V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

majamisutka
19. dec 2009

achal, on se vrátí neboj, určitě zná cestu, má jí označkovanou.

Já jako malá ztratila psa, ale stalo se to tak, že se taky pořád toulal, ale vždycky se vrátil, ale jednoho dne nastoupil do autobusu a ujel a už jsme ho nikdy neviděli 😔
On totiž viděl brýchu na zastávce a skočil za ním do busu a když brácha vystupoval, tak ho volal, ale on tam zůstal, dveře se zavřeli a on odjel. Bráchovi jsem to hrozně dlouho vyčítala, ale on byl malej a hudak z toho byl taky v šoku. ☹

majamisutka
19. dec 2009

no vidíš 😉

pospecka
19. dec 2009

acha: tak supeeer!!! A Honza už to ví nebo stále hledá? 😀 😀 😀 😀
maja: já nemám Bunker, mám origo fusak Casual,ale ten je tak na jaro a půjčenýho berana, ale ten je divnej, tka mě zajímá jak jste s bunkrem spokojený, protože budu muset něco teplýho koupit. Zima za dveřma. 😠

emamamamu
19. dec 2009

zima je za dverma? ja teda ziju v tom, ze co nevidet uz bude jaro... 😀 😀 😀 😀 a tak si rikam, ze nema smysl uz vbec nic kupovat na ty dva mesice... 😕 nebo ne? ☹

achalteke
19. dec 2009

Májo tak to je drsný ☹ no u nás takhle jeden chlap jedl psy, měli jich vždycky plno a když přišel čas nějakýho sežrat, tak řekl dětem aby za nim nesmutnili, že pejsek jede do školy v přírodě a pak jim ho dal k večeři 😔
Posp jo Honza už je doma a pro změnu uspává s návštěvou Šimona

majamisutka
19. dec 2009

bunker je dobrej, ale do sportáku na zimu si myslim, že je lepší pravej beran, já ho budu kupovat až budu muset dát Domču do spor´táku, beran se určitě neztratí. Bude i na příští zimu a pak ho ho schovam a bude se dědit 🙂
Jinak Bunker zas využiju na jaro bez te teplé vložky.

emamamamu
19. dec 2009

no mne se prave zda beran jen na ted..pak uz asi ne, ne?? 😕 jako ted ty mimina jen lezi..ale pristi rok uz budo skakat a tak, to uz jim bude tepleji....berana bych si spis pujcila, nez koupila... 😕 to pak bude mit mokre ty chlupy, ne? 😀 😀 😀 ja jsem fakt asi debil, nebo ja nevim😀
ja mam asi pocit, ze ziju v JAR😀

majamisutka
19. dec 2009

emo, no ja jsem děsnej shopoholik, já musim mít všechno 😅 😀 😀

majamisutka
19. dec 2009

mimochodem, orig. fusak od casual mam taky a ještě zabalenej 😀 😅

rpinguin
19. dec 2009

ja som sa tak zasmiala prave na tom psovi, ze dostal mlieko a isiel spat 😀 , super, ze sa nasiel 😵

zeny, ja som myslela rano, ze uz potrebujem dioptrie nielen na dialku, ale aj plusky, na teplomeri som videla -11°C 😠
esteze mam doma chlapa a mozem pripadne vyhnat deti von s nim, mna tam nedostane nikto 😲 ,
o chvilu ideme na "svarak party" na zahrade, to teda bude, decka sa budu hrat vonku a dospeli chlastat vino 😀

Co myslite, kolko vina si mozem dat?

rpinguin
19. dec 2009

ema, inac o tej kozusine sa hovori, ze je na cely rok. Vies kolko deciek som videla v kocari (uz bugyne) a sedeli na kozusine a vonku 30 stupnov. V lete to ma chladiaci ucinok zevraj, ja tomu akosi neverim, ale zevraj je to tak 🙂 😕

marketka.27
19. dec 2009

Jsme zpět, venku -12st, Karinku jsem vybalila a je spokojená a teploučká, spíš jsem ji navlíkla moc. Máme Bunker, ještě měla fleecovou kombinézku s kapucí a pod tím teplou čepku, dupajdy, kabátek, body. Já teda doufám, že vydržíme v hluboké korbičce až do jara, tak nestrašte se sporťákem 😲

rping, já ti nevím, mně ty kožešiny v době vymakaných lehkých funkčních vláken přijdou jako pravěk ... i když co se týká těch izolačních vlastností kožešiny, tak to asi pravda bude.
A punč nebo svařák si dám všude, kde mají 😅 , jen dnes jsem si nekoupila, protože mi bylo blbé stát sama u stánku a nasávat 😀 A vyčetla jsem, že alkohol s mírou při kojení nevadí - asi se ho do mlíka dostane minimum, že vadí cigára a kafe.

valentovasasa
19. dec 2009

ema -tvou naivitu bych chtěla mít. Příští rok berana využiješ jako letos. Akorát ve sportáku - v roce a třech měsících ti dítě bude běhat, ale vydrží chvíi a pokud budeš chtít ven na dýl, tak ti běhat nevydrží. A hlavně takhle v zimě - po pár minutách ti bude řvát že chce domů, že je zima (budou ho zábst tváře).

rpin - tak k tý teplotě ti nevím - má doktorka mi řekla, že by se s takhle malými dětmi nemělo chodit ven, pokud teploka klesne pod -5 stupnů. Takže v mraze 11 pod nulou určo ne. Z nějakýho důvodu se to nedoporučuje. A s tím beranem je to pravda - v zimě se používá chlupem dovnitř a hřeje a v létě chlupem ven a ta kůže krásně chladí

valentovasasa
19. dec 2009

a ještě k tý kožešině - nic nehřeje tak jako kožešina - a to se ještě podržte - ten fusak co mám já na kluky měl už můj táta. Resp. spal v něm táta jako mimino, pak já a ted moje děti. Tak víte jak je starej a pořád krásně slouží

petrajurinova
19. dec 2009

Sašo, já jsem myslela, že nejstarší fusak tu máme my, ale tak na ten váš asi nemáme. V tom našem vozila mamka mě a bráchu a pak ještě teta bratránka a já Bastíka a teď Isinku. A neměnila bych ho ani za nic.

Emo, příští rok se určitě fusak ještě využije, Bastík běhal od 8 měsíců a stejně v zimě (to mu bylo 13 - 16 měsíců) toho najezdil ve fusaku spoustu.

bodkakroneisl
19. dec 2009

Marketka tak Danik chvilocku spinka...je to presne tak ako pisala Bibinka, ked ma Tomasek horucku-mimochodom Bib dufam, ze je mu uz lepsie.
Doktorka povedala, ked bude mat 39 po odcitani je dolezite mu teplotku zrazit. A to tak, ze prilozime plienku, ktora bude mat o par stupnov 2-3 stupne menej ako je teplota jeho tela a prilozime na hrudnicek do polovice stehien a nechame dovtedy dokym nebude tepla...neprikladame na rucicky a nozicky, lebo ked ma mimino horucku, tak koncatiny ma studene !
inac davame este 100 mg cipky paralenove, polovicu do zadocku, 4 denne

marketka.27
19. dec 2009

ahoj bodka, doufám, že to Daníkovi pomáhá. To s nožičkama a ručičkama by mě určitě nenapadlo a zabalila bych celé dítě. A když má pod 39, tak se teplota nesráží?No to je hrozné, když taková mrňaTA MARODÍ ☹ My zatím kypíme zdravím, naštěstí.

majamisutka
19. dec 2009

Emo , to využiješ,vždyt jsi říkala, že chceš mít nejmíň 4 děti 😀

Bodka a vy už jste taky po očkování? Domča to měl bez reakce, od čtvrtka mu nic není, tak už snad nic nepřijde.
Mě Doktorka, když bude mít 38,5 tak mám dát panadol, ale říkala něco po odečtení půl stupně, tak to myslela asi stejně.
Market a novorozenci mají tělesnou teplotu vyšší, tak proto u nich 37 není teplota jako teplota.

majamisutka
19. dec 2009

fyziologická teplota novorozence je kolem 36,5 – 37,5 ˚C

majamisutka
19. dec 2009

a v konečníku jí mají o půl stupně vyšší .

ewwe
19. dec 2009

pospec ja mam fusak barana

mauik83
19. dec 2009

zdar, může se při kojení jíst mák??? 😕

bibnka
19. dec 2009

Ahoj,

píšu s Tomáškem na klíně.

Včerejší den byl katastrofa. Tomáška jsem měla celý den na rukách, Robinek chtěl jít na snížek a my seděli doma. Ale noc byla super. Tomášek usnul v 8, Robísek o půl9 a já v 9. MM byl ny vánočním večírku. Vstávačka ve 2, v 5 a nakonec před 8. Tomášek má pořád hroznou rýmu a kašel, ale aspoň už nemá teplotu.

Co se týče fusaku příští rok. Robísek je v říjnu, takže to můžu docela dobře posoudit. On Chodil už v 10 měsících, takže v září. A vzimě jsem ho musela z kočárku vytahovat, jinak prudil. Sice nevydržel dlouho, ale jde o to, že měl pak špinavé boty. Ten můj emitexový fusak má nádstavec už celý šustákový, takže ok, ale nemím si představit špinavé boty v beranovi. jedině vyzouvat a to bych měla strach, že mu bude zima 😅

Mauik, určitě může, když ho nesníš 3 kg najednou 😉 🙂

marketka.27
19. dec 2009

mauik ještě v porodnici nám dali ovocné knedlíky sypané mákem, tak asi jo 🙂

mauik83
19. dec 2009

bibn - díky 😉

já hlásim, že jsme teda včera vyrazili ven v Becu 🙂 a dobrý 🙂 ale všichni se za náma otáčeli... 😅 a usla v něm tentokrát inteligentně bez otlačení nosánku 🙂

večer jsme měli poslední taneční - věneček - a hlídala švagrová - holky to zvládly bez problémů 🙂

dneska jsme byli v Becu na nákupu - opět otlačenej nosánek 😀 a koupili jsme jí šatičky na štědrej den 😀

mauik83
19. dec 2009

market - no co dávají v porodnici bych nebrala za bernou minci - nám dávali Křeník, zelí a jiný pochutiny...

marketka.27
19. dec 2009

😀

bibnka
19. dec 2009

Mauik to je fakt super 😀 😀 😀 😀 😀

emamamamu
19. dec 2009

saso nejsem najivni, jen neresim kazdou picovinu a nemusim mit vsechno 😉 😀 😀

emamamamu
19. dec 2009

mauik venecek me vzdycky rozesmeje, my tak rikame s Filipem dirce v prdelce... 😀 😀 😀
taky se za nama otaceji s Becem,..to moc nechapu, vzdyt tady nosi lidi malem hovno na hlave, tak co se divi decku v nositku? 😕 😅
a zjistila jsem, ze mala se mi v Lodgeru poti, takze kadim na kremiky a beranky a blbiny...🙂 spis ji budu mene oblikat 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre