V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bibnka
21. dec 2009

Ahoj, jen prolítávám,

Posp, mně se Tomášek taky pořád posazuje. Když ho držím na rukách čelem ode mě, tak švihne hlavou a "sedí". Ale neeboj, všechno, co děti dělají samy je ok. Jen je v tom nesmíme podporovat, třeba násilně posazovat apod. 😉

pospecka
21. dec 2009

bibn: dííík. 🙂 A doddatečně gratuluju k bytečku. 🙂

mauik83
21. dec 2009

my jsme zde 🙂 máme dnes za sebou úspěšně vánoční nákup, hurráááá 😀

zíítra jdem na očkování a KO ve 3M 🙂 Jsem zvědavá, jestli už má přes 6 kg 😀 no nic, jdu péct, uklízet... mám toho ještě hafo, tak czest 😀

kocanda2009
21. dec 2009

ahojky maminky, tatinka uz mame doma na dovolene takze se sem ted moc nedostanu (by si stezoval ze se flakam na netu) tak bych vam chtela poslat krasne pohodove vanoce, at vam prdolkove prinaseji jen radost a at to v klidu zvladate
u nas je s malym veselo - krasne se smeje a uz si pekne brouka, k doktorce jdeme az za tyden takze aktualni vahu nevim, akorat ma porad rymu a blinka, prave ho tatinek uspava, to bylo zase revu - ja spat nepujdu...ane a ne a ne
superstar - kdyz jsem si asi pred 14ti dny precetla ze vlastne ty penize vitez nevyhrava v hotovosti ale je to jen zarucena castka kterou si vydela behem pristiho roku diky nasmlouvanym koncertum, tak jsem si rikala ze na tom vlastne bude lip ten co prohraje - muze si natocit desku s kym chce a s hudbou jakou chce-......chodur se da poslouchat ale nesmi u toho tancit - to mi jeho projev silene narusuje - pohyb ma absolutne mimo rytmus...smajda je fajn
zatim nosime v satku ale uvazuju jeslti beco nebo manducu...asi si to pojedem oboje vyzkouset
takze papa maminky

bibnka
21. dec 2009

posp a emuš: díky za gratulace. Ani nevíte, jak jsem šťastná, že budeme mít konečně místo. Když byl jenom Robinek, tak se to tady ještě dalo, ale teď je to fakt už malé. Ten byt je úplně nový, takže žádné boje s plísní, konečně budu mít svoji vytouženou sušičku. Jsem prostě happy 😵 😵 😵

Jo a navíc mi můj skvělý manžel koupil dolce gusto. To je super věc.

mauik, přes 6 kg??? my jdeme nějak kolem 10. na čtyřměsíční a myslím, že bude mít 7 😅 😉 🙂

Posp: mletý kapr mě dost pobavil 😀 😀 😀

marketka.27
21. dec 2009

Ahoj🙂
Tak se nám tatínek včera vrátil z Košic a dovezl si nějakou chorobu 😒 (tchýně je nemocná, ale nesmím říkat, že to od ní chytl). No a dnes večer už se mi moc nezdála ani Karinka, má lesklé oči, naměřila jsem jí 38st., ale hned to kleslo. Před chvilkou se probudila, musela jsem uspávat - to neznám. To bude príma, až budeme na Vánoce všichni tři nemocní. A bonbónek, taťka na mne případnou Karinčinu nemoc zkouší hodit - prý to je tím, že chodíme ven 🙂, protože i v práci kolegyně říkala ... No doufám, že se z toho vyspí. Oba.

Rping, měli jsme problém s křečemi a řevem, tak nás neuroložka poslala na to sono. Všechno změřit nešlo, protože strašně pištěla, ale co změřit šlo je prý v normě. Tak jsem ráda, měla jsem strach.
A s tím mlíkem - jsem o tom přesvědčená, to není normální, jak je pořád hladová při tom množství, co ode mne vypije. A minimálně přibírá - což podle mne není tragické, hubená není, ale tak kam to dává, že jo 😉 Ten Nutroš nechtěla, ale tchýně dovezla Sunar, ten jsem nezkoušela - vypadá nesympaticky už v krabici a nějaké francuzské mléko o kterém jsem v životě neslyšela, ale chuťově to není takový hnus jak Nutroš a včera jsem jí během kojení trochu propašovala do pusy. Na tradiční půlnoční kojení jsem ji probudila, protože jsem šla zrovna spát a na další se taky nedožadovala, až v 5 ráno a to jen proto, že ji drahý vzbudil, když šel do práce.

Vy tu Superstár nějak baštíte😀 Ale když to šlo kdysi poprvé, už nevím, kolik je to let, tak jsme to taky hltali🙂

kocanda2009
21. dec 2009

market - u nas je to s vychazkami naopak - ja jsem divna ze dite poradne oblikam a nechci s nim moc chodit po venku kdyz je -15´....
jinak mne moje maminka vzdycky vypravi jak kdyz jsem byla miminko tak jsem v noci moc nespala ale od te doby co mi vecer zacala davat misto kojeni sunar tak jsem spala krasne celou noc, uz se to u nas snazi taky protlacit ale zatim teda odolavame....

aktekram
21. dec 2009

marketka: my už máme taťku taky nemocnýho (chytil to od naší neteře) 😖
zítra se chystáme do poradny a na očkování my

bibnka
21. dec 2009

Market: u nás jsem už nemocní všichni. Já jsem paradoxně docela ráda, že mě taky bolí v krku. Aspoň předám Tomáškovi v mlíku nějaké protilátky. My se z toho do vánoc určo nevyhrabeme. Kluci opravdu ošklivě kašlou. A pozor na to uspávání během nemoci. my jsme si takhle Robinka naučili na naši postel. Když měl v říjnu rok, byl v lednu strašně nachlazený. A od té doby ho tam máme. 😵

marketka.27
21. dec 2009

kocanda ale my na ty procházky chodíme bez problémů, jen jak jsem dnes začala ječet, že úplně zbytečně nakazil dítě (možná😉), tak hned obranný postoj a můžu za to já 😀 S tím sunarem se nedej, já bych jí to taky necpala, ale když se hlásí po půl hodině, tak je mi jí až líto. A dnes ráno jsem hodinu a půl kojila, to bylo hrozné. Pak usnula a za půl hodiny strašný hlad.
akte zírám, vy už máte čtyři měsíce, to tak strašně uteklo .... 🙂 My jdeme na očkování po novém roce, pořád se nám vůbec neprojevila rekace po kalmetizaci, zítra jdeme na kyčle, ale to bude v poho, nemáme problémy a ve středu na neurologii. Na Štědrý den nás kupodivu nikam neobjednali 😀
No tak ať s enám ti taťkové uzdraví, protože nemocný chlap je strašná pohroma 😀

bibnka
21. dec 2009

J8 vám holky nevím, jestli to UM má takovou sílu, že děti budou spát celou noc. Nepřikládala bych tomu takovou moc. Znám kojené děti, co spí celou noc a děti na UM, co se 2x budí. podle mě je to od určitého věku prostě "zvyk" dítěte budit se.

marketka.27
21. dec 2009

ahoj bibnko🙂 Tak naučení na naši postel nehrozí, beru ji tam jen ráno a to ještě šupajdí zpátky do kolébky, až se nají. Zůstává tam jen výjimečně, když u kojení usnu😀 A když je unavená a chce spinkat, tak se zklidní jen v té kolébce, jsem zvědavá, jak si bude zvykat na postýlku, ale ta nám do ložnice nevejde, tak to oddaluju, do pokojíčku půjde, až nebude v noci jíst. v noci = od půlnoci do šesti

marketka.27
21. dec 2009

Já od toho UM nečekám celou noc, ale třeba dvě hoďky i přes den, když už je hodně unavená, mně je to jedno, já jí napít dám, ale ji už to pak hrozně otravuje, že má zase hlad 😀

marketka.27
21. dec 2009

Až teď jsem koukla na brejlatého Robinka🙂 Vypadá pěkně, jak se líbí sám sobě😉? A jak reaguje na to, že s brýlemi pořádně vidí?

bibnka
21. dec 2009

Market, ale víš, jak je krásné to malé důvěřivé, teplounké tělíčko, které se na tebe tlačí celou noc 😵 😅 😀 😵
Já ti nevím. U nás se bude jíst v noci asi do 15. Robinek touto dobou jedl o půl 9 a pak v 5 a tento? Ten bagruje někdy ještě před půlnocí a pak ještě tak 2x do osmi. Ale mně to kupodivu nevadí, užívám si to 😉

bibnka
21. dec 2009

Byl to pro něj šok. Pořád koukal a říkal mi, co všechno vidí. Tak za dvě ho´dky prohlásil, že má očka vyléčené, že si brýlečky sundává. Ale pořád mu je vracím, aby si nemyslel, že může být bez nich, protože je musí nosit pořád. Ale má trochu otlačený nos, zítra musím zpátky do optiky nechat to poštelovat. Ale byla jsem mile překvapena , jak to přijal. Když si hraje, vůbec je nevnímá.

marketka.27
21. dec 2009

Vím🙂 Ale zatnu zuby a maže do kolíbky, nebo se jí "nezbavíme" 😉 Ale někdy si ji ráno vezmu k sobě na pomazlení, na chvilku než vstáváme. A to vím, že bude chtít za chvilku přebalit, tak mě sama vykope z postele🙂 Noční kojení mi taky nevadí, spíš bych jí chtěla dopřát aspoň 2 - 3x denně souvislejší spánek než ty dvacetiminutovky. Poslední dobou už se ozývá hlad i na procházce, nakojím, vyjdeme před barák a po pár minutách hladový pláč☹

marketka.27
21. dec 2009

No tak to je výborné🙂, že jste si na brýle tak zvykli. A teď už se to bude pomalu zlepšovat, uvidíš. Teď si uvědomuju, že jsme měli v práci i "oční" třídu ve školce, nějak tam s nimi ta očka cvičili, ale nevím, jakých vad se to týkalo.

bibnka
21. dec 2009

my když jsme doma, tak Tomášek spí co dvě hoďky přesně 20 min a to celý den. On je naštěstí "jenom" krátkozraký, takže by to opravdu měly ty brýle spravit. Uvidíme, hlavně, že vidí, mohlo být hůř.
Pokud ti Karinka pláče i venku, je to nanic. Asi má rychlé spalování a bude s ní štíhlounká modelka 😉 A na sunaru nevidím nic špatného. Ségra si hodně chválila bebu.

marketka.27
21. dec 2009

Sunar má hnusnou krabici 😀 Já jsem taky chtěla tu Bebu Extra (na zasycení), ale tchyně šla na nákupy a nechala si poradit 😒 , tak už jsem si to nechala, zas je to od ní pěkné, že to koupila. Jen nevěděla asi přesně důvod, na 🙂 co to chci.

bibnka
21. dec 2009

Pokud vím, málokdo si ty extra UM chválil. Prý to působí stejně jako ty normální UM. Jo, určo je to od tchýně hezké, snažila se.
A kolik karinka váží a měří?

marketka.27
21. dec 2009

Nevím naposledy vážila 5,08kg - na 3M kontrole. Já jsem ji zkoušela doma změřit, tak jsem naměřila 63cm, ale tak to byl takový amatérský pokus🙂

natali1401
autor
21. dec 2009

tak moja mala vazila na 2m kontrole 5150g 😀

bibnka
21. dec 2009

Tomášek měl na 3M 6,19 a 65 cm. To má asi fakt rychlé spalování, když tolik papá a je tak "hubeňoučká" 😉 🙂

marketka.27
21. dec 2009

Taky je iks krát denně pokaděná. Ale hubená mi nepřipadá, tak já nevím.

sisstin
21. dec 2009

omylem jsem sem klikla..

market: Tygr měl 6kg v 7m 😉 ted v 26m má s bídou kg 10 😉

bibnka
21. dec 2009

Myslím, že je karinka v pohodě. Pokud se ti zdá, že má hlad, přikrmuj. Nebo zkus vydržet a doufej, že příkrmy ji zasytí.

Jdu do cích, zítra jedeme podepsat hypotéku, tak ať se na tu brutální cifru vyspím 😉 😀

Dobrou a co nejmíň kojící noc 🙂

marketka.27
21. dec 2009

Dobrou🙂 Jdu patlat cukroví, dnes s tím už chci skončit, ztvrdla mi hmota na hnízda😀 Jsem strašně šikovná😀

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

rpinguin
21. dec 2009

bibn, Robis je fesak s okularmi, ved mu seknu 😵 , na kolko rokov sa zadlzite vlastne? Drzim palce, nech vam to super dopadne 🙂
market, takze asi mas fakt to mliekor riedke 😉 , ale pokial si v tom grafe, tak sa tym nezatazuj 🙂 A prepat celu noc? Tak to neviem co je pomaly tri roky, najskor tehotenske behanie na hajzel, potom vstavanie k Maxikovi, potom dalsie tehu behanie na hajzel a teraz Matilda.....ale lepsie nez dratom do oka, ze? 😀

a zeny, viem, co dostanem na Vianoce!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre