V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

mauik83
26. dec 2009

ahoj, my se před hodinkou vrátili z kina, byli jsme na Avatarovi 🙂 mě se to moc líbilo, taková pohádka, no 😅

filkova - mě se Nela taky budila 1x za noc a ted už zase 2x, myslíš, že jí už moje mlíko nesstačí 😕 a zase potvora dělá to, že po kojení v 20h usne, chrupne si hodinku a od 21.h tady čumákuje nejmíň do 23h, někdy dýl 😠 přitom už byla naučená usínat sama a hned po večeři spinkat... a taky v noci občas si chce hrát... chjooo, kdo říkal, že se mimča na 3 měsících měněj, měl asi pravdu 😔 nebyla jsem to já 😅

aktekram
27. dec 2009

mauik: veřejně se hlásím do sekty 😀 😀 😀

ewwe
27. dec 2009

v tom clanku je velky kus pravdy 🙂

majamisutka
27. dec 2009

nj něco na tom bude 😀

Co děláte s dárky pro mimčo, které jsou hrozné kýče a nelíbí se vám?

mauik83
27. dec 2009

majo - k vánocům jsme naštěstí nic takového nedostali 😉 napřáli jsme si pro Nelu, co jsme chtěli 😀

aktekram
27. dec 2009

maja: kýče jsme nedostali, jen opět 3 balíky těch šílených plínek z tesca 😀 😀 😀 a s těma fakt nevím co udělám 😀 😀

mauik83
27. dec 2009

byla někdo z vás už taky na Avatarovi? Zajímaj mě vaše názotry 😎

natali1401
autor
27. dec 2009

mauik teraz bol na tom kamos a povedal ze na to ist nemal pretoze sa mu uz vsetky filmy budu zdat o nicom 😀

filkova
27. dec 2009

mauik mě při při první dceři doktorka hned nechala dávat od 4.měsice rýžovou kaši na noc,jak to miminko po třetím měsíci hodně povyroste a zesílí tak pak už jen s matečřským mlíkem celou noc nevydrží a teď u Terky je to stejný,má 7kilek a přes den vpohodě ale vnoci už mívá častěji hlad než předtím,prostě má její tělíčko větší nároky,to není že bys měla málo mlíka jen má mimi větší hlad. 😉

majamisutka
27. dec 2009

Hnisá nám očíčko ☹
Měl to tu někdo ?

majamisutka
27. dec 2009

a taky nám asi rostou zuby 😅
to si teď užijem 😀 😀

achalteke
27. dec 2009

Májo jak jsi přišla na ty zoubky?

Filkova taky přemýšlím od 4 měsíce o nějaké kaši, ale poradím se s doktorkou nejprv 😉

pospecka
27. dec 2009

maja: Beca ještě nedorazila.
ad Vánoce: já si užívám. Od Štědrýho dne mě bolí zub. Mám polorozpadlou osmičku, který má rozbolela po rozbalování dárků a od té doby až na pár vyjímek mě bolí celé půlka čelisti. Snažim se jíst minimum prášků, ale už šílím. Dvě noci jsem skoro nespala. V noci na včerejšek už jsem byla tak zoufalá, že jsem se vydala na pohotovost. Dorazila jsem tam o půl jedné v noci s bxlo tam tak 10-15lidí. Jedna paní co tam bxla jako doprovod mi řekla, že už tam čekaj 6 hodin a jsou před nima ještě 4 lidi, tak jsem to vzdala. Ordinoval tam jeden doktor a bylo to pro celej jihomoravskej kraj. Paní přijela z Břeclavi. Na zítra mám domluvenou kamošku co dělá sestru na zubním vr špitále, že se tam mám stavit, tak mi tu 8 asi vytrhnou. Bojím, bokím. Chtěla jsem jít až dokojím, ale nevyšlo to. Snad tam nebudu dlouho a budu pak použitelná. Bude mi hlídat tchýně a pak půjdu asi k ní. Tolik k našim Vánocům. ☹

achalteke
27. dec 2009

Posp 😔 to mě mrzí, ale neboj- mě trhali dvě polorozpadlé osmičky najednou a v poho a ta úleva potom 😵

pospecka
27. dec 2009

acha: dík. Já se spíš bojím co mlíko a tak. Proto jsem to i odkládala. No a to trhání to bude taky šílený. Mám tam ten kořen nějak divně rostlej. 😒

achalteke
27. dec 2009

Posp právě čim dřív tim líp a aspoň se nebudeš stresovat a o mlíko se neboj 😉 , mě rostou kořeny proti sobě, takže říkal doktor že to bude asi krapet bolet, ale prd, nejvíc bolela injekce 😀

pospecka
27. dec 2009

acha: no po těch bolestech si říkám, že to snad horší být nebude. A co, zvládla jsem porod, tak toto dám snad taky. Maj mi trhat 3 osmičky, ale ted asi pujdu jen do té jedné.. 😅

achalteke
27. dec 2009

přesně tak, porod byl určo horší 😉 dobrej přístup, ženo

pospecka
27. dec 2009

acha: a jak dlouho se to hojí? 😅 Mě trhali naposled mlíčňáky a to si už nepamatuju. 😀

achalteke
27. dec 2009

čoveče asi týden, pár hodin po tom jsem cítila že z toho krupe krev a pak to přišlo k sobě ale spravil to brufen a jen tak lehce to pak bolelo jak se stahovala dáseň a za týden už jsem o tom nevěděla 😉

mauik83
27. dec 2009

posp - to je mi líto!!! 😔

přebalovat teď Nelu je děs běs - točí se mi úplně celá na bok, div se mi v těch ho.nech celá nevyválí, nemůžu jí pořádně namazat zadek ani oblíct plínu... 😠

a na Avatara bych šla znova 😎

fil - mě zatím dr. nic neříkala o příkrmech, nicméně se jí na to noční buzení může zeptat, jdem za týden na pneumokoky... 😢

a taky půjdem na náušničky (už teď brečim) - už jste někdo byl? nastřelit nebo píchnout? My půjdem asi nastřelovat...

pospecka
27. dec 2009

acha: to´s mě teda nepotěšila, čekala jsem, že napíšeš tak dva dny. 😅 😅 😅 Pospec musí do práce a budu s malým sama. 😒 Na pondělí mám domluvenou tchýni, ale co pak? 😕

majamisutka
27. dec 2009

je pořád mrzutej, slintá a pořád musí mít něco v puse, pěst si kouše jak pominutej.

pospecka
27. dec 2009

mauik: dík. Neboj, to očko bude v pohodě. A naušničky taky. Já jsem to teda neřešila, my je Zdeněčkovi dávat nebudeme, ale šetrnější je prý to nastřelení, ale nevím. Já mám naušnice od mala a nepamatuju si to, takže malá to určo taky zvládne. 😉
ad příkrmy: malýmu už mlíko co mám nestačí, tak rozmražujem zásoby z dřívějša a brzo nás taky čeká příkr. Řešíme jestli Nutrilon nebo raději už nějaký "jídlo" jako mrkvičku atd.

pospecka
27. dec 2009

maja: zdenda to stejný už aspon 14dní a zuby zatím nemáme.

majamisutka
27. dec 2009

pospec já mám pryč všechny osmičky, trhali mi je po dvou. Cítila jsem to skoro 2 týdny ☹ chce to pořád ledovat, a já ani nemohla pořádně jíst, spíš jsem pořád pila shaky 😖

majamisutka
27. dec 2009

no já myslim že se jim začínaj prořezávat, to může ještě trvat než se jim objeví.

mauik83
27. dec 2009

posp - no já si to taky nepamatuju, a to se tenkrát ani nenastřelovaly, ale když moji berušku někdo trápí (čímkoliv), je mi hrozně... jsem měkota, no... 😅

a neluša taky pořád cpe něco do papule a slintá... 😠 ale že by jí ve 3 měs. začínali růst zuby, to snad ne... 😒

no a já doufám, že ještě nějakou chvíli vydržíme s kojením... i kdybych měla kojit 3x, 4x za noc...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre