V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

mauik83
24. dec 2009

no jasný 😵 😵 😵

petrajurinova
24. dec 2009

😀 Ahoj.
U nás byly dětičky asi moooc hodné, protože přes hromadu dárků, nebyl skoro vidět stromeček 😀 . Bastík si to ohromně užíval a po tom, co do sebe nasoukal 3 řízky měl spoustu energie a tak nejenom rozděloval dárky, ale rovnou je i všem rozbaloval (opičák zvědavý). Isabelka byla vzorná a vyjímečně mě nechala v klidu pojíst (běžně se hlásí o mlíko v okamžiku kdy strčím první sousto do pusy i když je ona těsně po jídle) a pak se tvářila jako andílek a smála se na všechno co dostala (i na balík plínek od babičky 😅 ). Manžel vytuhnul zároveň s dětma v devět hodin a my jsme tu až doteď seděly, cpaly se cukrovím a vykecávaly s tchýní. 😎

achalteke
25. dec 2009

Čau, Vánoce perfektní, celá rodina, šest lidí + dva psové, spousta dárků, Šimon hodňoučký, dokonce tak že mě večer nechal v klidu kouknout na Twilight 😀
Ping brácha je světoběžník, žije v Barceloně, ale přiletěl z Montpellier a zítra letí do Londýna (má tam nějakou fušku), akorát na letišti chaos jak prase , hodinu jsme čekali až mu vyloží psa 😠

ewwe
25. dec 2009

cauko, u nas bolo tiez fajn mala zacala akurat vrieskat ked sme sadli k stolu taK ju dala do kocika a hned zaspala a zobudila sa na rozbalovanie darcekov, potom sme sli do svokrovcov a pokracovali v rozbalovani, najviac dostala nina, prevazne oblecenie a hracky a plienky, domov sme sa vratili s plnymi 4 taskami boli to pekne vianoce a dokonca ani svagrina nepoucovala a nepodpichovala 😵 🤐

aktekram
25. dec 2009

Krásné sváteční dopoledne,
Ježíšek přišel i k nám a by štědrý. Petruška to zvládla na jedničku, usnula až něco před desátou, líbili se jí svíčky na stromečku. Dnes přijede tchýně, tak bude další kolo.

emamamamu
25. dec 2009

cagobelo silenci🙂
tak my jsme meli vcera rovnou Jezisky dva, mala se vyspinkala, najedla, prevlikla jsem ji a sli jsme ke stolu a celou dobu se smala a neplakala..🙂 Asi mi chtela vynahradit to, ze tri mesice v kuse place 😀 😀 😀 😀
Dostala jsem knizku Jiri Pomeje... 😀 😀 😀 fakt super darek..😀
za chvili bysme meli jit na ctvrteho Jezucha.ale asi si na me pockala chripka, vsechno me boli, nemuzu ani vstat, to bude mejdan ☹ a zitra jedem domuuu, tak budou dalsi Jeziskove 😀 😀 😀 😀

majamisutka
25. dec 2009

Pospec, už máš beca doma? hod sem nějakou fotku 🙂

majamisutka
25. dec 2009

mauik a jak se líbí Nelince v becu? Trvalo jí to než si zvykla? Domča mi v tom po chvilce začne brečet ☹ tak zkoušíme.

majamisutka
25. dec 2009

emio a ty se brzo uzdrav a užij si to doma s rodinou 🙂

mauik83
25. dec 2009

majo - no taky mi v tom poprvý, podruhý a potřetí brekla, tak jsem ji vyndala, byla v tom jen pár minut. A pak už mi v tom většinou usnula 🙂

emamamamu
25. dec 2009
natali1401
autor
25. dec 2009

Ahojte baby!
Vsetkym dodatocne prajem pekne prezitie vianocnych sviatkov.
Doma ochorela svokra, svagor aj so svagrinou, myslela som, ze malu ochranime, ale od dnes aj ona nejaka divna. Ovela viac kycha, sem-tam kasle, ma viac soplikov, vobec nevie spat, budi sa s placom a ma cervene ocicka. Horucku zatial nemala. Mam jej nieco na to dat alebo je nieco, co by som je mala davat? Co ste davali detom, ked boli takto prechladnute?
Dufam, ze sa najde niekto, kto mi poradi...
Dakujem

kasenka228
25. dec 2009

Ahoj Natali, asi bych pockala, az jestli stoupne teplota a pak bych dala Panadol Baby, nic jineho me nenapada. Tak snad to zvladnete i bez lecby.
Emo: hustyyyyy

ivca08
25. dec 2009

Ahojky,
u nas Vanoce taky pohodicka. Sice porad bojujeme s rymou, ale dneska uz jsme odsavali jenom jednou a snad to bude dobry. Malej byl uplne dokonalej, vzali jsme ho do lehatka ke stolu, zacali jist a v tu chvili chtel taky 😀 Takze jsem mela na pravy ruce malyho a kojila a levou jedla. Kdyz vecere, tak vsichni 😀 😀 😀 😀 😀 Pak dojedl a byl u me na ruce a koukal 🙂 🙂 🙂

Taky dostal peknou kupu darku. Mame tu hotovou sbirku hracek Lamaze, dostal ji snad od vsech 🙂

Tak termin zari 2010 - to je fakt narez....

natali - mame neco podobnyho, zvlhcuj vzduch a odsavej. A rozmazlovat, rozmazlovat, rozmazlovat.

majamisutka
25. dec 2009

Natali, já bych taky nic nedávala, pokud nemá teplotu.

Emo a jak jinak je?

Drobek spinká už od půl 7 a já si čtu články o nošení 🙂

tady je něco: 🙂

U dětí, které jsou často nošeny, se nevyvíjí úzkosti z odloučení, méně často pláčou a dříve se osamostatňují.

Doufám, že se to Domčovi zalíbí, zatim v becu vydrží jen par minut ☹

emamamamu
26. dec 2009

majo no kooonecneeeeeee neeekdoooo kdooo tooo pooochooooppiiiiiiiiilllll ze nosenim se nerozmazluje, ale naopak!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 ted uz je dobre😀

aktekram
26. dec 2009

Ahojky,
krásné ráno. Jdu za vámi s prosbou, potřebuji radu zkušených matek !!!
Tak jsme u nás doma včera večer začli kojit !!!! Alelujáááááá !!! 😀 😀 Petrušce to jde skvěle.
Ale já potřebuji vědět jak na to?? Jak ji držet, v jaké poloze, jak dlouho, prostě všechno od začátku??????
Jako kdyby jste to vysvětlovali začátečnici, nikdo mi kojení nikdy neukázal, nevysvětlil a teď po 4 měsících a 14 dnech jdeme na to. 😉

achalteke
26. dec 2009

Markét gratuluju, to je paráda!!!! Zkus si najít album Annag má tam výborně znázorněný kojící polohy, koj v leže, s malou na klíně, z boku, tak jak vám to bude vyhovovat. Stejně tak prsa, pokud ti vypije jedno nabídni druhé, pokud ne střídej prsa...a ze začátku nabízej co nejčastěji ať si to malá pořádně osvojí 😉

aktekram
26. dec 2009

Achal: super našla jsem si, a je to pořád stejné kojit novorozeně a 4 měs. miminko, stále držíte prso i hlavičku???

achalteke
26. dec 2009

jo já teda jo 😉

ewwe
26. dec 2009

ahoj akte ja uz prso nedrzim iba malej podopieram hlavicku
a gratulujem ku kojeniu 😉

ivca08
26. dec 2009

Akte - to je super. Ja prso nedrzim, nedrzela jsem prakticky od zacatku. V noci kojim vleze a pres den na kojo polstari, takze nedrzim ani hlavicku. Spis mu v tu chvili striham nehty nebo proste delam veci, ktery se kdyz je v pohybu delat nedaji. Prso chytnu akorat na zacatku, kdyz mu ho jakoby podam a pak uz ho treba spis drzim za rucicku nebo tak.

majamisutka
26. dec 2009

Akte, super, gratuluju též 🙂
Ale být tebou tak si klidně zavolám laktační poradkyni a ona ti poradí a ukáže jak na to.

majamisutka
26. dec 2009

A tady je něco o té vertikální poloze, už jsem to konečně pochopila 🙂 😅 😀

mauik83
26. dec 2009

akte - velkááá gratulace!!! Někteří zde jdou pomalu na příkrmy a vy začínáte kojit! 😀 😉 😉 super!!! Já taky prso nedržim (od začátku) neb není za co... 😀 😀 😀 jen hlavičku 🙂 a stejně jako Ivča - v noci kojim vleže v posteli, přes den na kojo polštáři v obýváku 🙂

majo - super článek 😉

my jdem dnes do kina na Avatara 🙂

a já si včera dala trochu zelíčka ke kačeně a malá dnes trpí - už 2x jsem ji musela protáhnout rourkou... 😖

mauik83
26. dec 2009

akte - a jak se vám to vlastně přihodilo? s tím kojením? Jsi Petrušce prostě nabídla prso a ono to vyšlo? 😕 🙂

aktekram
26. dec 2009

Super moc díky, polohu vleže si ještě nedovedu představit, nějak mi zavazejí ruce jak moje tak i Peťky.
Pokud to půjde s mlíkem takhle dál, budu kojit co nejdéle i bez příkrmů.

Mauik: pořád mi říkali ať to začnu zkoušet, že se to podá (doktorka, na rehabilitaci, moje mamka). Tak jsem si chtěla nadělit dárek a kupodivu to jde. Uvidím jak to bude v noci, přinejhorším ji flašku s odstříkaným mlíkem můžu strčit vždycky.

Ještě mi řekněte, jak dlouho (kolik minut) kojíte??? Přijde mi to strašně krátká doba cca 8-13 min.

majamisutka
26. dec 2009

akte, každý to má jinak, někdo kojí 10min někdo víc, někdo mín, a taky pokaždé jinak dlouho, prostě podle potřeby 🙂

já ani nevím kolik toho malej vypije 😀

je super, že se Petruška po flašce chytla prsa a kojíte 🙂

filkova
26. dec 2009

Ahojky vespolek,dlouho jsem tu nebyla,shon kolem Vánoc,manža na dovolený,2děti atd. atd.Ježíšek u nás byl úžasnej,starší Elinka byla nadšená a jásala jak o život a Terezka moc hodná a nechaly nás v kolidu rozbalit dárečky.Minulý týden ve čtvrtek jsme byli na první hexa,vůbec Terka neplakala a teplota taky žádná,prostě paráda a máme úctyhodných přesných 7kg a asi 67cm odhaduji.Doktorka mi ji neměří.A taky se musíme pochlubit,hlavičku už držíme bez problému a přesně na Stědrý den se Terezka začala otáček na bříško,akorát nastal problém,že pokaždý když ji položím,tak se okamžitě otočí na bříško a to i po jídle,takže pak blindí.Ale mám z ní radost,ve 3měsíc a 10 dnech se neotáčela na bříško ani naše první.
Co se týče kojení,tak kojíme plně o sto šest,ale vidím to od 4.měsíce na rýžovou kaši před spaním,do teď se Terezka budila jen jednou za noc a nebo taky prospala celou noc až do rána,a co padl třetí měsíc jí vnoci tak 2krát,je to malej nenažránek 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre