V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

achalteke
18. dec 2009

No my dokrmujem každý den (momenttálně MM, páč jsem sehnala naprosto skvělou odsávačku, že mě z ní ciciny nebolí), ale než to vycucá má to studený, takže pro nás nutnost
Emo je tam napsáno jen 3+ rychlý průtok, tak asi to znamená od 3 měsíců...objednala jsem je přímo z Anglie, vyjde to levněji než od nás 😉

joodi
18. dec 2009

Maui, ale musíš jí dát tu trojku přesně v den 3 měsíců, jinak to pozná 😀 😀 😀 néé no jasně, že se to nemusí měnit takhle přesně, ale zase je to dobrý na zapamatování jak dlouho tu savičku používáme, tak to tak dodržuju 😅

joodi
18. dec 2009

Achal, a jakou odsávačku máš??

achalteke
18. dec 2009

Joodi od Farlinu elektrickou, měla jsem Medelu tu jsem strhala 😀

achalteke
18. dec 2009

A vypila jsem litr svařeného džusu a tak běhám jako koroptev.... 😀 😀 😀 😀

kasenka228
18. dec 2009

Emus, no tak vidis, jakobych ti to nerikala, ze ty kycle budou v pohode! 😉

joodi
18. dec 2009

Ahal 😀
jinak na ty Farlin jsem taky koukala. Ja tu Medelu jeste mam, ale ten nastavec na prso je uplne zmasakrovanej 😅

joodi
18. dec 2009

to melo bych Achal 😀 😀

achalteke
18. dec 2009

joodi mě právě ta Farlinka vyhovuje v tom že má ten nástavec - tam co se strká bradavka - širší a tudíž pro to prso je to pohodlnější (tedy aspoň pro ty moje choulostivky) a pracuje trochu jinak než Medela - ta cucne pustí cucne putí...a Farlinka cucne a drží a mlíko stříká třeba půl minuty v kuse 😀 , ještě bych ráda ozkoušela pákovky na ty slyším samou chválu...až strhám tuhle půjdu do kravína a půjčím si dojičku 😀

kasenka228
18. dec 2009

joodi, jeste nosite decku?

emamamamu
18. dec 2009

kasen ja vim, ze rikala..ale ma to rozum, kdyz ty pliny vubec nenosila? 🙄

joodi
18. dec 2009

Kasenko jo nosime, rekli nam ze jeste 4 tydny a zase na kontrolu ale zlepsilo se ji to hodne. Davam ji decku na noc, takze ji ma vlastne pul dne. Uz se totiz rozciluje, nechce v ni byt 😒 na tu kontrolu jdeme po novym roce.

kasenka228
18. dec 2009

no ma to rozum, ono se to proste spravi samo, ja se jen bojim to nedavat...
Joodi, nam se to taky zlepsilo a davam uz jenom na noc, a na kontrolu jdeme v pulce ledna...

majamisutka
18. dec 2009

pospec to beco je moc pěkný, ale proč už tam nemáš ty ostatní fotky? smím li se zeptat? 😅

majamisutka
18. dec 2009

kasenko, tak to Terezce dávej jen na noc , hmm? 😉

marketka.27
18. dec 2009

Jé, tady to žije, vidím, že je asi všude stejná kosa 🙂
majo, tip na tyčinku na rty jsem loudila já, díky🙂
akte, taky jsem měla v plánu trumfnout rping a mít 😀 😀 😀 druhé dítě hned, ale taky to u nás neklaplo ze stejného důvodu jako u tebe. Ale ten rodičák dvouletý chci a když to nevyjde, tak to budeme řešit pak, buď by se musel taťka více posnažit a 😎 nebo bych musela do práce na částečný úvazek, uvidíme. Dvouleté dítě do školky vezmou, když už je šikovné, byla jsem v pondělí za kámoškou, co dělá ředitelku školky a říkala, že tam takových dětí každý rok pár má. Ale jako není to můj sen, strčit Karinku ve dvou letech do škoky, to zas ne.

achalteke
18. dec 2009

Markét o částečném úvazku taky přemýšlím, protože rodičák 7600 mě děsí, ale až tak o Pláničkovo roku

joodi
18. dec 2009

Emo, taky mam pocit,ze to siroky baleni je na h.... proste jde jenom o to, ze kazdymu diteti se ty kycle zlepsuji jinym tempem a kdo nepadne do tabulek, dostane decku 😖 Prece nemuzeme bejt jediny narod s problemem kycli, nejsme na opustenym ostrove, ne?? Je to cely nejaky divny, uz jsem cetla tooolik mamin co tonedavaly a pak je chvalili... 😀 takze asi tak, no 😅

emamamamu
18. dec 2009

kasenko no ja vim, ze se bojis, kdyz uz mate decku..ja jen, ze nam sdeovali ty dve plinky, jak kdyby nam oznamovali, ze ma nejhorsi nemoc na svete..a nakonec se sama zazracne "vylecila".....a stala kazda kontrola dve stovky...

joodi
18. dec 2009

Emo, ty jsi platila za kontrolu kycli?!?!?

marketka.27
18. dec 2009

achal, uvažuju na ten částečný o nějaké jiné práci, než kterou dělám, abych nechodila domů strhaná a nemakala ještě doma, toho jsem si užila v těhotenství ažaž. Spíš takovou brigádku, klidně půjdu třeba vázat kytky, prostě jen ať je nějaká kačka k rodičáku, pak bych to samozřejmě neuváděla do životopisu 😀 A o tom, že bych měla 7600 rodičák ani neuvažuju, to je hrůza, proto si chci vyřídit ten dvouletý.

kasenka228
18. dec 2009

maji, vzdyt my davame jen na noc, mame to i lekarsky povoleny - 12h/den, spis to davame min, tak ji to dam nekdy i do kocaru...
Emo, proc 2kila za kontrolu?

joodi
18. dec 2009

jinak ja ji to mam davat porad cely den, ale uz nejakou dobu davam decku jenom na noc...vzdyt se s tim stejne nevesla do autosedacky, nemohla jsem ji ani normalne pochovat vzdycky jsem ji to sundavala na krmeni...a taky kdy prisla navsteva, abych ji mohla dat neco normaliniho na sebe a aby ji mohli treba pochovat..

kasenka228
18. dec 2009

My jsme si taky dali 2 lety rodicak, tak jsem zvedava, jak to cele dopadne... me tady mladsi dite 3 let do skolky nevezmou...

marketka.27
18. dec 2009

Mně ta kámoška říkala, že jak už má dva roky, tak to nějak udělat jde, ale nesmí mít plínku a musí se samo najíst, s ostatním mu pomůžou.

kasenka228
18. dec 2009

asi jak kde, Market, u nas je velkej pretlak

marketka.27
18. dec 2009

No jasně, já vím. Ale taky to tak jde teď, možná, že za dva roky bude taky problém umístit dítě v MŠ i u nás.

petrajurinova
18. dec 2009

Markét, pokud nebudou snižovat kapacity MŠ, což by neměli, tak za 2 až 3 roky by umístění do školky nemělo být tak problematické jako je teď. Babyboom končí a letos je narozených dětí méně, než v minulých letech.

marketka.27
18. dec 2009

Tak to je výborná zpráva, protože ty školky tady nebyly nějak moc narvané ani teď. Jé, moje dítě si spustilo hračku - hudbu - v lehátku, už potřetí za sebou, takže na to přišla 😀 😀 😀 A počtvrté, no jdu psát taťkovi 😀

rpinguin
18. dec 2009

tak tu teda decka s plienkami vziat musia, je to protizakonne, takto decka selektovat, ci vie chodit na wc alebo nie. Inac tri roky na skolku je fakt super vek, ale ja by som dala Maxika uz od 2,5, miesto ale aj tak nedostanem, takze smola a mozem byt rada, ak ho dostanem od troch 🙂

Peta, ja tento 1,5 rocny vekovy rozdiel fakt odpoucam. U Maxika ziadna ziarlivost nehrozi, nebije ju, kradne len dudel, kedze je dost maly. Moznoze to mam teraz tazsie (mne sa ale ani nezda, este aj kona stiham 😀 a to som cele dni furt sama, mm je doma od 19.30 a sluzby ma tiez), nemyslim na to ale a je mi dolezitejsie, aby si boli citovo blizko, ako ty s brachom. Moj bracho je o necele tri roky mladsi odo mna a blizko nemame k sebe vobec, asi ako ty so segrou. No a v dnesnej dobe je to uz aj co sa tych povozov tyka lepsie.
Teta ma bratranca a sesternicu len po roku od seba a kocar mala len jeden, taky velky hlboky a napchala ich tam oboch 😀 😀 😀

Market, ze vazat kytky 😀 , no stale lepsie ako niekde pucovat 😝 Mne sa zatial pracovat neoplati vobec, muz by isiel do inej danovej triedy a viac by hadam stiahli ako by som zarobila, takze robim doma 😀 a cakam, kym ma klepne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre