řešit a ž v lednu. A pak s radostí. Minule to bylo moc fajn 😉

marketka.27
12. dec 2009

bibn, ta Robinkova očička mě mrzí☹ A kdy se na to přijde, že děťátko špatně vidí? Ono to dítě asi samo najevo nedává, nebo? A má to u něj nějakou příčinu, nebo prostě smůla?

bibnka
12. dec 2009

Market, ty jsi její maminka a ty víš nejlíp, co potřebuje. Pokud je to UM, dej jí ho a nedělej si žádné výčitky. Důležité je, aby jste byly s maličkou v pohodě a užívaly si to společně.

bibnka
12. dec 2009

My jsme na to přišli na tříleté prohlídce, kdy mu zkoušela zrak. Ale štěstí bylo, že on rovnou říkal, že nevidí, a že mu mám oddělat to jedno očičko, že to vidí jen oběma. takže hezky spolupracoval. Ale někdy, jako třeba bastík, dítě nepsolupracuje a nevíš nic.

Já taky nosím brýle, takže to má asi po mně. Ale má ty dioptrie plu a to by se mělo spravit. Uvidíme. Já se nejvíc bojím, že nebude chtít ty brýle.

kasenka228
12. dec 2009

Bib, ahoj, tak to je mi Robinka moc lito, 7 a 4, to je fakt docela hodne. Ja mam 2 a uplne mi to staci. Chudera.
Emus dik, ale ona vysetrena je, nevim, k cemu by mi bylo tohle dobry. 😕 😅

marketka.27
12. dec 2009

Takže to není definitivní diagnóza? A to se spraví léčbou nebo samo? Já o tom vůbec nic nevím, tak promiň, že se tak vyptávám.

majamisutka
12. dec 2009

Bibn, to je mi líto s Robinkem a ono to jde i nechat operovat leserem, ale nevim jak je to u dětí.

bibnka
12. dec 2009

Holky, díky.

Market, mělo by se to právě spravit těmi brýlemi. A u těchto dětí je to moc velká šance, že to bude ok. Už jsme se s MM bavili, že mu kdyžtak zaplatíme tu operaci, kdyby se to nespravilo. Ale já si ho nedovedu představit, jak pořád skáče, lítá a do toho brýle. Omlouvám se, že tu depkuju, ale jsem z toho fakt špatná.

No nic, jdu se osprchovat a spát. Zítra se zase objevím, žádné návštěvy nečekám, takže budu chodit pravidelně.

Jo a kasen, zaregistrovala jsem, že nakonec cvičíte Vojtovku. Určitě uvidíš brzo výsledky.

majamisutka
12. dec 2009

ZOO PRAHA:

Praha "Happy Mondays" / prosinec 2009 /Každé pondělí zve ZOO Praha
zdarma vybrané skupiny návštěvníků. V prosinci je volný vstup věnován
všem! Prosincové pondělní vstupy zdarma pro všechny platí pouze do
Vánoc. .

kasenka228
12. dec 2009

Bib, drzim moc palecky, at se to spravi. A vubec nedepkujes, to je pochopitelny, ze jsi z toho spatna....
Jojo, cvicime, snad to bude brzy OK.

kasenka228
12. dec 2009

Majo, tam bude hlava na hlave, si myslim.

marketka.27
12. dec 2009

No bibnko, já se ti nedivím, všechny jsme z toho na nic, když s našimi dětmi není něco úplně OK. Ale na druhou stranu to zní celkem optimisticky a navíc je to v krajním případě operovatelné, tak aspoň nějaká pozitiva při vší té smůle.

majamisutka
12. dec 2009

No já to sem dala jen pro info, aby jste o tom věděli, ale kdo ví, komu se chce v téhle kose chodit na celý den do zoo, právě proto tím asi lákají lidi.

emily3
12. dec 2009

bib nase ratoleti vsetky nosia aokuliare, uz aj misko, ma dvojky. a celkom dobre si na ne zvyka, sam si ich dava na oci a aj sam si ich dava dole, tak musim davat pozor aby okuliare prezili...inak sme v optike vareni, peceni...

marketka s kojenim, pre babo je najlepsie materske mlieko a ked mas pocit ze jej nestaci, treba ju prikladat castejsie...nemusis sa trapit s umelym mliekom... 😉 moja Luci ma tiez ide celu zjest...vecer je na mne aj hodinu a ked je hore, tak je to castejsie, a potom celkom dobre a dlho spi..tak to nevzdavaj a zbytocne netlac babo s umelym mliekom...za par mesiacov uz zacnes s prikrmmi a bude to zas ine...teraz je to super, ze nemusis vyvarat a vstavat aby si zohrievala mlieko....

no dlho som nebola, lebo som mala pokazana PC a ese mam, teraz mam bahradny notebook, a moje ratolesti ma vytazuju maximalne....momentalne maju vsetky chripku, tak mame doma zabavu, dve noci sme nespali, co sme davali zabali a zrazali teplotu...na stastie uz sa im ulavilo, len teraz zacina Lucka...tak som zvedava aky priebech bude mat ona.

emily3
12. dec 2009

bibnka a cim skor sa zisti chyba ocna, tym lepsie. teraz sa to da este podchitit a cvicenim zlepsit....poctivo bojujeme s nasimi chalanmi, Marekovi mame zakrivat oko, a este s nim chodim k logoprdicke, ale si to vsetko musime odcvicit doma....tak zabava..a ked niekto povie ze som doma na dovolenkee a sa nudim..tak mu prenecham na tyzden moje ratolesti a uvidi aka to je super dovolenka 😅 😀

bibnka
12. dec 2009

Emily, díky 😉 . Já si taky myslím, že se jsme to podchytili včas. A u tomáška to budu chtít udělat preventivně ještě dřív. Já ho lákám, že bude mít brýle jak maminka, tak snad se nechá.Spoléhám na to, že jak pozná, že vidí, že je bude chtít nosit. Snad to zvládneme, pořád si říkám, že jsem vděčná za to, že je jinak zdravý a spokojený. I když je to moje malé zlobidlo. Momentálně máme "sám " období, takže všechno dělá sám. Ale i za nás. Takže když jdu na záchod, musí mi spláchnout, zhasnou, zavřít dveře, zastavit vopdu po umytí ruk a pod. A když to udělám auotmaticky já, je řev, že Robinek to umí sám. Fakt bezva 😉 😀 😀

emily3
12. dec 2009

bibnka 😀 ..hej moj Misko ma obdobie aj ja....a tiez som sa obavala ako bude nosit okuliare, ale zistil ze lepsie vidii tak si ich sam dava na ocka..a tiez ssme ho podchitili skkor ako predoslich. Monika nosi..teda uz ani nenosi na citanie...Marek to ma horsie, na prave oko vidi horsie, musime lepit ale sa mu to zlepsuje...a misko je taky rozkosny v okuliaroch..vyzera starsie a tak mudrejsie 😅 ...

emily3
12. dec 2009

sorry za preklepy a tie chyby...pisem a necitam a potom len pozeram .. 😅

ako sa chystate na Vianoce?

bibnka
12. dec 2009

Emily a proč musíte Marečkovi lepit to očko? Robinkovi zjistila 7 a 4 dioptrie, ale prý to bude ještě 2x přeměřovat. Myslíš, že budeme muset taky lepit, když to jedno má výrazně horší?

bibnka
12. dec 2009

Já mám upečené perníčky, umytou kuchyni a okna a nakoupené dárky. já jsem nachystaná 😉 🙂 😀

emily3
12. dec 2009

bibnka sa mas..my mame darceky a to je asi tak vsettko...
tym ze sa zakryvaju ocka, sa cvicia...oko je nutene pozerat....lebo ked pozera oboma, tak to slabsie to nechana to silnesie a prestava pozerat....no je to zamotane..ale jednoducho sa cvici a nuti aby pozeralo....a lepsi sa mu to...

mauik83
12. dec 2009

bibn - potvrzuju co říká emilz, já to mám taky, když jsem byl ve školce, zjistili mi vadu oka a taky mám jedno slabší, tak jsem nosila okluzor a tím mi to oko zachránili - kdybych ho tenkrát nenosila, asi bych na něj oslepla časem, protože by se flákalo.... 😒 ale musim se přiznat, že jsem brýle nesnášel a nesnášim doteď... 😖

já mám jen upečené linecké, ale docela jsme se do něj pustili, takže ho budu muset ještě napéct znova... 😅

včera jsme měli první věneček, spát jsem šla o půl 3 😝 a dnes jsme si udělali na otočku výlet do pražský Ikey - Nela byla hodná, jen mi večer nechtěla spát, pže se naspala přes den... 😅 chtěla si večer prostě hrát... 😀 se na mě v postýlce culila a smála... no tak když jsem po necelý hodince pochopila, že ted prostě spát nebude, vzala jsem si ji na chvíli do náruče do obýváku, u toho se pos.ala 😀 pak jsem ji přebalila, nakojila a usnula něco po půl 11 🙂 bude zase dospávat ráno, už to vidim... 😀 Jinak je to pořád zlatíčko hodný 😀 a je pořád dobře naložená, což je faine 😉 mno, asi půjdu do hajan, dobrou 😉

emamamamu
13. dec 2009

kasenko protoze se tam schazeji maminy, co cvici Vojtu a nejsou si jiste, jestli to delaji dobre 😉

a do zoo v prosinci asi nepujde kazdy jen tak, protoze je to zadarmo...v tomhle pripade asi neplati, ze zadarmo i salmonelu 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre