V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

majamisutka
21. dec 2009

no to si musela být ale hodnáááá 🙂

marketka.27
21. dec 2009

Tak hlasím, že jsme už asi taky dle tabulek, sice tam nález je, ale uklidňuje mne slvo "lehký", tak uvidím ve středu na kontrole. Ale podle dr., co nám to sono dělal, je to v normě. Rozhodla jsem se, že si nedám tu diagnózu do vyhledávače a nebudu zjišťovat, co by to případně mohlo všechno zapříčiňovat, ať zas do středy nevyšiluju.
Ven chodíme denně, mám pocit, že Karinku stejně moc navlíkám, vždycky je zpocená. Mně dnes teda byla kosa, ale bylo ráno -10 a nevzala jsem si rukavice. Doma sedět fakt nebudeme a na Silvestra jedeme na hory. Nechodit ven je podle mne cesta k tomu, jak z děcek udělat skleníkové květinky a budoucí pacienty.

emamamamu
21. dec 2009

maji ja jsem samozrejme vycurane nadikroval, co jsme dostala ja..tak to nakonec vypaa, ze ti dva nedostali nic a ja spoustu..😀 toto neje prauda..😀 oni taky dostali hodne darku...😀 ale ja jsme kojici zena a mam mozek na svatebni ceste...😀
a miluju cukrovi 😅 😅 😅 😅 😅 😅
market asi tak..teta bratranka taky drzela doma, kdyz bylo dvacet nad nulou a ted ho ofoukne jen ve dverich a uz lezi tyden doma...
kdyz jdeme k babicce, tak ona dava pod malou vyprany rucnik vyzehleny nastokrat zehlickou, aby zabila bakterie a podobne....pokazde, co ji vypadne dudlik z pusy, tak ji ho vyvari...😀 jeste ze s ni jsme jednou mesicne.... 😀 😀 😀 to bych Dorce rovnou mohla koupit zorbovou kouli a dat ji do ni, aby se mi chudinka na prochazce neodrela😀

petrajurinova
21. dec 2009

Rping, zkus pro Maxíka větší plenky a uvidíš, buď to bude lepší nebo bude na místě změnit značku, za nějaké které budou v místě kde to pročurává líp "těsnit".

Superstar mi přišla jako dost velký podvod. Znám spoustu lidí, kteří fandili Šmajdovi a posílali mu sms a v podstatě osobně neznám nikoho kdo by podporoval Chodura a i na jiném foru kam občas nakouknu, byla anketa o tom, komu lidi víc fandí a dvě třetiny hlasujících byli pro Šmajdu, tak dost dobře nechápu kdo vlastně zvolil vítězem Chodura ☹

Markét, mi venku dneska ani nepřipadalo, že by bylo nějak zima a to jsme tam byli od půl osmé ráno do poledne - potřebovala jsem na poštu a do nějakých těch obchodů a na stavebko a podobně. A jinak chodíme ven taky každý den (teda skoro - v sobotu mi to nějak časově nevyšlo, začala jsem blbnout a dodělávala ještě nejaké cukroví, protože mi mamka dala nějaké ořechy, co jsem neměla jak uskladnit).
A s tím, že Karinka má "jen" lehký nález tak to je super, to tam snad brzo nebude žádný 😉

Jinak my jdeme zítra na tříměsíční poradnu, tak uvidíme jestli Isinka dostane bodanec hned a nebo až po svátkách.

majamisutka
21. dec 2009

No já to nechtěla pokoušet, když byl ve čtvrtek očkovanej, tak jsem raději do toho mrazu s nim nikam nešla.

rpinguin
21. dec 2009

tak somz trojmesacnej poradne doma, Matilda ma 6970g (o 400g viac nez mal Maxik) a 63cm, mam dobre mlieko, sono klbov dopadlo super, takze parada. Ved mi stacilo jedno decko balit nasiroko. Vedela sa prevalovat z brucha na chrbat a naopak, takze mam sikulku..... sa naucila sama, kedze ja ju neucim nic (som strasna mamka, ale akosi nemam cas 😲 )
A dozvedela som sa, ze mam dobre mlieko, zevraj je rozdiel v mlieku, Market pamätas som ti hovorila, ze mlieka su vsetky rovnake a dnes zasa nie? No vyznaj sa v nich 😠

Peta, Bin., no idem hned dnes kupit cislo 5 plienky, uz ma nebavi prat tie spacaky stale, mam len dva a pradlo neschne, susicku nemam a ani nechcem.
akte, Peta no mate asi pravdu, fakt to nemoze byt nahoda, ze prave cech a slovak boli vo finale, ved je to na figu, ze sa vsetko manipuluje.

Market, prepac, ze sa pytam, asi som uz zabudla, ale preco si bola s Karinkou na sone mozgu? Nieco si na nej badala?

No idu chlapi domov, kupili stromcek 150cm a 20€ ....hruza 😠 tak idem ulozit Maxika a potom zdobit.

emamamamu
21. dec 2009

ted jsem docetla....bibn zaaaaavidiiiiim!😀 muzu k vam nekdy na navstevu do velkeho...😀 to vis, my garzonieri... 😀 😀 😀 😀
a ja se prave bala, ze ty male pubertacky budou posilat hlasy Smajdovi a nakonec to podle me dopadlo tak, jak melo... Chodur se chce zalibit a jdou mu snad vsechny zanry..sam to i rikal, ze snad bde mit pinicky, ktere se budou "fanouskum" libit....takze bude skakat po hlave, aby se zalibil..no...je stary, asi i docela rozumny, neco jako Jirka Pomeje... 😀 😀 😀 😀 😀
jo a citim se nejak debilne dneska...doma totalni bordel, ani nemam naladu na zdobeni stromku☹
vyzdoby vubec zadne...kurna 😔 ☹ ☹

rpinguin
21. dec 2009

no tu garzonieru aspon rychlo upraces 😀 cim mensie-tym rychlejsie 😎

emamamamu
21. dec 2009

ping myslis? stav se na tyden a vyvedu te z omylu! 😀 😀 😀

emamamamu
21. dec 2009

respektive, uklidit uklidim rychle, ale bordel se udela trikrat rychleji...

rpinguin
21. dec 2009

😀 no bordel sa urobi vsade rychlo, to pozname, hlavne, ked sa chodi so zradlom v ruke po celom byte 😠 to by som vrazdila 😕

petrajurinova
21. dec 2009

Emo, ve 20 letech je starý??? 😀 😀 Mimochodem Šmajda je z těch dvou myslím starší. No a s tím co Chodúrovi jde možná bude úspěšný při prodeji CD nebo v rádiích, ale dívat se na něho když se motá a poskakuje po pódiu jak kulhavý kozel v smrtelné křeči, to asi nee.

A u nás se stromek bude zdobit až 24. dopoledne, jinak by do štědrého dne kluci ještě stihli oškubat a sežrat všechny čokoládové figurky z kolekcí 😅

pospecka
21. dec 2009

ema: teda ty se mááááš. A jak vypadá křeslo na kojení?
rping: tak co příkrmy? Zkoušel Maxík už vanilkovej rohlíček? 😀 😀

natali1401
autor
21. dec 2009

ahojte zeny!
tak ja som dnes volala doktorke koli nausnickam a ma dovolenku az do 11steho takze sa ete zatial nekona ani ockovanie a ani prepichovanie usiek...a najskor prepichuje uska cize kym ju zaockuje bude aj koniec januara takze fajn..a som sa pytala na ockovanie proti pneumokokom ze ju dam zaockovat ze kde to mam kupit a ono uz je to u nas klasika .. ze sa to ockuje normalne spolu s hexa jedno do jednej nozky druhe do druhej..tak mame usetrene peniazky.. dobre ne? a inak to ma teraz napadlo ze som sa nepochvalila som bola minule v nitre lebo mi prisiel papier na vitanie obcanov ale teda dva dni predtym ako bol tak a bez auta nehrozi ale dostali sme poukaz na jednorazovy prispevok v nitre 85€ tak som bola rada..kocikovne som dostala 26280 a plus toto no potesi 🙂)) ale najlepsie je ze ten jednorazovy prispevok bol ako pre malu z nitry a jej sme dali trvaly pobyt kde ma tato a nie kde ja ..cize tam ako nepatri a peniazky nam dalli..sa asi pomylili ale mne to nevadi..ich chyba hehe 😀

natali1401
autor
21. dec 2009

a este ze uz som dva dni malej nedala prso 😒 ale tak co uz no..nic nenarobim..tak uz je asi konec s kojenim .. ale ked to bolo take krasne ked sa mi prisala na prsko.. no nic..nabuduce s druhym zabojujeme 😉

bodkakroneisl
21. dec 2009

Ahojte maminy 🙂
Emus gratulujem k supis darcekom! 😉
My sme dnes boli na troj mesacnej kontrole a meriame 62cm a 5900 g..no a pichat ho bude az v stvrtom mesiaci, lebo sme mali tu horucku a este mame zapalene to ocko ☹ uz mesiac a berieme ant. kapky..
Pospec vcera sme kupili to beco, diiiiky moc za super kauf vdaka Tebe 😵
Inac malicky si tam zvyka, mne sa zda, ze ma trosku viac hlavicku dozadu, tak ma Emus pls sprdni a napis, ze je to normalka 😀
Maji ja som za chodit von za kazdeho pocasia..my sme od narodenia neboli iba raz aj to v piatok ked mal horucku..inac sme kazdy den min. 2x
Aj vcera sme boli a teplomer vecer ukazoval-12.
Marketka zelam Tebe aj Kajke, aby dalsia kontrola bola negativna a vlastne vsetky dalsie !!! 🙂

emamamamu
21. dec 2009

ja myslela, ze chodur ma tak 25....nevim proc...😀 a Smajda tak 16..vic bych mu nedala.. 😀 😀 😀 jsem to mozna mela vic sledovat, ne?😀
kazdoapdne se mi zda Chodur takova idealni opice pro nas showbyznis🙂
bodka popovidejte si s mauik..jeji mala ma zase noc moc zaboreny..😀
kdyz pujdete spolu, tak to nejak vyvazite!! 😀 😀
no jako moje doktorka je fajna..ze zaockuje..rikam, ze ne, ze jedeme pryc, ze nechci, aby byla nachylnejsi nez bybylo nutne...pry nevadi..tak rikam, ze ma rymu..pry nevadi..vcera mela zvysenou teplotu, pry nevadi no a sup, uz to mela e stehne...😀 a pry "koukejte, ani o tom nevi"... 😒

rpinguin
21. dec 2009

pospec, si myslis, ze ja som okrem lineckeho a medovnikov este nieco piekla? Kdeze, som sa na vsetko vyprdla, takze prikrmy uz nehrozia, aj tak mam spekacku doma, zenska bude asi po mne ☹

natalie, ake kocikovne? Co to je? No tych 85€ potesi, ZA. asi nic take nevyplaca. Som vobec rada, ze som si vybehala na pol roka matersku do narodenia Matildy. Aj to je nieco, 158€ mesacne krat 5 😵 a uz len cakam na ten druhorodicovsky prispevok. A preco si skoncila s kojenim. Sorry, akosi mi to uslo.

Emusa, idete vlastne k vasim na Vianoce? Ci ste v garzoniere?
Peta, ty si to ale vystizne popisala. Ja si nepomozem, ale ten Chodur mi pripomina nejakeho takeho spevaka, ktory jeho spevom moze tak stare babky obstastnovat 😀

pospecka
21. dec 2009

rping: já jsem si cukroví objednala, tak si pro něho večer jdu do místní cukrárny. Mám tu taky přikrmovače, tatínka 😖 , ten chtěl malýmu mixovat na štědrej den kapra. On ho prý taky měl na první vánoce 😠 😠 😠 narodil se 17/8 a malej 7/8. Jo a ty seš jako špekačka jo? 😕 😕 😕 😀 😀 😀 jsem si nevšimla. Seš normální ženská. 🙂

rpinguin
21. dec 2009

pospec, ze mixovany kapor 😀 to nema chybu, ale myslim si, ze aj na konovi by sa take expertky nasli 😲
no jasne, ved mam 73kg pri 168cm....hruza 😠 , kde su tie casy, ked som mala 68kg 🙂

pospecka
21. dec 2009

rping: 😕 😕 😕 tak to pozor, abys mě neurazila 😠 😀 😀 😀 já mám 168cm a o 1,6kg víc. 😀 😀 😀 To ale zírám. Vypadáš mnohem hubenější než já. To so léta zhubnem, neboj. 😉 😉 😉

pospecka
21. dec 2009

Jo a psala mi už i paní od puntíkatýho beca, že už ho poslala, tak by mohla obě dorazit mezi svátkama. Jupíííí.

petrajurinova
21. dec 2009

Rping, Pospec, přidávám se k vám, sice jsem o kousek mrňavější - 162 cm, ale k těm 68 kg mi chybí jenom něco málo. Nějak po tom druhém těhotenství jdou ty kila dolů pomaleji než po tom prvním (nebo je to tím, že jsem nabrala o 10 kg víc než v tom prvním? 😅 ). No ale do léta minimálně těch 8 kg musí zmizet 😀 😎 😉

Posp, ono možná tatínek jako mimino už na vánoce kapříka ochutnal, ale to byla jiná doba. Před 30 lety se začínaly děti pokud nebyly plně kojené přikrmovat pevnou stravou (zeleninkou a masem) už od 3 měsíců a už jsem i slyšela, že některé dnešní babičky své děti (naše vrstevníky) krmily ve 4 měsících svíčkovou s knedlíkem, nebo gulášem.

pospecka
21. dec 2009

našla jsem hezkej penzionek na míting, ale ještě jsem neprozkoumala kolik lidí se tam vejde.
http://www.penzionzora.cz/index.php?A=penzion-zora

majamisutka
21. dec 2009

Bodka, jáký máš to Beco? Já si objednala Lenku 🙂

pospecka
21. dec 2009

petra: to zvládnem. Máme na to půl roku. 😀 Zdeněk mě včera přesvědčoval, ať dám malýmu líznout pribiňáka, fuj, ho nebudu moct s ním nechat ani samotnýho, aby mu něco takovýho necpal. 😠 😠 😠

pospecka
21. dec 2009

bodka: není zač, hlavně, že jste to nakonec našli. 😉 Moje beca jsou už obě na cestě, tak jsem zvědavá, kdy příjdou, jaký budou a co na ně Zdeňulík. 🙂

ewwe
21. dec 2009

s tymi prvymi prikrmamy nasich babiciek, 😀 u nas jedna uvedomela matka davala na ranajky 4mesacnemu synovi chleba namoceny vo vypeku zo slaninky, a nebolo to tak davno cca 10 rokov dozadu, al chlapec je to urasteny 😀 😀 😀

ivca08
21. dec 2009

Ewwe, tak to je narez 😀

My jsme taky tabulkovy 5300g. Antitabulkovy jsme v porovnani s nekteryma tady 😀 😀 😀 Uz docela i paseme jak se ma, tak pohoda 😝
Emus - tak at jste bez reakce, drzime palecky.

Prdiky nam dneska gradovali, malej k tomu silene smrdel a po koupani hodil docela tuhyho kakose, tak doufam, ze uz bude zase klidek. Nevim, co jsem snedla, nevim o nicem, ale buh vi ☹

Bodka: Malej se v Becu ze zacatku taky zaklanel, nez prisel na to, ze v tom da spat 😀 Ale je fakt, ze to mu byl mesic, tak jsem mela docela obavy, ted uz bych to neresila 😉

pospecka
21. dec 2009

Kde jste všechny? 😕 😕 😕
DOTAZ: takyse vám prťata snaží sedat? 😅 😅 😅 Zdenda jak se má čeho chytit, tak se snaží přitáhnout ručičkama a posadit. 😀 Říkala jsem to mudr. a ta mi a to nic moc neřekla. Přecev by se neměl posazovat, ale když se přitauje a snaží sám??? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre