V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

leninek99
27. dec 2009

Ahoj maminky,

přejem ač opožděne Veselé Vánoce s plno dárkami a do Nového roku samé štěstí a zdráví pro Vás a vaše miminka.
To vám přeje
Leninek99 a rodina 🙂

majamisutka
27. dec 2009

To ja taky, ikdybych měla kojit každou hodinu 🙂 A já dokonce přemýšlím, že s těmi příkrmy počkam ještě na pozdějš, možná až do 8 měsíce, no uvidíme 🙂

pospecka
27. dec 2009

maja a mauik: nejde o to jak často kojit, ale Zdenda se prostě napije jako vždycky a je mu to málo a řve hlady a já už nemám co mu dát, obě prsa vypitý. Taky jsem chtěla přikrmovat co nejpozději. 😠
leninek: jak se vede a co kluci, jak zvládáš?

emamamamu
27. dec 2009

ahoj senority🙂
mala taky furt ji a ji..ale evidentne ji to nestaci, tak ji davam obcas Bebu a to je uleva pro celou rodinu 😀 😀 (zdravim Achal..😅)
mauik pry i kdybych mela kojit 3x 4x za noc...😀 ja kojim 8x-9x 😀 😀 😀 😀 😀
a taky porad neco rve do pusy, ale rozhodne ji zuby nerostou...🙂 objevuje ruce a pusu, kombinuje a zkusa...😀
nervozni je z hladu... 😒

leninek99
27. dec 2009

Vede se docela dobře,ikdyž bych teda rozhodně chtěla více spát,ale se utěšuju tím,že až budou trochu větší tak se mohu více vyspat než 3-4hod. denně:-/jinak vše zvládáme dobře i občasné trable(nemoce)🙂
jinak pořád pracuju,takže na hodně svých oblíbených věcí ani nemám čas:(
buď je to něco kolem dětí a nebo něco v domácnosti,pořád jsem u něčeho od rána od 5 hodin až do večera do 23:30 a chodím spát kolem 2:30hod:-/
jen bych na jeden až dva dny potřebovala vypadnout z toho kolotoče a pořádně se vyspat,ale nikdo není na hlídání jo na půl dne ano,ale víc nic☹

kasenka228
27. dec 2009

Cus holky, jak se mate?
Nase Terka se naucila bezva novinku - vyndava si sama dudlik z pusy, ale zpatky se netrefi a fnuka - fakt bezva. 😠 😀

mauik83
27. dec 2009

ema - 😀 no já zž byla zvyklá jen 1x 😀 a ted už to je 2x, tak uvidíme...

posp - no nestraš...

taky se nám začla budit v noci, že si chce hrát... 😔 doufám, že ji to hodně brzo přejde 😀

mauik83
27. dec 2009

kasen - to už dělá Nela taky a většinou jí zůstane viset na prstíčku a pak se na něj kouká 😀

klya1
27. dec 2009

Pardon, že Vám sem leziem. Ad: náušničky. Riešila som už dávno a rozhodla som sa pre prepichnutie. Pretože takto dávaju hneď zlato do ušiek, netreba to neskôr meniť a tie konce náušníc sú okrúhle, tak to nemôže otláčať (pichať). Lenže až potom som zistila, že veľmi častou komplikáciou je hnisanie laloku uška. My sme teda bohužiaľ mali problém na oboch uškách. Prešlo to za pár dní, asi ju to ani nejak nebolelo, lebo nebola nervózna, ani nič podobné. Ale teraz by som už určite dala radšej nastreliť.

kasenka228
27. dec 2009

No vidis, Mauik, nase Terka si dava na vsechno cas, nikam se nehoni, takze i kdyz jsme starsi, delame to, co vy, nekdy ani to ne. Jeste se ani nepretoci na brisko, ale zacla se uz konecne tocit alespon na jeden bok.
My bysme taky asi radsi nechali nausnice nastrelit, ale vubec nevim, kde se to tady u nas dela, doktorka jenom picha.

pospecka
27. dec 2009

kasenka: jak se Terezka narodila k termínu? Před , po? Měla´s termín podle UTZ nebo MS?

kasenka228
27. dec 2009

Pospec, narodila se 29.8., ale TP byl 8.9., takze o nejakych 10, spis jen 7 dni driv.

pospecka
27. dec 2009

kasenka: aha, myslela jsem, že dřív před termínem.

aktekram
27. dec 2009

kasenka: u nás máme stále ležící miminko, aspoň nikde nespadne, netočíme se ani na bok natož na bříško 🙂

kasenka228
27. dec 2009

No tak snad to holky dozenou. 😉

natali1401
autor
27. dec 2009

ahojky..tak malej je uz lepsie..ale uz nieco vyliezlo aj na mna..v noci ma bolel krk.cez den to bolo dobre..ale malej v kuse vyberame sople ... co sa tyka nausnic tak nasa doktorka prepichuje a nejak to neriesim..prepichovali to nam vsetkym tak to musi vydrzat .. nemam cas ani auto niekam behat nastrelovat..potom ju bude aj ockovat tak som zvedava..a co sa tyka otacania tak zatial sa ani megan vobec nepretaca..

majamisutka
27. dec 2009

Domča se taky je točí na bok a břicho to ještě neumí.

kasenka228
27. dec 2009

Maji, a toci se na oba boky, nebo jen na jeden? Terka jen na svuj levy. Natali, vy mate na nejake toceni jeste spouuustu casu...

mauik83
27. dec 2009

zatím se točí jen na bok... a od 8 tady bojujem s prdama 😠 😔

achalteke
28. dec 2009

Natali super že je malé líp a ty se pořádně začajuj, zavodni, zabal a zalez s Meg do peřin a bude líp 😉
Plánidlo se točí sem tam na bok 🙂

bibnka
28. dec 2009

Ahoj holky,

zdravím od rodičů. Máme se fajn, jsme tady opečovávaní, takže docela pohoda. Jenom Tomášek mi tady mioc hezky nepsinká, vstávám někdy i co hodinu.

Co se týče příkrmů, já bych ráda vydržela do půl roku s kojením a potom začala přikrmovat. Podle mě ty děti už pak tu zeleninku potřebují, takže já to rozhodně nebudu prodlužovat a začneme. Robísek baštil hezky, tak jsem zvědavá co tato přísavka.

Tomášek se taky točí jen na bok, na oba boky a na bříško to zatím nevypadá. Ale to může přijít ze dne na den. Robinek se na bříško začal točit ve 4,5 měsících a za měsíc pak zpátky na záda a od té doby by se mi šikly oči až na zadku 😀 . Takže já jsem ráda, že se Tomísek ještě netočí.

kocanda2009
28. dec 2009

ahojky rodinky 🙂
nase dite ma rymu takze nas v noci budi hysterickym krikem protoze nemuze dychat,takze jak jsem se tesila ze by treba na vanoce mohl spat dyl tak je to presne naopak, dneska jsem spala tak 4 hodiny vzdy po hodine...
jdeme na 3mesicni KO takze nahlasime ze mame rymu a jsem zvedava co nam doktorka rekne ohledne ockovani
jinak je nase miminko ale moc akcni a v postylce se mi snazi otacet na bok (teda spis vyvrati hlavu), kdyz si prohlizi co ma okolo sebe za obrazky, na brisku se otaci kolem osy 😀 😀 a tvari se hrozne dulezite 😀
dudlik nemame ale dostal k vanocum spendlik na zuzlani tak si ho docela solidne strka do pusinky, moc se mu libi zrcadlo a kdyz si s nim hraju na letadlo 😉
prejeme krasny den

kocanda2009
28. dec 2009

pridala jsem do albumu vanocni darek pro babicky a dedecky: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

kocanda2009
28. dec 2009

pospec - mne trhali jednu osmicku temer pred rokem, bolela injekce pak nic a kdyz se to vzpamatovalo tak asi 2 dny to bylo dost neprijemny, ale spise tupa bolest....ted mne taky bude asi cekat dalsi trhani tak uvidime jestli se vytvoril kaz a bude to v brzke dobe nebo pockame az dokojime 😀 jinak preju at to moc neboli

rpinguin
28. dec 2009

zdar zeny,
len narychlo, ucim sa MACu, nemozem nastavit, aby mi tam maily chodili, som asi nacisto blba 😀
Pospec, osmicky su najhorsie zuby, nechaj si ich vsetky vytrhat, len sarapatu robia, ja som bola tyzden v nemocnici kvoli nim ☹
A Maxik nechce spat poobede, vylieza s postielky, aj z vreca sa vyslobodi, takze nemam chvilku kludu.
Prikrmy? No ja si ten stres nerobim, zacinam v 7. mesiaci ako pri Maxacovi. Teraz je to take fajn obdobie, pre Matildu netreba nikde nic brat. Jedlo mam vzdy so sebou 😀 No a vie sa tocit z brucha na chrbat a naopak len ked je hola. V oblecenom stave sa citi taka nemotorna.
Koc, pekne si to urobila 😵

katwind
28. dec 2009

Ahoj holky, jen k vám nakukuju🙂
Máte některá zkušenosti s lahvičkou? já kojím plně, mlíka myslím zatím dost, ale chtěla bych jít do hospody😀 krmil by manžel odstříkaným mlíkem, ale může z lahvičky? Nezvykne si ten můj malej terorista? Uvítám vaše zkušenosti🙂 díky moc!

Jen dodám, že my v noci kojíme nepočítatelně, spíme spolu v posteli a jen ho přehazuju z jedné strany na druhou🙂 tipuju, že sosá furt, já spím😀

achalteke
28. dec 2009

Kat doporučuju lahvičky tommee tippee (to jsou ty co maj savičky ve tvaru bradavky), já maloše večer už nějakou dobu dokrmuju (někdy UM někdy MM) a k prsu je chtivej pořád a myslim, že Ema má s nima taky dobrý zkušenosti... 😉

natali1401
autor
28. dec 2009

caute zeny 😀
mne je uz fajn..len vecer ma trochu pobolieva krk ale cez den je mi fajn..mala uz tiez tak nekycha a nekasle len tie sople ma furt a kasle z toho ze jej idu hlieny do krku chuda .. zajtra zavolam doktorke ci treba prist alebo co..
inac sme boli na pol hodinku vonku a teraz mala dospava na posteli...

petrajurinova
28. dec 2009

Ahoj, na chviličku jsem se sem dostala aspoň dočíst. Máme tu do silvestra Peťku, takže PC je plně vytížené - střídá se tu tatínek s Bastíkem a Peťulou a večer když je konečně dokopu do postele, tak jsem tak akorát ve stavu zapadnout do peřin taky.

Isabellka se už na bříško přetáčí, ale jenom když je nahatá, takže bojujeme při přebalování - jak jí sundám plínku, tak se okamžitě začíná přetáčet a je jí jedno, že má prdelku špinavou.

Příkrmy plánuju, až po tom půl roce, zatím mám mlíka dost a maličké to stačí, takže snad nám to vydrží.

pospecka
28. dec 2009

Ahojte maminy,
tak jsem už o zub blbější. 😀 😀 😀 Injekce i zub v pohodě, ale ulomil se mi kousek kořene a ten teda nechtěl ven, nakonec ho tam pan doktor nechal, tak mi tam snad trocha té moudrosit zbyla. 😀 Málem jsem jim tam omdlela, ale asi jsou zvyklí, tak jsme to zvládli. 😀 Doktor i sestra naprosto super. Zařídila mi to kamoška. Zub jsem si vzala. I s kořenem měří 1,7cm. 🙂 Malej byl dopo s babičkou a vůbec jsem mu nechyběla. 😔
No, ale ne vše bylo dnes negativní. Dorazilo stromečkový Beco, ta černá je trochu sepraná (tak jsem hned koupila přípravek na černý prádlo), ale jinak vypadá, že je o.k. Paní mi přibalila i přání k Vánocům. Zrovna jdu dát Beco do pračky a pak půjde na radiátor, ať můžem zítra testovat. Heleďte, ta novorozenecká vložka je ta kapsa na té odklapné části? 😅 Každým dnem dorazí to druhý, tak jsem zvědavá na něho.
natali: super, že už je líp. Na mě taky něco lezlo, tak jsem cucala pastilky Vincentka a zahnala jsem to.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre