V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kasenka228
18. dec 2009

tak u nas dokonce plati, ze ti dite do skolky vezmou az od 3 let, ale nesmis byt doma na materske s mladsim, pokud jsi, tak mas smulu...

kasenka228
18. dec 2009

my jsme od sebe se segrou rok a pul a myslim, ze to je super,.... jen mi porad kradla veci ze skrine, pockala, az odejdu do skoly a pak se do nich navlikla 😀

marketka.27
18. dec 2009

My jsme s bráchou o jedenáct a máme se strašně rádi. Ale je fakt, že pro bráchu budu vždycky tak trochu blbeček neschopný samostatného života - holt mladší ségra 😎 . Neviděli jsme se už nějaký ten rok, není čas, u našich se většinou mineme neplánovaně o jeden dva dny 😀, ale pořád jsme v kontaktu - voláme si, píšeme si, a docela si už chybíme.

luskata
18. dec 2009

My sme s brachom od seba 6.5 roka a nas vztah sa zlepsil az ked som bola v puberte - to som sa vytesovala, ze mam starsieho brata a mozem s nim chodit von 😀 😀 😀

bodkakroneisl
18. dec 2009

Taaak my sme sa vratili s Danikom od doktorky, mal a ma teplotu a kasle, ale ze priedusky ma ciste, tak aspon tak 😔

bodkakroneisl
18. dec 2009

A ja som najstarsia, sestra je mladsia o 4 roky a bracho o 8...a beriem ich ako svoje deti 😀 😅

marketka.27
18. dec 2009

Bodka a co ti dr. řekla? Co máš Daníkovi dávat a tak. My jsme doposud zdraví (ťuk, ťuk,ťuk), tak si to neumím představit, jak s mimčem zacházet, když onemocní.

aktekram
18. dec 2009

joodi: a podle čeho to dávkuješ?? Já už nad tím přemýšlela, my nemám v lahvičce víc jak 160ml, a vypije ji skoro vždy celou. Krmíme 6x denně, přes den po 3 hod. a v noci až se vzbudí

bodkakroneisl
18. dec 2009

Marketka napisem, ale s Danikom na rukach sa mi tazko ☹

amulet
18. dec 2009

Ahoj,
my včera byly na 3měsíční kontrole. Pořád málo přibíráme. Máme 4,73 kg. Je tady ještě někdo takový drobek? Když malá je spokojená, čůrá dost, kaká teda tak po 3 dnech (jak kdy). Zatím dr o UM nemluvila, já ji mlíčko i odsaju a ona to stejně nepije, tak já nevím. Většinou pije z jednoho prsa a když jí chci dát druhé, spustí hysterák... Poslali nás na odběr krve - krevní obraz a biochemii, tak uvidíme, jestli to ještě není následek té žloutenky.
A díky tomu, že je prťavka jí neočkovali.

marketka.27
18. dec 2009

bodka jasan, až to půjde. Tak ať jste brzy zdraví 🙂

alee
18. dec 2009

amulet: take jsme včera byly na 3měsíční kontrole a mame 4,74kg a dr. nas chvalila, ocko nas taky ceka az po vanocich, ale ja sem jen rada 😉

emamamamu
18. dec 2009

amulet ja se s malou vazim orientacne na digi vaze doma a mame tak tak nejak zhruba🙂

za kycle jsme platili dvakrat 191...blbecci 🙄 🙄

jsem chtela jeste na neco reagovat a nevim na co..😀

bodko tak vidis, dobre to dopadlo🙂 tak at uz je zdravucky!

kasenka228
18. dec 2009

a jako za co jsi platila? To je nejaka blbost, ne?

achalteke
18. dec 2009

Amulet nedělěj si z toho hlavu, někdo má šestikilové obříky a někdo má prťátka, vždyť je to jedno, když je malá spokojená, čůrá...buď ráda - aspoň si nevytaháš ruce 😉

emamamamu
18. dec 2009

achal ale ja ji chapu, ono e pak fakt bojis, jestli tomu decku neco neni...gor kdyz od zacatku me doktorka hnala do UM, ze je mala nemocna, ze malo pribira....uf, ted uz si z toho hlavu nedelam...🙂

achalteke
18. dec 2009

jasně emo to chápu, že se bojí, ale pokud se malá má k světu, normálně jí, čůra, doktorce se to zdá ok, tak na co se bát - prostě některý miminka jsou mala. Vedle mě včera seděl na vítání klučík půlroční a byl tak dvoutřetinovej co šimon a ta maminka říkala: "ježiš,ten váš je na tři měsíce docela velikej," no což zas mě nepřijde

emamamamu
18. dec 2009

no kamoska ma stejne stareho a ten silene pribira, uz ted ma vic, jak osm kilo....a te rika doktor ze to je uplne v pohode...
pak jdes k doktorce, ta ti zas rekne, ze to je malo, ze je hladova..samozrejme, ze nechces tyrat dite hlady, tak te to klofe v hlave... 😖
kazdy si roste podle sebe..me rikala IK ze jsou dulezite pocurane plinky...🙂

alee
18. dec 2009

ema, presne -stejna situace byla u nas, me hodne pomohla digi vaha - vedela jsem kolik mala vypije

bibnka
18. dec 2009

Ahoj holky,

vidím, že řešíte věkový rozdíl. Já mám kluky o tři roky a musím říct, že je to super. Robinek je bez plín, spí celou noc, sám se nají i obleče, což je velká pomoc. Ale ještě lepší by to bylo, kdyby byl ve školce 😉 🙂 . Ale mě ho právě proto, že jsem doma, nevzali. Ale od září už pokluše, potřebuje to jako sůl. Už se se mnou nudí 😅 .

Jinak u nás zase lazaret 😠 . Robinek je nachlazený od začatku týden, teď to chytnul Tomášek. celou noc jsem nespala, od 12 do tří jsem ho držela na rukách, aby aspoň trochu spal. pak jsme teda dali tři hodinky, ale co to je že? V 5 ráno měl 39, tak jsem mu dala panadol a ráno jsem klusala k dr. Má naštěstí jen virozu, poslechově je ok, i test z krve byl negativní. Mám při teplotě nad 38 dávat panadol, na kašel hedelix, ale ten nedávám. Teď mi tady čumákuje a nechce spát. Od 6 dal 1 hodinu spánku po cestě od dr a z obchodu. je úplně vyřízený, ale spát prostě nebude.

Amulet: j8 bych to taky neřešila, že je maličká menší. Hlavně když přibírá a prospívá 😉

bibnka
18. dec 2009

Jinak my jsme se ségrou o rok a půl. Jsme si teď fakt hodně blízké, ale v pubertě jsme se mlátily jak žito 😀

ivca08
18. dec 2009

Nas malej je taky pida, ze zacatku jsme kvuli tomu poridili i detskou vahu a vazili pred a po kojeni kolik vypije. Clovek je pak ale zbytecne ve stresu. Ted pribira v prumeru kolem 150g tydne a doktorce se to zdalo akorat, takze to neřeším, že je malej.

Jo s hlasim se do klubu magoru - vcera jsem se sla koupat, tatka mel malyho v koupelne a ja jsem si tak pekne rekla pri svlikani, maminka se jeste dojde vycurat, hned to bude 😀 😀 😀 😀

emamamamu
18. dec 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 ivco je to s nama mejdan...😀 maminka se jde totiz taky vycra a Dorka s tatkou venku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

marketka.27
18. dec 2009

ivčo 😀 😀 😀

rpinguin
18. dec 2009

no, ja inac ako spolu s Matildou jej vahu nezistim, preto radsej nevazim, aby som nezistila, kolko som si nazrala ja 😀
v pondelok mame ockovanie, + kontrola klbov, takze aj vazenie bude... a juchuuuu, pojdeme len my zenske, chlapovi necham Maxika, kedze uz ma tyzden dovcu 😵 😵 😵
to je asi prva nevyhoda, ktoru pocitujem pri malom vekovom rozdieli...ked idem k Dr. musim tahat obe decka so sebou 😠

ivca08
18. dec 2009

jo a ted jsem zjistila, ze jsem double magor - melo tam totiz byt tatka mel malyho v obyvaku. V koupelne jsem pochopitelne byla sama 😝 😝 😝

majamisutka
18. dec 2009

byl jste někdo dnes venku? My ted přišli a to jsme jen objeli blok, chtěla jsem na poštu a ani jsme tam nedošli. je zima jak v Rusku 😝

marketka.27
18. dec 2009

My se právě chystáme, na poštu dojít musíme 🙂

majamisutka
18. dec 2009

Příští týden má být nad nulou, snad se ta předpověď vyplní, malýmu se nejlíp spí venku, doma toho moc nenaspí 😒

achalteke
18. dec 2009

šmarja tam je zima, mám úplně červený nohy, vydrželi jsme dvě hoďky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre