V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

pospecka
28. dec 2009

Teda na to, že mám sotva 12hodin po trhání zubu mám nějak moc elánu. Co mi to tam ten doktor píchnul? 😀 😀 😀

marketka.27
28. dec 2009

Pospec, nespletla ... bohužel. 75 😎
No ale jak ta injekce přestane působit, tak prospíš dva dny 😀 Ale každopádně zjisti, co to bylo - může se občas hodit 😀 😀 😀
Právě jsem dokojila, moje dítě mě vycuclo a ještě vypilo to zmražené mléko, co původně nechtělo. Ale umělé prý je strašný hnus a pít to nebude a ne a ne a ne.

dene
28. dec 2009

baby, a neskúšali ste dať znova ten prvý prsník, keď vám ešte plače od hladu? môj večer vypije tri prsníky🙂)), viem znie to blbo, ale vypije jeden, dám ho odgrgnúť, ide na druhý a nakoniec si ešte potiahne z prvého(ten sa mi naleje, počas druhého sania)

pospecka
28. dec 2009

market: To seš ještě mladá laňka. 😉
Zdenda naštěstí nad mraženým neohrnuje, ale jiný jsme ještě nezkoušeli, tak uvidíme. 🙂 Zdenda bývá taky pěkně protivnej pokud jde o mlíko a kozu. Levá mu zásadně nevyhovuje a je ochotnej se napít jen když v pravé už nic není. 😠 Dneska než jsem ráno šla do toho špitálu, tak jsem mu chtěla dát ještě napít, aby měl zásobu než příjdu, tak místo pití na mě od kozy furt pokukoval a když jsem mu řekla nekoukej a pij, já musím jít pryč a není čas, tak to prso uplně pustil a smál se jak divej, tak jsem schovala kozu a měl po srandě. 😀
No nic, jdeme na kutě. Pustíme si nějaký DVD. Nejspíš tátův oblíbenej PITI PITI PA. 😀
Dobrou

pospecka
28. dec 2009

dene: díky za tip. Zkusím. 😉

marketka.27
28. dec 2009

Pospec, díky, taky si myslím 😀 😀 😀
U nás to bylo poprvé, že opovrhla mraženým, ale to už asi fakt bylo ze vzteku a byla strašně unavená. S tím umělým je to maras, chtěl ajsem jí dnes koupit ještě na zkoušku Bebu, ale měli jen balení 800g, tak se mi to na pokusy zdálo docela drahé.
Levá pravá se u nás neřeší, spíš jak už to málo teče, tak řve, že chce vyměnit strany, ale neupřednostňuje z které strany bude pít.
Jak vidíte Silvestra? Já se trochu děsím, že bude v noci plašit ostatní hotelové hosty😀
Tak dobrou, taky už to zatočím do peřin.

marketka.27
28. dec 2009

dene, skúšali😉 Někdy to klapne, někdy ne. Každopádně díky za radu.

marketka.27
28. dec 2009

Jo a v obchodech Bambule je akce na hračky Lamaze, při nákupu za 499Kč je jako dárek přebalovací taška Lamaze, je docela srandovní, bílá a ty typické barevné pruhy, už ji máme doma 😀 😀 😀

achalteke
29. dec 2009

Teda jste mě pobavily, hlavně teda retro fiatová a bio matka Posp 😀 😀 😀 😀 😀 😀 je vidět, že bez toho zubu ti to mnohem víc pálí....
Hele ten problém s mlíkem jak popisuješ, že večer ne a ne a kozu, tak ten nás trápí asi od šestinedělí, já tenkrát večer volala mudře celá zoufalá jestli mu můžu dát Nutroš, že už je to kolikátej den a on prostě řve a řve a nechce jíst...a ona jo dejte mu, dala jsem od tý doby dávám každý večer (no to kecám někdy usne bez toho) a je klid, dávám mu i MM když mám odstříkáno nebo na mrazáku zásobu....
Jinak sterilizátor mám obyč z tesca za dvě kila, postup stejnej jako uvádí Mája, akorát se to tam nechá 5 minut, přemejšlim jestli to má vůbec cenu, když si strká ručičky a kde co do pusy 😅 no jednou jsem tam dala vysterilizovat pár chrastítek - ty se samozřejmě teplem rozpadli 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Emo co Dortě, už spí líp?
Ze Silvra mám hrůzu, asi pojedeme k našim (vesnička 100 obyvatel na horách) tam snad bude větší klid

achalteke
29. dec 2009

a dnes je velevýznamnej den - přesně před rokem jsem v 18:00 našla na testu pěkně tlustý // 😵 😵 😵 😵 😵 😵

marketka.27
29. dec 2009

achal, tos nemohla o těch chrastítkách napsat dřív😉? Právě včera jsem jedno zničila 😀 Jinak gratuluju k výročí 😀 😀 😀

achalteke
29. dec 2009

markét no mě nenapdalo, že by se to mohlo ještě někomu povést 😀 😀 😀 😀 asi je hodim do toho roztoku z těch tablet nebo je budu nadále jen umývat 😉

jaja36
29. dec 2009

Ahoj mamči, jsem tady jenom na kukandu. Čekáme na červen 2010 třetí. Chtěla jsem se jenom zeptat holek co rodily v Brně Bohunicích. Prý je to tam opravené a mají WC i sprchy přímo na poporodních pokojích? Je to pravda? Nějak se nemůžu dopátrat jak to je. Rodila jsem tam před 8-mi lety a sprchy byly společné, fronta na půl hodiny, mimčo sestřičky nechtěly hlídat. Jinak to bylo dobrý.

Všem gratuluji a přeji hodně zdravíčka.

mauik83
29. dec 2009

jsem dočetla - haha, posp, super songy ze základky 😀 už se vidim zpátky na školní didžině na ZŠ 😀 😀 😀

mauik83
29. dec 2009

něco na mě leze, pokud to bude chřipka - může ji ode mne chytit Nela? - vim, debilní dotaz... 😝

a maj vaše kočárky, že se u korby daj napolohovat zádíčka do polosedu? My to nemáme, ale kdejakej levnej šmejd to má 😠 zjišťuju, že drahejm kočárům chyběj kdejaký vychytávky!!! 😖

marketka.27
29. dec 2009

mauik, náš kočárek, teda korbička, polohovací záda má a levnej šmejd to nebyl 😅

mauik83
29. dec 2009

market - 😅 sorry, já jen že to většinou vidim jen u těch no name mega ošklivejch kočárů... 😅 co máš za kočárek?

marketka.27
29. dec 2009

😅
Peg Perego GT3 Completo, korba Navetta, mám fotky v albu

marketka.27
29. dec 2009

A ty máš jaký? Fakt tam to polohování zad není nebo jste ho zatím jen neobjevili 😉?

achalteke
29. dec 2009

No vím jak to Mauik myslela (taky máme drahej krám a nemáme to), ale že třeba všelijaký ty levný tanky ho mají 😅

marketka.27
29. dec 2009

Jo, já vím, taky už jsme na tom našem našli milión nedostatků😀

mauik83
29. dec 2009

achal - přesně!!!!!! 😉 my ymáme maxi-cosi mura 4 😵 jj, vícero nedostatků - např. kočár jako kráva, velkej, těžkej, ale košík pod kočárem úplně mini 😠 nebo bouda korby se nedá polohovat do různých úhlů... (buď je úplně dole nebo úplně vytažená nahoře... 😠

marketka.27
29. dec 2009

Tak koš máme obrovský a hodně udrží (vyzkoušeno - nemohla jsem utáhnout kočár, jak jsem ho jednou naložila 😀), do většiny výtahů se nevejdeme, s boudou to samé, jak píšeš, já nezvládnu otočit odpružení, jde to strašně těžko ... ale jinak ho stejně miluju, super brzda, ovladatelnost perfektní, zvlášť jsem ocenila teď v tom sněhu. No a uvidíme jak zvládneme Silvestra na horách, sníh není, tak bereme kočárek a plánujeme s ním kratší túry (teda spíš procházky 😀) Jdu okouknout ten váš😉

mauik83
29. dec 2009

otočit odpružení ? co to a na co??? 😕 co do výtahu, ale my se nevejdem ani do dveří... 😠 😠 😠

marketka.27
29. dec 2009

No podle toho, v jakém jedeš terénu, tak si nastavíš odpružení, jsou tam tři stupně. Na SOFT se ten kočárek dá dokonce i mírně (ale opravdu veeeelice mírně 😀) pohoupat🙂 Většinou dveří jsem zatím projela, ale jen díky tomu, že je to 3kolka a stočím to i na malém prostoru, na 4kolovém podvozku bych se s tím mohla jít tak akorát oběsit.
Co defetky? Pochlubte se😉, my už 3x 😠 😠 😠

marketka.27
29. dec 2009

defekty

achalteke
29. dec 2009

Tak my bez defektu zatím, kočárek je lehkej, do výtahu se vejdeme, ruční a nožní brzda jsou k nezaplacení, malá korba úplně na hovno 😖 ...pro mě je velkým + že se na něj dá nasazovat autosedajda to využíváme skoro pořád 😉

marketka.27
29. dec 2009

Brzdu máme jenom ruční, váha cca 11 kg, korba myslím 83 cm vnitřek - zatím je Karinka prcek, tak vyhovuje. Autosedačku taky vozíme na podvozku, ale dělám to nerada, pořád mám tak nějak pocit, že tam malá trpí 😀 Achal, já myslela, že už všechny značky dělají kompatibilní autosedačky k podvozku

marketka.27
29. dec 2009

Taky u vás byla přes svátky taková hrozná přežíračka 😅 ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre